Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Jak zamawiasz coś z Unii Europejskiej to nie płacisz żadnego cla ani watu, płacisz przez paypal lub zwykły przelew bankowy, jeśli sprzedający dodał taką opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna wylicytowała na Allegro buty Converse, które okazały się być podróbką (choć w aukcji były przedstawione jako oryginalne). Sprzedająca ma ok. 500 pozytywnych komentarzy, lecz nie odpisuje na maile, a połączenia odrzuca. Co można zrobić w tej sprawie poza zgłoszeniem tego incydentu do Allegro (jak to w ogóle zrobić)? Czy istnieje jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 21:04, Gumisiek2 napisał:

Moja dziewczyna wylicytowała na Allegro buty Converse, które okazały się być podróbką
(choć w aukcji były przedstawione jako oryginalne). Sprzedająca ma ok. 500 pozytywnych
komentarzy, lecz nie odpisuje na maile, a połączenia odrzuca.

Tak z ciekawości, co to za sprzedawca? Trafiłem podobnie kilka miesięcy temu, trampki nie dość że były podróbką, to się rozleciały po 3 tygodniach. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 21:04, Gumisiek2 napisał:

Moja dziewczyna wylicytowała na Allegro buty Converse, które okazały się być podróbką
(choć w aukcji były przedstawione jako oryginalne). Sprzedająca ma ok. 500 pozytywnych
komentarzy, lecz nie odpisuje na maile, a połączenia odrzuca. Co można zrobić w tej sprawie
poza zgłoszeniem tego incydentu do Allegro (jak to w ogóle zrobić)? Czy istnieje jakaś
szansa na odzyskanie pieniędzy?


Nie wiem, czy dobrze podpowiem, ale:
Spór na allegro, oszustwo, ale to już bodajże z powództwa cywilnego. No i jak byś chciał być bardzo upierdliwy, to skarbówka plus nadzór celny z powodu handlu podróbkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie to wkleic wiec tu zapytam.

Czy do wystawienia faktury wystarczy tylko imie i nazwisko jak i adres? Bez firmy? Po prostu musze miec dowod zakupu w postaci faktury w ramach stypendium.

Chce kupic laptop ale musze miec ta fakture...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć firmy, żeby dostać fakturę. Firma jest potrzebna, żeby wystawiać faktury, czyli to sprzedający musi mieć działalność gospodarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest mały problem. Otóż dziewczyna nie może założyć sporu, bo rzekomo minęło 60 dni od zakończenia aukcji. Problem w tym, że licytacja zakończyła się 7 czerwca tego roku, czyli 15 dni temu. Co zrobić w takiej sytuacji? Pewnie kontaktować się z Allegro, ale w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2014 o 22:49, Narmo napisał:


Dzięki za link.

Dnia 22.06.2014 o 22:49, Narmo napisał:

No i wypadałoby napisać coś więcej, niż nick rzekomego oszusta. Bo z tego co widzę po
komentarzach jest wprost przeciwnie do tego, co piszesz.


Napiszę najszybciej w piątek, na czym dokładnie polega oszustwo, bo dziewczyna tłumaczyła, po czym rozpoznała, że jest to podróbka, ale ja się tego typu butach nie znam i nie pamiętam już nawet, o co chodziło :P Postaram się wrzucić też zdjęcia obrazujące różnicę między wylicytowanymi butami, a oryginalnymi Conversami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko. W podanym przez Ciebie linku wybrałem opcję "Jestem kupującym", a następnie "Otrzymałem towar niezgodny z opisem". Po wypełnieniu odpowiednich pól ponownie trzeba podać numer aukcji oraz nick sprzedającego i ponownie wyświetla się komunikat, że od zakończenia aukcji minęło 60 dni. Dane są na pewno poprawnie wprowadzone. Wygląda na to, że mamy problem techniczny z Allegro, lecz przy wyborze opcji "Sprawy techniczne" nie ma odpowiadającego naszemu problemowi tematu. Czy w takiej sytuacji kontaktować się z Allegro poprzez dowolny temat z działu spraw technicznych i liczyć na odpowiedź, czy może wybrać opcję "Usługi specjalne", a następnie "Program Ochrony Kupujących"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2014 o 22:16, Gumisiek2 napisał:

Jest mały problem. Otóż dziewczyna nie może założyć sporu, bo rzekomo minęło 60 dni od
zakończenia aukcji. Problem w tym, że licytacja zakończyła się 7 czerwca tego roku, czyli
15 dni temu. Co zrobić w takiej sytuacji? Pewnie kontaktować się z Allegro, ale w jaki
sposób?


W tym wypadku skontaktowałbym się z allegro. Przecież płaciłeś przez ich system prawda? Tam będzie data i będzie wiadomo, czy zapłacono dwa miesiące, czy tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem otóż próbuję przelać pieniądze z konta na allegro w payu ale iż nie posiadam własnego konta bankowego (pieniądze od pracodawcy odbieram osobiście) próbuje przelać na konto mojej mamy, ale gdy próbuje przelać to nie przechodzi weryfikacji z powodu niezgodności danych konta bankowego/allegrowskiego, tu pojawia sie właśćiwe pytanie czy jest jakaś możliwości by dokonać takiego przelewu bo kurde jakoś nie uśmiecha mi się zakładać specjalnie dla w sumie małej kwoty konta by ją przelać i móc dysponować pieniędzmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się niedawno zastanawiać, dlaczego na moim drugim koncie na allegro nie ma żadnego nicku. W prawym górnym rogu w panelu widnieje po prostu mój mail, a w wystawionych komentarzach wyświetlam się innym jako "Client:XXXXXXXX", gdzie ciąg X jest pewnym numerem. Czy wie ktoś, z czym to może być związane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2014 o 10:49, Wszystkozajete napisał:

Zaciekawiło mnie to co napisałeś, poszukałem trochę po necie i znalazłem coś takiego:
https://pl-pl.facebook.com/allegro/posts/10151448713768108

Obawiałem się, że brak loginu może się wiązać z czymś poważnym, ale ten komentarz od allegro mnie uspokoił. Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dopiero zacząłem korzystać z allegro i mam pytanie.
Wystawiłem przedmiot na aukcję, dostałem maila, że mam pytanie od potencjalnego kupującego - jak mam mu odpisać? Może jestem ślepy, ale przeszukałem wszystkie zakładki typu "moje konto" i nie mogę znaleźć sekcji prywatnych wiadomości :/
Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować