Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

W sobote wygralem aukcje pewnej ilosci modeli samochodow za prawie 500zl co jest cena bardzo ale to bardzo dobra. Od razu po zakupie wyslalem maila z paroma pytaniami zanim wykonam przelew. Cisza. Sobota minela, az w koncu po kilku moich mailach i probie zadzwonienia (nikt nie odbiera) odpisal, ze byl na wyjezdzie, wlasnie wraca i jutro (czyli w poniedzialek wczorajszy) odpisze mi. Minal poniedzialek, zero kontaktu, telefonu nikt nie odbiera, na maile nie odpisuje a ostatni raz na allegro logowal sie 30 min przed koncem aukcji w sobote.

Cieszy mnie tylko to, ze nie przelalem mu kasy bo tak spokojnie bym wam tej sytuacji nie opisywal.
Mial to byc prezent na mikolaja ale jak widze nici z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwracam towar, to oświadczenie muszę wysłać listownie, czy można ich powiadomić telefonicznie/mailowo?

I oni to muszą potwierdzić jakoś, żebym mógł wysłać towar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dni robocze to nie jest 10 dni kalendarzowych, to takie same dni jak dzieci chodzą do szkoły czy jak w pracy u niektórych, od poniedziałku do piątku, czyli 10 dni roboczy to w tym przypadku dwa tygodnie kalendarzowe. Jeśli będzie brak odpowiedzi to podejmij kolejne kroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem.
W wyniku pewnych zawirowań, na koncie PayU mojego brata wylądowało trochę pieniędzy.
Teraz próbuję tę kwotę wypłacić. Brat nie ma konta bankowego, więc próbowałem powiązać jego konto allegro z moim w banku, ale odrzuciło próbę, bo nie zgadzały się dane podane na allegro z tymi podanymi w banku.

Nie czaję. Ze 3 lata temu sam nie miałem jeszcze otwartego rachunku i zwyczajnie moje konto PayU z allegro miałem powiązane z kontem bankowym kogoś z rodziny i najnormalniej na świecie mogłem wypłacać kasę.
Czy jest jakakolwiek możliwość abym mógł przesłać te pieniądze z powrotem na moje konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz strasznie skrupulatnie pilnują tego, aby konta bankowe były w 100% z takimi danymi jak konto paypal.

Nie możesz wypłacić na dotychczasowe konto, po czym dokonać przelewu? To wydaje się najprostrzą opcją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 15.12.2014 o 00:18, Piciambeer napisał:

Nie możesz wypłacić na dotychczasowe konto, po czym dokonać przelewu? To wydaje się najprostrzą
opcją :)

Nie rozumiem :)
Na chwilę obecną nic nie mogę z tą kwotą zrobić. Przelać można ją dopiero po powiązaniu z kontem bankowym, a tego zrobić nie mogę, bo dane się nie zgadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 11:50, kaczek93 napisał:

Na chwilę obecną nic nie mogę z tą kwotą zrobić. Przelać można ją dopiero po powiązaniu
z kontem bankowym, a tego zrobić nie mogę, bo dane się nie zgadzają.

Jedyne co mi przychodzi na myśl to stworzyć nowe konto allegro i z nim powiązać konto bankowe powiązane z paypalem :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, ze macie takie nazwisko, ze moze dodaj swoje imie jako pierwsze w danych na allegro, bez usuwania imienia brata-bo allego nie zgodzi sie na zmiana wlasciciela konta . Nie wiem co system sprawdza ale jak sprawdzaja drugie imie czy inne dane to moze nic niedac.
Albo support allegro albo sprawdz ich forum, moze kiedys ktos mial podobne przygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam sprzedaję troszeczkę gier ze steam w tym cd keye oraz steam gifty.
Kwota po zaokrągleniu wyjdzie około 2 tysiące czy muszę uwzględniać to w rozliczeniu rocznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kod na Sztima z tym że nie ma opcji płatności przez PayU... Po prostu wybieram swój bank na otwartej karcie i przenosi mnie na jego stronę. Czy taki sposób jest bezpieczny? Pewnie jest, w przecwinym razie nie byłby dostępny na allegro ale w takim razie jak szybko idą przelewy? Jak przez PayU czy trzeba czekać tak jak przy standardowym przelewie (iles tam dni roboczych)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki przelew nie powinien iść dłużej niż 72 godziny. Standardowo to kwestia 24 godzin roboczych, czyli jeśli płacisz np w środę o godzinie 14 to sprzedawca kasę ma do czwartku do godziny 14 [w 90% przypadków, zawsze trzeba się liczyć z faktem, że są pewne odgórne limity czyli wspomniane "do 72 godzin"]
Inna kwestia to wewnętrzna księgowość danego sprzedawcy, on przelew może owszem, mieć w czwartek, ale jego księgowa może to zaklepać np dopiero za 3-5 dni.

Takie cyrki z dziwnym księgowaniem wpłat ma chociażby firma Netia, zawsze jak im puszczam przelew za rachunek od internetu i tv to mam potwierdzenie, że dotarł następnego dnia, po 24 godzinach. Jednak u nich jest zaksięgowany jako "zapłacone" czasem nawet i z tygodniem poślizgu =P

Aczkolwiek - detaliczni sprzedawcy raczej nie mają jakiś skomplikowanych systemów księgowania i prowadzenie swoich rachunków załatwiają sami. Powinno dojść niewiele wolniej niż Pay-U. Sama forma płatności - jak najbardziej bezpieczna i standardowa w Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z kontrahentem, robi mi prowizję, a ja mu już wpłaciłem dziś bo czasie terminowym byłęm zajęty, co prawda nie całość, ale znaczną część
Dokładniej jeszcze nie opłąciłem za przesyłkę i 5zł za towar.

Tak więc, czy jakby ta część do niego jednak dotarła mógłbym domagać się zwrotu? czy mam kontrahentowi napisać że brakującą zapłątę robię jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra!

Ten kontrahent co mam z nim problem to zapewne oszust, domaga się szybiej wpłaty, a jak się do niego napisze o szeguły to nic nie odpisuje choć widać że na swoje konto się loguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować