Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2015 o 19:48, Ichvander napisał:

czy klucze z tych aukcji - http://allegro.pl/oprogramowanie-68?order=d&string=windows+7&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-2-e-0113
(te najtansze ofc) sa legalne? Szukam windy do zainstalowania na komputerze mamy i myslalem,
ze cena nadal oscyluje gdzies w granicach 300-400 zl...


Skoro oryginalna winda kosztuje 390zł to nie ma cudów żeby można było kupić w pełni legalne i identyczne klucze za 1/10 ceny.
Gdzieś ktoś opisywał o co chodzi z tymi kluczami, że są takie tanie ale nie chce mi się szukać;p

Kup sobie boxa po normalnej cenie i miej spokój;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 18:04, Pablo1989 napisał:

Dobra!

Ten kontrahent co mam z nim problem to zapewne oszust, domaga się szybiej wpłaty, a jak
się do niego napisze o szeguły to nic nie odpisuje choć widać że na swoje konto się loguje.


Tutaj problemem prawdopodobnie jesteś ty. Gdyby u mnie ktoś coś kupił, później nie płacił "bo nie ma czasu", a po założeniu sporu zaczął płacić na raty, też bym go olał i dla zasady doprowadził spór do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą musieli Państwo ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towarów. Wysokość tych kosztów szacowana jest maksymalnie na kwotę około 50 PLN.
Taki zapis przy zwrocie towaru jest prawomocny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 13:31, zerohunter napisał:

Będą musieli Państwo ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towarów. Wysokość tych kosztów
szacowana jest maksymalnie na kwotę około 50 PLN.
Taki zapis przy zwrocie towaru jest prawomocny?



Oczywiście, że nie.
Zwrot towaru zakupionego na odległość musi być darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że nie. Gdy zwracamy towar, to my pokrywamy koszty przesyłki, a sprzedający musi oddać pieniądze za towar + najtańsza opcja wysyłki, jaką miał do wyboru na tej aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 14:10, Diverso napisał:

Właśnie, że nie. Gdy zwracamy towar, to my pokrywamy koszty przesyłki, a sprzedający
musi oddać pieniądze za towar + najtańsza opcja wysyłki, jaką miał do wyboru na tej aukcji.


A to weszło coś nowego? Bo z tego, co ja wiem to dotychczas było po prostu, że jak kupujesz coś za 100zł + 10zł wysyłka, i chcesz to odesłać to odsyłasz na swój koszt, a sprzedawca zwraca Ci pieniądze tylko za towar, czyli te 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jako kupujący pokrywasz koszt odesłania przedmiotu. Sprzedający natomiast zwraca środki przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użyłeś. Jeżeli wybrałeś sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez sprzedającego, nie jest on zobowiązany do zwrotu poniesionych przez Ciebie dodatkowych kosztów."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, mogłem od razu wkleić całość, mniej więcej tak to brzmi, jakby mi mieli potrącić z zwrotu pieniędzy.


Spoiler

Zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas) nie później, niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania.
Będą musieli Państwo ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towarów. Wysokość tych kosztów szacowana jest maksymalnie na kwotę około 50 PLN.
Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 14:10, Diverso napisał:

Właśnie, że nie. Gdy zwracamy towar, to my pokrywamy koszty przesyłki, a sprzedający
musi oddać pieniądze za towar + najtańsza opcja wysyłki, jaką miał do wyboru na tej aukcji.


Właśnie, że nie.
Poczytaj lepiej o zmianach w przepisach od 25 grudnia ubiegłego roku.

Zwraca koszt wysyłki (najtańszej opcji dostępnej na danej aukcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 14:17, Nieznajomosc napisał:

A to weszło coś nowego?


Nie, tak było od dawna, tylko nikt tego nie przestrzegał.

http://www.konsument.gov.pl/pl/news/299/100/Kto-ponosi-koszty-wyslania-towaru-jesli-konsument-odstepuje-od-umowy-zawartej-na-odleglosc.html

2. W przypadku gdy konsument wykonuje swoje prawo odstąpienia od umowy na mocy niniejszego artykułu, dostawca jest zobowiązany do zwrotu wpłaconych kwot bez dodatkowych kosztów. Konsument nie może ponosić z tytułu wykonywania swojego prawa odstąpienia od umowy żadnych opłat poza bezpośrednimi kosztami zwrotu towarów. Zwrot ten musi nastąpić niezwłocznie, jednakże najpóźniej w terminie 30 dni.

Cytat podany przez zerohunter jest wyrwany z kontekstu i jego interpretacja to w zasadzie wróżenie z fusów. Ale jest tak jak pisze Diverso - odesłanie towaru jest na nasz koszt, ale dostajemy zwrot za zakup + dodatkowe koszty przesyłki towaru do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 14:31, Citkowsky napisał:

Właśnie, że nie.
Poczytaj lepiej o zmianach w przepisach od 25 grudnia ubiegłego roku.


Tu masz podsumowanie zmian: http://prokonsumencki.pl/blog/zwrot-towaru-zakupionego-przez-internet-przez-konsumenta-nowa-ustawa-konsumencka/
W sekcji o kosztach odstąpienia od umowy jest dokładnie tak jak mówi Diverso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 20:28, Scyzoryk17 napisał:

Mam szybkie pytanie... czy to jest legalne i bezpieczne ?


Tak, konto firmowe, zero negatywów, program ochrony kupujących itd... możesz kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś też dostał na maila kupon 50zł za zakupy powyżej 150zł?
Wolę zapytać przed skorzystaniem z niego (mam go odebrać klikając w link w mailu), gdyż na stronie allegro nie znalazłem żadnych informacji o trwającej obecnie tego typu promocji, związanej z aplikacją mobilną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2015 o 14:04, kaczek93 napisał:

Coraz więcej i coraz częściej robią takie promocje. Ciekawe jaki mają z tego interes.


Bo za tym stoi nie tylko allegro ale też parę innych firm, z tego co pamiętam m.in. Microsoft i Visa, a dla nich to po prostu kolejna akcja promocyjna aplikacji mobilnej. W każdym razie na biednych nie trafiło stać ich :) Z podobnych rzeczy wczoraj np. zapukała do mnie do drzwi jakaś dziewczyna i wręczyła butlę Coca-Coli i kupon rabatowy do Żabki. Też można zapytać jak im się to opłaca. Po prostu wrzucą to w koszta uzyskania przychodu i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dziwo jest rzadziej i mniej. Wcześniej co chwila rozdawali kupony 20 zł na wszystko. Ja po drodze zgarnąłem -100 na buty, -200 na opony, kilka razy -100 na ubrania. Teraz rozdają dwa razy w miesiącu -10 zł na wszystko i co jakiś czas bonusy. Co nie zmienia faktu, że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się poradzić kupiłem laptopa, lecz nie spełnia moich oczekiwań i mam 14 dni na zwrot towaru napisałem do sprzedającego @ ze towar nie spełnia moich oczekiwań i chciałbym go zwrócić i odebrać pieniążki czy ta forma wystarczy czy trzeba jeszcze coś wysyłać dzwonić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować