Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

OK mam taki problem, jakoś wpłaciłem tej osobie, a mimo to prosi o potwierdzenie nadania przelewu
Czyli co mam mu pokazac kopię wypełnionego przekazu czy co?

Bo nic poza tym nie mam aby świadczyło że wpłąciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem konsolę w środę . Teraz dostałem krótkiego maila z treścią : ,,jestem zmuszony odwołać zamówienie " . Jak mogę się odwołać . Chodzi mi o zwrot prowizji bo trochę tego było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisz do allegro pismo, żeby zwrócili kasę. Koleś nie kupił produktu pomimo zalicytowania/opcji "Kup Teraz", więc powinieneś otrzymać ten zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba duzy problem. Dziewczyna dlugo nie uzywala konta jednak postanowila cos sprzedac
Tak tez sie stalo. Dane konta na ktore automatycznie byly przelewane pieniadze z Payu sa juz nieaktualne (na ojca) i numer konta podany juz nieaktywny. Niestety poszedl przelew automatyczny i status przelewu "zakonczony". Zmienic danych nie mozemy by uniknac tego w przyszlosci a allegro "odrzucilo wniosek".
Co poradzicie? GdZie i co napisac. Czy te pieniadze przepadly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam na forum nie można wrzucać linków do aktywnych aukcji no nie? Więc powiem tak - wejdźcie na allegro i zobaczcie sobie grę Alien Isolation na PC - te najtańsze aukcje po 9 i 12 zł tylko mnie się wydają podejrzane? Bo na innych cena jest parokrotnie wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2015 o 21:01, Tyler_D napisał:

Z tego co pamiętam na forum nie można wrzucać linków do aktywnych aukcji no nie? Więc
powiem tak - wejdźcie na allegro i zobaczcie sobie grę Alien Isolation na PC - te najtańsze
aukcje po 9 i 12 zł tylko mnie się wydają podejrzane? Bo na innych cena jest parokrotnie
wyższa.


Standard, czyli pewnie wykorzystanie jakiś kruczków i kombinowanie na prawo i lewo. Po mojemu to zakup takiej gry może nie powodować żadnych komplikacji, ale równie dobrze może się też źle skończyć, trzymałbym się od tego z daleka i po prostu kupił grę w normalnej cenie(albo poczekał na jakieś oficjalne promo), pazerność nigdy nie popłaca.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2015 o 21:01, Tyler_D napisał:

Z tego co pamiętam na forum nie można wrzucać linków do aktywnych aukcji no nie? Więc
powiem tak - wejdźcie na allegro i zobaczcie sobie grę Alien Isolation na PC - te najtańsze
aukcje po 9 i 12 zł tylko mnie się wydają podejrzane? Bo na innych cena jest parokrotnie
wyższa.


Jedyne co mi przychodzi do głowy to rejestracja przez VPN. Często na allegro sprzedają klucze bardzo tanio, ale są to wersje z blokadą regionalną, których nie da się normalnie zarejestrować w Polsce, trzeba użyć sieci VPN, aby używać innego IP (najczęściej Rosja). Tylko na tej aukcji nie widzę żadnej wzmianki na ten temat, więc nie wiem czy o to chodzi, może sprzedawca zdobył kilkaset kodów za grosze, więc teraz nawet za te 12 zł opłaca mu się sprzedawać, bo po ilości pozytywów wnioskuje, iż oszustem nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2015 o 21:01, Tyler_D napisał:

Z tego co pamiętam na forum nie można wrzucać linków do aktywnych aukcji no nie?

Można za to wrzucać screeny :P
Sprzedają na tych aukcjach nie klucze, a osobne konta z grą. Na moje to wygląda to tak, że albo gra była do wzięcia za darmo przez krótki czas w jakimś kraju, albo tak jak koledzy piszą - gra została zakupiona w kraju, w którym waluta nie jest warta funta kłaków. Taka sama sytuacja była jakiś czas temu z Left 4 Dead 2, które chyba przez 24h było na Steamie dostępne za friko, a janusze biznesu wyczuły okazję i na Allegro wysyp aukcji z kontami z L4D2 po 5 - 15 złotych. Tak czy siak - jakieś kimbinatorstwo jest na rzeczy i absoutnie odradzam kupowanie takich wynalazków. Przeczytaj sobie nautralne komentarze gościa, da Ci to jakiś wgląd w ten proceder.

// za darmo raczej nie, bo typ ma sporo gier, co sprzedaje w ten sam sposób, co jedynie zwieksza szansę na opcję z kombinatorstwem z pogranicza legalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2015 o 21:23, Tyler_D napisał:

Mnie też zastanawia zwrot ''dostęp do konta z grą'' a nie klucz, serial czy cokolwiek
innego.



Zaloze sie ze jest to na zasadzie:

- Logujesz sie na podane konto
- Sciagasz gre
- Wchodzisz w tryb offline
- Gosc ma konto, ktore udostepnia kolejnym osobom, a Ty "masz" gre w którą możesz grać w trybie offline steama.

Takie aukcje charakteryzują się tym, że gość może sprzedawać dostęp do danego konta w nieskończoność, bo jego to zupełnie nie kosztuje. Gorzej jak Valve zorientuje sie, że na dane konto loguje się 50 różnych IP i je udupi. Wówczas grasz dopóki nie wysiądzie Ci tryb offline danego konta, który (chyba) po pewnym czasie wygasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pozbyć się płyt z CD-Action, ale bez czasopism, same płyty. Mam ich bardzo dużo i tylko się kurzą.
Czy mogę je w taki sposób sprzedać na allegro. Kiedyś słyszałem różne sprzeczne głosy dotyczące wystawiania płyt dołączonych do wszelkich gazet.

Jeśli tak to czy zgodne z regulaminem jest wystawianie wszystkich (50-100 płyt, sam nie wiem) w jednej ofercie kup teraz na zasadzie "wszystkie po 5zł, napisz które Cię interesują, po sprzedaży wykreślam płytę z oferty).
Wydaje mi się, że w ten sposób łatwiej zarobię jakieś pieniądze, bo wątpie, żeby ktoś kupił całą kolekcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się na temat drugiej części pytania bo się nie znam i nie chcę wprowadzać w błąd jednakże co do pierwszego pytania - nie ma czegoś takiego że nie możesz sprzedawać pisma bez płyt lub płyt bez pisma. Jeżeli już jesteś ich właścicielem, jak już kupiłeś pismo to potem możesz z nim zrobić co zechcesz. Takie obostrzenia o których piszesz obowiązują kioskarzy, sklepikarzy - innymi słowy - dystrybutorów.

Podobnie z tego co pamiętam bodajże nielegalne jest coś takiego, że pewne ''punkty prasowo-księgarniowe'' sprzedawały np: właśnie CDA dajmy na to sprzed pół roku za np: 5 zł. Takie egzemplarze które nie zeszły czy coś. Sam widziałem kiedyś tam taki punkt w swoim mieście ale z tego co wiem już nie istnieje więc to może potwierdzało nielegalność takiego działania. Ale jeżeli już kupiłeś to możesz to spokojnie sprzedawać x razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na oszusta.
Na OLX zamieściłem ogłoszenie o sprzedaży lustrzanki.
Wczoraj wieczór odezwał się ktoś i podał swój mail z pytaniem czy aktualne; dziś rano odpisałem, że tak. Podał swoją cenę którą zaakceptowałem.
Pierwsza wiadomość była po polsku, kolejne pisane już z maila bezpośrednio, po angielsku.
Wszystko ładnie, pięknie- podałem nr. konta i dane do przelewu.

Po południu napisał, że kasa przelana ale, że procedury w jego banku wymagają żeby podesłać zdjęcie potwierdzenia nadania przesyłki to wtedy przelew zostanie ostatecznie zrealizowany (lol:D).

Oryginał jego info:
Hello,

I just receive a message from my bank that the transfer i made to you has been confirmed,did you get the confirmation of the transfer from Lloyds Bank,check your inbox or spam messages carefully for the transfer.i will like you to know that the bank need you to complete the shipment today and send them the shipment confirmation for them to take the normal verification for the process of the transfer at the last stage.i will urge you to take the item to the post office now and send it with Post Office EMS POCZTEX(EE) and email the shipment copy to my bank so that they can verify it and complete the transfer to you account.
Here is the shipping Address.

Name: Preston John
Address : 19b,Brunswick park
Camberwell, London, SE5 7RJ
United Kingdom


Waiting for your response today.


Thanks,


Idiotą nie jestem także tylko się w sobie roześmiałem bo już nie raz jakiś cwaniak w przeszłości się trafił.
ALe ktoś mniej doświadczony, młodszy itp. może się nabrać także nigdy nie wysyłajcie nic póki nie dostaniecie fizycznie kasy na konto. (no chyba, że paczka pobraniowa).

Btw, da się jakoś kolesia namierzyć mając maile od niego?
Także przestrzegam przed oszustem wykorzystującym adres mailowy: <poweljim@o2.pl>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2015 o 22:03, Citkowsky napisał:

Btw, da się jakoś kolesia namierzyć mając maile od niego?
Także przestrzegam przed oszustem wykorzystującym adres mailowy: <poweljim@o2.pl>


Walka z wiatrakami.
Dodatkowo niska szkodliwość, więc zanim prorok da nakaz [o ile nie uwali sprawy ze względu na niską szkodliwość] na ściągnięcie logów i ip od operatora sieci, to mina lata świetlne =P
Nie da się z tym złodziejskim bydłem walczyć prewencyjnie, system prawny jest zbyt kulawy. Nawet w przypadku kradzieży bezpośrednich system tak kuleje, że szkoda gadać. Sam dorabiam jako konwojent od czasu do czasu, zdarzało się złapać czasem fuchę na interwencyjce. Jak jechaliśmy do drogerii zabezpieczyć złodzieja, to potem się okazało, ze koleś tam przychodzi co tydzień, regularnie i kradnie poniżej 430zł, żeby się nie wbić w próg na przestępstwo [kradzież poniżej 437zł to obecnie wykroczenie, takie karane mandatem, które nie rzutuje nawet o zaświadczenie o niekaralności] a debil prokurator dalej mu tego nie kwalifikuje jako czynu ciągłego i karuzela się kreci a cyrk jedzie dalej =)
Typa ostatnio złapaliśmy za kradzież roweru, tj widzieliśmy jak ukradł rower dziewczynie z pod sklepu, wskazaliśmy go policji bo znamy gościa z widzenia, wiemy gdzie się buja, jeszcze praktycznie za nich go wystawiliśmy jak siedział pod warzywniakiem i łoił piwska - na szczęście rower odzyskali, bo jak nas potem spotkała ta dziewczyna to mówiła, że sprawę uwalili bo co - no jak co, niska szkodliwość :)
Ot taki to nasz kraj-raj dla bydła i złodziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować