Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2011 o 19:32, Piotrek_K napisał:

Nie, nie uda mu sie aktywowac klucza OEM na innym komputerze, bo ten przypisywany jest
do plyty glownej.


Jedno nie wylkucza drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 19:32, Piotrek_K napisał:

Nie, nie uda mu sie aktywowac klucza OEM na innym komputerze, bo ten przypisywany jest
do plyty glownej.

Znaczy -> nie będą mu działać automatyczne aktualizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie, ze sytem bedzie dzialal jakbys nie wpisal ZADNEGO klucza. To raz.

Z tego co kojarze jest to NIEZGODNE z licencja OEM.

A skoro jest to niezgodne z licencja OEM, nie mozesz sprzedac tego na Allegro: http://allegro.pl/country_pages/1/0/z2.php

Ba, watpie, zeby ktokolwiek sie skusil na uzywanego windowsa w wersji OEM, bo bylby skonczonym [...].

Chyba, ze sprzedajesz razem z kompem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale sytuacja na Allegro mi się trafiła. Kupiłem wczoraj za 1zł w aukcji "Kup Teraz" monetę. Teraz sprzedawca (podmiot profesjonalnie zajmujący się sprzedażą, nie jakiś małolat) próbuje powoływać się na błąd dotyczący ceny monety i odmawia wydania zakupionego towaru. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 08:44, Killinginno napisał:

Dziwna sprawa. To już ma problem, że popełnił błąd, taka cena widniała i musi sprzedać.


Nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 08:44, Killinginno napisał:

Dziwna sprawa. To już ma problem, że popełnił błąd, taka cena widniała i musi sprzedać.


Nic nie musi wystarczy, że powie, że moneta mu się zgubiła.

Mam pytanie co robią jak się nie zapłaci podatku allegro?
I może być jakieś opóźnienie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 09:52, Salwatorowiec napisał:

Nic nie musi wystarczy, że powie, że moneta mu się zgubiła.


Hehe prowadzę aktualnie bardzo fajną korespondencję mailową ze sprzedającym.
Moneta mu się nie zgubiła. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem miał czytelnik PC Format (różnicą jest to, że to on wystawił przedmiot po omyłkowo zaniżonej cenie), który napisał do tego właśnie czasopisma list z prośbą o pomoc. Jeżeli znajdę ten numer, to streszczę odpowiedź czasopisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli sprzedajacy zdazyle zakonczyc aukcje przed koncem, wtedy mogl wpisac jakis blahy powod (typu moneta zginela nad jeziorem), ale jesli aukcja sie zakonczyla i ja wygrales, sprzedajacy ma obowiazek Ci ja sprzedac.
W ostatecznosci mozesz sie w sadzie klocic, ale sprawa sie moze skomplikowac jak okaze sie, ze przez pomylke sprzedajacy wystawil tak tanio monete (byly np. przypadki, ze komus udalo sie kupic auto za kilkadziesiat zl, czasem wygrywal sprawe, czasem nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 21:13, HumanGhost napisał:

Hehe prowadzę aktualnie bardzo fajną korespondencję mailową ze sprzedającym.
Moneta mu się nie zgubiła. :]

Nic nie uzyskasz, ponieważ w grę tutaj wchodzi artykuł 84. paragraf §1 zd. 2. KC, a więc sytuacja, gdy mogłeś z łatwością zauważyć błąd sprzedawcy, gdyż przypadek, gdy profesjonalnie działający podmiot sprzedaje inwestycyjną, lub kolekcjonerską monetę, za złotówkę jak najbardziej podpada pod ten przepis. Sprzedawca ma uprawnienie do uchylenia się od skutków prawnych wadliwego oświadczenia woli, a Ty jeżeli uważasz, że jest one bezpodstawne, możesz zwrócisz się do oczywiście do sądu aby rozstrzygnął, czy uchylenie się jest takowe, czy jednak nie.

Gdyby natomiast sprzedający, jak ktoś podniósł wcześniej, twierdził, że monetę zgubił, należałoby dociec, czy stało się to wskutek okoliczności, za które dłużnik ponosi odpowiedzialność. Jeżeli nie, to zobowiązanie wygasa, jeżeli tak, to w takim wypadku sprzedawca ponosiłby odpowiedzialność odszkodowawczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 21:13, HumanGhost napisał:

> Nic nie musi wystarczy, że powie, że moneta mu się zgubiła.

Hehe prowadzę aktualnie bardzo fajną korespondencję mailową ze sprzedającym.
Moneta mu się nie zgubiła. :]


No to się zaśmiałem.
Możesz dać link do aukcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 22:10, maurras napisał:

Nic nie uzyskasz, /ciach/


Jestem prawnikiem, więc nie musisz mi tego tłumaczyć, ale dzięki za chęci.
Hehe jakbym był palantem korzystającym na ludzkich błędach to bym pewnie skierował do sądu pozew o wydanie rzeczy. Ale w takim przypadku to za dużo roboty. Gra nie warta świeczki. Koszty sądowe i koszty dojazdów przekroczyłyby wartość przedmiotu sprzedaży, jak sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 08:42, Salwatorowiec napisał:

Mam pytanie, bo do dziś muszę zapłacić prowizję allegro i jak zrobię przelew dziś np.
o 17 a pieniądze przyjdą do nich jutro to stanie się coś?



Z mego doświadczenia z allegro, to pieniądze do allegro za prowizję dochodzą niemal natychmiast. Kilkanaście minut po twoim przelewie, allegro przysyła ci e-maila z informacją o zapłacie zadłużenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 13:41, SirLee napisał:

> Mam pytanie, bo do dziś muszę zapłacić prowizję allegro i jak zrobię przelew dziś
np.
> o 17 a pieniądze przyjdą do nich jutro to stanie się coś?


Z mego doświadczenia z allegro, to pieniądze do allegro za prowizję dochodzą niemal natychmiast.
Kilkanaście minut po twoim przelewie, allegro przysyła ci e-maila z informacją o zapłacie
zadłużenia.


No to ok
w tytule trzeba podać tylko nick z allegro tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to sie robi automatycznie przez swoje konto na allegro, wybierasz zapłac rachunki czy jakos tak, z listy wybierasz swoj bank i cie przenosi do logowania na twoje konto bankowe i wszystko masz uzupelnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować