Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2011 o 16:09, Killinginno napisał:

Zależy czy ktoś jest pełnoletni czy też nie.


Nie rozumiem co ma pełnoletność do opłacenia rachunków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 16:41, Citkowsky napisał:

Nie rozumiem co ma pełnoletność do opłacenia rachunków?

Ja tutaj akurat miałem na myśli płacenie przez wcześniej opisany przez ciebie sposób. Przecież trzeba być pełnoletnim, żeby posiadać konto bankowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba - z tego co pamiętam zazwyczaj wymagany próg wiekowy to 16 lat a i zdarzają się rachunki dla 13 latków. Co prawda inne uprawnienia i trochę inne możliwości ma takie konto ale fakt jest faktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 18:06, Killinginno napisał:

> Nie rozumiem co ma pełnoletność do opłacenia rachunków?
Ja tutaj akurat miałem na myśli płacenie przez wcześniej opisany przez ciebie sposób.
Przecież trzeba być pełnoletnim, żeby posiadać konto bankowe.



zyjemy w XXI wieeku i nie trzeba miec 18 lat zeby miec konto w banku. Sam mam konto od 15 roku zycia czyli juz prawie od 7 lat. mozna je meic w mbanku (izzykonto) i paru innyh=ch. wystarczy poszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL?

Wiekszosc bankow oferuje konta juz dla 13-latkow (sam wtedy pierwsze sobie zalozylem), tylko nie masz niektorych funkcji, ani nie mozesz miec karty kredytowej (debetowa juz tak).

A dla 16-latkow jest nawet IKE (jedyny wymog to posiadanie NIP i umowa o prace/zlecenie/dzielo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jakiś czas temu kartę pamięci do telefonu microSD, jako sposób dostawy wybrałem przesyłkę ekonomiczną. Niestety mija dwa tygodnie od rzekomego wysłania paczki przez sprzedającego i cisza... Przesyłki jak nie było tak nie ma, a sprzedający twierdzi że ją napewno wysłał. Czy opłaca się toczyć spór na allegro, z racji tego że to list ekonomiczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>.........


Kim trzeba być żeby oszczędzać 2-3zł na przesyłce i wybierać najbardziej badziewną bez potwierdzenia nadania?
Nic sprzedającemu nie zrobisz, czy wysłał czy nie nie udowodnisz mu tego przy tym rodzaju przesyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 12:14, Citkowsky napisał:

Nic sprzedającemu nie zrobisz, czy wysłał czy nie nie udowodnisz mu tego przy tym rodzaju
przesyłki.


To jest chyba problem sprzedającego, aby udowodnić że wysłał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 13:38, Citkowsky napisał:

To nie jest problem sprzedającego. Kupujący wybrał przesyłkę nierejestrowaną nigdzie
i sam do siebie może mieć tylko pretensje.


to jest problem sprzedającego. Ciekawe jak udowodni że towar wysłał (a to właśnie on ma to udowodnić, a nie kupujący coś odwrotnego)? I to właśnie sprzedający powinien mieć sam do siebie pretensje, większość sprzedających nie udostępnia tego rodzaju przesyłek i ma święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>..........

W większości przypadków sprzedawcy umieszczają informację, że przesyłka zwykła listowna dostępna jest na odpowiedzialność kupującego z racji braku potwierdzenia wysłania.
Jak było na tej konkretnej aukcji, nie wiem.

Tak czy siak nie widzę sensu w oszczędzaniu 3zł na przesyłce. Listem zwykłym to pocztówki można wysyłac a nie towar z allegro.

Popatrzyłem na aukcje kart microSD i tam gdzie jest dostępna przesyłka listem ekonomicznym jest informacja, np:

,,Przy wysyłce listem niepoleconym brak jest potwierdzenia nadania przesyłka jest nierejestrowana. Listem niepoleconym wysyłam tylko jedną sztukę. Wysyłkę dokonuję za pomocą Poczty Polskiej"

,,# Listem niepoleconym wysyłam tylko jedną sztukę (jest to przesyłka nierejestrowana)
# Listem niepoleconym wysyłam na Państwa odpowiedzialność."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możeci mi napisać czy te rózne cd-keye automat na allegro są legalne? Skąd oni je mają? Czy warto ryzykować i kupić takie coś (chyba lepiej kupić skan cd-key?). Patrząc na ceny (CALL OF DUTY 4 MODERN WARFARE -30zł, TEST DRIVE UNLIMITED 2 - 45zł, HOMEFRONT - 80zł) opłaca się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jeśli dajmy na to moje kontro allegro nie jest aktywowane. To czy mogę, zakupić coś poprzez poszczególne aukcję, tak jak zwykły allegrowicz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 22:15, jarekao napisał:

Możeci mi napisać czy te rózne cd-keye automat na allegro są legalne? Skąd oni je mają?
Czy warto ryzykować i kupić takie coś (chyba lepiej kupić skan cd-key?). Patrząc na ceny
(CALL OF DUTY 4 MODERN WARFARE -30zł, TEST DRIVE UNLIMITED 2 - 45zł, HOMEFRONT - 80zł)
opłaca się.


Legalne owszem. Najlepiej kupować u Super Sprzedawców.
Ja niestety po miesiącu od kupna keya Battlefield Bad Company 2 (44zł mnie kosztował) spotkałem się z przykrą niespodzianką - klucz przestał działać :<
Sprawdziłem profil sprzedawcy i okazało się, że paru osobom też się to przytrafiło.
Bardziej żałuję dwóch rzeczy - że kupiłem dodatek Vietnam (teraz jestem 70zł w plecy) i że nie wcięło mi Dragon Age zamiast BC2 (gdyż okazał się -nomen omen - masakrycznie nudny:] ).

BTW. też czekam na jedną przesyłkę od poniedziałku, słyszałem że są jakieś protesty w związku ze zwolnieniami i zamykaniem placówek Poczty Polskiej. Oby skończyło się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 23:22, Casprov napisał:

Mam pytanko, jeśli dajmy na to moje kontro allegro nie jest aktywowane. To czy mogę,
zakupić coś poprzez poszczególne aukcję, tak jak zwykły allegrowicz ?


Od jakiegoś czasu można kupować niektóre bez rejestracji, jeszcze dłużej istnieje opcja kupna dla "kopertowców" którzy nie dokonali pełnej aktywacji. Zależy od aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2011 o 23:43, SpecShadow napisał:

Od jakiegoś czasu można kupować niektóre bez rejestracji, jeszcze dłużej istnieje opcja
kupna dla "kopertowców" którzy nie dokonali pełnej aktywacji. Zależy od aukcji.


W sumie chyba nie powinno się nic stać, skoro ktoś wysłałby pieniążki wcześniej niż paczkę. Z tego by wynikało, że sprzedający nie ma się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że przychodzi zawsze mail z przypomnieniem żeby zapłacić, a jeśli masz mniej niż 10 zł opłat to nie musisz opłacać, póki nie przekroczysz "dychy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować