Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja, gdy zostałeś przelicytowany, a dzień później, wygrany z jakiś tam powodów wycofuje się z aukcji. Czy wygrana przechodzi na drugiego? Co jeśli po przelicytowaniu, straciłeś zainteresowanie jej podbijaniem, a interesujący cię przedmiot kupiłeś już na innej aukcji. Pytam, bo kolega znalazł się w takiej sytuacji. Po kilku dniach od zakończenia aukcji, dostał emaila od Allegro o wygraniu aukcji, na której został przelicytowany. Czy ta aukcja jest wiążąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 23:00, ISAMU napisał:

Czy ta aukcja jest wiążąca?

Jak najbardziej. Teraz Twój kolega jest zwycięzcą aukcji i obowiązują go takie same przepisy jak tego kto wygrał w normalnym trybie. Heh, nawet poradnik kupującego na allegro wyraźnie ostrzega, by wstrzymać się do zakończenia aukcji zanim zakupi się taki sam towar na innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówisz to nie wygrany wycofał się z aukcji, tylko wygrywający. Gdyby wycofał się wygrany oferta nie wiążałaby twojego kolegi. Gdy wycofał się wygrywający w grę wchodzi regulamin allegro, który mówi:

Oferty złożone w licytacji są wiążące dla uczestników Aukcji (Sprzedającego i Licytantów) do momentu zamknięcia Aukcji albo do odrzucenia ich przez Sprzedającego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 23:26, Siriondel napisał:

> Czy ta aukcja jest wiążąca?
Jak najbardziej. Teraz Twój kolega jest zwycięzcą aukcji i obowiązują go takie same przepisy
jak tego kto wygrał w normalnym trybie. Heh, nawet poradnik kupującego na allegro wyraźnie
ostrzega, by wstrzymać się do zakończenia aukcji zanim zakupi się taki sam towar na innej.


Siriondel i maurras dziękuję za wyjaśnienie.
Poinformowałem kolegę, niezbyt go to ucieszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 17:54, Piotrbov napisał:

Ten twój kolega zawsze może porozmawiać ze sprzedającym i tyle. Może jakoś dojdą do porozumienia.

Też mu to zasugerowałem, ale znając jego wybuchowy charakter i widząc wzburzenie po usłyszeniu, że aukcja go obejmuje, to chyba dostanie negatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi jako kupującemu coś, cokolwiek grozi za to, że sprzedający wystąpił o zwrot prowizji z tytułu niby to zwrotu paczki? Bo w ciągu ostatnich kilkunastu dni 2 razy coś takiego mi się przytrafiło. Towar normalnie odebrałem, zapłaciłem, a później na maila przyszły właśnie takie wiadomości. Za pierwszym razem typ się tłumaczył, że niby to przez pomyłkę kliknął w tę opcję, natomiast teraz bezczelnie napisał mi wprost że wszystko ok, dziękuje za transakcję, ale nie chce płacić Allegro prowizji :p To dwaj różni użytkownicy, ale czy dwie różne osoby to już pewności nie mam. Co mam zrobić? Napisać odwołanie czy jak to się tam nazywa czy olać sprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 22:43, Pitej napisał:

za transakcję, ale nie chce płacić Allegro prowizji :p To dwaj różni użytkownicy, ale
czy dwie różne osoby to już pewności nie mam. Co mam zrobić? Napisać odwołanie czy jak
to się tam nazywa czy olać sprawę?


Nie olewaj sprawy. Jeśli to dojdzie do skutku, to dostaniesz, niewidzialnego minusowego punkta. Kilka takich punktów i mogą ci zablokować konto. Napisz do allegro w tej sprawie. W takich sprawach, to powinieneś również mieć opcję, by wysłać do allegro twoją wiadomość, jako reakcje, na zwrot prowizji sprzedającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, prawda, jest taka opcja.
Ok, dzięki za radę.

A czy mogę w jakiś sposób wysłać do Allegro maila od tego użytkownika? Bo tak jak wspomniałem obnaża się w nim bezwstydnie :d Nie umieszczę jego treści w tym okienku na moją odpowiedź w sprawie bo jest tam za mało miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 22:50, Pitej napisał:

A czy mogę w jakiś sposób wysłać do Allegro maila od tego użytkownika? Bo tak jak wspomniałem
obnaża się w nim bezwstydnie :d Nie umieszczę jego treści w tym okienku na moją odpowiedź
w sprawie bo jest tam za mało miejsca.


Oczywiście, że możesz. Skorzystaj z tej strony: http://allegro.pl/contact/contact.php?category=55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 23:12, maurras napisał:

Tylko, że to naruszenie dóbr osobistych będzie, bo nie można publikować prywatnej korespondencji
bez zgody drugiej osoby.


Nie wydaje mi się ( lecz mogę się mylić ), korespondencja jest wysyłana poprzez formularz allegro i na dodatek przez ta rozmowę sprzedający łamie regulamin allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym o coś zapytać, a mianowicie .. zamierzam sprzedać produkt na allegro, konkretnie koszulkę. Zamierzam ustalić cenę minimalną 50 złotych a finalna kwota za sprzedaż osiągnąć ma pułap złotych około 100. Teraz pytanie do znawców tematu i nie tylko - jakie będę musiał ponieść koszty związane ze sprzedażą ? Zmieszczę się w granicach 15 złotych ? Czy będę mógł przelać pieniądze na konto allegro po zakończeniu transakcji, np. tydzień po ? Czy może jeszcze przed rozpoczęciem część , np. procent ceny minimalnej ? Z góry dzięki za odpowiedzi na te pytania. kk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 16:32, MSPRISON napisał:

Witam. Chciałbym o coś zapytać, a mianowicie .. zamierzam sprzedać produkt na allegro,
konkretnie koszulkę. Zamierzam ustalić cenę minimalną 50 złotych a finalna kwota za sprzedaż
osiągnąć ma pułap złotych około 100. Teraz pytanie do znawców tematu i nie tylko - jakie
będę musiał ponieść koszty związane ze sprzedażą ? Zmieszczę się w granicach 15 złotych
? Czy będę mógł przelać pieniądze na konto allegro po zakończeniu transakcji, np. tydzień
po ? Czy może jeszcze przed rozpoczęciem część , np. procent ceny minimalnej ? Z góry
dzięki za odpowiedzi na te pytania. kk

Jeśli ta koszulka w ogóle tyle jest warta, to daj BCM od 100 i tyle. Cena minimalna to bzdura na kółkach. Koszty masz w pomocy, rozdział "opłaty za wystawienie i sprzedaż". Jak przekroczysz próg, to dostaniesz maila z potrzebnymi informacjami, termin to chyba tydzień, jak nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 16:32, MSPRISON napisał:

Czy będę mógł przelać pieniądze na konto allegro po zakończeniu transakcji, np. tydzień
po ? Czy może jeszcze przed rozpoczęciem część , np. procent ceny minimalnej ? Z góry
dzięki za odpowiedzi na te pytania. kk

Cennik masz w pomocy. Ja zwykle dostaję rachunek z Allegro na początku miesiąca, mam 2 tygodnie na zapłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zapłacenia rachunku za wystawienie sprzedaży poprzez saldo dostępne na Płacę z Allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 16:49, hans_olo napisał:

Cena minimalna to bzdura na kółkach. Koszty masz w pomocy, rozdział "opłaty za wystawienie i sprzedaż".


Nie zgodze sie. Pozwala sie mniej wiecej zorientowac ile ludzie na allegro sa za dany przedmiot w stanie zaplacic. Mozna ustawic cene startowa bardzo nisko, cene minimalna bardzo wysoka i czekac do konca aukcji, jaka oferta byla najwyzsza.

Dnia 26.05.2011 o 16:49, hans_olo napisał:

Jak przekroczysz próg, to dostaniesz maila z potrzebnymi informacjami, termin to chyba
tydzień, jak nie więcej.


Teoretycznie 2 tygodnie, ale ja czesto miesiac zwlekam z zaplata i mi konta nie zawieszaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 22:33, kuba9876543210 napisał:

Nie zgodze sie. Pozwala sie mniej wiecej zorientowac ile ludzie na allegro sa za dany
przedmiot w stanie zaplacic. Mozna ustawic cene startowa bardzo nisko, cene minimalna
bardzo wysoka i czekac do konca aukcji, jaka oferta byla najwyzsza.

Też się nie zgodzę. Ja np. od ostatniego razu postanowiłem w ogóle nie brać udziału w takich aukcjach, choć często pewnie dałbym zadowalającą cenę. Wielu ludzi je omija. Ja sam się o tym przekonałem. Wystawiłem kartę graficzną od 1 zł z ceną minimalną. Przez bite dwa tygodnie nikt nawet nie przekroczył 200 zł (to był radeon x1950 pro na AGP ponad 3 lata temu). Potem dałem kup teraz za 450 zł i sprzedała się tego samego dnia. Ostatnio z resztą coś licytowałem i pewnie nawet dałem ofertę zadowalającą sprzedającego, ale nikt już mnie nie przebił i nie było szans dojść do ceny minimalnej. Ta opcja to definicja ułomności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystawiał ktoś coś na otomoto? Wczoraj wystawiłem tam swój samochód i jako formę płatności wybrałem obciążenie mojego konta allegro, saldo rachunku przed tym wynosiło ok 11zł, potem zleciłem to obciążenie konta, ogłoszenie zostało wystawione a 11zł nie dopisali do mojego rachunku. Czyżby dopisywali dopiero po zakończeniu emisji ogłoszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować