Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Witam. Może to nie temat, który pasował by do mojego tematu, ale innego nie mam, a jak założę, na pewno ktoś go zamknie, więc unikam nieuniknionego ;)
Wchodzę w temat tworzenia aukcji i trzeba zrobić/poszukać/kupić szablon.
Więc poszukałem, pobrałem i poskładałem go jako stronkę WWW. Normalna stronka, tak choćby to był szablon na zwykłą stronę WWW.
Moje pytanie brzmi: Jak wygląda zamieszczenie takiego szablonu już w allegro? Bo mam z tym 0 doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość doładowania swojego konta Płacę z Allegro? Tzn. przelać pieniądze na ten system, albo cuś? Bo mam sprzedawcę, który akceptuje tylko tę płatność, a ja akurat nie mam tam żadnych środków. Pomocy, bo już mnie krew zalewa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego konta się nie doładowuje, płacisz po prostu ze swojego konta bankowego, a pieniądze nie idą bezpośrednio do sprzedawcy, lecz są mu przekazywane przez PayU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 14:45, Gumisiek2 napisał:

Tego konta się nie doładowuje, płacisz po prostu ze swojego konta bankowego, a pieniądze
nie idą bezpośrednio do sprzedawcy, lecz są mu przekazywane przez PayU.


A jeśli nie mam konta bankowego? :/ Mogę mu na to coś wpłacić zwykłym przelewem pocztowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 15:31, Zimek1990 napisał:

A jeśli nie mam konta bankowego? :/ Mogę mu na to coś wpłacić zwykłym przelewem pocztowym?


Możesz. W karcie płatności musisz wybrać zwykły przelew bankowy, i dostaniesz dane do przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zajmowac sie wyjasnianiem dlaczego tak jest, napisze Ci tylko, ze zakupienie Windowsa na tej aukcji jest tak samo ''oryginalne'' jak sciagniecie pirata z neta. Koles sprzedaje SAMA plytke, ktore bez, np. naklejki z licencja, jest w sumie nic nie warta ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 14:40, Zimek1990 napisał:

Czy jest możliwość doładowania swojego konta Płacę z Allegro? Tzn. przelać pieniądze
na ten system, albo cuś? Bo mam sprzedawcę, który akceptuje tylko tę płatność, a ja akurat
nie mam tam żadnych środków. Pomocy, bo już mnie krew zalewa :/

Po wybraniu tej opcji i wzięciu "zwykłego przekazu" (takiego do wypełnienia) pojawiają ci się dane które wpisujesz do przekazu. Idziesz do banku i wpłacasz. Ja prawie zawsze tak robię.Dzięki tej opcji m.in dostajesz maila że kupujący otrzymał wpłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>........... Ja prawie zawsze tak robię.

Nie prościej założyć darmowe konto w banku? Choćby w mbank i nie płacić kilku złotych za wykonanie przelewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 20:37, Citkowsky napisał:

>>........... Ja prawie zawsze tak robię.

Nie prościej założyć darmowe konto w banku? Choćby w mbank i nie płacić kilku złotych
za wykonanie przelewu?

Przelanie kasy za pomocą przekazu to przecież zaledwie 2,50. O jakie konto w mBanku ci chodzi? Bo chyba tylko te Izzi jest full darmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje konto w Inteligo jest full darmowe przy średnim miesięcznym saldzie powyżej 100 zł. A jak masz saldo poniżej to opłata miesięczna wynosi 4,99 zł czyli tyle co 2 przekazy. Przelewy są darmowe więc jeśli wykonujesz więcej niż 2 przekazy miesięcznie to konto wychodzi taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 20:20, Piotrek_K napisał:

Zamiast zajmowac sie wyjasnianiem dlaczego tak jest, napisze Ci tylko, ze zakupienie
Windowsa na tej aukcji jest tak samo ''oryginalne'' jak sciagniecie pirata z neta. Koles
sprzedaje SAMA plytke, ktore bez, np. naklejki z licencja, jest w sumie nic nie warta
;)...


W sumie to dziwi mnie to, że ktoś za to dał 150zł.
Liczy się klucz a nie płyta a na tej aukcji klucza nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 12:30, kaczek93 napisał:

> >>........... Ja prawie zawsze tak robię.



Ekonto chociażby. Full darmowe (sam je mam od 5 lat) i żadnego latania do banku i robienia przekazów za 2,5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 12:51, Magok napisał:

Mam pytanie jak mam dane do dobre dane do wysyłki a tylko kod pocztowy jest zły to przesyłka
dojdzie?


małe szanse ale możliwe, że dojdzie. Kod pocztowy to główna i podstawowa rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy próbuję wysłać przez Allegro pytanie temu użytkownikowi http://allegro.pl/show_user.php?uid=7171341, pojawia się komunikat "Od 2011-08-16 00:00:00 do 2011-08-22 00:00:00 www_smstep_pl ma urlop, więc odpowiedź na Twoje pytanie może przyjść później." i mój mail przychodzi mi na moją pocztę, mimo, że nie zaznaczam opcji "Wyśli kopię...". Czy to oznacza, że mail nie dociera do tego użytkownika? I jak dla mnie ten komunikat jest bez sensu - przecież 16.08 będzie dopiero za tydzień, więc niby na jakiej podstawie to opóźnienie, no chyba, że Allegro używa jakiegoś innego kalendarza xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 18:07, Blackhand napisał:

Gdy próbuję wysłać przez Allegro pytanie temu użytkownikowi http://allegro.pl/show_user.php?uid=7171341,
pojawia się komunikat "Od 2011-08-16 00:00:00 do 2011-08-22 00:00:00 www_smstep_pl ma
urlop, więc odpowiedź na Twoje pytanie może przyjść później." i mój mail przychodzi mi
na moją pocztę, mimo, że nie zaznaczam opcji "Wyśli kopię...". Czy to oznacza, że mail
nie dociera do tego użytkownika? I jak dla mnie ten komunikat jest bez sensu - przecież
16.08 będzie dopiero za tydzień, więc niby na jakiej podstawie to opóźnienie, no chyba,
że Allegro używa jakiegoś innego kalendarza xD.


hej,
jeżeli ktoś na allegro ze sprzedawców weźmie urlop to na tydzień przed nim we wszystkich aukcjach na samej górze pojawia się informacja o tym, że sprzedawca będzie miał urlop. Mail na pewno dochodzi, a co do tej kopii wiadomości na twojego maila to na pewno opcja "Wyślij kopię tego e-maila również do mnie" jest odznaczona? Bo jak klikniesz żeby zadać pytanie sprzedającemu ona automatycznie jest już zaznaczona i trzeba ją odznaczyć.
PS. Dziwny ten sprzedawca jest - tyle komentarzy, a mało profesjonalizmu... kontaktować się z nim mogą tylko osoby, które mają konto na Allegro - sprawdziłem stronę o mnie i pierwsze 3 lepsze aukcje to nie podaje w nich swojego nr telefonu i maila - a chyba nie wie, że od dawna na Allegro można kupować bez rejestracji i nie każdy ma konto... no cóż jego sprawa - on traci klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować