Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2011 o 13:49, Fimbulvinter napisał:

Pierwszy raz będę wysyłał towar. Mam pytanie co do paczek pobraniowych. Czy można takie
kupić na poczcie, czy wypełnia się bezpośrednio w okienku poczty? Czy, paczka pobraniowa
priorytetowa różni się czymś od zwykłej (wygląd, nie cena i inne takie)?


Po prostu wypełniasz blankiet paczki pobraniowej, wraz z tym blankiet przelewu, tak jakby to adresat wysyłał ci pieniądze na konto.
Razem z zapakowana przesyłką ( może to być zwyczajna koperta ) dajesz to do okienka, mówiąc że ma być priorytet i tyle. Płacisz za wysyłkę i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 13:52, Piotrbov napisał:

Po prostu wypełniasz blankiet paczki pobraniowej, wraz z tym blankiet przelewu, tak
jakby to adresat wysyłał ci pieniądze na konto.


Prawie rozumiem. Płatność przy odbiorze też blankiet przelewu? Wiem, że jestem mało rozumny, ale to będzie moja pierwsza styczność z Pocztą Polską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 13:59, Fimbulvinter napisał:

Prawie rozumiem. Płatność przy odbiorze też blankiet przelewu? Wiem, że jestem mało rozumny,
ale to będzie moja pierwsza styczność z Pocztą Polską.


Gdy wysyłasz paczką pobraniową przesyłkę, to też musisz wypełnić ten blankiet przelewu, czyli twój numer konta ile adresat musi zapłacić i takie tam.

Ogólnie to nie rozumiem co chciałeś powiedzieć przez napisanie " Płatność przy odbiorze też blankiet przelewu?"

Jak nie będziesz czegoś wiedział to się spytaj w okienku i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupowałem na Allegro wkłady Mach 3 i było rożnie. Czasem wszystko ok, a czasem już podczas drugiego golenia mocno podrażniały skórę i trzeba było wymieniać. IMO to loteria. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 18:28, Fimbulvinter napisał:

Chyba nadal nie rozumiem. Kupujący płaci przy odbiorze.


Tak, kupujący płaci przy odbiorze, lecz, tak czy siak, ty musisz zapłacić za koszty wysyłki przy okienku. Do tej ceny którą chcesz, żeby osoba zapłaciła, powinieneś ( jeśli chcesz by ona zapłaciła za koszty wysyłki ) doliczyć koszty wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
chcę kupić komputer, znalazłem dobrą ofertę na portalu tablica.pl, zadzwoniłem do sprzedającego z prośbą o wysłanie komputera pocztą/kurierem i wystawienie go na allegro, żebym miał zabezpieczenie w razie próby oszustwa. Sprzedający się zgodził, po czym po 2 godzinach się rozmyślił i zgodził się albo na odbiór osobisty albo na przesyłkę poza allegro przy płatności z góry. Koszt, jak na komputer, może i duży nie jest - 400zł - ale dla mnie to duża kasa. Czy w razie oszustwa dowodem może być ogłoszenie na tym portalu oraz archiwum rozmów na GG?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 22:16, Kapizak1 napisał:

Witam,
chcę kupić komputer, znalazłem dobrą ofertę na portalu tablica.pl, zadzwoniłem do sprzedającego
z prośbą o wysłanie komputera pocztą/kurierem i wystawienie go na allegro, żebym miał
zabezpieczenie w razie próby oszustwa. Sprzedający się zgodził, po czym po 2 godzinach
się rozmyślił i zgodził się albo na odbiór osobisty albo na przesyłkę poza allegro przy
płatności z góry. Koszt, jak na komputer, może i duży nie jest - 400zł - ale dla mnie
to duża kasa. Czy w razie oszustwa dowodem może być ogłoszenie na tym portalu oraz archiwum
rozmów na GG?
Z góry dzięki za odpowiedź.


W prawdzie ja bym wolał odmówić zakupu w taki sposób i powiedzieć "wystawiaj na allegro, albo nie biorę" - jeżeli mówi on, że jest możliwy odbiór osobisty to wydaje się wiarygodny, lecz może tak mówić tez, bo wie że masz za daleko do niego i nie odbierzesz tego i tak... istnieje też coś takiego jak umowa słowna (to ciekawostka) - jeżeli wpłacisz mu pieniądze a on cię oszuka możesz oczywiście zgłosić na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Najlepiej napisz mu na gg "Podaj mi numer konta wraz z pełnymi danymi, przeleję ci 400zł i ty wyślesz mi komputer (w tym miejscu podaj szczegóły jego), czy zawierasz ze mną umowę kupna-sprzedaży, czy zobowiązujesz się wysłać mi w ciągu (powiedzmy tam) 3dni od zaksięgowania wpłaty ten komputer?" coś w tym stylu, oczywiście on musi napisać tak i w razie problemów masz "mocny dowód". W jaki sposób to rozegrasz to już twoja sprawa :) Ja wolałbym przez Allegro, bo masz tam program ochrony kupujących tzn. kupisz u niego kompa za 400zł i zapłacisz za niego i jeżeli on ci go nie wyśle zgłaszasz sprawę na policję dostajesz od policji kwitek, który wysyłasz do tego programu i oni zwracają ci pieniądze w 100% całość do 10tys. (za wysyłkę zwrócą ci do 100zł jeżeli zapłaciłeś przez płacę z allegro).

Mam nadzieję, że pomogłem.
Udanych zakupów ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 17:45, Fimbulvinter napisał:

Czemu ciągle rośnie mój rachunek na allegro? Kilka dni temu było 7zł dziś 11.


Najprawdopodobniej sprzedałeś jakiś przedmiot i została pobrana ci za niego prowizja? Wystawiałeś nowe aukcje? Kupowałeś abonament Menadżera Sprzedaży? Wykupiłeś dostęp do dodatkowych statystyk?

PS. Wejdź Moje Allegro - moje konto - rachunki - historia - i tutaj sprawdzisz za co ci pobierają. Dodam, że korzystanie z Allegro (posiadanie konta) jest bezpłatne płacisz tylko wtedy jak coś sprzedajesz, wystawiasz aukcje lub korzystasz z 'dodatków'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 09:36, kaczek93 napisał:

Czy można w dowolnym momencie przerwać aukcje BCM jeśli cena wystawionego przeze mnie
przedmiotu nie będzie mi odpowidać?


Oczywiście, że można. Masz do wyboru tak: zakończ aukcje i odwołaj wszystkie oferty oraz odwołaj ofertę konkretnego użytkownika. Musisz wejść w moje allegro - moja sprzedaż - aukcje i kup teraz - sprzedaję - z listy wybierz tę aukcje, którą chcesz zakończyć i odwołać wszystkie oferty i po prawej stronie masz "OPCJE" kliknij to, a następnie zmień. Dalej powinieneś dać radę, bo wszystko będzie napisane, co i jak - jeżeli jednak miałbyś problem to napisz tutaj na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 09:36, kaczek93 napisał:

Czy można w dowolnym momencie przerwać aukcje BCM jeśli cena wystawionego przeze mnie
przedmiotu nie będzie mi odpowidać?



Po to się ustala cenę minimalną. Odwołaj aukcje na kilka minut przed jej końcem a zapewne ktoś z biorących udział cię zgłosi i dostaniesz punkt ujemny od allegro. 3 pkty i leci nieodwracalna blokada konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2011 o 19:01, kaczek93 napisał:

/ciach/
Czyli lepiej odwołać wcześniej?



Nie masz ceny minimalnej= brak możliwości zakończenia aukcji przed czasem bo ci cena nie pasuje.

Po to jest cena minimalna.

I na przyszłość o tym pamiętaj, 3 zraportowane aukcje i po twoim koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2011 o 19:01, kaczek93 napisał:

Czyli lepiej odwołać wcześniej?


Możesz odwoływać wcześniej, Citkowsky dobrze mówi, ale zawsze możesz napisać w polu "powód odwołania" coś w stylu towar został uszkodzony, albo skradziony i wtedy nie masz naliczanych tych "karnych punktów", ale pamiętaj, że cena wywoławcza powinna być taką ceną, która cię zadowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić jak czekasz na paczkę juz ponad 10 dni, sprzedawca nie odpowiada, nie odbiera ?

Wpłaciłem kasy, zero kontaktu, odpowiedzi a przesyłki jak nie było tak nie ma. Najlepiej aby osobę ostro załatwić i żeby an przyszłość klientów tak nie olewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować