Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2011 o 19:28, Fucio napisał:

Czy jeśli przesyłka nie dochodzi przez dłuższy czas z winy poczty, to mogę zrezygnować
z zakupu? Jeśli tak, to po jakim czasie?

Nie dotarła lecz jest już w drodze ? Jeżeli tak to wygląda, to zwyczajnie w świecie czekasz na tą przesyłkę lub też dajesz do zrozumienia sprzedającemu, że nie chcesz już jego produktu a wtedy ów sprzedawca zatrzyma transport przesyłki, jeśli oczywiście będzie miał taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż pod koniec listopada a szczególnie początek grudnia jest większa o kilkaset % niż w innych miesiącach - wiem, bo sam sprzedaje na Allegro od kilku lat.

Ceny? Hmm... każdy będzie chciał sprzedać jak najwięcej - i tutaj różnie jest - raz ceny spadają (niektórych produktów) a innych rosną, a jeszcze innych stoją w miejscu... wszystko zależy od konkurencji - jeżeli ktoś naprawdę ceny obniży to ja też to robię, żeby sprzedać - ja obniżę ceny to inni obniżą i tak to wygląda.

Polecam ci po prostu teraz to sprzedać - wystaw licytację od kwoty, która cię interesuje (albo lepiej kup teraz zrób) i sprzedaj to. Jeżeli będziesz miał problem teraz ze sprzedażą tego to w okresie świątecznym będziesz miał dużo większą szanse na sprzedaż.

A co do ceny to tak jak mówiłem - różnie to bywa - możliwe, że w tym czasie będą jakieś promocje w sklepach i ceny będą mogły spaść, bo każdy będzie chciał jak najkorzystniejszą ofertę zaproponować klientom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2011 o 13:25, MSPRISON napisał:

Cena bardzo niska, wręcz podejrzenie niska, dlatego też pytam, bo chce być pewien, czy
po zakupie tego klucza otrzymam w pełni legalną i grywalną grę ; )


Wygląda niby solidnie.
Przy czym w tym przypadku system komentarzy nie spełnia swojej roli. Jeśli klucz nie będzie legalny to po jakimś czasie (miesiąc, dwa) gra zostanie usunięta z Origin. A komentarze ludzie wystawiają dużo szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2011 o 14:55, SpecShadow napisał:

> Cena bardzo niska, wręcz podejrzenie niska, dlatego też pytam, bo chce być pewien,
czy
> po zakupie tego klucza otrzymam w pełni legalną i grywalną grę ; )

Wygląda niby solidnie.
Przy czym w tym przypadku system komentarzy nie spełnia swojej roli. Jeśli klucz nie
będzie legalny to po jakimś czasie (miesiąc, dwa) gra zostanie usunięta z Origin. A komentarze
ludzie wystawiają dużo szybciej.

Tego się właśnie spodziewałem, cena niska, a w opisie aukcji nie jest wskazane, skąd pochodzą klucze. Sama cena Battlefielda może nie powala, bo tą grę można było dostać za 30 zł i to w pudełku, ale już koszt AC: Broterhood strasznie podejrzany, wszak 20 zł to chyba trochę za mało, jak na dość świeżą grę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 15:51, Gumisiek2 napisał:

Wydaje mi się, czy zmiana layoutu na stary jest już niemożliwa?

Tak spoglądam i wygląda na to, że taka opcja istnieje, ale.. to chyba nie ten temat, co nie ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 15:58, MSPRISON napisał:

Tak spoglądam i wygląda na to, że taka opcja istnieje, ale.. to chyba nie ten temat,
co nie ? ;)

Mam 2 pytania:
1. W takim razie możesz powiedzieć w jakim temacie miał o to zapytać bo mnie to bardzo interesuje.
2. Byłbyś tak miły i powiedział gdzie znajduje się opcja ustawienia starego wyglądu bo nie mogę znaleźć, a ten nowy jest irytujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 16:48, Woko11 napisał:

Link z głównej strony Allegro. Samodzielność w narodzie ginie.

Wybacz, ale chyba mam problemy z czytaniem, bo wydaje mi się, że w podanym przez Ciebie linku pisze, że nie można zmienić już wyglądu, a "kolega" wyżej pisał: "Tak spoglądam i wygląda na to, że taka opcja istnieje", wię prosiłem Go o info gdzie widzi taką opcje.

A jeśli nie mam problemów z czytaniem i w podanym przez Ciebie linku faktycznie pisze, ze nie da się przełaczyc na stary wygląd to widocznie Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich problemów. Ba, ja rozwiązuje nawet problemy innych, w tym i Twoje. W tym linku z Allegro wyraźnie jest napisane, że nie ma możliwości powrotu do starego wyglądu, a więc jest to poniekąd odpowiedź na Twoje pytanie: gdzie się taka opcja znajduje? - nie ma jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 17:05, Woko11 napisał:

nie ma jej.

Też tak sądziłem twierdząc, ze jej nigdzie nie widzę, ale MSPRISON pisał, ze się jednak da :) , więc wybacz ale czekam na Jego odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 15:58, MSPRISON napisał:

Tak spoglądam i wygląda na to, że taka opcja istnieje, ale.. to chyba nie ten temat, co nie ? ;)


A jednak ten, miałem na myśli layout Allegro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 22:51, Gumisiek2 napisał:

> Tak spoglądam i wygląda na to, że taka opcja istnieje, ale.. to chyba nie ten temat,
co nie ? ;)

A jednak ten, miałem na myśli layout Allegro :P

No tak, miałeś na myśli layout allegro.. taki ze mnie wytrawny gracz, że nie pomyślałem o tym, że i takowy istnieje w serwisie allegro.. Wybaczcie za wprowadzenie w błąd, ale mimo wszystko - chciałem pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2011 o 21:23, PJ_MW napisał:

A co chodzi z kolesiami mającymi 0 komentarzy, którzy podnoszą ceny i potem proszą o
wycofanie oferty?



Napisz do Allegro wskazując konkretny numer aukcji żeby to sprawdzili.

Mogą to być drugie konta tej osoby (co jest surowo zakazane) albo też po prostu znajomi tej osoby podbijają cenę na aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 07:26, Piotrbov napisał:

> Właśnie ktoś pod moją aukcją ceny podbija...

Tzn. że ty sprzedajesz? Jak podbija to się ciesz, więcej dostaniesz.



No podbija mu, ale jak napisał "w ostatniej chwili chcą odwołać ofertę" więc za bardzo nie ma powodu do radości.

A jeśli on nie wycofa to taka osoba i tak nie zapłaci po zakupie - powie, że wycofuje się z umowy i dostanie tylko ostrzeżenie od Allegro (nieraz i 1 ostrzeżenie wystarczy, aby zablokowano konto osobie która ma 0-10 komentarzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować