Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

>...

Dnia 29.10.2011 o 22:39, Nieznajomosc napisał:


Mogą to być drugie konta tej osoby (co jest surowo zakazane) albo też po prostu znajomi
tej osoby podbijają cenę na aukcji.


Od dłuższego czasu można mieć więcej, niż jedno konto. Co do praktyk, o jakich pisze PJ_MW - regulamin ich zdecydowanie zabrania, nawet jest to ten sam punkt regulaminu, który mówi o posiadaniu kilku kont (p. 2.12).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 15:47, Blackhand napisał:

>...
>
> Mogą to być drugie konta tej osoby (co jest surowo zakazane) albo też po prostu
znajomi
> tej osoby podbijają cenę na aukcji.
>

Od dłuższego czasu można mieć więcej, niż jedno konto. Co do praktyk, o jakich pisze
PJ_MW - regulamin ich zdecydowanie zabrania, nawet jest to ten sam punkt regulaminu,
który mówi o posiadaniu kilku kont (p. 2.12).


Tak wiem o tym, że można mieć ile się zechce kont na Allegro. Pisząc "co jest surowo zakazane" miałem na myśli to, że jedna osoba podbija cenę w aukcji kilkoma swoimi kontami. Na przyszłość postaram się pisać jaśniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie jeśli nie opłacę tych bagatela 11zł w czasie? Bo przyszła mi opłata, kasę przelałem w czwartek przez pocztę i ciągle nie przelane a termin mam do jutra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja opłaciłem zamówienei miałem problem facet oddał mi kase ale co sie okaząło towar przysła i tak jak bym dostał za darmo.

Skontaktowałem sie z nim ze dostałem towar a kase mi oddał i stwierdził że kasy mu nie bede wysyłal tylko przy okazji podesle firme kurierska i zebym nie płacił za przesyłke firma odemnie odbierze i na tym sie skonczyło.

Chciałem być fair ale do tej pory sie nie upomniał o zwrot i nikogo nie przysle przeciez ja nie bde prosił i wydzwaniał zeby to wział, zgłosiłem zajscie widac ze mu nie zalezało tak bardzo na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 20:42, Infes napisał:

Co się stanie jeśli nie opłacę tych bagatela 11zł w czasie? Bo przyszła mi opłata, kasę
przelałem w czwartek przez pocztę i ciągle nie przelane a termin mam do jutra :/


Nic się nie stanie, bo zapłaciłeś w terminie i masz potwierdzenie z poczty, że przelew wykonałeś przed terminem.

Najlepiej skontaktuj się teraz z Allegro:
http://allegro.pl/Contact2/Contact2.php?topic=26

i napisz im, co i jak - a pieniądze jeżeli wpłaciłeś w czwartek to powinny być na wtorek (jeśli dobrze pójdzie to możliwe, że jutro dojdą ok. 15), a 1 dzień po terminie to raczej nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 20:50, karolekx23x napisał:

Chciałem być fair ale do tej pory sie nie upomniał o zwrot i nikogo nie przysle przeciez
ja nie bde prosił i wydzwaniał zeby to wział, zgłosiłem zajscie widac ze mu nie zalezało
tak bardzo na tym.


Zachowałeś się dobrze w stosunku do niego - napisz do niego, żeby prędzej ci przysłał tego kuriera, bo nie lubisz długo trzymać czyjeś rzeczy.

Im prędzej przyjedzie kurier to dla ciebie lepiej, bo "będziesz miał to z głowy", a on kuriera i tak wyśle może i po jakimś czasie "jak mu się przypomni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 22:59, kuba9876543210 napisał:

Nie przejmuj sie tym, ja czesto miesiac zwlekam i nic sie nie dzieje ;]


Nooo to ufff... Zresztą jak coś mam ten papierek z przelewem także luzz ale wiesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pod koniec sierpnia ustalilem wymiane z gosciem z rudy slaskiej na gametrade.pl. ja gre wyslalem od razu, jego natomiast nie otrzymalem do dzisiaj. nie jestem odosobniony, co najmniej jedna osoba takze zglosila oszustwo. dzwonie do niego, pisze smsy, a on ciagle mnie olewa. wat tu do?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2011 o 20:16, PJ_MW napisał:

pod koniec sierpnia ustalilem wymiane z gosciem z rudy slaskiej na gametrade.pl. ja gre
wyslalem od razu, jego natomiast nie otrzymalem do dzisiaj. nie jestem odosobniony, co
najmniej jedna osoba takze zglosila oszustwo. dzwonie do niego, pisze smsy, a on ciagle
mnie olewa. wat tu do?


Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś prosimy zgłoś swoją sprawę na http://gametrade.pl/tickets/new?kind=fraud , pomożemy Ci jak tylko możemy w rozwiązaniu tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 14:18, PJ_MW napisał:

zrobilem juz to dawno, ale napisaliscie, zebym poszedl na policje, a ja wolalbym rozwiazac
to jakos inaczej


Jak inaczej? Nie pieprz się - idź na policję, jak trzeba... ty jesteś ofiarą, a nie winnym? Masz zapewne potwierdzenie nadania przesyłki do niego, a on go nie ma - krótka piłka.

Pamiętaj oszustów trzeba tępić, jak jesteś niepełnoletni do weź ze sobą jednego rodzica i w drogę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo na allegro mozna miec kilka kont na te same dane, byle nie podbijac swoich aukcji, etc.

Czy jest mozliwosc sprawdzenia czy osoba z danym konte ma te same dane jeszcze inne konto?


@up

Lepiej to szybko zalatwic, bo po pewnym czasie moze sie przedawnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 21:43, kuba9876543210 napisał:

Czy jest mozliwosc sprawdzenia czy osoba z danym konte ma te same dane jeszcze inne konto?


Nie ma takiej możliwości.

---

UWAGA PYTANIE DO WSZYSTKICH OSÓB KTÓRE SPRZEDAŁY COŚ NA ALLEGRO W DNU 27 listopada:

Czy dostajecie maile z informacją, że sprzedaliście przedmiot, z tym że kupujący wypełnił formularz dostawy i z informacją o wpłacie? Dostajecie te maile od Allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem aukcje z keyami do pewnych gier za kilka, kilkanaście złotych [ gdzie normalna gra kosztuje kilkanaście razy więcej ] ale z dopiskami że albo aktywacja przy GfWL albo key wymaga zainstalowanej gry [ tylko skąd taką wziąć? ]. Więc ... ? WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 13:28, Nieznajomosc napisał:

UWAGA PYTANIE DO WSZYSTKICH OSÓB KTÓRE SPRZEDAŁY COŚ NA ALLEGRO W DNU 27 listopada:

Czy dostajecie maile z informacją, że sprzedaliście przedmiot, z tym że kupujący wypełnił
formularz dostawy i z informacją o wpłacie? Dostajecie te maile od Allegro?


Ja dostałem dzisiaj wpłatę na konto i nie jestem w stanie zidentyfikować (to pierwszy taki przypadek) z jakiej to okazji otrzymałem pieniążki. Zaraz będę sprawdzał, ale być może coś sprzedało się 27 i nie dostałem maila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 17:23, KrzychW napisał:

Ja dostałem dzisiaj wpłatę na konto i nie jestem w stanie zidentyfikować (to pierwszy
taki przypadek) z jakiej to okazji otrzymałem pieniążki. Zaraz będę sprawdzał, ale być
może coś sprzedało się 27 i nie dostałem maila?


Tak to możliwe - w mailu z info że dostałeś wpłatę kliknij na numer płatności i będziesz musiał zalogować się do allegro i tam będzie wszystkie info o tym co kupione kiedy jaki adres do wysyłki itp.

ja dostałem wczoraj maila od allegro takiego - dołączony jako obrazek w poście.

Oni są super! Tyle dni po fakcie dają info nosz kurde! W plecy jestem sporo kasy bo musiałem każdej osobie co zapłaciła w tych dniach przez payu a ja nie dostałem maila zaproponować rekompensatę straciłem mnóstwo książek + zwracałem pieniądze za koszt wysyłki (pokrywałem koszt wysyłki i wysyłałem priorytetem jak ktoś zapłacił za ekonomiczny)

20111130185409

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 18:54, Nieznajomosc napisał:

ja dostałem wczoraj maila od allegro takiego - dołączony jako obrazek w poście.


U mnie sytuacja jest inna, ponieważ zapłatę otrzymałem za pośrednictwem przelewu bankowego i za licho nie mogę zidentyfikować z jakiej okazji dostałem te pieniążki. Skoro były kłopoty z mailami dotyczącymi płatności PayU, to może i z powiadomieniami o transakcjach coś się zamieszało? A może ktoś omyłkowo przelał kasę, chociaż takich "prezentów" jeszcze w życiu nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 12:22, KrzychW napisał:

U mnie sytuacja jest inna, ponieważ zapłatę otrzymałem za pośrednictwem przelewu bankowego
i za licho nie mogę zidentyfikować z jakiej okazji dostałem te pieniążki. Skoro były
kłopoty z mailami dotyczącymi płatności PayU, to może i z powiadomieniami o transakcjach
coś się zamieszało? A może ktoś omyłkowo przelał kasę, chociaż takich "prezentów" jeszcze
w życiu nie miałem.


W tych dniach zdarzył mi się podobny przypadek tzn. pewna osoba bez pełnej aktywacji konta (z kopertą) dokonała zakupu książki na aukcji ja nie dostałem żadnego maila, że coś sprzedałem i program do sprzedaży (asystent) w ogóle mi tej transakcji nie pokazał - na szczęście otrzymałem maila od tej osoby z informacją, że mam wysłać na inny adres niż ten w allegro - i dostałem adres do wysyłki oraz nick - kilka dni po mailu otrzymałem przelew od tej osoby. Szok...

No cóż to Allegro oni wszystko mogą a i tak nikt nic nie zrobi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować