Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2006 o 11:14, Darkstar181 napisał:

>
Chodziło mi o Ebay:) Allegro jest w porządku,sam tam kupuje:)

Nie wydaje mi sie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 11:14, Darkstar181 napisał:

>
Chodziło mi o Ebay:) Allegro jest w porządku,sam tam kupuje:)


Wiem mi też, taka była intencja wcześniejszego posta. Że na ebay pewnie nigdy zaś Polacy to tylko na allegro sprawdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: Przypadkowo robiac próby na Allegro jak sie kupuje przypadkowo do zakupu dodalem dwa przedmioty ktore poszly do producenta . Potem przyszedł domnie e-mail Czy akceptuje kupno tych przedmiotów. Odpowiedzialem w e-mailu ze to pomyłka i przepraszam itp; Potem sprzedajacy odwiedzial ze anuluje i wziozł moja prsobe z pomyłke. Po kilku dniach przyszedł mi e-mial z allegro ze tam ze sie pomylem itp; E-mail informujacy. I czy producent moze wzniesc prowizje i czy bede musial za to zaplacic i czy jak bym nie chcial kupic. Komornik by mnie nachodził prosze o szypką odpwiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to sprzedający wystąpił do allegro o zwrot prowizji za sprzedane przedmioty. Odpisz na ich maila że przez przypadek kupiłeś. Oni (allegro) oddadzą mu prowizję a ty dostaniesz osrzeżenie (3 ostrzezenia = ban) i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający wypełnił formularz zwrotu prowizji.Kupiłeś przedmiot nr 116781070
Nazwa: GEFORCE 7300 GS 256MB DDR2 O/C: 560/900 PCI-E BOX
Data zakończenia: czw 03 sie 2006 20:25:14 CEST
Cena: 279,00 zł
Sprzedający: juhas
Informujemy, że Sprzedający ubiega się o zwrot prowizji od serwisu.
Oto powód ubiegania się o zwrot prowizji podany przez Sprzedającego:
Kupujący pomylił się przy składaniu oferty
Sprzedający podał następujące dane transakcji:
Liczba kupionych przez Ciebie przedmiotów: 2
Liczba przedmiotów, których zakup sfinalizowałeś: 0


Tresc e-miala i czy musze teraz prowizje odac.
Prosze o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 21:11, Filip92 napisał:

Tresc e-miala i czy musze teraz prowizje odac.
Prosze o odpowiedź

To standardowa procedura. Odpisz na maila że potiwerdzasz że to była pomyłka. Oni oddadzą mu kasę ale ciebie nie obciążą finansowo. Nie bój nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 22.08.2006 o 21:11, Filip92 napisał:

Tresc e-miala i czy musze teraz prowizje odac.
Prosze o odpowiedź


Nie prowizje dostaje sprzedawca od allegro (bo sprzedł przedmiot /teoretycznie/ bo nie odebrales) i musial zaplacić prowizję allegro za sprzedane przedmoty. Ponieważ nie zapłaciłeś, on dostanie prowizje ty musisz sie wytłumaczyć allegro. On pewnie ci wystawi negatywa, a allegro może ale nie musi (jesli nie masz większej ilości negatywów) zablokować ci konto. Koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy : Gościu przez twoją pomyłkę jest w placy około 8 zł (prowizja od 2 sprzedanych kart). NIe robi problemu i cię rozumie ale chce zwrot kasy potrąconej mu przez allegro za nic (w tym przypadku) - inaczej tego nie umiem wytłumaczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania odnośnie allegro:
1) Co się stanie jak dwie osoby dadzą taką samą ilość maksymalnej oferty na jakiś przedmiot?
2)Czy można się jakoś dowiedzieć jaka jest maksymalna oferta dana przez innego użytkownika?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 15:24, Mistrz Magii napisał:

Mam pytania odnośnie allegro:
1) Co się stanie jak dwie osoby dadzą taką samą ilość maksymalnej oferty na jakiś przedmiot?
2)Czy można się jakoś dowiedzieć jaka jest maksymalna oferta dana przez innego użytkownika?
Z góry dziękuję za odpowiedź.


1. To aukcje nadal będzie wygrywał ten co dał swoją oferte szybciej.
2. Nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wystawiłem mój pierwszy przedmiot na Allegro ;]. Mam nadzieję, że nie będę miał z Allegor żadnych kłopotów ;]. Wystawiłem notes z okładką 3D Incredibles, który wygrałem na gram.pl ;]. Wystawiłem go, bo go nie używam :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 18:32, mikim napisał:

Przed chwilą wystawiłem mój pierwszy przedmiot na Allegro ;]. Mam nadzieję, że nie będę miał
z Allegor żadnych kłopotów ;]. Wystawiłem notes z okładką 3D Incredibles, który wygrałem na
gram.pl ;]. Wystawiłem go, bo go nie używam :P.

Życzę Powodzenia i Ceny powyżej 100 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, taka wysoka to ona raczej nie będzie ;]. Ale THX i Tobie też życzę powodzenia (jeśli jesteś zarejestrowany na Allegro) ;]. Może kiedyś ja coś kupię od Ciebie na Allegro, albo Ty coś ode mnie ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - znalazłem aukcję, na której Allegrowicz sprzedaje pirackie gry - powiedział mi to na GG. Czy można to jakoś zgłosić? Na innej aukcji napisał, że przedmiot przez niego sprzedawany zawiera spolszczenie, co jest nielegalne, bo gra nie została oficjalnie spolszczona przez dystrybutora. Proszę o rady jak to zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na górze strony głównej wybierz opcję "usługi".
Następnie, w lewym dolnym rogu widnieje napis "Współpraca w ochronie praw"- kliknij na nią :)
Po prawej stronie na czerwonym tle jest opcja "zgłoś naruszenie zasad"
Potem naciśnij na "dalej" i możesz już napisać e-maila do Allegro.pl o niedozwolonej aukcji (powinieneś podać numer akcji o którą Tobie chodzi :)

Wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale on tam nie napisał, że to jest pirackie. Napisał mi tak na GG... I pytam czy da się zgłosić, jeśli ktoś mi tak napisał na GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 12:38, mikim napisał:

Ale on tam nie napisał, że to jest pirackie. Napisał mi tak na GG... I pytam czy da się zgłosić,
jeśli ktoś mi tak napisał na GG.


W takim razie nic nie zrobisz. Musisz mieć lepszy dowód na to, że to są pirackie płyty, a rozmowa na GG nie jest zbyt dobrym dowodem, prawda? ... Możesz dac linka do tej aukcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować