Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2012 o 20:01, Pablo1989 napisał:

Czy ta gra jest piracka ?
http://allegro.pl/grand-theft-auto-gta-advance-unikat-okazja-i2231428904.html
Bo mój kolega :D ma prawie wszystkie częśći GTA, a nie ma właśnie GTA Advance, podałem
mu tego linka a on....TA GRA JEST PIRACKA.


GTA na GBA wylazła. Hmm wygląda mi to na bootleg (fake).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko i przejrzyście sprawdzić kto zapłacił, a kto nie za moje aukcje? Ostatnio porobiło się tak, że wystawiając kilka rzeczy po kilka sztuk niektórzy nie wpłacili pieniędzy na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 23:32, PJ_MW napisał:

Jak szybko i przejrzyście sprawdzić kto zapłacił, a kto nie za moje aukcje? Ostatnio
porobiło się tak, że wystawiając kilka rzeczy po kilka sztuk niektórzy nie wpłacili pieniędzy
na konto.


Normalnie sprawdzaj maile, czy ktoś wpłacił ci przez PayU jeżeli tak to usuwaj dwa pozostałe maila "sprzedałeś przedmiot" oraz "kupujący wybrał sposób..." i zostawiaj tylko "nowa wpłata od kupującego" w tym mailu masz wszystko tzn. co sprzedałeś adres wysyłki i ile za wysyłkę zapłacił. Jeżeli ktoś nie płaci przez PayU tylko przelewem na konto to jak dostaniesz pieniądze to wbij w maila "sprzedałeś przedmiot" i zapakuj od razu przedmiot i zaadresuj druczek na paczkę / list polecony, czy tam na co inne i usuń maila. (uważaj też, bo nieraz tak jest, że ktoś kupi, wybierze sposób dostawy [wypełni formularz opcji dostawy] w nim poda inny adres do wysyłki niż ten w mailu "sprzedałeś przedmiot").

Jeżeli nie ogarniasz sprzedaży możesz kupić na jakiś czas program do sprzedaży aukcyjnych. Przykładem jest "Asystent" (25zł/msc) i możesz 14dni za darmo korzystać z programu "na próbę". Jeżeli chcesz jakieś info odnośnie programu mogę ci pomóc, bo sam z niego korzystam kilka lat. Pisz jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulamin Allegro:

Załącznik nr 1. Towary zakazane i dopuszczone warunkowo

Kupony zniżkowe, rabatowe, w formie promesy uprawniające do uzyskania upustu lub innej korzyści na przyszły zakup towarów.

Wytłumaczy mi ktoś co dokładnie znaczy "w formie promesy" o co w tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 18:57, Nieznajomosc napisał:

Regulamin Allegro:

Załącznik nr 1. Towary zakazane i dopuszczone warunkowo

Kupony zniżkowe, rabatowe, w formie promesy uprawniające do uzyskania upustu lub
innej korzyści na przyszły zakup towarów.

Wytłumaczy mi ktoś co dokładnie znaczy "w formie promesy" o co w tym chodzi?


Hmm według tego co znalazłem w google:

http://forsal.pl/artykuly/113212,promesa_kredytowa_nie_jest_umowa.html

http://www.comperia.pl/promesa.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Promesa


Czyli na mój rozum: kup teraz, a ja Ci obiecuję, że za x czasu będziesz miał dużą zniżkę na towar Y lub coś podobnego w brzmieniu. DO tego promesa nie jest bodajże prawnie zobowiązująca, ale to już musiałbyś z prawnikiem obgadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam pewien problem i mam nadzieje, że ktoś pomoże mi go rozwiązać.
Rok temu kupiłem dwa komponenty do komputera i obecnie jeden sprzedaje. Problem w tym, iż całość jest jeszcze na gwarancji i nie wiem jak ''podzielić'' to na obydwie rzeczy. Jest taka możliwość? A może najrozsądniej ''pozbyć się'' wraz z tym?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 17:36, Niewiernus napisał:

Witam - mam pewien problem i mam nadzieje, że ktoś pomoże mi go rozwiązać.
Rok temu kupiłem dwa komponenty do komputera i obecnie jeden sprzedaje. Problem w tym,
iż całość jest jeszcze na gwarancji i nie wiem jak ''podzielić'' to na obydwie rzeczy.
Jest taka możliwość? A może najrozsądniej ''pozbyć się'' wraz z tym?
Pozdrawiam.


Na gwarancji jakiej? producenta, sklepu? Jeśli producenta to czy będzie potrzebował faktury/paragonu, czy sam numer seryjny wystarczy?
Jeśli sklepowa to pewnie będzie potrzebna faktura/paragon, ale sprawdź czy wystarczy ksero paragonu do reklamacji.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś okres po którym nie można wystawić sprzedającemu komentarza? Jest jakiś limit czasu przeznaczony na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ale jak aukcja zostanie zarchiwizowana (miesiac-dwa?) potrzebny jest nr przedmiotu i nick sprzedajacego do wystawienia komentarza; moje konto -> komentarze i ocena sprzedazy -> wystaw -> wystaw komentarz do innych transakcji i tam wpisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie.

Dostałem dzisiaj wezwanie do stawienia się na komisariacie jako świadek. Sprawa dotyczy transakcji z jakimś użytkownikiem allegro (nick podany na wezwaniu).

Problem tylko w tym, że tego nicka nie znam, sprawdzałem po komentarzach i wyszło, że nigdy nic od niego nie kupowałem ani mu nie sprzedałem. Osoba ta ma tylko jakieś 50 komentarzy za rzeczy które kupił więc ewentualnie mogłem mu coś sprzedać ale jak mówię, w komentarzach ani śladu, wpisałem ten nick w swojej skrzynce mailowej i nic mi nie znalazło. Dodatkowo nikt nie dzwonił, nie pisał maila z uprzedzeniem o czymś takim, nikomu nie zalegam z wysyłką czy płatnością. Zero sporów allegro. Ostatni negatyw mam z roku 2009.

Był ktoś kiedyś w takiej sytuacji?
O co może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2012 o 18:37, Citkowsky napisał:

Był ktoś kiedyś w takiej sytuacji?
O co może chodzić?


Idź na komisariat i się dowiedz ;]
Ja miałem podobnie, kupiłem kiedyś PS2, po pół roku dostałem wezwanie. Jak się okazało, gość sprzedawał różne trefne części samochodowe z UK, policja go prześwietliła i wezwała każdego, kto coś od niego kupił. Ja żadnych problemów nie miałem (chociaż na zwrot zarekwirowanego PSa czekam do dziś T_T).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 18:45, Daelor napisał:

Idź na komisariat i się dowiedz ;]
Ja miałem podobnie, kupiłem kiedyś PS2, po pół roku dostałem wezwanie. Jak się okazało,
gość sprzedawał różne trefne części samochodowe z UK, policja go prześwietliła i wezwała
każdego, kto coś od niego kupił. Ja żadnych problemów nie miałem (chociaż na zwrot zarekwirowanego
PSa czekam do dziś T_T).

Dzieci policjantów pozdrawiają, gwiazdor był bogaty - gra się wyśmienicie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Nie no jakbym znalazł ten nick w swoich komentarzach albo mój nick w jego komentarzach to bym doszedł o co chodzi. Ale, że nic nie znalazłem to się zastanawiam.

Nie ma czegoś w allegro takiego jak archiwum żeby spróbować znaleźć po nicku czy robiłem z nim jakiś ,,interes"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 18:48, hans_olo napisał:

Dzieci policjantów pozdrawiają, gwiazdor był bogaty - gra się wyśmienicie ;).


Oddawej T_T


Citkowsky -> a jego imienia i nazwiska nie podali na wezwaniu? Historia transakcji danego użytkownika (znalazłeś już po nicku) sięga raczej początków istnienia konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Wiesz, problem w tym, że wezwanie przyszło na dane mojej mamuśki bo na nią kiedyś założyłem konto a ja aktualnie mieszkam na stancji także wezwania nie widziałem na oczy.
Termin stawienia się to jutro po południu także wszystko się okaże.

O tyle to głupia sytuacja, że konto teoretycznie jest na mamuśke bo zakładane było ponad 7 lat temu jak jeszcze 18tki nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 18:52, Daelor napisał:

Oddawej T_T

Tak sobie tylko szydzę, bo spędziłem dzieciństwo na osiedlu milicyjno policyjnym (ale w mojej rodzinie nikt policjantem ani milicjantem nie był) i wiem jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki maly problem, otoz kilka godzin temu zakupilem pewien przedmiot. Zaplacilem przelewem Ipko ale przy statusie aukcji dalej jest rozpoczeta. Cos sie ostatnio zmienilo czy jak? Bo jak kiedys korzystalem z tej opcji to juz po minucie byla zakonczona.

Dodam ze jak sprawdzam stan konta to pieniedzy nie ubylo. Czyzby trzeba bylo machnac przelew jeszcze raz, czy czekac? Tylko ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was zapytać o sprzedaż na allegro gier w postaci steam gift. Chciałem kupic RO2 i jest za 30zł, jako steam gift. Czy sądzicie, że one są z legalnego źródła? Koleś ma ich ok. 200 szt. po 30zł. Na steamie była ostatnio po 35zł, gdzie tu interes? Czy istnieje możliwość, że ma je z nielegalnego źródła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 12:36, Michael1v5 napisał:

Chciałbym Was zapytać o sprzedaż na allegro gier w postaci steam gift. Chciałem kupic
RO2 i jest za 30zł, jako steam gift. Czy sądzicie, że one są z legalnego źródła? Koleś
ma ich ok. 200 szt. po 30zł. Na steamie była ostatnio po 35zł, gdzie tu interes? Czy
istnieje możliwość, że ma je z nielegalnego źródła?


Jeżeli o gifty chodzi to są one właściwie prawie zawsze z legalnego źródła. Steam robi różne promocje itd.

keye do aktywacji mogą pochodzić z innej strefy geograficznej i naruszać.eula .Konta mogą być kradzione etc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować