Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Sa durni.
To samo jest z polowkami LACOSTE. Jak widze te polowki to az oko boli a ludzie nie dosc, ze kupuja to jeszcze sie zachwycaja i daja pozytywy ;p (Oczywiscie LACOSTE podrobki :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę czytałem i wynika, że dla laika nie ma różnicy jakość wykonania czy brzmienie słuchawek(piszą, że jest w porządku). Skoro tyle osób, się przyznaje (commenty na yt), że nie przeszkadza im to więc dlaczego w aukcji dalej sprzedający piszą o oryginałach.
Bo teraz jak bym np. chciał kupić je przez aukcje i pewni kupił za 1+koła to też nie miałbym pewność.. bo ktoś mógłby sprzedać podróbe za taką cenę.
Mi szczerze mówiąc najbardziej zależy na jakości wykonania, bo niestety nie jestem zbyt.. rozgarniętym użytkowanikiem i mam dar do niszczenia sprzętu :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, podrobki ciuchow ja rozpoznawalem nie tylko po cenie ale takze po szczegółach jakie ma oryginalna Lacoste''a.
Potem sprzedawcy sie wycwanili i zaczeli zamiast wystwiac po 130, to po 300 zł polo i taka cena byla bardziej podobna do sklepowych. Wiec ludzie pomysleli. ''O wysoka cena wiec sobie kupie, pewnie oryginalna''.
Wydaje mi sie, ze tak samo bedzie z tymi sluchawkami, ludzie i tak pewnie nie odczuja tej ''jakosci'' mp3 jak beda mieli ja nagrana w jakich 126kb czy jakso tak nei znam sie :).
Te oryginalne sluchawki sa drogie, a dodatkowo kupujac je nawet za ta wyzsza cene nie masz pewnosci ze wysla Ci oryginaly. Taka zmora internetowych sprzedawcow ;)

(Niby allegro powinno usuwac takie aukcje, ale tego nie robia. A to ze wzgledu na to, ze maja z tego pieniadze.
Niewazne ze na czysto zarobione, wazne ze pieniadze :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to bardzo mnie bawią ludzie kupujący towary po 1/3 ich normalnej ceny i mówią o oryginalności. Ja na allegro staram się kupować tylko ze sklepów. Polówki Lacoste, Lauren za 100zł? Koszulki klubów piłkarskich za 80? Potem ludzie mówią: ale to jest sprowadzane od prodcenta bezpośrednio, z fabryki itp. itd. Płakać się chce - taka naiwność. Dlatego przestałem kupować Tommiego. Wszyscy nagle w tym chodzą bo na allegro można kupić koszulki za 70zł.
Podobnie ze słuchawkami - sony i sennhaisery to najczęśniej podrabiane marki (szukałem słuchawek mniej więcej rok temu - ludzie kupowali pewien model za 25zł, ofert kupna było około 130). Cena w sklepie tego modelu to 290zł. W komentarzach: "oryginały, wspaniale grają. po co przepłacać za opakowanie". WTF

@ qq_MoaR

Człowieku, kupujesz beatsy, bo "chcesz być fajny"? Przecież to największe gówno wsród słuchawek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 16:05, MrGregorA napisał:

Ogólnie to bardzo mnie bawią ludzie kupujący towary po 1/3 ich normalnej ceny i mówią
o oryginalności.


Cóż część allegrowiczów, aby zyskać pozytywne komentarze oferuje towary po niskich cenach to jeszcze nie znaczy, że sprzedają podróbki nie mówię tu tylko o ciuchach, ale ogólnie o wszystkim, co jest oferowane na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 19:12, kerkas napisał:

> Ogólnie to bardzo mnie bawią ludzie kupujący towary po 1/3 ich normalnej ceny i
mówią
> o oryginalności.

Cóż część allegrowiczów, aby zyskać pozytywne komentarze oferuje towary po niskich cenach
to jeszcze nie znaczy, że sprzedają podróbki nie mówię tu tylko o ciuchach, ale ogólnie
o wszystkim, co jest oferowane na allegro.


STARY. 1/3 ceny. Nawet z hurtowni nie wezmą tak tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięk to prawdopobnie jest porównywalny do Sennheiserów z niższej pułki przy o wiele niższej cenie. Natomiast design i jakość wykonania są bardzo dobre. Chciałbym je kupić bo po prostu mi się podobają, nawet jeśli to jakiś grzech..

Co do allegro to chyba sobie odpuszczę kompletnie i poszukam sklepu internetowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 22:08, SamFiniszer napisał:

Za gifty nic nie powinno Ci się stać. Ja już kupiłem masę giftów na allegro przez około
1,5 roku i przez ten czas nic się nie stało z kontem. Po za tym gifty są kupowane tylko
w oficjalnym sklepie steama.

No i co z tego? Jak kupione kradzioną kartą (a tego nigdy nie jesteś w stanie sprawdzić) - to dupa blada. Steam nie rozpatrzy żadnej reklamacji - bo wprost twierdzą, żeby giftów od nieznajomych sobie osób nie przyjmować.
A sprawa nie jest błacha - wydatki z kradzionej karty mogą procesować się w reklamacji przez parę miesięcy. Taki sprzedawca zdąży 100 razy zwinąć "interes" na allegro - i zostaniesz z niczym (albo gorzej - jeśli na koncie steam miałeś gry kupione w sklepach i/lub steam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 19:55, qq_MoaR napisał:

Jeśli chodzi o dźwięk to prawdopobnie jest porównywalny do Sennheiserów z niższej pułki
przy o wiele niższej cenie. Natomiast design i jakość wykonania są bardzo dobre. Chciałbym
je kupić bo po prostu mi się podobają, nawet jeśli to jakiś grzech..

Co do allegro to chyba sobie odpuszczę kompletnie i poszukam sklepu internetowego.


Dźwięk? Wyrozniaja sie na tle innych tylko bassem i oczywiście tłumi on wszystko inne. Płacisz głównie za DRE. Podobnie jak z Bosem. Desgin - cóż, też mi się podobają. Ale wygląd to nie jest to, czego w słuchawakch szukam. Spróbuj customy. Może drogie, ale dostaniesz słuchawki dokładnie do muzyki jakiej słuchasz, bass idealnie taki, jaki lubisz. No i oczywiście idealnie dopasowany do Twojego ucha.

EDIT: nie ulegaj oponiiom innych. Bierz odtwarzacz, idz do sklepu ze sluchawkami (warto sie nawet specjalnie do wawy wybrac) i spedz tam caly dzien. sluchawki powinny byc dostepne. mozesz tez poszperac w najwiekszym forum dla miłośnikow sluchawek: http://www.head-fi.org/f/

EDIT 2: zaufaj mi. polska to nie usa, tutaj nie wymienisz sobie uzywanego towaru po 30 dniach. jesli chodzi o sklepy, to polecam zagraniczne. na amazonie zawsze sa dobre ceny + darmowa 3 dniowa wysylka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, pewnie przewijało się już w tym wątku, ale...

Mam konto na Allegro założone na imię mojej matki. Posiadam je już od pięciu lat i dorobiłem się sporej liczby pozytywnych komentarzy. Z racji tego, że z Allegro korzystam w zasadzie tylko ja, chciałem zmienić imię właściciela konta na moje... Tyle, że jak to zrobić? Już paręmiesięcy próbowałem złożyć wniosek, że błędnie wprowadzone dane czy coś, ale go odrzucili. :/

Czy jest jakakolwiek możliwość aby zmienić imię właściciela konta na moje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem, nie chcialem zakladac kiedys na siebie, zeby w razie problemow z zakupami (oszustwo i chec skorzystania z ubezpieczenia) nie zostac na lodzie, wiec po prostu zalozylem nowe konto. I uwazalbym z kontaktowaniem sie z nimi w tej sprawie i przyznawaniem, bo moga Ci po prostu zawiesic konto. Poczytaj tez regulamin.

http://www.wykop.pl/ramka/180104/nie-zmieniajcie-imion-na-allegro/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 14:49, kuba9876543210 napisał:

Tez tak mialem, nie chcialem zakladac kiedys na siebie, zeby w razie problemow z zakupami
(oszustwo i chec skorzystania z ubezpieczenia) nie zostac na lodzie, wiec po prostu zalozylem
nowe konto. I uwazalbym z kontaktowaniem sie z nimi w tej sprawie i przyznawaniem, bo
moga Ci po prostu zawiesic konto. Poczytaj tez regulamin.

http://www.wykop.pl/ramka/180104/nie-zmieniajcie-imion-na-allegro/


Świetnie to zrobili, czyli no way... Ale to bez sensu. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 18:13, JackXPPL napisał:

Świetnie to zrobili, czyli no way... Ale to bez sensu. :/


A to Polska właśnie.
Pocieszę Cię tam gdzie mieszkam mogę dowolnego operatora telefonu stacjonarnego pod warunkiem że jest nim TP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie odnośnie sensu składania wniosku na policję. W skrócie sprawa wygląda tak, że dostałem towar niezgodny z opisem. Sprzedający, mimo iż zarzekał się że wszystko jest ok, zgodził się na zwrot. Odesłałem więc, jednak paczka nie została odebrana i po śledzeniu widzę, że wraca sobie do mnie... Poza tym sprzedawca nie odbiera telefonu (raz odebrał, jak poznał głos to się rozłączył). Do tego cały pic polega na tym, że wszystko było załatwiane drogą telefoniczną, nie mam niczego w mailu na piśmie :/. Jest w ogóle sens lecieć z tym na policję, czy bez takiego dowodu na piśmie nie wskóram za wiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 00:31, czapla56 napisał:

Witam. Mam takie pytanie odnośnie sensu składania wniosku na policję. W skrócie sprawa
wygląda tak, że dostałem towar niezgodny z opisem. Sprzedający, mimo iż zarzekał się
że wszystko jest ok, zgodził się na zwrot. Odesłałem więc, jednak paczka nie została
odebrana i po śledzeniu widzę, że wraca sobie do mnie... Poza tym sprzedawca nie odbiera
telefonu (raz odebrał, jak poznał głos to się rozłączył). Do tego cały pic polega na
tym, że wszystko było załatwiane drogą telefoniczną, nie mam niczego w mailu na piśmie
:/. Jest w ogóle sens lecieć z tym na policję, czy bez takiego dowodu na piśmie nie wskóram
za wiele?

To najważniejsze masz na piśmie kupiłeś na allegro to oferta tam jest w archiwum,a ty masz to co dostałeś (czyli nie to co zamówiłeś jeśli dobrze zrozumiałęm) Możęsz zgłośić oszustwo albo na allegro jest takie coś jak centrum sporów i tam zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 23:10, DesMonD__PL napisał:

Witam. Dziala wam strona logowania tego debilnego allegro?
Nie moge sie zalogowac, po prostu tak jakbym klikal na obrazek. Nic zrobic nie moge

Zalogowałem się bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 19:41, treek napisał:

Jak kupiłem przez kup teraz to mogę to jakoś cofnąć?


Przez kontakt ze sprzedajacym jesli sie zgodzi (wtedy moze by tylko chcial prowizje od sprzedazy), ale trzeba myslec przed klikaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 19:44, kuba9876543210 napisał:

Przez kontakt ze sprzedajacym jesli sie zgodzi (wtedy moze by tylko chcial prowizje od
sprzedazy), ale trzeba myslec przed klikaniem.

No to tak jak myślałem. Problem jest taki ze wziąłem mebelki i po kliknięciu kup teraz trochę po omacku, posłałem maila jaki chce kolor i o informacje ile (sprzedawca) chce za przesyłkę, odpowiedzi do tej pory nie otrzymałem. W tym czasie zdążyłbym już kupić gdzie indziej kilka razy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować