Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Nic nie zrobisz :)

Wszystko jest legalne, zawarłeś z nim umowę i zaakceptowałeś to, że wysyłka w lipcu 2013.


Jako kupujący masz jeszcze takie prawo - odstąpić od umowy w ciągu 10 dni bez podania przyczyny.

http://www.uokik.gov.pl/faq_umowy_zawierane_na_odleglosc.php#faq1256

Więc jeżeli zakupu dokonałeś niecałe 10 dni temu to odstąp od umowy i kup gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale zwrot przysługuje podobno tylko wtedy jak kupuje przedmiot od przedsiębiorcy przynajmniej taką wiadomość dostałem od allegro a użytkownik który to sprzedawał nie był żadnym przedsiębiorcą, więc nie pozostaje mi raczej nic innego jak poczekać do dnia wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak kto z tym jest ?

Otóż Allegro już zaprzestało wysyłanie kodów aktywacji pocztą jak gdzieś wyczytałem, a mimo to ich na stronie można można taką możliwość wybrać ale i tak tego kodu nie prześlą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 16:50, Ciekawski94 napisał:

Tak ale zwrot przysługuje podobno tylko wtedy jak kupuje przedmiot od przedsiębiorcy
przynajmniej taką wiadomość dostałem od allegro a użytkownik który to sprzedawał nie
był żadnym przedsiębiorcą, więc nie pozostaje mi raczej nic innego jak poczekać do dnia
wysyłki.


To jak nie był przedsiębiorcą to musisz niestety czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 22:20, Hikaru007 napisał:

Mam pytanie jak kto z tym jest ?

Otóż Allegro już zaprzestało wysyłanie kodów aktywacji pocztą jak gdzieś wyczytałem,
a mimo to ich na stronie można można taką możliwość wybrać ale i tak tego kodu nie prześlą.


Źle chyba wyczytałeś.

Może wyczytałeś taki komunikat?

http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1625153-%C5%81atwiejsza-rejestracja-konta-w-Allegro


Tutaj linki do instrukcji jak aktywować konto kodem:

http://allegro.pl/guides/guide_dspl.php?group=266&guide=282&tab=3
http://allegro.pl/help_item.php?item=1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. Kupiłem sobie jakiś czas temu grę, pienądze za grę wpłaciłem przez PAYU.
Jak się okazało, gra nie przyszła.
Dziś dostałem informację od allegro, że sprzedający otrzymał zwrot prowizji od allegro,
a za powód zwrotu podał uszkodzenie paczki podczas przesyłki.
I związku z tym mam pytanie, czy ja mogę też odzyskać pieniądze, które wpłaciłem za grę?
Dzięki wielkie za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2012 o 20:34, solid-rock napisał:

I związku z tym mam pytanie, czy ja mogę też odzyskać pieniądze, które wpłaciłem za grę?



Skoro kupiłeś grę, zapłaciłeś za nią, a jej nie otrzymałeś to oczywiście, że pieniądze MUSISZ otrzymać z powrotem.

Skontaktuj się ze sprzedającym, najlepiej telefonicznie i wyjaśnij sprawę i jak to zrobisz napisz tutaj na forum, co sprzedawca powiedział i ci powiem co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na Allegro spokojnie można sprzedać konto steam? Co na to Allegro, co na to Valve? Nie grozi banem?

Pewnie było pytane o to pierdyliard razy, ale szukajka słabo szuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak to jest z tym PayU ,dostałem informację na maila że dostałem wpłatę za wystawiony towar .Minął już tydzień i dalej nie odnotowano wpłaty na koncie .Nie wiem o co może chodzić dwa dni temu inny gość przelewał tradycyjnie i wszystko było ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2012 o 10:10, Pitej napisał:

Czy na Allegro spokojnie można sprzedać konto steam? Co na to Allegro,


Mają kategorie na konta gier MMO, więc im to zwisa.

Dnia 07.12.2012 o 10:10, Pitej napisał:

co na to Valve?
Nie grozi banem?


Grozi. Ale bardzo ciężko jest udowodnić sprzedaż konta. Jak nie podasz w aukcji loginu (a nie podasz), to nie wiem jak mogliby to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W PayU jest coś takiego jak wypłata środków. Wejdź w Moje Konto > PayU > Saldo i wypłata środków i sprawdź czy pieniądze zostały już wysłane na Twoje konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 19:54, Diverso napisał:

W PayU jest coś takiego jak wypłata środków. Wejdź w Moje Konto > PayU > Saldo
i wypłata środków i sprawdź czy pieniądze zostały już wysłane na Twoje konto.



Znalazłem tą zakładkę i kliknąłem wypłatę .Dadzą jakieś info czy już zostały wpłacone pieniądze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 20:19, Darnok_Rukia napisał:

Znalazłem tą zakładkę i kliknąłem wypłatę .Dadzą jakieś info czy już zostały wpłacone
pieniądze ?


W praktyce wygląda to tak jak wczoraj wypłaciłeś (czyli weekend) to w poniedziałek dostaniesz przelew.

Możesz ustawić sobie również automatyczne wypłaty np. ustawiasz sobie, że jak na tym koncie PayU na Allegro będziesz miał 20zł to wypłata ich na twoje konto odbędzie się automatycznie. Jeżeli chcesz to sobie ustawić wbij moje konto-payu-konfiguracja.

PS. W poniedziałek około godz. 11-12 dadzą status płatności "zakończona" to będzie jedyna informacja jaką dostaniesz o tym czy pieniądze zostały wypłacone (tzn. nic nie dostaniesz tylko sam będziesz musiał sprawdzić to sobie w liście twoich wypłat PayU)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się zapytać kogoś o radę gdyż mam teraz nie przyjemną sytuację związaną o allegro/ mianowicie 3tyg temu sprzedałem konto do gry i dziś dowiedziałem się od kupującego że konto zostało shakowane ale oczywiście na mnie poszło ze to moja wina ale prawda taka jest ze nie miałem z tym nic wspólnego o czym mu powiedziałem żeby sprawdził sb po ip. i teraz koleś mnie straszy sądem że sprawa trafiła już i ze bd mu kase bulil z 3tyś zł żart? . . Konto kosztowało 60zł i chodzi o (Tibie) Jest możliwe takie coś że sprawa jednak trafi no i jak mam to udownić że to nie ja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Jeżeli to nie ty to nic się nie stanie. Nawet jak on to zgłosi to przede wszystkim sam tego nie udowodni (nie ma dowodów), policja ogarnie sprawę i zapewne po IP sprawdzą wszystko... więc się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 17:23, Amaros napisał:

i teraz koleś mnie straszy sądem że sprawa trafiła już i ze bd mu kase bulil
z 3tyś zł żart? . . Konto kosztowało 60zł i chodzi o (Tibie) Jest możliwe takie coś że
sprawa jednak trafi no i jak mam to udownić że to nie ja .

Mi to pachnie próbą wymuszenia pieniędzy i oszustwem. Jak można zażądać rekompensaty w wys. 3 tys. zł za coś, za co się zapłaciło 60 zł?? W ogóle masz jakiś dowód tej transakcji, np. potwierdzenie przelewu lub wyciąg z historii konta itp.? Wg mnie to raczej Ty powinieneś przemyśleć zgłoszenie sprawy na policję.

Pozdrawiam i życzę udanego rozwiązania sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować