Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2006 o 16:53, BriaTharen napisał:

Co do osób mających poniżej 18 lat... ograniczenie wiekowe jest głównie dlatego, aby ludzie
poważnie przystępowali do swoich ofert i zamówień. Nawet jeżeli jest na Allegro zarejestrowany
14-latek to kto się go czepi, jeżeli będzie wywiązywał się wobec swoich obowiązków (ew. prowizji)
wobec Allegro i innych użytkowników?

Z allegro korzystam od dawna.A ja wlasnie mam watpliwosci czy taki 14 latek nawet za posrednictwem mamy zaklada konto.Przyklad najlepszy na osobniku ktory co chwila wypisuje.ze 1)zapomnial hasla,2)wcisnal przez pomylke Sit!3) nie rozumie co jest napisane.Osobiscie szczerze bym sie wpienila za stracony czas i nerwy a tu ci jeszcze malolat pisze ze on ma mu tez prawo nega wystawic bo mu na maile nie odpisuje.To co ma mu w d wlazic i odpisywac za kazdym razem a ......... bedzie mial zabawe???!!??Allegro dla doroslych odpowiedzialnych osob .nie dla dzieciakow bez wyobrazni albo ze zbyt duza wyobraznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 20:31, mikim napisał:

Mam problem - znalazłem aukcję, na której Allegrowicz sprzedaje pirackie gry - powiedział mi to na GG. Czy można to jakoś zgłosić?


Jakbyś miał kopię maila, że gra jest nieoryginalna to mógłbyś zgłosić. Tylko że to by spowodowało jedynie usunięcie aukcji i ostrzeżenie (po kilku ostrzeżeniach blokada konta). Sam kiedyś zgłaszałem (jak zakładający ten wątek, Evil Khan mi napisał w mailu, że gra którą kupiłem to "kopia zapasowa", oryginalnego nośnika nie posiada) i nic się nie stało. A przecież nie będę się bawił w sądy (mając ten mail byłoby to proste).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 08:58, SwenG napisał:

> /.../
Zgłaszasz do Allegro, że gość jest niepełnoletni.

Oj widze ze komentarz zaklul w czule miejsce??!!?Wlasnie dlatego jestem takiego a nie innego zdania.Zart to nie byl,a reakcja nad wyraz przesadzona.nie masz takiej fizycznej mozliwosci to po pierwsze a po drugie chlopcze mam blizej niz dalej do 30.POzdrawiam niedojrzalych amocjonalnie uczestnikow forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 09:24, marcelek15 napisał:

> > /.../
> Zgłaszasz do Allegro, że gość jest niepełnoletni.
Oj widze ze komentarz zaklul w czule miejsce??!!?Wlasnie dlatego jestem takiego a nie innego
zdania.Zart to nie byl,a reakcja nad wyraz przesadzona.nie masz takiej fizycznej mozliwosci
to po pierwsze a po drugie chlopcze mam blizej niz dalej do 30.POzdrawiam niedojrzalych amocjonalnie
uczestnikow forum

Jaki komentarz ? Nie widzę wogóle sensu takiej odpowiedzi. Po prostu stwierdziłem, że jak masz podejrzenie że użytkownik nie jest poełnoletni to zgłaszasz do allegro a oni z dużym prawdopodobieństwem robią ponowną weryfikację. Zwykła informacja nie podszyta żadnymi emocjami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 09:50, SwenG napisał:

> chlopcze mam blizej niz dalej do 30
Gratuluję :D I dziekuję za komplement :D

Ojej bardzo przepraszam.Albo mi oczy albo(raczej o wiele mniej prawdopodobne)interpretacja zaszwankowala.Zrozumialam ze odnosnie liczby przy moim nicku zglaszasz sprawe na allegro.Nick to pomysl 4 letniego Synka.Nie zglaszam spraw nawet jesli mam podejrzenie bo mam za malo czasu na to a po drugie czasami z calym szacunkiem dla innych ,uzytkownicy allegro to kompletne...................... piszacy ktUry,drókuj itp.Nie mam pewnosci czy to malolat czy istota z IQ -10.POzdrawiam i jeszcze raz serdecznie przepraszam.Jesli zamiast -sz wstawisz -m w wyrazie zglaszasz-zglaszam zrozumiesz o co mi chodzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 15:43, marcelek15 napisał:

/.../ Zrozumialam ze odnosnie liczby przy moim nicku zglaszasz sprawe na allegro./.../

No poniosło Cię. Nicki z cyframi na końcu nigdy nie interpretowałem w taki sposób jak sobie wyobraziłeś ;) Ale tak czy inaczej wyszła sytuacja która mnie niezmiernie rozbawiła (mój drugi post).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh. Dziś moja mama licytowała dla znajomego telefon. Pierwsza aukcja - przelicytowali ją o 5 zł. Mówi się trudno, jest jeszcze druga aukcja. Na drugą aukcje mogła przeznaczyć max 300 zł. Na 2 minuty przed końcem było 305 zł, ale gość, który dawał więcej nagle zrezygnował z aukcji. Telefon zgarnięty za 202.50? Nic bardziej mylnego. Gość chce go wystawić na "Kup Teraz" za 300 zł. No comments. Po chwili odezwał się ten z pierwszej aukcji, chce sprzedać za 280 zł, bo kupujący za te 285 zł się wycofał... No comments^2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 21:39, Arclight napisał:

Heh. Dziś moja mama licytowała dla znajomego telefon. Pierwsza aukcja - przelicytowali ją o
5 zł. Mówi się trudno, jest jeszcze druga aukcja. Na drugą aukcje mogła przeznaczyć max 300
zł. Na 2 minuty przed końcem było 305 zł, ale gość, który dawał więcej nagle zrezygnował z
aukcji. Telefon zgarnięty za 202.50? Nic bardziej mylnego. Gość chce go wystawić na "Kup Teraz"
za 300 zł. No comments. Po chwili odezwał się ten z pierwszej aukcji, chce sprzedać za 280
zł, bo kupujący za te 285 zł się wycofał... No comments^2.


Telefony zazwyczaj sprzedają (i licytują) dzieci (czyli tacy co to mają chęci, a nie mają własnych pieniędzy; to może trwać nawet grubo ponad 25 lat). I dlatego tak jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie najgorsi kupujacy na allegro to są tacy co:
-nie przeczytają strony o mnie jesli się o to prosi w opisie aukcji
-wysyłają mase powtarzających się maili
-nie czytają opisu aukcji i jeśli pisze "Nie wysyłam za pobraniem" to po chwili jakiś gnojek pyta sie mnie czy mu wyśle za pobraniem, żenada
-pajace co sprzedaja piraty, co za idiotyzm, takim to od razu bym robił przeszuaknie chaty i kompa i nastepnie rozprawa za rozprowadzanie pirackiego stuffu

Ale tak czy siak nowi allegrowicdzze to doskonałe okazje do zaorbku. Jakaś babka kupiła ode mnie Gothic 1 + 2+ NK za 55zł to chciałem kupić sobie Sage Gothica zamiast moich egzemplarzy :d A od 6 dni nie mialem zadnj oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Allegro to dobra rzecz...heh
Dużo rzeczy już tam kupiłem i sprzedałem...
Najcześceij gry...naprawdę opłaca tam się kupować!!!
Jeszcze nie zdażyło mi się jakieś tam nieprzyjemności...
Po prostu trzeba uważać od kogo kupuje się towar.
Najlepiej oczywiście kupować u uznanych sprzedawców...:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wiek. Problem polega na tym, że wielu ludzi nie potrafi logicznie myśleć.
Druga sprawa, że jest regulamin, a niektórzy mają rację (wg siebie) po swojej stronie i rodzą się pretensje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz musiałem wystawić negatywa. Kupiłem Durona za 82zł, a potem dostaje maila, że transakcja o.k., ale muszę zapłacić 120 zł, ponieważ za tanio poszedł. Hehe, pomyślałem: wariat. Zadzwoniłem do niego tylko kasę na tel. zmarnowałem. Miałem tą przewagę, gdyż koleś wystawił mi pozytywa. Podczas rozmowy tel. okazało się, że nie ma tego procesora! Ale może mi sprzedać coś innego. Szkoda gadać. Neg i dziękujemy. Na Allegro jest skończony na 12 transakcji ma 2 negatywy i 2 neutrale. Pozytywy miał za jakieś drukowane poradniki i pudełka po Athlonach (poważnie!).

To był jedyny taki incydent. Poza tym nie miałem żadnyc nieprzyjeności związanych z Allegro.
Zauważyłem, że najwięcej przekrętów jest w dziale z komórkami i komputerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś o samym Allegro.
Zauważyłem że są sprzedający którzy w miesiącu potrafi a zarobić 30-60 negatywów, równa to się prawie zawsze z ilością wykiwanych osób. Dotyczy to sprzedających tanie akcesoria komputerowe (Made in China), z powodu niskiej ceny jest na to popyt. Oczywiściwe przeważają opinie pozytywne (ok. 500), ale dajcie spokój, jeśli po dwóch miesiącach sto osób pisze, że nie dostalo towaru, a ze sprzedawcą nie ma kontaktu, to coś nie gra, zwłaszcza, że taki użytkownik nadal panoszy się na portalu. Sam kupiłem od takiego sprzedawcy kontroler S-ATAx3 + P-ATA za 65 zł: w sklepie, najtańsze modele tego typu kosztowały 230zł. No i należę do tych szczęśliwych, ponieważ wybrałem opcję "za pobraniem", czyli 12 zł koszty przes. Co by było, jeśli zdecydowałbym się na przelew?

Ponad 600 transakcji w miesiącu dla jednego użytkownika, to kura znosząca złote jajka dla Allegro. Co tam z kilkudziesięcioma niezadowolonymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie. Odnośnie jestem ciekaw gościa o nicku yo_kwasny. Sprzedaje The Sims 2 i The Sims 1 (z dodatkami obie) za 4 dychy! Mówił, że wszystko jest. Moja siora zalicytowała, a gość zamknął aukcję. Gadała z nim, ale gdy spytała się o Zwierzaki (S2) to facio umilkł. Myślę, że to piraty... A gość jak się nie odzywa, tak się nie odzywa. Cóż robić? Dobrze, że kasy jeszcze na konciszo nie wysłaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz linka jeszcze to dobrze by było gdybyś podał. Dodatkowo nie do końca jestem pewny jednej rzeczy, twoja siostra zalicytowała tylko? I kupiła? Przez kup teraz czy przez licytacje? Bo do końca nie wyjaśniłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować