Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Jest też możliwość, że koleś chce cię naciągnąć i tak naprawdę to żaden hack konta nie miał miejsca. Liczy na to że oddasz mu kasę, a on zachowa konto. Jeśli nic nie zrobiłeś to go olej i wyśmiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straszenie sądem w takiej sytuacji jest ogólnie miało wiarygodne, a fakt że sprawa dotyczy konta w Tibii tą wiarygodność tylko pogarsza. IMO olej sprawę, pewnie masz po drugiej stronie sfrustrowanego dzieciaka, a na takiego szkoda czasu.
Tym bardziej, że sprzedaż kont w Tibii jest chyba nielegalna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 20:16, Janek_Izdebski napisał:

> i teraz koleś mnie straszy sądem że sprawa trafiła już i ze bd mu kase bulil
> z 3tyś zł żart? . . Konto kosztowało 60zł i chodzi o (Tibie) Jest możliwe takie
coś że
> sprawa jednak trafi no i jak mam to udownić że to nie ja .
Mi to pachnie próbą wymuszenia pieniędzy i oszustwem. Jak można zażądać
rekompensaty w wys. 3 tys. zł za coś, za co się zapłaciło 60 zł?? W ogóle masz jakiś
dowód tej transakcji, np. potwierdzenie przelewu lub wyciąg z historii konta itp.? Wg
mnie to raczej Ty powinieneś przemyśleć zgłoszenie sprawy na policję.

Pozdrawiam i życzę udanego rozwiązania sprawy.

Tak mam potwierdzenie przelewu facet trochę kombinował pare dni że niby pierw kasy nie ma bo aktualnie przebywa na UK. a poczym nagle z pl banku doszła kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 22:01, rob006 napisał:

Straszenie sądem w takiej sytuacji jest ogólnie miało wiarygodne, a fakt że sprawa dotyczy
konta w Tibii tą wiarygodność tylko pogarsza. IMO olej sprawę, pewnie masz po drugiej
stronie sfrustrowanego dzieciaka, a na takiego szkoda czasu.
Tym bardziej, że sprzedaż kont w Tibii jest chyba nielegalna. :)

Tak jest to prawnie nie legalne ale ludzie dużo sprzedają ale ja nie należy do grona ludzi którzy za 60zł takie nr odwalają według mnie facet ma syf na kompie złapał se jakiegoś key logera i teraz próbuje kase sciagac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 20:36, Kadaj napisał:

Nie. MP3 nie jest steamworksowy.

BTW Opis tej aukcji wygląda jak "ściągnij sobie z torrenta". xD

Albo "płytki kup osobno za grosze lub pożycz od kolegi..." :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś coś kiedyś na allegro od Carrefoura? Każdy market ma swoje konto na allegro i można kupować z odbiorem osobistym w danym sklepie.

Kupilem przed chwilą Xboxa z odbiorem w markecie u mnie w mieście ale mam pytanko, może ktoś wie.
Gdzie to trzeba dokładnie iść żeby odebrać konsolę i ją opłacić?
W Carrefourach są jakieś stanowiska do zakupów allegrowych czy jak to wygląda?
Pytam bo może ktoś wie a ja dzięki temu uniknę latania po sklepie w poszukiwaniu kogoś kto wie o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>.........

Właśnie tego chciałem uniknąć no ale najwyżej pójdę prosto do działu obsługi klienta, tam może będą wiedzieli.

Swoją drogą 649zł to chyba dobra cena za konsolę tą podstawową 4GB, jak tak patrzę od paru tygodni to taniej by nie dało rady bo jeżeli miałbym kupić od kogoś z innego miasta to tylko przesyłka pobraniowa (muszę mieć pewność, że dojdzie przed świętami bo to na prezent) i cena leci na ~690zł.


EDIT

Dostałem maila od Carrefoura jako odpowiedź na moje pytanie i mam iść do BOKu czyli tak jak przypuszczałem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 13:40, rob006 napisał:

Zagadaj do jakiejś kasjerki, ona powinna ściągnąć kierownika, a z kolei on powinien wiedzieć
co i jak.



Byłem dzisiaj odebrać xklocka.

Trafiłem gdzie trzeba, przyszedł gość co za to odpowiada, po podaniu danych wyjął z szafy xboxa i niby wszystko ok ale mówi, że mamy problem.

Yyy, o co chodzi pytam a on, że się cena zmieniła.
Zbaraniałem, pytam w takim razie o cenę.

A on, że w carrefourze jest jakaś weekendowa promocja i za konsole zapłacę nie 649zł za które kupiłem na allegro a 549zł:D

I tym sposobem stówka została w kieszeni totalnie niespodziewanie:) ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2012 o 19:11, Citkowsky napisał:

A on, że w carrefourze jest jakaś weekendowa promocja i za konsole zapłacę nie 649zł
za które kupiłem na allegro a 549zł:D

I tym sposobem stówka została w kieszeni totalnie niespodziewanie:) ^ ^

Całkiem dobra cena, choć dysk 4gb to śmiechu wart jest. Ja bym tam chętnie dołożył ze dwie stówki na jakiś rozsądniejszy.
W sumie jednak za 550 zł, to i tak dobrze. Idealne na prezent dla kogoś...albo dla siebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>................

Chciałbym dla siebie ją mieć;)\

Ta idzie na prezent dla moich 2 moich 12letnich szwagrów:P Tzw prezent pd wszystkich na gwiazdkę.

Mnie póki co nie stać na takie luksusy;)
W sumie mam 8 stówek ale muszę sprzęgło zrobić w aucie w przyszłym tygodniu:P

Brat kupił prawie nówkę z dyskiem 250GB i ok 10 świetnych gier typu BF 3, ACII itp w cenie 650zł od kolegi który kupił ją rok temu i prawie nie używał także jemu to się trafiło, jeszcze rok gwarancji;) Także w sumie z raz w tygodniu mogę sobie pograć jak zajadę do domu;P Dzisiaj sobie pośmigałem w Forzę Horizon demo, fajna gra;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z payu jako,że wczoraj złożyłem reklamacje dostałem od użytkownika zwrot kasy poprzez tą usługę gdy zatwierdziłem to allegro miało przerwe techniczą....

Ile na takie coś się czeka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 10:52, hammerfall87 napisał:

mam problem z payu jako,że wczoraj złożyłem reklamacje dostałem od użytkownika zwrot
kasy poprzez tą usługę gdy zatwierdziłem to allegro miało przerwe techniczą....

Ile na takie coś się czeka ?


Czyli dostałeś zwrot kasy na konto PayU i wypłaciłeś tę kasę z konta PayU na swoje konto? Czy jak?

Bo nie do końca zrozumiałem Twoje pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Jak bardzo Ci zależy na jakieś starej aukcji to wejdź na archiwum Allegro (google) (musisz pamiętać numer aukcji lub jej nazwę). Ale to i tak płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2013 o 20:09, zerohunter napisał:

Da się gdzieś przejrzeć wszystkie transakcje od początku posiadania konta?


Jasne, że się da :)

Zestawienie sprzedaży to się nazywa:

http://allegro.pl/help_item.php?item=2738

"Zestawienie może obejmować maksymalnie 24 miesiące Twojej sprzedaży."

PS. To jest zestawienie sprzedaży, a nie kupionych rzeczy - nie wiem czy zależy Ci na tym pierwszym, czy drugim? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować