Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2013 o 17:55, kuba9876543210 napisał:

Zalezy od sprzedajacego, co napisal w opisie aukcji / co ma w opisie ''o mnie''?

Jesli nic nie ma to tyle ile wg regulaminu allegro czekac.



Nie widzę tej opcji. A według regulaminu ile dokładnie jest czas? Nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 20:25, Nightdew napisał:

Nie widzę tej opcji. A według regulaminu ile dokładnie jest czas? Nie mogę znaleźć.


Art. 7.6 Sprzedający i Kupujący powinni nawiązać kontakt nie później niż w terminie siedmiu dni od przybicia albo potwierdzenia przez Kupującego skorzystania z opcji Kup Teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic perfumy lub wode toaletowa z oriflame a co jest ciekawego na allegro rzezcy są o połowe tansze od tych jak bym zamówił z ih strony
Czy te produkty nei są podróbkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 21:40, karolekx23x napisał:

Mam zamiar kupic perfumy lub wode toaletowa z oriflame a co jest ciekawego na allegro
rzezcy są o połowe tansze od tych jak bym zamówił z ih strony
Czy te produkty nei są podróbkami?


Ktorej strony? Oriflame to chyba MLM, wiec jesli ktos sprzedaje przez Internet to jest to osoba majaca podpisana umowe i mogaca kupowac taniej niz podawac moga katalogi dla ich klientow, wiec podejrzewam ze sprzedaje taniej niz ''''zalecane''''. Jak sie pomylilem to niech ktos mnie poprawi, ale wiem ze podobnie jest z konkurencycjnym MLM''em i mozliwe, ze z oriflame jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 21:40, karolekx23x napisał:

Mam zamiar kupic perfumy lub wode toaletowa z oriflame a co jest ciekawego na allegro
rzezcy są o połowe tansze od tych jak bym zamówił z ih strony
Czy te produkty nei są podróbkami?


Poczytaj o MLM (marketing wielopoziomowy) i tym podobnym firmom działającym na tej samej zasadzie, np. FM Group etc. sprzedającymi produkty codziennego użytku (najczęściej perfumy) - będziesz znał odpowiedź :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 15:57, Dared00 napisał:

Z ciekawości - u was też Allegro leży, czy to po mojej stronie jest problem?


Dziala mi przez proxy i vpn tylko (neostrada annex A). Ping itp. tez dzialaja, ale nie bezposrednio ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 15:57, Dared00 napisał:

Z ciekawości - u was też Allegro leży, czy to po mojej stronie jest problem?


Leży i kwiczy, dodatkowo mam coś takiego.

20130402160855

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 15:57, Dared00 napisał:

Z ciekawości - u was też Allegro leży, czy to po mojej stronie jest problem?


A u mnie śmiga bez problemu akurat.

EDIT: Przed napisaniem posta strona wchodziła i przejrzałem bez problemu kilka stron przedmiotów, a po napisaniu już padło i nie wstaje... Czyli u mnie jednak również padło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witka chciałem się zapytać jak jest z wypłatą środków na przekaz pocztowy na adres? bo allegro od 2 kwietnia mi 40zł wysyła i do dziś ich nie dostałem a na złość nie mogę się z nimi skontaktować bo na wyskakuje mi błąd : Uwaga!
Jeden z Twoich listów nie dotarł do adresata.
Wiadomość nie została dostarczona z powodu nieznanego błędu po stronie serwera odbiorcy.


;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, super - Allegro wprowadziło nowy lejałt swojej strony na stałe. Czy tylko mi on się nie podoba? Jest tak beznadziejny, że mam ochotę zrezygnować z całego serwisu. Napisałem nawet opinię na ich maila (pewnie i tak tego nie przeczytają). Ostatnio wszyscy podążają za tą durną modą na białe i puste strony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nie podoba, ale alternatywy raczej nie ma z uwagi na popularność serwisu. Trudno, będzie trzeba się przyzwyczaić. Nowy gram.pl też mi w sumie nie pasował, ale się z czasem przyzwyczaiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o handel grami to alternatywą może być Gametrade.pl. Nie wiem jak ze sprzedażą innych rzeczy, np. książek, gitary, zabawek... kota :D
Może masz rację. Na Gram.pl też na początku wyzywałem, a teraz mi się podoba (choć nadal wkurzają niektóre rzeczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 15:36, wojcio102 napisał:

Jeśli chodzi o handel grami to alternatywą może być Gametrade.pl. Nie wiem jak ze sprzedażą
innych rzeczy, np. książek, gitary, zabawek... kota :D
Może masz rację. Na Gram.pl też na początku wyzywałem, a teraz mi się podoba (choć nadal
wkurzają niektóre rzeczy).


Gametrade chyba nie zapewnia bezpieczeństwa i zwrotu kosztów w razie oszustwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 15:55, maniekk napisał:

Gametrade chyba nie zapewnia bezpieczeństwa i zwrotu kosztów w razie oszustwa?


Sprawdziłem ich FAQ i wygląda to tak:

"Co zrobić kiedy kontrahent nie wywiązał się z postanowień transakcji?

Po pierwsze wystawić odpowiedni komentarz opisujący sytuację - dzięki temu ostrzeżesz innych graczy przed nierzetelnymi osobami, a następnie zgłosić sprawę administracji.
Kolejnym krokiem jest zgłoszenie sprawy na Policję. Kiedy Policja zwróci się do Gametrade o udostępnienie danych kontaktowych podejrzanego zrobimy to w jak najszybszym terminie. Oczywiście udostępnimy także historię transakcji i korespondencji."

Jak to wygląda w praktyce, nie wiem. Wiem za to, że na Allegro też nikt nie zwrócił mi pieniędzy, kiedy zostałem oszukany (a było to marne 50zł) i musiałem się męczyć z Policją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 15:55, maniekk napisał:

Gametrade chyba nie zapewnia bezpieczeństwa i zwrotu kosztów w razie oszustwa?

Nie, ale nie pobiera prowizji w przeciwieństwie do allegro. Co do samego gametrade to nie uważam go za alternatywę względem allegro. Ze względu na to co napisałem wcześniej czyli popularność serwisu. Jest nadal sporo osób nie znających gametrade. Allegro znają wszyscy.

EDIT: @up - Jest program ochrony kupujących i allegro zwraca pełną kwotę do jakiejś maksymalnej jak zgłosisz na policję i oni rozpoczną sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 16:54, knopfler napisał:

> Gametrade chyba nie zapewnia bezpieczeństwa i zwrotu kosztów w razie oszustwa?
Nie, ale nie pobiera prowizji w przeciwieństwie do allegro. Co do samego gametrade to
nie uważam go za alternatywę względem allegro. Ze względu na to co napisałem wcześniej
czyli popularność serwisu. Jest nadal sporo osób nie znających gametrade. Allegro znają
wszyscy.

EDIT: @up - Jest program ochrony kupujących i allegro zwraca pełną kwotę do jakiejś maksymalnej
jak zgłosisz na policję i oni rozpoczną sprawę.


Hmm, a ta wersja premium gametrada nie jest płatna? Poza tym mam wrażenie, że siedzi tam mnóstwo dzieci i ceny są jakieś z kosmosu wzięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować