Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2013 o 13:04, Darnok_Rukia napisał:

Zacząłem licytować przedmiot .Czy jeśli dogadam się że sprzedawcą to może on po prostu
zakończyć aukcję. Żeby nie było sam licytuje .


Tak może zakończyć aukcję, będzie miał dwie możliwości - zakończyć aukcję nie odwołując ofert i wygra twoja oferta skoro jest najwyższa i licytujesz sam lub ma drugą opcje zakończyć aukcję odwołując wszystkie oferty, wtedy nikt nie wygra aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o pomoc, kto się zna na tym serwisie? Bo mnie szlag trafia.

Sprawa wygląda tak.. Sprzedałem grafikę 6850 ale gość nie kupił bo nei dostałem jeszcze pieniędzy. Sprawdziłem i oszukał też inną osobę, w podobny sposób. Co mam zrobić aby anulować tą ukończoną aukcje (tranzakcje)? Szukałem w ustawieniach konta i nic nie mogę znaleźć.

Bo chce nową aukcję założyć bo zalezy mi na błyskawicznym sprzedaniu tej grafiki.. Czy mogę już teraz wystawić ją w nowej aukcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2013 o 16:17, Azazell napisał:

ciach


Jak minął tydzień od sprzedaży i nie dostałeś pieniędzy i nie ma z nim żadnego kontaktu, to śmiało możesz wystawić tą kartę graficzną ponownie na allegro.

A no i stwórz spór na allegro, by ci zwrócili koszty prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z kupującym na allegro dziś dostałem taką wiadomość, znaczy, że zgłosił mnie na policje?


Kupujący w Twojej ofercie 31579232xx złożył wniosek o rekompensatę z tytułu Programu Ochrony Kupujących. Użytkownik xxxx twierdzi, że nie otrzymał od Ciebie towaru lub otrzymał przedmiot niezgodny z opisem.

Niezwłocznie skontaktuj się z Kupującym, aby wyjaśnić sprawę. Jeśli nie wycofa on wniosku, powiadomione zostaną organy ścigania. Możemy też zablokować Twoje konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 21:11, Ciekawski94 napisał:

Kupujący w Twojej ofercie 31579232xx złożył wniosek o rekompensatę z tytułu Programu
Ochrony Kupujących. Użytkownik xxxx twierdzi, że nie otrzymał od Ciebie towaru lub otrzymał
przedmiot niezgodny z opisem.


Niezwłocznie skontaktuj się z Kupującym, aby wyjaśnić sprawę. Jeśli nie wycofa on wniosku,
powiadomione zostaną organy ścigania. Możemy też zablokować Twoje konto.

Czytanie ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie sprzedaży oraz urzędu skarbowego, mam na przykład 20 nowy "gier komputerowych" i gdybym je sprzedał za 169 zł każdą musiał bym zgłaszać to do urzędu skarbowego? przy okazji jestem studentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to ujawnic jak bedziesz skladal deklaracje PIT w przyszlym roku.

Jesli bedziesz tak robil czesciej/regularnie bedziesz musial zalozyc dzialalnosc gospodarcza.

Jesli mialbys te gry >6 miesiecy i potrafilbys udowodnic, ze nie kupiles ich celem odsprzedazy to zadnego podatku nie musialbys placic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 17:12, kuba9876543210 napisał:

Mozesz to ujawnic jak bedziesz skladal deklaracje PIT w przyszlym roku.



Jest to tylko jednorazowa sprzedaż, przy okazji chyba jest coś takiego że jako student do 3 tysięcy można sprzedać bez zgłaszania do urzędu, przynajmniej tak słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,zleciłem na allegro w przeciągu 2 dni 4 wypłaty pieniędzy z PayU i mimo,że są oznaczone już jako zakończone to pieniędzy nie dostałem na konto z żadnej z nich.Wcześniej pieniądze zawsze były kiedy wypłata zostawała oznaczona jako zakończona,a dane konta do wypłaty się zgadzają.Wie może ktoś o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 21:54, Piotrbov napisał:

Jest taka sprawa, może mi ktoś zinterpretować tą aukcję: http://allegro.pl/przewod-jednozylowy-pcv-0-25-mm2-zolty-100003-du-i3376443090.html
i powiedzieć dokładnie co się kupuje, gdy się kupi na tej aukcji jeden raz, jedną sztukę?

Wydaje mi się, że jedną szpulę, ale lepiej zapytaj sprzedawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 22:01, Dared00 napisał:

Wydaje mi się, że jedną szpulę, ale lepiej zapytaj sprzedawcę.


Ok, więc 1:0 dla mnie. Ja już to właśnie kupiłem, i co dostałem... metr tego kabla i co najśmieszniejsze w opakowaniu około 10x10x15 ( rzecz jasna wymiary w centymetrach ) xD

Proszę się tym moim postem nie sugerować i czekam na więcej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Opis aukcji:
Zawartość Produkty w metrach bieżących
2. Brak podanej długości produktu, co powinno wykluczać sprzedaż na sztuki.
3. Logika: jaka musiałaby być ta szpulka, aby opłacało się ją sprzedawać za 2,50 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 22:34, Piotrek_K napisał:

Towary w metrach bieżących tak


Ale to metrach? Dlaczego w liczbie mnogiej? To by sugerowało, że jest więcej niż 1 metr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować