Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Kupiłem coś na Allegro, po czym sprzedawca mi przysłał maila, że pomylił się podczas wystawiania i nie ma mojego rozmiaru. Zwrócił mi kasę bez problemu. Powinienem wystawić komentarz pozytywny czy neutralny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 17:39, Graszcz napisał:

Kupiłem coś na Allegro, po czym sprzedawca mi przysłał maila, że pomylił się podczas
wystawiania i nie ma mojego rozmiaru. Zwrócił mi kasę bez problemu. Powinienem wystawić
komentarz pozytywny czy neutralny?


Jak chcesz. Jesli nie zajmowaloby to duzo mojego czasu to wystawilbym w podobnej sytuacji pozytywny. Gdyby odezwal sie dopiero po tygodniu to raczej neutralny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 17:39, Graszcz napisał:

Kupiłem coś na Allegro, po czym sprzedawca mi przysłał maila, że pomylił się podczas
wystawiania i nie ma mojego rozmiaru. Zwrócił mi kasę bez problemu. Powinienem wystawić
komentarz pozytywny czy neutralny?



W odniesieniu do polskich realiów z allegro odpowiedziałbym tak:

>>>Powinienem wystawić komentarz pozytywny czy neutralny?

zależy jaki komentarz chcesz otrzymać w odwecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wystawiam pozytywa, wszystko przebiegło szybko i sprawnie. W komentarzu wspominać o sytuacji czy zwykły "Transakcja przebiegła pomyślnie. Polecam."?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 12:59, Graszcz napisał:

To wystawiam pozytywa, wszystko przebiegło szybko i sprawnie. W komentarzu wspominać
o sytuacji czy zwykły "Transakcja przebiegła pomyślnie. Polecam."?


Ja bym napisał prawdę. Zwrócił kasę, szybki kontakt i nie owijał w bawełnę. Zresztą wątpię, aby go to bardzo obchodziło :P Pozytyw to pozytyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleś mi sprzedał wyświetlacz który nie działa, ile mam czasu na oddanie go? Bo kupłem go dla kolegi, ale to było 2 tygodnie temu, i teraz to mi się zdaje że po ptakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 15:50, zerohunter napisał:

Koleś mi sprzedał wyświetlacz który nie działa, ile mam czasu na oddanie go? Bo kupłem
go dla kolegi, ale to było 2 tygodnie temu, i teraz to mi się zdaje że po ptakach.


Powołaj się na rękojmię:
http://pomoc.allegro.pl/artykul/2757/co-jest-rekojmia-i-jakie-prawa-daje-kupujacemu
Masz na to miesiąc (dwa, jeśli kupiłeś od przedsiębiorcy) od daty wykrycia wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie totalnego allegrowego nooba.
Jeżeli mam napisać w "wiadomości do sprzedającego" to jaki kolor chcę tego swojego dilda, to to się pisze gdzieś w trakcie kupowania, czy kupuje się bez słowa, a potem wysyła osobno jakiś formularz do niego, że chcę zielony, a nie różowy?

Wiem, że mógłbym po prostu to kupić i sprawdzić, ale boję się, że przeoczę i dostanę nie to co chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje:

a) Podczas kupowania masz odpowiednie okienko, gdzie możesz wpisać swoje uwagi
b) Po zakupie masz dostęp do danych sprzedającego, wśród których jest również jego adres email

Zazwyczaj, gdy ja zamawiałem to korzystałem z opcji B i wszystko przychodziło w odpowiednim kolorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza sporem lub negatywem co mogę zrobić z milczącym sprzedjącym ?


Otóż 21 marca, wylicytowałem dwie gierki dla kumpla co mnie o to poprosił, bo ten nie mógł sam licytować bo był w pracy w tym czasie.

Na następny dzień od wygranej, wpłacam kasę za gierk(Nie pomysłem nr konta), i + przesyłka kurierem , i tak z kumplem czekamy paczkę ale jej ni ma.

Więc kontaktuje się z sprzedającym, i tutaj WIELKIE NIC, żądnej odpowiedzi czy wpłąta została zasięgowana, czy brakuje jakejś kwoty, albo że została zagubiona paczka, po prostu nic.

Zaglądam na profil tego oszusta, a tam same pozytywy, osatni jest z 11 Kwietnia obecnego roku, skontatowalem się z jednym z jego kupujących i ten twerdził że otrzymał bez problemu to co kupił.

Ten oszust też często się loguje, ale na nic nie odpisuje, nawet na podanym pod aukcjami adres mailowi
Jeśli w ten poniedziałek nic nie przyjdzie, chyba robię spór bo tak nie moze być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej używam Allegro, tym bardziej użytkownicy mnie dziwią-

Wielu sprzedawców wystawia ten sam produkt kilkanaście razy, co uniemożliwia skuteczne wyszukanie czegoś w krótkim czasie + nadużywanie tagów wraz z dziwnym systemem kategorii...

Na Allegro można się dowiedzieć, że Warcraft 3 to prawie na pewno strategia, ale być może również gra akcji lub przygodowa, podobnie jak jeden model telefonu może być w 3 kategoria; szczególnie moje ulubione - telefony innej marki z napisanym w tytule tekstem "To nie jest Nokia" w kategoriach od Nokii...

Przecież użytkownik może nie wiedzieć, że właśnie szukał inny model, a kategorię wybrał źle... Najlepiej kategorie zlikwidować chyba :P

Plus użytkownicy, którzy nigdy nie zniżą się do napisania komentarza, przecież podniesienie jakości na Allegro to nie ich sprawa...

To problem jednak z użytkownikami, nie z Allegro i chyba nie da się tego zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 10:54, Nieznajomosc napisał:

Numer telefonu nie działa?

Nikt nie odbiera, dzwoniłem wiele razy zazwyczaj koło godz 19 i nic, w innych godzinach też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A uwierz mi, że to dobra reklama i sprzedawcy cieszą się większą sprzedażą, chociaż jest to bardzo wkurzające dla takich osób jak ja czy ty :P nie robię tak, ale mam znajomego, który tak robi i od niego mam info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 12:07, Pablo1989 napisał:

> Numer telefonu nie działa?
Nikt nie odbiera, dzwoniłem wiele razy zazwyczaj koło godz 19 i nic, w innych godzinach
też.


Wybacz, że po tylu dniach odpisuję, ale nie zaglądałem tutaj. Rozwiązałeś już sprawę?

Jeżeli nie to nie bój się zgłaszać sprawy na policję.

Niestety masz pecha, bo nie zostałeś objęty programem ochrony kupujących, bo zapłaciłeś przelewem na konto zamiast przez PayU - byś zapłacił przez PayU i poszedł zgłosić sprawę na policję to dostałbyś od razu 100% zwrotu pieniędzy z tego programu, ale niestety zapłaciłeś przelewem. Dlatego wszystkim polecam płacenie przez PayU.

I tak jak pisałem - powtarzając się już - idź na policje i opowiedz tam o wszystkim. Weź ze sobą informacje o sprzedającym, potwierdzenie przelewu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.
Czy mogę płacić za zakupy w Allegro przez PayU bezpośrednio z konta PayU? Chodzi mi o to, że zrobiłbym jeden większy przelew na moje konto w PayU, a potem stamtąd płacił za jakieś drobniejsze zakupy. Patrze w menu pomocy na allegro, ale tam są dwie sprzeczne informacje: z jednej strony w dostępnych metodach zapłaty jest konto PayU, z kolei niżej w odpowiedzi na pytanie pisze, iż w tej chwili nie jest możliwe płacenie środkami z PayU za zakupy w Allegro. To jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam pytanie. Mianowicie, jak wygląda zamawianie czegoś z USA/Niemiec przez ebay ? Czy mają oni jakieś problemy z wysyłaniem do Polski i jak wygląda kwestią płatności w takim wypadku. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2014 o 17:26, asaptnk napisał:

Siema, mam pytanie. Mianowicie, jak wygląda zamawianie czegoś z USA/Niemiec przez ebay
? Czy mają oni jakieś problemy z wysyłaniem do Polski i jak wygląda kwestią płatności
w takim wypadku. ?


W obu przypadkach prawdopodobnie bedziesz placic za pomoca PayPala (bedac kupujacym jest to bardzo bezpieczne, bedac sprzedajacym juz niekoniecznie), co do wysylki to w zaleznosci od tego co kupisz, jak i czym bedzie wyslane, oraz troche od szczescia, to mozliwe ze dojdzie Ci VAT i clo do zaplacenia.

btw. jest oddzielny temat o ebayu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiem z tym że o tamtym temacie już wszyscy zapomnieli, a tu nie ma takiego offtopic;. W każdym razie mam jeszcze pytanie, kwestia takiego vatu i cła to ile to może być ? Dodam, że chciałbym zamówić vinyl w cenie około 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować