Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Mam pytanie dotyczące Allegro:
Ile mam czasu (po nadesłaniu maila z informacją o stanie konta) na wpłacenie na konto Allegro ??
Z góry dzięki za odpowiedź ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 19:40, ko?nik napisał:

Mam pytanie dotyczące Allegro:
Ile mam czasu (po nadesłaniu maila z informacją o stanie konta) na wpłacenie na konto Allegro
??
Z góry dzięki za odpowiedź ^^


Ja chyba po 2 tyg. wpłaciłem i nikt nie miał do mnie o to pretensji ;) Ale z tego co mi wiadomo to po prostu w ciągu tygodnia od otrzymania maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zamiar zwlekac z zaplata to napisz od razu o tym kupujacemu, bo nektorzy potrafia byc nadgorliwi ;-) Ja osobiscie katuje ludzi tylko jesli po tygodniu nie mam ani kasy a ni zadnego maila od goscia. Ja na ogol place od reki za wszystko przez PKO Inteligo a ostatnio przez Platnosci Allegro. Super sprawa, koles moze miec 2 minuty po moim kupnie kase juz u siebie i jeszcze ja dostaje za to punkty. Sporo ich przyznaje sie za placenie prowizji, ja musze doplacic do 14 stycznia jeszcze 110 pkt, a jesli z wplata wyrobie sie przez 1 stycznia to bede mial punktow na koncie juz 900 (mowie o tym calym paybacku of korz) i juz bede mogl rozgladac sie za jakimis nagrodami za punkty ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skoro juz opowiadam tak o Allegro to dodam historie mojego pierwszego i jedynego otrzymanego negatywa.
Jakies dziecko kupilo u mnie poradnik do Icewind Dale II za 7,50. Po tygodniu od zakonczenia aukcji kasy nie bylo, pisze na maila - koles jest chory wplaci w poniedzialek, po 2 tygodniach - zapomnial, grzecznie podziekowal za przypomnienie. Po 3 tygodniu bez wplaty wystawilem mu od reki negatywa. Jego komentarz (oczywiscie negatywny, jak ktos idzie na dno to niestety musi kogos zabrac ze soba ;-) ). A z jego tresci wynikalo jedno. Że za wystawienie negatywa jemu juz mi pieniedzy nie wplaci, przypominam ze negatywa ja dostalem okolo 3,5 tygodnia po zakonczeniu aukcji, wiec o kim zle swiadczy cala sytuacja wyjasniac nie musze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 19:40, ko?nik napisał:

Mam pytanie dotyczące Allegro:
Ile mam czasu (po nadesłaniu maila z informacją o stanie konta) na wpłacenie na konto Allegro
??
Z góry dzięki za odpowiedź ^^


Im szybciej tym lepiej :) Wielu sprzedawców ma na ostonie "o mnie" info ile czekaja na kaskę. JA sam staram się wysłać do 3 dni. wiem że wiele osób po prostu potrzebuje tych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A odpowiesz na moje wyżej postawione pytanie? :) Po prostu jestem jeszcze dość początkujący, a zasady Allegro jeszcze nie są dla mnie zbyt jasnie :( Widzę, że ty się znasz więc mam nadzieję, że odpowiesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sora, nie doczytalem do konca twojego posta i nie zauwazylem pytania. Prowizja od 9,99 to praktycznie grosze, koles nie ma prawa zadac wiecej, poza tym musi on wyslac odpowidni formularz, w ktorym nie da sie oszukac kwoty do zwrotu. W sumie do konca nie wiem jak to dziala, tydzien po aukcji koles wysle formularz do allegro z prosba o zwrot prowizji, allegro ma sie skontaktowac z toba, wyjasnic powod twojej odmowy/braku mozliwosci zaplaty i powinna powizje zwrocic. Prowizja wynosi bodajze 4% od kwoty koncowej, czyli jesli masz wplacic 9,99 to powinna ona wynosic okolo 40 gr albo max. 2 zl, w sumie nie wiem jak do konca to juz jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie o to mi chodzi :-Wystawiłem przedmiot i muszę uregulować rachunek (bodajże 15,30 zł) i nie wiem ile mam czasu od informacji przypominającej do zapłaty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zalogować się na swoje konto i jak zatwierdzam hasło przenosi mnie zpowrotem na stronę logowania, na górnym pasku jest ikona "wyloguj" co oznacza, że jestem zalogowany, a nie mogę wejść na swoje konto i nic kupować. Wczoraj też miałem podobne problemy, wie ktoś o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz miesiąc na uregulowanie rachunku. Tak, zeby można było obliczyć saldo miesięczne. Najlepiej nie wpłacać przelewem w ostatnim dniu terminu, bo wpłata nie dojdzie i Ci na jakiś czas zablokują konto aż do czasu wpłynięcia pieniędzy.

sodolis -->> Nie wiem, ja nie mam zadnch problemów z logowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 19:27, Mistic napisał:

Ustaw logowanie standardowe.

Dzięki pomogło :D dziwna sprawa bo od początku byłem na tych samych ustawieniach a tu nagle taki zonk;)
A upatrzyłem sobie fajny słownik 75 zł tańszy niż w księgarni także szkoda byłoby przepuścić taką okazję ;)

Jeszcze raz dzięki;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.Kiedyś pisałem w tym temacie,ale przypomniałem sobie jedną aukcję która była pół roku temu.Chodziło o grę Need For Speed:Most Wanted.Otóż tak:jakiś facet wystawił tą grę za 4 zł.Myślę-co to jest?Klikam w opis,i pokazuje mi się w opisie:sprzedam przegrywaną grę Need For Speed:Most Wanted za tylko 4zł.Tylko 4zł.Jedyna taka tania gra na allegro!Polecam.Nie wiem,co było później,ale wiem,że nikt tego nie kupił;)To było naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzymy ze to bylo naprawde bo na swiecie sa ludzie i parapety. Kolejny malolat i zlodziej przy okazji. Takie rzeczy trzeba od reki zglaszac do allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 14:12, pan m. napisał:

Hej.Kiedyś pisałem w tym temacie,ale przypomniałem sobie jedną aukcję która była pół roku temu.Chodziło
o grę Need For Speed:Most Wanted.Otóż tak:jakiś facet wystawił tą grę za 4 zł.Myślę-co to jest?Klikam
w opis,i pokazuje mi się w opisie:sprzedam przegrywaną grę Need For Speed:Most Wanted za tylko
4zł.Tylko 4zł.Jedyna taka tania gra na allegro!Polecam.Nie wiem,co było później,ale wiem,że
nikt tego nie kupił;)To było naprawdę.


Zdarzają się tacy pseudosprzedawcy :)
Jednak allegro wywala ich aukcje by nie miał taki idiota niepszyjemności (chyba tak jest, gdzieś czytałem)
Co za ziomeczek by od niego to kupił ;/
4zł za grę + z 6 za przesyłkę to się nie opłaca i wogóle jeszcze takiego cielebana popierać kupując ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób nie zrozumiało fakt.
Tak naprawdę można zwlekać bardzo długo z uregulowaniem rachunku.
W przypadku, gdy przychodzi powiadomienie, trzeba to zrobić "jak najszybciej". Takie powiadomienia przychodzą na ogół w grudniu. Szybciej zdarza się to w przypadku dużych sum. Zasada jest tak, aby mieć uregulowane (czyste konto rachunkowe) na dany rok (przed jego końcem). Jeśli chodzi o saldo miesięczne, Allegro nie wyciąga na ogół konsekwencji jeśli mamy coś nieuregulowane, oczywiście z zastrzeżeniem, że jest to zamknięte w klamrze jednego roku, np. od lutego do czerwca. Inaczej sprawa wygląda jeśli istnieje zaległość od listopada do stycznia przyszłego roku; wtedy czekają nas nieprzyjemności.
Jednym zdaniem: masz niewiele czasu na uregulowanie rachunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 14:15, Mistic napisał:

Wierzymy ze to bylo naprawde bo na swiecie sa ludzie i parapety. Kolejny malolat i zlodziej
przy okazji. Takie rzeczy trzeba od reki zglaszac do allegro.


Właśnie,bo sam mam na nim konto, a więc i sprzedaję,i kupuję,a z tego opisu to bym zemdlał ze śmiechu.Ciekawe co się stało z tym gościem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować