Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Niestety, jak jest wredny to może wystawić negatywa. Możesz jedynie napisać odpowiedź (logujesz się, komentarze, otrzymane, po prawej od komentarza jest "odpowiedz"), że jest on sprzedawcą niezbyt profesjonalnym. Niestety, rodzą się tacy, nic się na to nie da poradzić. Nie dostanie pozytywa - wystawia negatywa. Na przyszłość staraj się kupować przedmioty od SuperSprzedawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 20:06, Król Skorpion napisał:

Mam pytanie: kupiłem ostatnio bratu klocki lego . Po przyjściu okazało się, że klocki mają
wartość o wiele niższą (ok 5 razy), dlatego wystawiłem sprzedającemu komentarz neutralny. Teraz
chce mi postawić komentarz negatywny, za to że wystawiłem mu neutralny. Z mojej strony wszystko
było ok (szybka wpłata i info o wpłacie), więc może mi postawić komentarz negatywny?????

Zależy, jeżeli podawał że mają taką a taką wartość to jego wina, a jak ty się zorientowałeś że przepłaciłeś( nie zastanawiając się nad zakupem,po kupnie) i wystawiłeś neutralny to już niestety wina głupoty (twojej niestety)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem, głupota czasem występuje...ale mi chodziło o to czy może postawić mi negatywa jeżeli z mojej strony było wszystko ok

paweldomar1
no niestety czasem są tacy..... dziex za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 20:21, Król Skorpion napisał:

No właśnie wiem, głupota czasem występuje...ale mi chodziło o to czy może postawić mi negatywa
jeżeli z mojej strony było wszystko ok

paweldomar1
no niestety czasem są tacy..... dziex za odp


jeżeli to twoja głupota to spróbuj przyznać się do błędu i umów się na neutralnego , jeżeli nie to spróbuj się pogodzić z negatywem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale w sumie temu sprzedawcy to chodzi o to że postawi mi negatywa, dlatego że psuje mu opinie neutralnym .... i pisze mi, że mam mu logicznie wyjaśnić dlaczego dostał neutralny, .... a w sumie to lego to brat wybierał , a ja nic do gadania nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 20:30, Król Skorpion napisał:

ale w sumie temu sprzedawcy to chodzi o to że postawi mi negatywa, dlatego że psuje mu opinie
neutralnym .... i pisze mi, że mam mu logicznie wyjaśnić dlaczego dostał neutralny, .... a
w sumie to lego to brat wybierał , a ja nic do gadania nie miałem

to po co do niego pisałeś ? skoro brat wybierał to na niego opieprz, a jak ma powiedzmy 3 lata to trzeba było wybrać takie same tańsze, a sprzedawca podobnie jak ty( bez urazy) niepoważny, zamiast zrozumieć to on daje za neutralnego negatywa, jaki z niego clown...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma rację. Przed zakupem powinieneś sprawdzić wartość np. w sklepie. Z jego strony było wszystko ok, towar przesłał. Z opisem się zgadzał? To w czym problem? Ma prawo podać dowolną cenę. To Ty zgadzając się na zakup poprzez licytację/"Kup Teraz" popełniłeś błąd.
Powinieneś postawić pozytywa - bo on ze swojej strony się wywiązał z umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 20:47, Arclight napisał:

Ma rację. Przed zakupem powinieneś sprawdzić wartość np. w sklepie. Z jego strony było wszystko
ok, towar przesłał. Z opisem się zgadzał? To w czym problem? Ma prawo podać dowolną cenę. To
Ty zgadzając się na zakup poprzez licytację/"Kup Teraz" popełniłeś błąd.
Powinieneś postawić pozytywa - bo on ze swojej strony się wywiązał z umowy.


Wiem, tylko o to chodzi, że brat szybko zobaczył ofertę ( zostało ok 3 min do końca), więc nie miałem czasu patrzeć po sklepach cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 21:20, Król Skorpion napisał:

> Ma rację. Przed zakupem powinieneś sprawdzić wartość np. w sklepie. Z jego strony było
wszystko
> ok, towar przesłał. Z opisem się zgadzał? To w czym problem? Ma prawo podać dowolną cenę.
To
> Ty zgadzając się na zakup poprzez licytację/"Kup Teraz" popełniłeś błąd.
> Powinieneś postawić pozytywa - bo on ze swojej strony się wywiązał z umowy.
>

Wiem, tylko o to chodzi, że brat szybko zobaczył ofertę ( zostało ok 3 min do końca), więc
nie miałem czasu patrzeć po sklepach cen.

Dziwnie podchodzisz, to w takim razie sprzedawcy jest wina że nie potrafisz przekalkulować co ci się opłaca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie zmienia to faktu, że sprzedawca powinien otrzymać komentarz pozytywny. On ze swojej części umowy się wywiązał. "Widziały gały co brały...". I za jaką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 22:53, Markus89 napisał:

28 maja wygrałem licytację gry Faces of War...


Sprawa którą poruszałem została pozytywnie rozwiązana. Gra doszła do mnie w poniedziałek. Wystawiłem komentarz pozytywny, ale napisałem, że brakowało ze strony sprzedającego jakiegokolwiek kontaktu. Cóż - ja się chyba komentarza nie doczekam z jego strony...

Swoją drogą wkurzają mnie tacy ludzie. Przecież poprzez te transakcje zdobywa się (lub traci) zaufanie. Drugi raz nie wystawiono mi żadnego komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 21:24, Król Skorpion napisał:

W pewnym sensie to i moja wina


Nie bardzo rozumiem. Twoja niewiedza, ewentualnie brak wyobraźni sprawiły że przepłaciłeś i to TYLKO Twoja wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 21:40, Markus89 napisał:

> 28 maja wygrałem licytację gry Faces of War...

Sprawa którą poruszałem została pozytywnie rozwiązana. Gra doszła do mnie w poniedziałek. Wystawiłem
komentarz pozytywny, ale napisałem, że brakowało ze strony sprzedającego jakiegokolwiek kontaktu.
Cóż - ja się chyba komentarza nie doczekam z jego strony...

Swoją drogą wkurzają mnie tacy ludzie. Przecież poprzez te transakcje zdobywa się (lub traci)
zaufanie. Drugi raz nie wystawiono mi żadnego komentarza...

Może mail pomoże ?

>W pewnym sensie to i moja wina, ze kupiłem, ale dopiero później skapowałem, że cena była przesadzona....
To TYLKO twoja wina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 21:40, Markus89 napisał:

Drugi raz nie wystawiono mi żadnego komentarza...


Ja też paru komentarzy nie dostałem... Cóż, mówi się trudno, niektórzy zapominają, innym się nie chce. A na początku "kariery" na Allegro pozytywne komentarze są bardzo potrzebne. Dobrze chociaż, że grę dostałeś, a brak kontaktu ze sprzedającym zdarza się bardzo często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 21:40, Markus89 napisał:

Swoją drogą wkurzają mnie tacy ludzie. Przecież poprzez te transakcje zdobywa się (lub traci)
zaufanie. Drugi raz nie wystawiono mi żadnego komentarza...

Wiesz...
W sumie w regulaminie stoi, że komentarze to sprawa zupełnie dowolna i jeśli któryś z kontrahentów nie ma ochoty go wystawić, nie ma takiego przymusu.
Przyjęło się co prawda, że po każdej transakcji wystawia się komentarze, jednak trzeba zawsze pamiętać, że to nie nakaz regulaminowy, a dobrowolny gest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 21:48, Skrytobójca napisał:

Drugi raz nie wystawiono mi żadnego komentarza...
Może mail pomoże ?


Ten sam mail, na który od początku licytacji facet nie odpowiada i ten sam telefon, który również nie odpowiada?

Dnia 07.06.2007 o 21:48, Skrytobójca napisał:

>W pewnym sensie to i moja wina, ze kupiłem, ale dopiero później skapowałem, że cena była
przesadzona....
To TYLKO twoja wina...


A to po co cytowałeś? (odnosiło się do Króla Skorpiona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 15:51, Vuko Drakkainen napisał:

Mam pytanie ile trwa założenie konta na allegro?

Teoretycznie - kilka minut. Jednak na pełną aktywację konta trzeba czekać ok. tygodnia. Pracownicy Allegro przysyłają Ci list z kodem aktywacyjnym.
Bez aktywacji możesz co prawda licytować, ale tacy klienci są traktowani z dużą rezerwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 16:02, windows00 napisał:

> Mam pytanie ile trwa założenie konta na allegro?
Teoretycznie - kilka minut. Jednak na pełną aktywację konta trzeba czekać ok. tygodnia. Pracownicy
Allegro przysyłają Ci list z kodem aktywacyjnym.
Bez aktywacji możesz co prawda licytować, ale tacy klienci są traktowani z dużą rezerwą.

aha! no własnie tak myslałem! dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować