Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Częsty problem z tworzeniem ogłoszenia w Allegro. Nie pamiętam dokładnie jak to robiłem, ale: tworzenie ogłoszenia składa się z kilku etapów. Opis możesz wpisać już zaraz na początku, przy wybieraniu szablonu. Możesz to zrobić też później, chyba jeden albo dwa kroki dalej. W tym drugim przypadku, masz już nad ramką z tekstem różne opcje dot. obróbki tekstu. Możesz tam również przełączyć widok tekstu ze zwykłego na jakiś-tam i z powrotem. Sprawdź też rozmiar zdjęć, które wklejasz i nie przesadzaj z rozdzielczością - powyżej 800 x 600 czasami miałem podobne problemy. I podstawa - przygotuj sobie tekst w Notatniku lub Wordzie - w razie utraty tylko wklejasz.

Ogólnie - możesz tam zamieścić tekst na kilka sposobów, spróbuj każdego. Kiedyś miałem to samo co ty i nic nie pomogło - dopiero jak rozpocząłem tworzenie nowej aukcji od zera, to było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I have a question. Jak w opisie aukcji jest zaznaczone że są możliwości zapłaty takie : Wpłata na konto bankowe albo płatność uiszczana przy odbiorze, to w którym momencie wybieram jaką formę płacenia chcę wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 15:18, Wintesun napisał:

I have a question. Jak w opisie aukcji jest zaznaczone że są możliwości zapłaty takie
: Wpłata na konto bankowe albo płatność uiszczana przy odbiorze, to w którym momencie
wybieram jaką formę płacenia chcę wybrać?

Po wygranej aukcji kontaktujesz się ze sprzedawcą i z nim ustalasz jaka forma zapłaty Cię interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 15:20, windows00 napisał:

> I have a question. Jak w opisie aukcji jest zaznaczone że są możliwości zapłaty
takie
> : Wpłata na konto bankowe albo płatność uiszczana przy odbiorze, to w którym momencie

> wybieram jaką formę płacenia chcę wybrać?
Po wygranej aukcji kontaktujesz się ze sprzedawcą i z nim ustalasz jaka forma zapłaty
Cię interesuje.


Znaczy się meilowo, tak? Dzięki za answera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 15:21, Wintesun napisał:

Znaczy się meilowo, tak? Dzięki za answera.

Przez: e-mail, bezpośrednie spotkanie, telefon, komunikatory itp. Zależy jaką drogę kontaktu umożliwił sprzedawca. W większości przypadków jest to właśnie e-mail, ale to nie jedyna możliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 21:16, choper napisał:

Jeżeli wygrałem aukcję to mogę zrezygnować?


Możesz zagadać do sprzedawcy, ale ja jako sprzedawca zgłosiłbym to prosto do allegro, a nie sluchał próśb o odwołanie zakupu. Aukcje to już nie jest zabawa, że możesz sobie klikać kiedy chcesz, gdzie chcesz i ile chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 21:16, choper napisał:

Jeżeli wygrałem aukcję to mogę zrezygnować?

Sprzedający może ci po takim numerze wystawić negatywną opinię, bo marnujesz jego czas i pieniądze (zarówno za wystawienie przedmiotu, jak i jego późniejsze sprzedanie trzeba odpalić Allegro odpowiednią opłatę).
Dlatego warto dobrze przemyśleć zakup i w razie pytań skontaktować się ze sprzedającym PRZED podjęciem ostatecznej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś kłopot z "kopertkami" przy aukcjach "Kup Teraz", bo nigdy nie wiadomo czy nie licytuje jakiś dowcipniś. Moja rada to zrezygnować z tego typu aukcji na rzecz zwykłych, które trzeba monitorować,. Jak widzisz "kopertkę" przy twojej aukcji wysyłasz mail z prośbą o potwierdzenie chęci w aukcji (można też zagadnąć o telefon w celu ustalenia np. wpłaty po wygranej aukcji) - jeśli nie ma odpowiedzi, lepiej taką aukcje usunąć podając jako powód wcześniejsze niemiłe doświadczenia z takimi licytującymi. Z kasą nie ma problemu, bo Allegro zwraca za aukcję, która nie doszła do skutku z winy Kupującego, ale szkoda nerwów i czasu na dowcipnisiów. Ich bezczelność czasami poraża. Raz po aukcji jeden od razu wysłał mail, że rezygnuje z transakcji i nic nie wpłaci, po czym wystawił Negatywa - normalnie ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się użytkownikiem konkurencyjnego serwisu aukcyjnego Świstak.
Nie wiem czemu nie cieszy się on taką popularnością jak Allegro? Darmowe wystawianie przedmiotów, 0 zł prowizji, układ strony i przeglądanie przedmiotów bardziej przejrzyste i szybsze. Niestety, to co najważniejsze, czyli aukcje z grami nie są mocną stroną - ostatnio było ok. 500 pozycji, co nijak się ma do prawie 12000 na Allegro - ceny porównywalne, chociaż powinny byc tańsze ze względu na brak opłat przy wystawianiu i zrezygnowaniu z prowizji. Książki czy płyty podobnie - nadal większy wybór na Allegro, ale czasami można trafić na gratkę, której nie uświadczymy na konkurencyjnym serwisie. Wg mnie na razie jest to dobry serwis do wystawiania swoich przedmiotów, bo nie tracimy kasy na prowizję, dodatkowych kosztów za zdjęcia czy aukcje wieloprzedmiotowe. Do zakupów jednak pozostałbym przy Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest to spowodowane tym, że Allegro wystartowało w odpowiednim momencie oraz tym, że się dość intensywnie promuje. W końcu przecież jest też jeszcze polski eBay czy Aukcje 24, a mimo to "wszyscy" kupują jednak na Allegro. Myślę, że gdyby Allegro poczuło na plecach gorący oddech konkurencji, to wszelkie opłaty szybko by zmalały (a może nawet znikły :)). Wygląda jednak na to, że póki co realnej konkurencji nie ma, więc mogą sobie dyktować swoje warunki (ot, typowy monopol :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 13:26, Uspatente napisał:

Właśnie stałem się użytkownikiem konkurencyjnego serwisu aukcyjnego Świstak.
Nie wiem czemu nie cieszy się on taką popularnością jak Allegro?

Dlatego że nie ma systemu weryfikacji danych sprzedających. W allegro by coś sprzedać musisz podać swoje dane i czekać na list z kodem aktywującym - na innych aukcjach nie. Dlatego każdy może być tam podejrzany. Przykładowo sprzeda faktycznie z 10 przedmiotów a później wystawi sobie lipne aukcje i szukaj wiatru w polu.
Ponad to - jak sam stwierdziłeś - mniej użytkowników czyli mniej kupujących czyli ciężej coś sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 13:43, Evil Khan napisał:

Dlatego że nie ma systemu weryfikacji danych sprzedających. W allegro by coś sprzedać
musisz podać swoje dane i czekać na list z kodem aktywującym - na innych aukcjach nie.
Dlatego każdy może być tam podejrzany.


Ależ skąd! Przy rejestracji musisz podać prawdziwe dane, dostajesz link z aktywacją i możesz kupować. Jeśli jednak chcesz sprzedawać musisz na ich konto przelać 1 zł (tak, tak złotówkę!), po czym czekać na autoryzację. Jeśli dane z twojego konta nie zgadzają się z tymi podanymi przy rejestracji - nici ze sprzedaży. System komentarzy jest taki sam jak w Allegro (tyle, że zamiast gwiazdek jakieś kolorowe romby :). Jedyny minus to właśnie mało gier :( Jeden ze sklepów sprzedaje je o 2,22 zł taniej niż na Allegro - 17,77 do 19,99 to marna pociecha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem te aukcje na świstaku i pojawiły się tam m.in. wydanie premierowe Tormenta (bez koszulki), Dungeon Keepera 2 w cenach do 20 zł. Są zdjęcia robione cyfrówką/komórką, ale wyglądają ok. Goście mają tamtejsze "pozytywy" - a ja ciągle czekam na autoryzację mojej złotówki :) Niektóre aukcje wyglądają jednak podejrzanie - "Club" za 15, czy NFS MW Black Edition, brak zdjęć, opis z błędami - trochę ta weryfikacja przedmiotów kuleje, za to rejestracja jest zdecydowanie szybsza, bo nie muszę czekać na listonosza z "kluczem". Bez autoryzacji mogę jedynie licytować, nie mogę sprzedawać - no i po autoryzacji dostajesz przy nicku "ptaszka" ("V"), który ma zwiększać twoją wiarygodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: chcę sprzedać nową, zafoliowaną grę Sega Rally, ale widzę, że nie cieszy się ona powodzeniem wśród graczy. Za ile mniej więcej mogę ją wystawić z powodzeniem na Allegro? Nie znalazłem na tym forum lepszego tematu o Allegro do zadania tego pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 18:11, Szperacz Robson napisał:

Mam pytanie: chcę sprzedać nową, zafoliowaną grę Sega Rally, ale widzę, że nie cieszy
się ona powodzeniem wśród graczy. Za ile mniej więcej mogę ją wystawić z powodzeniem
na Allegro? Nie znalazłem na tym forum lepszego tematu o Allegro do zadania tego pytania.


Na allegro najniższą ceną którą zauważyłem za tą grę jest 30zł, a najwyższa cena to 59 zł.
Ja na twoim miejscu wystawiłbym za 39,99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardzo ciekawe pytanie, i naprawdę nie doszukujcie się w tym podwójnego dna...

Moja kochana dziewczyna, najukochańsza z ukochanych.;) zakupiła sobie coś na allegro, problem w tym, że nim to zrobiła zdążyła mi zablokować dostęp do tego konta <ot podobno jestem gderliwy gdy wydaje duże sumy pieniędzy> wychodząc z założenia czego oko nie widzi tego sercu nie żal, prawda jest taka, że nie zna się za bardzo na allegro i nie wiem czy jest świadoma tego, że jak zostanie wystawiony komentarz to dowiem się co to kupiła, niemniej jednak czy jest możliwość dojścia do tego na co wydała ciężko zarobione przezemnie pieniądze.......

Jak będę wiedział potem pewnie swobodnie będe mógł gderać, a tak to muszę czekać tydzień dwa na wystawienie komentarza.....

A znając jej możliwości to i ową przesyłkę paskuda przechyci... takie już ma możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować