Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

/.../

Nie ma co, obaj żeście dali rady. Paczki prawdopodobnie wrócą do sprzedającego, a ani Ty, ani matka kumpla nie będziecie mogli odebrać przesyłki. Sprzedający albo się wkurzy i wystawi negatyw, a jak będzie w porządku to wyśle jeszcze raz na poprawione dane, ale czeka Was dopłata za kolejną przesyłkę. Tak to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

nie wiem jak u Ciebie...ale u mnie przy odbiorze nie sprawdzają danych (chyba że jest zawiadomienie powtórne i muszę iść na pocztę odebrać paczkę) więc jeśli listonosz/kurier przyniesie Ci paczkę nie powinno być problemu(odbierasz za mamę etc) albo niech mama odbierze...bo jeśli odbierasz to widocznie zamówiłeś i paczka jest twoja więc danych nie sprawdzają bo i poco... ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Wdowiakm i @ balduran 2:

Słuchajcie, dzięki za poradę. Ja oczywiście wiem o tym ale jest ten szkopuł.

Wspomniana opcja blokady nie w pełni aktywowanego konta działa tylko wtedy jeżeli sprzedajesz "kup teraz" albo w akcji jeżeli nie posiadasz sklepu.

Jeżeli masz sklep, i produkty są licytowane na 30 dni, to nawet jak zablokujesz konto to i tak "kopertowcy" nadal mogą dokonać zakupu. Też mi ochrona.

A allegro z ich standardowymi mailami tylko mnie często denerwuje/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 08:03, Evil Khan napisał:


haha uwielbiam takich allegrowiczów =D Widziałem niedawno podobny. Koleś sprzedawał obrączkę zaręczynową, którą niegdyś obdarował swoją lubą. W opisie dodał "krótko noszona, sprzedaje gdyż (ona) okazała się szm**ą i mnie zdradziła." etc.

Ja mam problem, nie wiem jak rozwiązać pewną kwestię. Mam nadzieję, że któryś z zaawansowanych allegrowiczów mi poradzi :) Otóż chcę sprzedać asortyment meblowy do pokoju młodzieżowego. Szafa, łóżko, biurko itp. Każdy mebel mogę sprzedać oddzielnie, i nie wiem jak rozwiązać sprawę z ceną. Czy może założyć osobne aukcje do każdego mebla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię allegro ale mojemu ojcu już cztery razy zablokowali konto raz bo on się nie zna to ja mu kupowałem rzeczy i nie wiem jakim cudem wiedzieli o tym ale dobra potem znowu założyliśmy to zablokowali za używanie dwóch kont bo sprawdzane było czy tamto odblokowali potem założyliśmy na moją matkę i wszystko było ok ale potem zablokowali bo a bo moja mama kupowała komórki i różne ciuchy męskie itp. bo dla mnie i dla tata to się przyczepili że niby więcej osób korzysta z kona i nam zablokowali a potem gdy znowu założyliśmy to zablokowali bez przyczyny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 20:03, 88Bonzo napisał:

Czy może założyć osobne aukcje do każdego mebla?


Chyba najlepszym wyjściem będzie utworzyć aukcję dla każdego mebla z wyraźnym zaznaczeniem, że dostępne są również inne części zestawu i podaniem linków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 20:03, 88Bonzo napisał:

Ja mam problem, nie wiem jak rozwiązać pewną kwestię. Mam nadzieję, że któryś z zaawansowanych
allegrowiczów mi poradzi :) Otóż chcę sprzedać asortyment meblowy do pokoju młodzieżowego.
Szafa, łóżko, biurko itp. Każdy mebel mogę sprzedać oddzielnie, i nie wiem jak rozwiązać
sprawę z ceną. Czy może założyć osobne aukcje do każdego mebla?

Moim zdaniem, najlepiej byloby sprzedac jako zestaw. W osobnych aukcjach mogloby sie zdarzyc tak, ze nie wszystkie czesci zostana kupione i potem bedzie problem ze sprzedaza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 20:54, Adam k. napisał:

Moim zdaniem, najlepiej byloby sprzedac jako zestaw. W osobnych aukcjach mogloby sie zdarzyc tak, ze nie wszystkie czesci zostana kupione i potem bedzie problem ze sprzedaza. :)


Z drugiej strony szanse na sprzedaż drastycznie spadają, więc - lepszy wróbel w garści czy gołąb na dachu? ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez spotykacie sie z sytuacją "snajpienia" aukcji przez jakieś programiki? Bo bo do cholery jasnej, po co takim ćwierćinteligentom takie śmieci? Równie dobrze dobije do ceny sklepowej. Więc czy nie lepiej kupiłby sobie w sklepie a nie ludziom psuł nerwy?

Właśnie skończyła się aukcja GH3+gitara. Ostatnia oferta- wtorek, 306zł. Pod koniec, w czwartek licytuję.
Przebijam - zostałem przebity o.O natychmiast
Drugi, trzeci raz znowu.
Dobija to że na liście ofert ta najwyższa nadal jest z wtorku(!). Co to, czary??
Wiecie co można z tym zrobić? Bo mnie krew zalewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:24, Spector 109948 napisał:

Dobija to że na liście ofert ta najwyższa nadal jest z wtorku(!). Co to, czary??
Wiecie co można z tym zrobić? Bo mnie krew zalewa.


Ech... Po prostu jakaś osoba dała wysoki próg pieniężny i ty dawałeś ciągle za mało, by ta osobę przebić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam termin spłaty należności za usługe allegro do jutra, jak dzisiaj zrobię przelew ( wcześniej nie mogłem ) to na jutro nie dojdzie, czyli zablokują mi całkowicie konto czy po wejściu pieniędzy na ich konto zostanie ono odblokowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 15:25, krak2610 napisał:

Mam termin spłaty należności za usługe allegro do jutra, jak dzisiaj zrobię przelew (
wcześniej nie mogłem ) to na jutro nie dojdzie, czyli zablokują mi całkowicie konto czy
po wejściu pieniędzy na ich konto zostanie ono odblokowane ?

Dobre pytanie! Ja też do jutra muszę zapłacić. I nie wiem czy całkowicie zablokują jak nie wpłacę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 15:25, krak2610 napisał:

Mam termin spłaty należności za usługe allegro do jutra, jak dzisiaj zrobię przelew (
wcześniej nie mogłem ) to na jutro nie dojdzie, czyli zablokują mi całkowicie konto czy
po wejściu pieniędzy na ich konto zostanie ono odblokowane ?

Raczej od razu nie zablokują,
pewnie kilka dni jeszcze poczekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zaczynam martwić, bo we wtorek zostało do mnie wysłane psp kupione na allegro, dziś mamy sobotę, i dalej nie ma. :/ Czy może to mieć związek z tym, że jest szał przedświąteczny, i poczty są pozapychane? Trochę za to psp dałem, i nie powiem, fajnie by było, gdyby przyszło. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 20:01, Harvenar napisał:

A ja się zaczynam martwić, bo we wtorek zostało do mnie wysłane psp kupione na allegro,
dziś mamy sobotę, i dalej nie ma. :/ Czy może to mieć związek z tym, że jest szał przedświąteczny,
i poczty są pozapychane?

Najprawdopodobniej jest to związane z okresem przedświątecznym.

Dnia 13.12.2008 o 20:01, Harvenar napisał:

Trochę za to psp dałem, i nie powiem, fajnie by było, gdyby przyszło. :/

Więc nie trzeba było oszczędzać na przesyłce i wybrać przesyłkę kurierem,
lub przynajmniej przesyłkę pocztową ubezpieczoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie : Co trzeba mieć ze sobą aby móc odebrać produkt po wybraniu opcji "odbiór osobisty" ? Jakiś dokument potwierdzający tożsamość czy coś w tym stylu ?

P.S. Wiem że to może jest głupie pytanie ale potrzebuje pilnej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 17:15, MasterOfBlaster napisał:

Mam takie pytanie : Co trzeba mieć ze sobą aby móc odebrać produkt po wybraniu opcji
"odbiór osobisty" ? Jakiś dokument potwierdzający tożsamość czy coś w tym stylu ?

P.S. Wiem że to może jest głupie pytanie ale potrzebuje pilnej odpowiedzi.

Zależy od tego jak się umówisz ze sprzedającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować