Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2008 o 17:25, MasterOfBlaster napisał:


> Zależy od tego jak się umówisz ze sprzedającym.
Ehhh no to wygląda na to że będę musiał dzwonić ;) No nic dzięki za pomoc :)

Jeśli to sklep, to o ile posiadają kompetentnych pracowników powinni zażądać jakiegoś dowodu tożsamości, ale wszystko zależy od sprzedającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2008 o 17:29, kordzio1 napisał:

Jeśli to sklep, to o ile posiadają kompetentnych pracowników powinni zażądać jakiegoś
dowodu tożsamości, ale wszystko zależy od sprzedającego.

Chodzi o to że jest to sklep i chciałbym zamówić u nich GoW 2 poprzez Allegro lecz odebrać go u nich w siedzibie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co zrobić aby moja aukcja była promowana przez Allegro. Czy to zależy od tego co się sprzedaje, czy to zależy od czegoś innego ? Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 17:54, heaton 1992 bdg napisał:

Witam. Co zrobić aby moja aukcja była promowana przez Allegro. Czy to zależy od tego
co się sprzedaje, czy to zależy od czegoś innego ? Pozdrawiam :))

To zależy od tego ile zapłacisz Allegro...
Przy wystawianiu aukcji na samym dole są różne opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 17:54, heaton 1992 bdg napisał:

Witam. Co zrobić aby moja aukcja była promowana przez Allegro. Czy to zależy od tego
co się sprzedaje, czy to zależy od czegoś innego ? Pozdrawiam :))

Są różne opłaty w zależności od promowania. Przy wypełnianiu danych przedmiotu na dole jest "opcje dodatkowe". Możesz zaznaczyć sobie jakieś promowanie. Zawszę cena za promowanie idzie do rachynku i potem musisz go uregulować. Jeżeli chodzi o najmniejszą cenę, jest to pogrubienie (2,00zł) a najdroższa to strona główna allegro (99,00zł) zależy co chcesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Wygrałem na aukcji ( http://allegro.pl/item515402394_panasonic_dmc_ls80_lumix_znany_ceniony.html) aparat fotograficzny. Cały dzień próbuję skontaktować się ze sprzedawcą w sprawie tego czy pieniądze dotarły już na jego konto (wysłałem bardzo wcześnie rano). Nie dostaję żadnej odpowiedzi mimo użycia dwóch różnych kont pocztowych (z Gmaila nie zawsze dochodzi na Interię), mimo tego widzę, że sprzedawca jest aktywny (z rubryki "Ostatnio zalogowany" na jego karcie.

Mam nadzieję, że nie zostanę oszukany... To moja pierwsza transakcja, denerwuję się :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo zależy Ci na odpowiedzi to po prostu zadzwoń,
nie zawsze na maile odpowiadają w ciągu kilku godzin, jeśli to jakiś sklep sprzedaje to mają pewnie ustalone godziny pracy - więc odpowiedź jeszcze bardziej się opóźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 20:59, balduran2 napisał:

Jeśli bardzo zależy Ci na odpowiedzi to po prostu zadzwoń,
nie zawsze na maile odpowiadają w ciągu kilku godzin, jeśli to jakiś sklep sprzedaje
to mają pewnie ustalone godziny pracy - więc odpowiedź jeszcze bardziej się opóźni.


Nigdzie nie ma podanego numeru telefonu - nawet w danych, które otrzymałem po wygraniu aukcji :/

Poza tym to "sklep" w domu - czyli facet raczej cały czas może sprawdzić maila :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2008 o 20:53, Lamb3rt napisał:

Mam nadzieję, że nie zostanę oszukany... To moja pierwsza transakcja, denerwuję się :/



Noi sprzedawce to zes sobie wybral takiego 50/50. Ale z drugiej strony nie ma nic gorszego jak upierdliwy klient ktory wydal 200zl i robi od rana szum....
Patrzac jednak na komentarze to co najwyzej gowno sprzedal , a nie oszukal zwial z kasa i udaje glupiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 21:08, libero85 napisał:

Noi sprzedawce to zes sobie wybral takiego 50/50. Ale z drugiej strony nie ma nic gorszego
jak upierdliwy klient ktory wydal 200zl i robi od rana szum....


Tak już mam :D Ale mam do tego prawo, a już na pewno do informacji czy facet otrzymał już moje pieniądze czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Raczej nie powinieneś się obawiać, facet ma ponad 27k komentów, więc nie jest to jakaś firma krzak, czasami się zdarza że sprzedającemu nie chce się/ma dużo korespondencji i nie odpisuje. Sam już nie raz czekałem trochę na wysyłkę, a odp. nie miałem żadnej lecz przesyłka w końcu docierała. Zwłaszcza, że aukcja została zakończona 28go o 21, więc spokojnie na razie nie ma co panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 21:14, Lamb3rt napisał:

> Noi sprzedawce to zes sobie wybral takiego 50/50. Ale z drugiej strony nie ma nic
gorszego
> jak upierdliwy klient ktory wydal 200zl i robi od rana szum....

Tak już mam :D Ale mam do tego prawo, a już na pewno do informacji czy facet otrzymał
już moje pieniądze czy nie ;)


tak czy fak niezależnie czy wyślesz mu 100 maili czy jednego to odpisze, co najwyżej się poirytuje jak zobaczy pełną skrzynkę, a taki prywaciarz co ma pełno aukcji tez nie ogarnie wszystkiego w chwile :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 21:14, Lamb3rt napisał:

Tak już mam :D Ale mam do tego prawo, a już na pewno do informacji czy facet otrzymał
już moje pieniądze czy nie ;)


Zastanawiajace, na co ci informacja czy kasa do niego doszla , jak zrobiles przelew to znaczy ze dostal (albo za chwile dostanie) , chyba ze by wrocila ale wtedy bys wiedzial ze nie dostal. Postaw sie w jego sytuacji, i pomysl czy Ty bys sie palil do odpisywania na takie maile majac na glowie krecenie tego calego "pier****nika" jakim jest sklepik internetowy. Nie mowiac ze jest okres taki malo pracowniczy i wszyscy jak moga to leja na robote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Znalazłem stronę: http://www.snajper.net/ . Ten program licytuję w ostatnich sekundach aukcji. Niestety do rejestracji wymaga mojego hasła do konta na allegro. Czy jest to bezpieczny program i czy używanie tego typu "pomocy" jest legalne ? Proszę o pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad dwóch lat korzystam ze Snipa i nie zauważyłem, żeby ktoś coś gmerał mi przy koncie. Nie znalazłem w regulaminie Alledrogo jakiegokolwiek zapisu zabraniającego korzystania z witryn tego typu. Wprawdzie sprzedający może zaznaczyć, że sobie nie życzy korzystania z takich programów, ale jak mi udowodni np. moja licytacja na 30 sekund przed końcem to wynik działania snipa a nie mój własny strzał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 19:35, Arclight napisał:

Ja od ponad dwóch lat korzystam ze Snipa i nie zauważyłem, żeby ktoś coś gmerał mi przy
koncie. Nie znalazłem w regulaminie Alledrogo jakiegokolwiek zapisu zabraniającego korzystania
z witryn tego typu. Wprawdzie sprzedający może zaznaczyć, że sobie nie życzy korzystania
z takich programów, ale jak mi udowodni np. moja licytacja na 30 sekund przed końcem
to wynik działania snipa a nie mój własny strzał?

A ja przed chwilą przegrałem bardzo ważną ( przynajmniej dla mnie :P) licytację właśnie przez snipa ( jestem tego pewien, bo kto wygrywa aukcję 3 sekundy przed zakończeniem?) i jestem zdeczka wkurzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 19:42, Budyn napisał:

A ja przed chwilą przegrałem bardzo ważną ( przynajmniej dla mnie :P) licytację właśnie
przez snipa ( jestem tego pewien, bo kto wygrywa aukcję 3 sekundy przed zakończeniem?)
i jestem zdeczka wkurzony.


To nie ja :P Ja używam snipa tylko wtedy gdy aukcja kończy się w czasie mojej nieobecności w domu. Poza takimi przypadkami licytuję osobiście.

Poza tym ustawianie Snipa (i jakiegokolwiek innego programu) na 3 sekundy przed końcem to już pewne ryzyko, że nie zdąży oddać strzału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 19:53, White Eagle napisał:

Czyli używacie tego programu do którego ja podałem link ?

Ja nie używałem, słyszałem o nim. Nie wiem czy jest do końca bezpieczny. Bardzo chętnie coś takiego bym używał ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować