Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2009 o 19:05, Woo-Cash napisał:

Czy sprzedawca może licytować we własnej aukcji?


jakbys sobie miał to wyobrażać? Nie no, bardziej idiotycznego pomysłu to dawno nie słyszalem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Akurat mam aukcję na allegro i oferowałem bonus za wybranie opcji "kup teraz". Poszła pierwsza oferta, więc "kup teraz" znikło, a ja chcę zmienić fragment aukcji i zaoferować ten bonus za przekroczenie progu $. Czy mogę po prostu użyć opcji "zmień"? (Nie spowoduje to wycofania ofert, zamknięcia aukcji itp?) Wolę nie kombinować... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 09:06, igor8472 napisał:

Do 2002 r. był przepis w prawie zezwalający na zwrot do 5 dni, teraz jest to już tylko
dobra wola sprzedawcy. Jeśli nie w regulaminie aukcji tego napisanego to zawsze można
się spytać.

Polecam lekturę: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=466

W przypadku kupna przez internet można odstąpić od umowy w ciągu 10 dni bez podania przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie: czy na Allegro mogę sprzedawać gry z czasopism, gry kupione na gram.pl i innych sklepach? Bo mam tego mnóstwo, a wszystko przeszedłem...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 10:11, abbott123 napisał:

Witam, mam takie pytanie: czy na Allegro mogę sprzedawać gry z czasopism, gry kupione
na gram.pl i innych sklepach? Bo mam tego mnóstwo, a wszystko przeszedłem...

Pozdrawiam


tylko aby ci nie usunęłi aukcji warto do gry dodać choć 1 strone pisma do którego gra była dołączona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co zrobić z tą aukcją:

LINK: http://www.allegro.pl/item701062570_karta_graficzna_ati_radeon_x1950_pro_512_mb.html

Karta wydaje się ok, ale pewności nie ma... Co nie zmienia faktu, że od dłuższego czasu poszukuje takiej karty. Jeżeli po wygraniu aukcji, karta mi nie zadziała to czy z punktu prawnego będę miał problemy z odzyskaniem pieniędzy wydanych na nią? A może te różowe smugi podczas ładowania to jakieś początkowe objawy psucia się karty? Jak dla mnie to naprawdę problem z wtyczką, lub coś z tym że on ma za słaby zasilacz, a przy ładowaniu systemu komputer i karta potrzebuje naprawdę dużo energii. To jest taka moja teoria. A co do zasilacza to ja mam Tracer 4Life 400W (trafił mi się naprawdę dobry egzemplarz, żadnych skoków napięć itp.) powinien raczej wystarczyć.
Jak myślicie, czy kupić tą kartę, czy to tylko jakiś shit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze i bez zbednego tlumaczenia? Odpusc sobie.

Lepiej by zainwestowac troche wiecej i nie musiec sie potem martwic, ze jakis user z Allegro co nie zna jezyka ojczystego odda mi kase. Prawnie masz 10 dni na rozwiazanie umowy kupna za posrednictwem internetu bez podania przyczyny...

http://www.allegro.pl/item695163141_sapphire_radeon_x1950_pro_512mb.html

PS. Smugi juz w biosie? Uszkodzenie mechaniczne.Za slaby zasilacz nie ma tu nic do rzeczy. Jak masz farta to jedynie przewod. Jak nie masz farta to karta trafia na smietnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wystawiałem nic na sprzedaż na Allegro. Chce teraz sprzedać monitor, ale nie wiem co wybrać w opcji transportu i płatności (chce taką opcję żeby tanio wysłać i kupujący pokrywał koszty, z płatnością do ręki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem wiele rzeczy na allegro - Tablet, Telefon, Samochód (!) i wiele więcej i nigdy nie zostałem oszukany, to samo ze sprzedawaniem. Nie wiem co to wniesie do tematu, ale tak tylko mówie żebyście wiedzieli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 15:25, Piotrek_K napisał:

Szczerze i bez zbednego tlumaczenia? Odpusc sobie.

Lepiej by zainwestowac troche wiecej i nie musiec sie potem martwic, ze jakis user z
Allegro co nie zna jezyka ojczystego odda mi kase. Prawnie masz 10 dni na rozwiazanie
umowy kupna za posrednictwem internetu bez podania przyczyny...

Tylko niestety o ile mnie pamięć nie myli przepis nie dotyczy aukcji internetowych - z wyjątkiem takich gdzie mamy opcję (tylko?) kup teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie znacie sposoby na odzyskanie pieniędzy?

Wpłaciłem gościowi kasę (jak zresztą innych 20 osób) a ten wszystkich olał, wziął kasę a gier (których pewnie nie miał) nie wysłał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 19:13, LittleBigLegend napisał:

Mamy pytanie - przyszedł mi rachunek na kwotę 10zł z allegro - pierwsze co nasuwa mi
się na myśl to WTF! To za allegro się płaci? 10zł (tylko za aukcje wystawiane?)



Tak - jest o tym mowa w regulaminie. W zależności od ceny minimalnej/rodzaju towaru, płaci się za wystawienie (i nie tylko swoją drogą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 19:13, LittleBigLegend napisał:

Mamy pytanie - przyszedł mi rachunek na kwotę 10zł z allegro - pierwsze co nasuwa mi
się na myśl to WTF! To za allegro się płaci? 10zł (tylko za aukcje wystawiane?)


Wystawianie na aukcjach, prowizje od sprzedaży jak wystawiany towar sprzedasz, ewentualnie abonamenty za jakieś usługi typu Menadżer Sprzedaży etc. W ustawieniach konta jest przy opcjach rachunku zakładka "pokaż rachunek", wybierasz okres i można zobaczyć ile za co Ci naliczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 19:13, LittleBigLegend napisał:

Mamy pytanie - przyszedł mi rachunek na kwotę 10zł z allegro - pierwsze co nasuwa mi
się na myśl to WTF! To za allegro się płaci? 10zł (tylko za aukcje wystawiane?)

Na allego płaci się za wystawienie + dla allegro idzie kilka % z kwoty jaką dostaniesz za twój przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować