Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Czy istnieje jakiś przymus dla sprzedającego że jeżeli np. wystawi PS3 BCM i ktoś wylicytuje za kilka złotych i wygra to czy sprzedający musi mu wysłać przedmiot czy może nie wysyłać bo mu nie odpowiada że tylko za kilka złotych?
(nie znalazłem takiej oferty ale to tylko przykład)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupno na allegro to w rozumieniu prawa zawarcie umowy, nie ma znaczenia czy coś poszło za kilka czy 1000zł, sprzedający sam sobie winny jesli nie ustawił ceny minimalnej. Inna sprawa że PS3 nie pójdzie za kilka złotych bo cuda są niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 10:08, igor8472 napisał:

Inna sprawa że PS3 nie pójdzie za kilka złotych bo cuda są niemożliwe.


Przy takich fartach zasada jest jedna - nie masz szans na najbardziej popularne towary. GTA 4 za 2 złote nie kupisz, a dodatek do Medievala 2 może już tak :]. Warto szukać, ja dwa razy dobrze na tym wyszedłem.

Mam jeszcze takie pytanie - czy mogę na poczcie(pzed zapłatą, za okazaniem dowodu) obejżeć paczkę przysłaną mi za pobraniem? Nie wiem, czy facert nie przyśle mi cegieł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 21:42, Woo-Cash napisał:

Mam jeszcze takie pytanie - czy mogę na poczcie(pzed zapłatą, za okazaniem dowodu) obejżeć
paczkę przysłaną mi za pobraniem? Nie wiem, czy facert nie przyśle mi cegieł...

Tylko jeśli pobranie było wysłane z opcją ''sprawdzenie zawartości''. Top już trzeba ugadać się ze sprzedającym żeby z taką opcją wysłał. Będzie miał druczek w 2 kopiach do wypełnienia dodatkowy i poczta za to 5 ziko kasuje dodatkowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 21:48, igor8472 napisał:

Tylko jeśli pobranie było wysłane z opcją ''sprawdzenie zawartości''. Top już trzeba
ugadać się ze sprzedającym żeby z taką opcją wysłał. Będzie miał druczek w 2 kopiach
do wypełnienia dodatkowy i poczta za to 5 ziko kasuje dodatkowo...


A może coś takiego dosłać? Paczka już leży na poczcie. I czy ewentualnmie mogę zapłacić poczcie za odesłanie paczki pod adres nadawcy( ale bez wykładania tych 1200zł) za okazaniem dowodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, druczek musi być już w paczce i musi być od razu z tym wysłana. Może zawsze se zawsze otworzyć na poczcie ale w tym przypadku już po odebraniu i jakby coś było nie tak żądać spisania protokołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 10:08, igor8472 napisał:

Kupno na allegro to w rozumieniu prawa zawarcie umowy, nie ma znaczenia czy coś poszło
za kilka czy 1000zł, sprzedający sam sobie winny jesli nie ustawił ceny minimalnej. Inna
sprawa że PS3 nie pójdzie za kilka złotych bo cuda są niemożliwe.

A tutaj? Sprzedawca wystawił PS2 bez ceny minimalnej i mógł anulować ponieważ oferta go nie satysfakcjonowała. Czyli sprzedawca może odwołać ofertę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 19:23, Danio237 napisał:

> Kupno na allegro to w rozumieniu prawa zawarcie umowy, nie ma znaczenia czy coś
poszło
> za kilka czy 1000zł, sprzedający sam sobie winny jesli nie ustawił ceny minimalnej.
Inna
> sprawa że PS3 nie pójdzie za kilka złotych bo cuda są niemożliwe.
A tutaj? Sprzedawca wystawił PS2 bez ceny minimalnej i mógł anulować ponieważ oferta
go nie satysfakcjonowała. Czyli sprzedawca może odwołać ofertę?



Teoretycznie takie działanie jest zabronione. praktycznie jest nagminnie stosowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tą aukcję widziałem i byłem ciekaw tej wysyłki. Najlepiej spytać sprzedającego ale ''na chłopski rozum'' skoro nie ma podanych kosztów to pokrywa je sprzedający albo są już w cenę gry wliczone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 10:01, kedzior141 napisał:

Znalazłem na Aukcji GTA IV nowe, zafoliowane, ale sprowadzane z Indii... Cena jest atrakcyjna,
bo tylko 75zł, ale ile będzie kosztowała przesyłka...?

http://allegro.pl/item718844520_gta_iv_nowe_zafoliowane.html


Cytuje.
Gry znajdują się w tym momencie w Delhi, w Indiach. Wysyłka jest wliczona w cenę gry(dotrze do Polski jako list polecony), nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Towar jest wysyłany w ciągu 24h od momentu zaksięgowania wpłaty. Dociera do Polski w 7 do 10 dni.

Edit - jak już się tak napalacie to czytajcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za posta pod postem, ale mam jeszcze pytanie.
Czy jak nie mam konta bankowego, to mogę zrobić przelew? Tzn. np. idę z kaską na pocztę, wypełniam taką kartkę z przelewem i już...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować