Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Gdy próbuję odczytać stronę "o mnie" pewnej allegrowiczki to przekierowuje mnie do Jej innych aukcji... gdy wpisuję nick w/w allegrowiczki w google to widzę zaledwie mały fragment tego co znajduje się na Jej stronie "O mnie". Wie ktoś co z tym fantem zrobić? Proszę o możliwie szybką odpowiedź.

Aha.. ta allegrowiczka to m_mitura1 może ktoś mi tu (albo na maila: confident91(at)gmail.com) wrzucić screena z tą stroną? O ile da się ją w ogóle wyświetlić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sprzedałem na Allegro grę, niestety kontaktu nie mam żadnego z kupującym.. Nie odpowiada na maile, wysłałem przypomnienie z Allegro, a dzisiaj złożyłem wniosek o zwrot prowizji. Tu rodzi się moje pytanie, czy mogę już teraz z czystym sumieniem wystawić grę na nowo i temu kupującemu wystawić negatywa (dostałem maila od Allegro że mogę wystawić komentarz), czy dopiero czekać tydzień na zwrot i dopiero potem wystawić aukcję na nowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 08:58, Bartkula napisał:

Niedawno sprzedałem na Allegro grę, niestety kontaktu nie mam żadnego z kupującym.. Nie
odpowiada na maile, wysłałem przypomnienie z Allegro, a dzisiaj złożyłem wniosek o zwrot
prowizji. Tu rodzi się moje pytanie, czy mogę już teraz z czystym sumieniem wystawić
grę na nowo i temu kupującemu wystawić negatywa (dostałem maila od Allegro że mogę wystawić
komentarz), czy dopiero czekać tydzień na zwrot i dopiero potem wystawić aukcję na nowo?


Jeżeli Allegro wysłało Ci maila, że możesz wystawić komentarz to znaczy, że uważa transakcję za zakończoną. Możesz wystawić ponownie grę (to tak na zdrowy rozsądek :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 09:06, Anjinsan napisał:

Jeżeli Allegro wysłało Ci maila, że możesz wystawić komentarz to znaczy, że uważa transakcję
za zakończoną. Możesz wystawić ponownie grę (to tak na zdrowy rozsądek :).

No tak, ale Allegro czeka na wyjaśnienia od tego kupującego... Czy nagle nie dostanę maila że ten ktoś chce jednak kupić przedmiot, a nie odzywał się bo bla bla bla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 10:05, igor8472 napisał:

Allegro nie czeka na wyjaśnienie od kupującego dłużej jak tydzień, potem można wystawić
jeszcze raz i wyslać wniosek o zwrot prowizji.

Wysłałem wniosek o zwrot prowizji, ale nie wiem czy mogę już wystawić czy czekać tydzień aż mi zwrócą i potem wystawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz w sumie poczekać aż Ci zwrócą bo tym samym przyznają że wina jest kupującego, od momenty wysłania wniosku do zwrotu kasy dłużej ka parę dni, max tydzień się nie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 10:42, igor8472 napisał:

Możesz w sumie poczekać aż Ci zwrócą bo tym samym przyznają że wina jest kupującego,
od momenty wysłania wniosku do zwrotu kasy dłużej ka parę dni, max tydzień się nie czeka.

Napisali że tydzień.. Poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Kupiłem wczoraj od dwóch różnych sprzedawców po jednej karcie tak tak 25zł. Jedna z tych osób przysłała mi kod wczoraj około północy, od drugiej osoby dostałem dziś rano. Chcąc skorzystać z promocji potrójnego doładowania wklepałem dzisiaj ten kod otrzymany wczoraj i tu pojawia się problem. Wklepując kod wyskakuje mi komunikat <<Uzupełnienie niemożliwe. Kupon zużyty>>. Od drugiej osoby kod był dobry i doładowałem sobie tymi 25zł.
I co tu robić?
Koleś który przesłał mi ten zuzyty kod ma ok 860 pozytywów i żadnego negatywa.
Co proponujecie abym zrobił? Da się w ogóle ustalić kiedy ten kod któs wykorzystał? Nie mam zamiaru być stratnym te 23zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 11:18, Citkowsky napisał:

Mam problem. Kupiłem wczoraj od dwóch różnych sprzedawców po jednej karcie tak tak 25zł.
Jedna z tych osób przysłała mi kod wczoraj około północy, od drugiej osoby dostałem dziś
rano. Chcąc skorzystać z promocji potrójnego doładowania wklepałem dzisiaj ten kod otrzymany
wczoraj i tu pojawia się problem. Wklepując kod wyskakuje mi komunikat <<Uzupełnienie
niemożliwe. Kupon zużyty>>. Od drugiej osoby kod był dobry i doładowałem sobie
tymi 25zł.
I co tu robić?
Koleś który przesłał mi ten zuzyty kod ma ok 860 pozytywów i żadnego negatywa.
Co proponujecie abym zrobił? Da się w ogóle ustalić kiedy ten kod któs wykorzystał? Nie
mam zamiaru być stratnym te 23zł.


Sproboj wpisac kod ponownie jezeli nie dziala to napisz do niego emaila i wyjasnij caly problem (mogl on sie pomylic) bo wiesz jak duzo rzeczy sie sprzedaje i na szybko trzeba kazdemu po wysylac kody itp. to ma prawo sie pomylic (lecz nie powinien) .
W emailu opiszesz caly problem ze kod zuzyty jest i wyskakuje mi XXX itp. i czekaj na odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 11:45, NouSia napisał:

> >>.............


Tyle to ja wiem i już to zrobiłem. Zastanawia mnie tylko fakt czy da się sprawdzić kto sobie doładował ten kod bo zapewne zaraz posądzi mnie o próbę wyłudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mu się takie numery częściej zdarzały to nie miał by takiego samego stosunku pozytywów/negatywów ;-). Też mi się raz zdarzyło że kupiłem kod, już się okazało wykorzystany (na MS Points) ale firma jak firma porządna to kod wymienią na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 12:05, igor8472 napisał:

Gdyby mu się takie numery częściej zdarzały to nie miał by takiego samego stosunku pozytywów/negatywów
;-). Też mi się raz zdarzyło że kupiłem kod, już się okazało wykorzystany (na MS Points)
ale firma jak firma porządna to kod wymienią na nowy.


Na szczęście przed chwilą otrzymałem nowy kod:) Ten zapewne komuś innemu tez wysłał i stąd ten komunikat, że kod zużyty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie mam roczny zasilacz ModeCom MC-350W 100% sprawny może mi ktoś wycenić ile jest warty bo nie mam pojęcia, nie wiem za ile go sprzedać na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 14:20, Gordon92 napisał:

Mam takie pytanie mam roczny zasilacz ModeCom MC-350W 100% sprawny może mi ktoś wycenić
ile jest warty bo nie mam pojęcia, nie wiem za ile go sprzedać na allegro.



strasznie syfiasty zasilacz niestety:) nowy kosztuje jakies 100zl więc jak ktoś ci da połowe tej kwoty to bedzie dobrze.
PS. Mi przez ten zasilacz swego czasu mało cały komp się nie sfajczył. I od tamtej pory stosuję tylko dobre markowe zasilacze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie jest Fell modecoma tylko MC :) Fell wiem jaki jest też o mało kompa bym nie stracił. A na tym MC spokojnie mógł pracować mój X2 3800+ i HD3850. No, ale cena 50zł będzie rozsądna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić jeśli kupiłem przedmiot na allegro, ale go nie otrzymałem (minęło już sporo czasu, numeru telefonu do sprzedawcy nie znam, a maili nie odbiera)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 17:25, confident napisał:

Co mam zrobić jeśli kupiłem przedmiot na allegro, ale go nie otrzymałem (minęło już sporo
czasu, numeru telefonu do sprzedawcy nie znam, a maili nie odbiera)?


Założyć spór na allegro, zgłosić sprawę do allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 17:25, confident napisał:

Co mam zrobić jeśli kupiłem przedmiot na allegro, ale go nie otrzymałem (minęło już sporo
czasu, numeru telefonu do sprzedawcy nie znam, a maili nie odbiera)?



a zapłaciłeś za ten przedmiot??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować