Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2009 o 00:33, wsaadman napisał:

Ał, cały czas boje się, że gościu wycofa w ostaniej chwili swoją ofertę ;d Znaczy nie
boje się, bo mam na to kasę, ale okazało się, że kolega jednak wymieni GH5 za 2 moje
gry z kolekcji, a ja wolę jednak wymienić a nie płacić 120zł ;p A czy ja mogę odwołać
swoją ofertę? Jakie są konsekwencje?


Nie martw się. Jak ktoś cię przelicytował, to bardzo mało prawdopodobne ( wręcz nierealne ), że tamta osoba z tego zakupu zrezygnuje, więc o nic się nie bój. Ale jak chcesz to możesz odwołać swoją ofertę, w tym momencie to sprzedającemu jest obojętne ( prawdopodobnie ), a konsekwencji nie ma żadnych.
Gorzej jest, gdy ktoś wygra licytacje i wtedy dopiero zrezygnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 00:33, wsaadman napisał:

Ał, cały czas boje się, że gościu wycofa w ostaniej chwili swoją ofertę ;d Znaczy nie
boje się, bo mam na to kasę, ale okazało się, że kolega jednak wymieni GH5 za 2 moje
gry z kolekcji, a ja wolę jednak wymienić a nie płacić 120zł ;p A czy ja mogę odwołać
swoją ofertę? Jakie są konsekwencje?

Możesz poprosić sprzedającego o odwołanie oferty podając powód, ale po co:P Nie masz najwyższej oferty, a do końca aukcji jeszcze 6 dni, zatem cena na pewno wzrośnie do tego czasu i jeszcze parę osób Cię wyprzedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 10:15, Bartkula napisał:

Prosta zasada: "nie chcesz kupić - nie licytuj". Gdyby tak wszyscy się do tego stosowali
to świat byłby piękniejszy...

Wiesz, czasami są sytuacje, gdzie coś wychodzi niespodziewanie już po fakcie... Wcześniej się kumpel upierał, że "nie, nie, nie oddam ci tego" itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z Allegro. W zakładce "bieżące saldo i wpłata" jest wpisane 7,70 zł. Czy jest prawdą że allegro upomni się o te pieniądze dopiero gdy przekroczy 10 zł ? Słyszałem też, że po upływie miesiąca (gdy kwota nie przekroczy 10 zł) stan się zeruję. Czy to prawda ? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo, stan ten nie zeruje się nigdy, niezależnie od kwoty. ale prawdą jest, że za rachunki wysokości paru złotych szybko się nie upominają, dopiero po przekroczeniu danego progu [nie jestem pewien, czy jest to akurat 10zł]. ja mając rachunek do zapłacenia w wysokości 3 czy 4 zł nie miałem żadnych problemów, tj. zapomniałem o tym i allegro się nie upominało. dopiero znacznie później, gdy rachunek ten wynosił ok 30zł dostałem mejla z przypomnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 14:21, White_Eagle napisał:

Mam mały problem z Allegro. W zakładce "bieżące saldo i wpłata" jest wpisane 7,70 zł.
Czy jest prawdą że allegro upomni się o te pieniądze dopiero gdy przekroczy 10 zł ? Słyszałem
też, że po upływie miesiąca (gdy kwota nie przekroczy 10 zł) stan się zeruję. Czy to
prawda ? Proszę o pomoc.


O zerowaniu nie słyszałem, jeśli pod koniec miesiąca saldo będzie wynosiło -10,00 i wyżej to dostaniesz rachunek do zapłacenia. Najlepszą metodą jest płacenie w ostatnim dniu miesiąca tak aby saldo wynosiło -9,99. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli ktoś ma na sprzedaż 5 różnych gier i wystawi je w ten sposób, że kupujący musi wybrać liczbę sztuk, które chce kupić (tj. 1-5), to czy jest to niezgodne z regulaminem Allegro? Wydaje mi się, że osoba wystawiająca w ten sposób gry musiałaby wysłać mi 25 gier, gdybym w licytacji wybrał 5 sztuk. Mam rację?
Jeśli to łamie regulamin to w jaki sposób mam opisać to w formularzu zgłoszeniowym do Allegro? Normalnie bym się tym nie zainteresował, ale gościu mi podpadł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 19:11, confident napisał:

Czy jeśli ktoś ma na sprzedaż 5 różnych gier i wystawi je w ten sposób, że kupujący musi
wybrać liczbę sztuk, które chce kupić (tj. 1-5), to czy jest to niezgodne z regulaminem
Allegro? Wydaje mi się, że osoba wystawiająca w ten sposób gry musiałaby wysłać mi 25
gier, gdybym w licytacji wybrał 5 sztuk. Mam rację?


No, dobra, ale ważne jest jeszcze to, co jest napisane w opisie przedmiotu.
Daj linka do tej aukcji.

Dnia 04.10.2009 o 19:11, confident napisał:

Jeśli to łamie regulamin to w jaki sposób mam opisać to w formularzu zgłoszeniowym do
Allegro? Normalnie bym się tym nie zainteresował, ale gościu mi podpadł :)


Prawdę mówiąc, to co robi jest niezgodne z regulaminem. Bo na kup teraz ilościowo, można dawać tylko te same produkty, a nie różne i się je wybiera które.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie z aukcją powinno byc coś takiego jak ''zgłoś naruszenie zasad'', tam wybierasz ''przedmiot niezgodny z opisem'' i dalej chyba ''wybór z listy'' czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok mam dziś coś natrętnego Kontrahenta


Tydzień temu wysłałem mu pieniądze, i mówię że za opużenie nie odpowiadam, i dziś do mnie ten kontrahent mówi że nie dotarły, krew mnie zalewa, przeciesz wysłałem, a na dodatek napisałem ZA OPUŻNIENIA NIE ODPOWIADAM, i teraz mi do środy wystawi negatywa, co powiniem zrobić ?, napisałem spór do allegro, go nie wygrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 20:24, igor8472 napisał:

Dowód wpłaty masz? Ja go zawsze zostawiam dopóki może być potrzebny. Wyślij foto bądź
skan tegoż do sprzedającego.



Mam no to jutro w kafejce internetowej zeskanuje, bo nie mam skanera tylko drukarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 20:14, Pablo1989 napisał:

Ok mam dziś coś natrętnego Kontrahenta


Tydzień temu wysłałem mu pieniądze, i mówię że za opużenie nie odpowiadam, i dziś do
mnie ten kontrahent mówi że nie dotarły, krew mnie zalewa, przeciesz wysłałem, a na dodatek
napisałem ZA OPUŻNIENIA NIE ODPOWIADAM, i teraz mi do środy wystawi negatywa, co powiniem
zrobić ?, napisałem spór do allegro, go nie wygrałem.



Jakoś nie po polsku ty piszesz. Wysłałeś pieniądze czyli byłeś kupującym? Jeżeli tak to ten idiotyczny dopisek ZA OPÓŹNIENIA NIE ODPOWIADAM jest nie na miejscu i tylko cię ośmiesza. Co kogo obchodzi, że ty za opóźnienia nie odpowiadasz. Przesłanie pieniążków zależy tylko i wyłącznie od ciebie. A jeżeli to poczta nawaliła czy tam bank to daj mu skan i pokaż mu, że kase wpłaciłeś i żeby poczekał z wystawieniem negatywa to pójdziesz na placówkę wyjaśniać dlaczego kasy nie przelali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem w pełni działający napęd DVD, a kupujący twierdzi, że jest uszkodzony. Wiem, że był sprawny, bo przed samą wysyłką sprawdzałem czy wszystko jest ok. Teraz domaga się zwrotu pieniędzy, ale przecież napęd jeśli naprawdę został uszkodzony to przecież nie z mojej winy. Co mam zrobić ? Jeśli powiadomi policję i Allegro jak mogę udowodnić, że to nie ja go uszkodziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 19:22, Dandelion1 napisał:

Sprzedałem w pełni działający napęd DVD, a kupujący twierdzi, że jest uszkodzony. Wiem,
że był sprawny, bo przed samą wysyłką sprawdzałem czy wszystko jest ok. Teraz domaga
się zwrotu pieniędzy, ale przecież napęd jeśli naprawdę został uszkodzony to przecież
nie z mojej winy. Co mam zrobić ? Jeśli powiadomi policję i Allegro jak mogę udowodnić,
że to nie ja go uszkodziłem.


Ciężkie jest to pytanie. Najpierw postaraj się grzecznie poprosić tego osobnika, aby dokładnie zainstalował ten napęd i to najlepiej według twoich wskazówek... Może to jakiś noob i nie umie poprawnie napędu podłączyć. Niczego nie można wykluczać. Jeżeli nie masz żadnych dowodów na działanie tego napędu, winą można obarczyć Pocztę. Ale od czego jest ubezpieczenie przesyłki itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema teraz ja potrzebuje pomocy.

Wczoraj wystawiłem swoją pierwszą aukcję na allegro..:)
Przez pierwszy dzień moja aukcja ma już 110 odwiedzin, i 10 dodań do obserwowanych aukcji.
Licytację zacząłem od 1zł. I przez ten cały czas jeszcze nikt nie zalicytował... Na co oni czekają?
Za sprzęt który jest w licytacji oczekuje około 150zł. Czy dobrze zrobiłem zakładając licytacje bez ceny minimalnej?
Dokładniej to chcę sprzedać to: http://www.allegro.pl/item769814029_gigabyte_k8vt800_athlon_64_2800_2_3ghz_s754.html

Powiedzcie mi jak wygląda ta aukcja? Czy byście w niej zalicytowali?
Przepraszam, ale to moja pierwsza aukcja, którą sam wystawiłem i trochę się boję..:)
Proszę o podpowiedzi jak zarządzać licytacją i co zrobić, aby wystawiany przedmiot się jak najdrożej sprzedał..:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 16:15, MadDogg napisał:

Powiedzcie mi jak wygląda ta aukcja? Czy byście w niej zalicytowali?

Przecież jeszcze 8 dni został do końca aukcji, ale ludzie przeważnie czekają na ostatnie godziny.
A poza tym - bez obrazy - ale masz mało komentarzy, a ludzie na to również zwracają uwagę. I jak sam napisałeś - pierwszy raz coś sprzedajesz na Allegro, więc użytkownicy nie wiedzą czego można się po Tobie spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować