Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2006 o 12:17, lurynowicz napisał:

Patrzcie, od kogo kumpel sprzęt kupił ostatnio: http://allegro.pl/show_user.php?uid=4873540&p=2&p=3
:D:

W pale sie nie miesci, jacy ludzie są głupi. Szkoda tylko, że uczciwym ludziom daje się po
krzyżu.

Zajebistyczne komentarze - hehe
np:
"ty kurwa dzika locho bagienna" :)))

a tak serio to trzeba byc łosiem by przelać kasę i nie sprawdzić komentarzy gościa :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak serio to trzeba byc łosiem by przelać kasę i nie sprawdzić komentarzy gościa :))

Dnia 04.04.2006 o 12:24, Evil Khan napisał:




czasem komentarze moga być pozytywne a ktoś mu np specjalnie napisał dobre opinie tylko po to żeby zmylic ludzi. potem wysylasz takiemu "uczciwemu" kase przekazem i posprzatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 12:24, Evil Khan napisał:

> Patrzcie, od kogo kumpel sprzęt kupił ostatnio: http://allegro.pl/show_user.php?uid=4873540&p=2&p=3

> :D:
>
> W pale sie nie miesci, jacy ludzie są głupi. Szkoda tylko, że uczciwym ludziom daje się
po
> krzyżu.
Zajebistyczne komentarze - hehe
np:
"ty kurwa dzika locho bagienna" :)))

a tak serio to trzeba byc łosiem by przelać kasę i nie sprawdzić komentarzy gościa :))


nie szkoda ci brygdzasity? a co do allegro to raz mnie ozsukali ladniem owiac na 40 duchy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 12:24, Evil Khan napisał:

> Patrzcie, od kogo kumpel sprzęt kupił ostatnio: http://allegro.pl/show_user.php?uid=4873540&p=2&p=3

> :D:
>
> W pale sie nie miesci, jacy ludzie są głupi. Szkoda tylko, że uczciwym ludziom daje się
po
> krzyżu.
Zajebistyczne komentarze - hehe
np:
"ty kurwa dzika locho bagienna" :)))

a tak serio to trzeba byc łosiem by przelać kasę i nie sprawdzić komentarzy gościa :))


Zwłaszcza, że sprzedawała towary za 30 zł i je wysyłała. Wiadomo - nabjała pozytywy. A resztę, powyżej 200zł robiła w balona. Ja pierdziele, ze tacy ludzie jeszcze stapaja po ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2006 o 12:28, janusz82 napisał:

czasem komentarze moga być pozytywne a ktoś mu np specjalnie napisał dobre opinie tylko po
to żeby zmylic ludzi. potem wysylasz takiemu "uczciwemu" kase przekazem i posprzatane.


no tak tutaj tez nabił sobie komentarzy sprzedając te gumowe branzoletki za 2 zł a później sprzedawał cyfrówki - tochę podejrzane co nie ? Trzeba sprawdzać za co są pozytywy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 12:28, janusz82 napisał:

a tak serio to trzeba byc łosiem by przelać kasę i nie sprawdzić komentarzy gościa :))
> >

czasem komentarze moga być pozytywne a ktoś mu np specjalnie napisał dobre opinie tylko po
to żeby zmylic ludzi. potem wysylasz takiemu "uczciwemu" kase przekazem i posprzatane.



Wiekszosc komentarzy na allegro mozna sobie chyba w buty wsadzic. Ludzie pisza pozytywy, zeby samemu nie dostac negatywa. Nie kupowalem duzo, ale na ok. 20 transakcji, az 4 razy nacieli mnie goscie z ponad 1000 pozytywow. Niby tylko niezgodnosc towaru z opisem, ale zawsze byla to niezgodnosc co do detalu decydujacego o zakupie. Dla porownania, tylko raz probowal mnie naciac gosc z 50 pozytywami. Za to sprzedawac towar oplaca sie ludziom dopiero, gdy maja "niebieska gwiazdke". Wczesniej, to na ogol tylko strata czasu i kupa nerwow.
No, chyba ze to tylko ja mam takie wyjatkowe szczescie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupilem gre na ebayu-licytacja godfather 60 zl. od 4 dni z gosciem niema zadnego kontaku nie odp na maila nmeru tel niemam. jesli by nie wyslal gry to mam duze szasne na oddzysaknie kasy? skoro mam oczywiscie ze kase przelalem i wogle wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 15:58, ArtuRPGpl napisał:

Jesli kupilem gre na ebayu-licytacja godfather 60 zl. od 4 dni z gosciem niema zadnego kontaku
nie odp na maila nmeru tel niemam. jesli by nie wyslal gry to mam duze szasne na oddzysaknie
kasy? skoro mam oczywiscie ze kase przelalem i wogle wszystko?

Ne ebayu nie kupuj - zero zabezpieczeń = zero gwarancji otrzymania przesyłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 16:37, Evil Khan napisał:

> Jesli kupilem gre na ebayu-licytacja godfather 60 zl. od 4 dni z gosciem niema zadnego
kontaku
> nie odp na maila nmeru tel niemam. jesli by nie wyslal gry to mam duze szasne na oddzysaknie

> kasy? skoro mam oczywiscie ze kase przelalem i wogle wszystko?
Ne ebayu nie kupuj - zero zabezpieczeń = zero gwarancji otrzymania przesyłki


Ale kupilem...na allegro tak samo moga cie oszukac bo juz mnie oszukali! Wiec co jakby mi gosc nie przyslal gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd mamy mieć pewność czy nas ktos nie oszuka? Nie chodzi mi o bezposrednią wpłatę na konto. Może nawet oszukać przy wysyłce pocztą. Płacimy listonoszowi za paczkę, a wniej jakieś badziewie.. nie wiadomo tak naprawde o co chodzi z tym allegro, ale wiem że można na tym legalnie zarobić niezłą kasę. NP. wymian nimcy- polska niektóre produkty z tego inne z tamtego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 16:48, amster22 napisał:

A skąd mamy mieć pewność czy nas ktos nie oszuka?

Po komentarzach.Ja zawsze kupuje od tych co mają przynajmniej 50 pozytywnych komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 16:37, Evil Khan napisał:

> kasy? skoro mam oczywiscie ze kase przelalem i wogle wszystko?
Ne ebayu nie kupuj - zero zabezpieczeń = zero gwarancji otrzymania przesyłki


Na Polskim nie kupuj, bo ja na amerykańskim już kilka razy kupiłem płyty lób filmy i bez problemu otrzymałem przesyłkę, Np z Chin nawet dotarła.
Polski e-bay miał foulstart potraktowano Polaków i Polskę jak zabitą dechami dziurę wykorzystali to piraci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja również korzystam z Allegro, ale zanim coś kupię:
1. Czytam dwa razy ofertę,
2. Zadaje pytania sprzedającemu (czasem może i upierdliwe),
3. Przeglądam komentarze (jeżeli gościu ma negatywy, lub neutrale zapalam czerwone światełko,
i czekam, kilka dni obserując zachowanie sprzedającego, pojawiające i komentarze itd.),
4. Niekupuje super okazji - to przeważnie przekrety,
5. sprawdzam jakim asortymentem ktoś handluje, bo jeżeli wszystkim to razczej nie kupuje
6. w związu z powyższym staram się znalaźć solidnego kontrahenta, bo pozorne oszczędności kilku złotych
mogą się okazać totalną porażką.

Jak na razie kupiłem ok. dwudziestu kilku przedmiotów i wszystko było oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA na allegro kupuje i sprzedaje bardzo dużo mam 125 pozytywów i jeden negatyw niesłuszny zarazem od faceta co sobie na jaja licytował i mu zamknęli konto. Czasami i okazje są prawdziwe ja zawsze sprawdzam czy jest możliwość odbioru osobistego to mi daje pewność że kupie to co chcę a nie inną rzecz. Nie zdarzyło mi się żeby ktoś z dużą ilością pozytywów zrobił jakiś przekręt. Chociaż miałem gościa, początkującego allegrowicza który zapewniał mnie że gierka jest oryginalna a tak nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 10:59, Evil Khan napisał:

A tu możemy kupić piraty drożej niż oryginały (np.: Doom3,The Elder Scrolls III Morrowind,
Worms 3D)
http://www.allegro.pl/item98311960_najlepsze_i_najnowsze_gry.html
Co za łoś - pewno ktoś i tak mu kupi za to 29,90 ...


a zwróciłeś uwagę na ten napis pod spodem "Kopie gry można posiadać i użytkować zgodnie z prawem tylko przez 24 godziny w celu zapoznania się z tytułem. Posiadanie gry dłużej niż dobę jest nie zgodne z prawem. Za dłuższe użytkowanie gry odpowiada właściciel zakupionej kopii." hehe co za :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2006 o 11:03, natanadler napisał:

a zwróciłeś uwagę na ten napis pod spodem "Kopie gry można posiadać i użytkować zgodnie z prawem
tylko przez 24 godziny w celu zapoznania się z tytułem. Posiadanie gry dłużej niż dobę jest
nie zgodne z prawem. Za dłuższe użytkowanie gry odpowiada właściciel zakupionej kopii." hehe
co za :D

Taaa, widziałem... Co kotleś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować