Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2005 o 16:03, upiordliwy napisał:

Poza tym nie da się zapomnieć takich tytułów jak Unforgiven, Master of Puppets, Enter Sandman, Nothing Else Matters. A
wstęp do Sanitarium a zwłaszcza wstęp do niego uważam za mistrzostwo.

Kocham takie utwory jak Unforgiven bo uspokajają i są miłe dla ucha. Nothing Else Matters też wymiata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 16:07, WoWmen napisał:

Kocham takie utwory jak Unforgiven bo uspokajają
i są miłe dla ucha. Nothing Else Matters też wymiata :D


ja wolę te "skoczniejsze" :o)
Seek@Destroy, Harvester of Sorrow, Ride the Lighting, Battery, Master of Puppets, Whiplash...

ballady niestety przejadły mi się dzięki telewizji i radiu - nadawanie od lat tego samego może zabić każdy kawałek
to jak z dawnymi przebojami Perfectu - od "Autobiografii" aż mnie trzęsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Te dwie piosenki co sa na stronie przesuchalem... dziwne. Chyba bardziej wole polski wokal. I chyba albumami z takim najpierw sie zainteresuje. Co do ballad, to wlasnie to mnie sklonilo do poszperania troche na temat KAT''a ;)

Zeby ten posty byl wartosciowy: Dla lubiacych podobne klimaty i ogolnie muzyke polecam jedna piosenke zespolu "Helloween - If I could fly" Jest naprawde niesamowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nienawidze metalu,
po tej muzyce dostaje szału,
a jak widze jakiegos metala
niech trzyma sie ode mnie zdala
dobra moze jednak przestane tą nawijkę
bo zaraz przyjdzie paru takich co mi morde pogłaszczą kijkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 18:44, rada napisał:

Oj nienawidze metalu,
po tej muzyce dostaje szału,
a jak widze jakiegos metala
niech trzyma sie ode mnie zdala
dobra moze
jednak przestane tą nawijkę
bo zaraz przyjdzie paru takich co mi morde pogłaszczą kijkiem

Już był tu taki jak Ty, pare stron temu przeczytaj co napisałem bo nie mam sił by znowu to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ze nie cierpie hip-hop-u, disco i podobnej pseudo muzyki zachowuje dla siebie. I Tobie rado radze zrobic tak samo. Wymaga tego odrobinka kultury i taktu. To otwarte forum i kazdy moze pisac co chce, ale nie upowaznia Cie to do obrazania innych ... zauwaz iz zaden z obecnych w tym topicu nie bluzga w innych postach na przedstawicieli innych kregow muzycznych ... zaluj ze nie chcesz normalnie podyskutowac o muzyce, moglbys sie nauczyc nieco oglady i taktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 19:08, ProChaoS napisał:

Ja nie slucham metalu :P nie lubie tego, lecz nic niemam do metalowcow, ze tak sie ubieraja itp sprawy. Slucham trance i
techno.


i tu bym Cię zadziwił
z racji wykonywanej przeze mnie pracy chodzę na codzień w garniturze
w chwilach "pozaroboczych" z kolei wyglądam raczej na fana Violetty Villas niż metala ;o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2005 o 19:28, KornicK napisał:

i tu bym Cię zadziwił
z racji wykonywanej przeze mnie pracy chodzę na codzień w garniturze
w chwilach
"pozaroboczych" z kolei wyglądam raczej na fana Violetty Villas niż metala ;o)



Ja to samo i nie rozumiem takich głupich wytłumaczeń - jak ktoś nie rozumie porządenj muzyki to nie powinien się wypowiadać. Tak btw - kończę muzyczną i u nas na wydziale nie ma żadnego hiphopowca - wszyscy słuchają rocka , jazzu albo metalu. To chyba o czymś świadczy. Oczywiście zdarza nam się posłuichać innej muzyki jako , że jesteśmy ludźmi otwartymi na różne nowości, ale niestety tylko niewiele kawałków hiphopowych zasługuje na miano muzyki. Takie jest moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 22:46, WoWmen napisał:

> Pomimo, że na codzień słucham death metalu to jednak trzeba przyznać, że pierwsza płyta Kalibra jest naprawdę niezła.
Nie
> słucham takiej muzyki ale klimat ma z*****.
Wiemy że był dobry ale używaj bardziej znośnych epitetów bo wulgaryzmy
nie są za dobre do wyrażania opinii.
A co do FF to nawet nie wiedziałem że nową płyte wydali :D Ostatnio nie mam czasu na
przeglądanie witryn kapeli muzycznych ;). ALe na forum tak :D.
*****
NIedawno podałem tu linka do próbki nowych utworów
Kata. Polecam utwory są po angielsku ale brzmią cudnie :) można tego godzinami słuchać :D 2 Mp3 słuchałęm przez pół dnia
:D



Dzięki za upomnienie :) Mało kulturalne to z mojej strony ale byłem w kiepskim nastroju i tak jakoś samo wyszło.
Ja metalu słucham już 12 lat. Zacząłem w 6 klasie podstawówki i z kolegą byliśmy jedynymi metalami w szkole jak i nielicznymi w mieście :) To były czasy - Illusion/Illusion 2, czarny album Metallicy, debiut Vader (od samego początku rozwaliła mnie ta muza i po dziś dzień nie potrafię być obiektywny wobec załogi Petera ;)), Slayer/Divine Intervention, Sepultura/Chaos A.D. no i późniejszy Roots! Ech, aż się łezka w oku kręci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 09:49, Szak00 napisał:

Widzę że tu pełne zróżnicowanie podgatunków metalu. Dobrze że ludzie słuchają szerokiego spektrum muzyki.
Dla mnie odkryciem
muzycznym jest zespół Opeth. Czy ktoś tego słucha? Ja "wpadłem" na ten zespół jakieś cztery lata temu w radiu. Mój
Guru muzyczny, Piotr Kaczkowski z radiowej Trójki prezentował kilka utworów z Blackwater Park. I wtedy się zakochałem. Mam
ich wszystkie płytki. Niektóre naprawdę trudno zdobyć. Poezja połączona z brutalnością metalu, to jest to za co uwielbiam
ten zespół.

Posłuchajcie! Naprawdę warto! :D


Zatem słuchaliśmy w tym samym czasie tej samej audycji prowadzonej przez pana Kaczkowskiego :) Ja również wtedy pierwszy raz usłyszałem ten zespół i bardzo mi się spodobał. Pamiętam, że Kaczkowski bardzo się tą płyą (Blackwater Park) zachwycał. Jeśli się nie mylę to poleciało wtedy Bleak i Blackwater Park.
A jak Ci się podoba ostatnia płyta bo nie miałem jeszcze możliwości jej przesłuchania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 19:28, KornicK napisał:

> Ja nie slucham metalu :P nie lubie tego, lecz nic niemam do metalowcow, ze tak sie ubieraja itp sprawy. Slucham trance
i
> techno.

i tu bym Cię zadziwił
z racji wykonywanej przeze mnie pracy chodzę na codzień w garniturze
w chwilach
"pozaroboczych" z kolei wyglądam raczej na fana Violetty Villas niż metala ;o)


Ech, jak praca ludzi zmienia (tzn na zewnątrz bo w serduchach nadal nosimy metal :)) Ja to w pracy raz wyglądam jak rasowy death metalowiec a raz jak większość ludzi a i od garniturów nie stronię. Ostatnio w kąt poszły glany i kto wie czy nie przyjdzie mi obciąć włosów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 19:36, upiordliwy napisał:

Ja to samo i nie rozumiem takich głupich
wytłumaczeń - jak ktoś nie rozumie porządenj muzyki to nie powinien się wypowiadać. Tak btw - kończę muzyczną i u nas na
wydziale nie ma żadnego hiphopowca - wszyscy słuchają rocka , jazzu albo metalu. To chyba o czymś świadczy. Oczywiście zdarza
nam się posłuichać innej muzyki jako , że jesteśmy ludźmi otwartymi na różne nowości, ale niestety tylko niewiele kawałków
hiphopowych zasługuje na miano muzyki. Takie jest moje zdanie...


i tu masz rację upiordliwy
są gatunki muzyczne gdzie zespoły/wokaliści potrafią wydawać płyty (i je sprzedawać) przez 20 lat
a są i gatunki gdzie jeśli ktoś nagra jakiś "namber łan" to przez tydzień puszczają go na MTV, potem już na MTV Classic, a po miesiącu nikt nie pamięta kto to był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 19:28, KornicK napisał:

i tu bym Cię zadziwił
z racji wykonywanej przeze mnie pracy chodzę na codzień w garniturze
w chwilach
"pozaroboczych" z kolei wyglądam raczej na fana Violetty Villas niż metala ;o)


Mnie juz kilka razy obrazono przez stwierdzenie, ze jestem hiphopem.... :P Kolorowo znaczy hiphop...? Nigdy nie ubieralem sie jak metal i raczej nie zamierzam. ;) Juz nie mowiac o tym, ze czesto ludzie mi nei wierza, ze jestem punkiem "bo ty sie tak nie ubierasz..."... :P Gdzie tu logika? Ludzka ignorancja mnie przeraza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 19:53, bombel1981 napisał:

Ech, jak praca ludzi zmienia (tzn na zewnątrz bo w serduchach nadal nosimy metal :)) Ja to w pracy raz wyglądam jak
rasowy death metalowiec a raz jak większość ludzi a i od garniturów nie stronię. Ostatnio w kąt poszły glany i kto wie czy
nie przyjdzie mi obciąć włosów :)


wg mnie na metala się nie wygląda tylko się nim jest
poza tym słucham takiej muzyki, bo ją lubie a nie po to by ubrać się w sposób szczególny
aczkolwiek był czas, że miałem tylko czarne ciuchy - dawno i nieprawda :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ostatnio w kąt poszły glany i kto wie czy

Dnia 12.10.2005 o 19:53, bombel1981 napisał:

nie przyjdzie mi obciąć włosów :)


Nie! Glany rozumiem (sam nie nosze), ale wlosy?! Tak nie wolno! Napewno bedziesz glupio wygladal (nie wiem jak wygladasz, ale tak jest zaawsze :D)! :D Poza tym zauwazyliscie, ze jak kobieta zaapuszcza wlosy nie ma zaadnych zachomowan z ich scinaniem? Dla mezczyzny, ktoryt ma dlugie wlosy jest to jednak najwazniejsza rzecz na swiecie. :D Juz kilka razy zostal mi sciety kosmyk wlosow (nie wazne w jakich okolicznosciach ;)) i zaz kazdym razem lezka w oku sie zakrecila. :D jak mialbym teraz pojsc do fryzjera chyba dostalbym spazmow. :D No i przez to kolezanki sie ze mnie smieja. :P Poza tym ile razy juz slyszalem "gorzej jak baba! codziennie wlosy myje!"...? :] Badzmy z tego dumni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 19:57, KornicK napisał:

> Ech, jak praca ludzi zmienia (tzn na zewnątrz bo w serduchach nadal nosimy metal :)) Ja to w pracy raz wyglądam jak

> rasowy death metalowiec a raz jak większość ludzi a i od garniturów nie stronię. Ostatnio w kąt poszły glany i kto
wie czy
> nie przyjdzie mi obciąć włosów :)
> >
wg mnie na metala się nie wygląda tylko się nim jest
poza tym słucham
takiej muzyki, bo ją lubie a nie po to by ubrać się w sposób szczególny
aczkolwiek był czas, że miałem tylko czarne ciuchy
- dawno i nieprawda :o)



absolutnie się z Tobą zgadzam, a ubieram się tak nie dlatego że tak trzeba czy po to by się nie wyróżniać z grona znajomych metalowców tylko po prostu mam taki styl życia.
PS. Śmieszna sprawa, graliśmy kiedyś koncert, koledzy na scenie na czarno tylko ja za mikrofonem wyglądałem jakbym prosto z plaży wrócił :) Komicznie to wyglądało, growlujący plażowicz ale przrcież nie o ubiór chodzi i wszyscy dobrze się bawili!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 20:01, Wiadroman napisał:

>Ostatnio w kąt poszły glany i kto wie czy
> nie przyjdzie mi obciąć włosów :)

Nie! Glany rozumiem (sam nie nosze),
ale wlosy?! Tak nie wolno! Napewno bedziesz glupio wygladal (nie wiem jak wygladasz, ale tak jest zaawsze :D)! :D Poza tym
zauwazyliscie, ze jak kobieta zaapuszcza wlosy nie ma zaadnych zachomowan z ich scinaniem? Dla mezczyzny, ktoryt ma dlugie
wlosy jest to jednak najwazniejsza rzecz na swiecie. :D Juz kilka razy zostal mi sciety kosmyk wlosow (nie wazne w jakich
okolicznosciach ;)) i zaz kazdym razem lezka w oku sie zakrecila. :D jak mialbym teraz pojsc do fryzjera chyba dostalbym
spazmow. :D No i przez to kolezanki sie ze mnie smieja. :P Poza tym ile razy juz slyszalem "gorzej jak baba! codziennie
wlosy myje!"...? :] Badzmy z tego dumni. :)



Właśnie - ja zapuszczam cały czas i nie mam zamiaru ścinać, choć musiałem raz czy dwa i wtedy zawsze żałowałem bardzo . A co do mycia codziennie - no cóż - są różne wyrzeczenia a poświęcenie paru minut na umycie włosów to chyba niewielka cena. Btw. też tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 20:04, KornicK napisał:

ja raczej na głowie wyglądam jak Phil Anselmo (wtajemniczeni wiedzą kto to) więc problemu włosów nie mam :o)


Odnośnie Phila Anselmo. Jest ci on jeszcze członkiem Necrophagii czy już się całkiem z muzyką pożegnał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować