Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2007 o 19:43, Metal-jestem napisał:

Wszyscy powinni zacząc słuchac metalu. A zespoły, które polecam to Limp Bizkit, KoRn, Acid
Drinkers, Metallica, Tool, System Of A Down.


Proszę, powiedzcie mi że to jest tylko marna prowokacja ;) bo padne ze smiechu.

Limp Bizkit, KoRn, System of A Down? co to ma wspolnego z metalem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 20:21, Radovan napisał:

Proszę, powiedzcie mi że to jest tylko marna prowokacja ;) bo padne ze smiechu.
Limp Bizkit, KoRn, System of A Down? co to ma wspolnego z metalem?


No bez przesady, LB to owszem z metalem może niewiele ma wspólnego, ale Kornowi czy SOADowi to dużo nie brakuje, a mają naprawdę ostre kawałki, byś się nawet zdziwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 20:26, Modest-Vermin napisał:

No bez przesady, LB to owszem z metalem może niewiele ma wspólnego, ale Kornowi czy SOADowi
to dużo nie brakuje, a mają naprawdę ostre kawałki, byś się nawet zdziwił.


Hmmm..dobrze,ale pojecie "ostre" jest pojeciem wzglednym. Zalezy od gustu. Jestem przekonany ze zadnego utworu Korna czy SOADu nie zaklasyfikowalbym jako ostry. Ostre kawalki? Death, black metal . I pozamiatane ;) nie mowiac juz o grindowych utworach,ktorych ja nie potrafie sluchac.

Moge sie ewentualnie zgodzic ze stary SOAD to BYL metal alternatywny i podobal mi sie calkiem, lecz aktualnie to tylko nu-metalowy crap podobnie jak Korn..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2007 o 20:34, Radovan napisał:

Hmmm..dobrze,ale pojecie "ostre" jest pojeciem wzglednym. Zalezy od gustu. Jestem przekonany
ze zadnego utworu Korna czy SOADu nie zaklasyfikowalbym jako ostry. Ostre kawalki? Death, black
metal . I pozamiatane ;) nie mowiac juz o grindowych utworach,ktorych ja nie potrafie sluchac.


Grind jest spoko...trzeba sie przyzwyczaic i sluchac dobrych przykladow :)

Dnia 14.03.2007 o 20:34, Radovan napisał:

Moge sie ewentualnie zgodzic ze stary SOAD to BYL metal alternatywny i podobal mi sie calkiem,
lecz aktualnie to tylko nu-metalowy crap podobnie jak Korn..


A z tym zdaniem zgadzam sie w 100% :) Crap i do tego nudny...nie da sie z cala plyta wysiedziec...gorzej, nawet z paroma utworami jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 20:34, Radovan napisał:

Hmmm..dobrze,ale pojecie "ostre" jest pojeciem wzglednym. Zalezy od gustu. Jestem przekonany
ze zadnego utworu Korna czy SOADu nie zaklasyfikowalbym jako ostry.


Nie chodzi mi o gust, tylko o terminologie, mają piosenki metalowe, to że teraz prezentują to co prezentują ( i co to do tego to szkoda gadać ) nie oznacza że nie mają metalowych, świetnych kawałków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 20:54, endrek napisał:

Grind jest spoko...trzeba sie przyzwyczaic i sluchac dobrych przykladow :)


pewnie tak :) Bo kiedys (za czasow kiedy non stop sluchalem heavy/power metalowych kapel) nie moglem zrozumiec jak ludzie moga sluchac utworow z growlingiem, przeciez to bezmyslny ryk ;) a teraz dostrzeglem piekno tegoz stylu spiewania jak i perkusyjnych blastow blackowych i calej true \m/ metalowej muzyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 20:17, Sith66 napisał:

Ta Metallica w multikinie to w Wa-Wie czy w Krakowie ?


O, właśnie chciałem poruszyć ten temat- ten pokaz będzie z tego co wiem we wszystkich miastach, w których jest Multikino, oprócz Wrocławia. Odbędzie się jutro, o 19:00... Materiał z dwóch DVD: Najpierw koncert "Cunning Stunts" -około 140 minut, a potem zbiór teledysków z „The Videos 1989 – 2004”- drugie 140 minut.. a to daje w sumie prawie 5 godzin Metalliki na wielkim ekranie :D

Heh, chciałoby się pójść.. ale o 19 to ja jeszcze w szkole siedzę :/ No a poza tym słyszałem że bilety już dawno zarezerwowane (w Warszawie nawet specjalnie drugą salę przygotowali.. bo taki popyt był) więc i tak pewnie nic z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 20:34, Radovan napisał:

Jestem przekonany
ze zadnego utworu Korna czy SOADu nie zaklasyfikowalbym jako ostry.


Mozw "Wake up hate" Korn? Tak mi pierwsze przyszlo do glowy i mysle, ze ciezko powiedziec, ze to lajtowa pioseneczka jest. I nie rozumiem dlaczego to, ze cos brzmi inaczej przez wiekszosc z Was ejst odrzucane i mowicie, ze to nie metal. Wiecie za co naprawde cenie Korn? Za to,z e wciaz pozostaja oryginalni i wciaz potrafia nagrac kawalek, ktory nie ebdzie opieral sie na jakims schemacie. Wiekszosc tych black-goth-satanic-wiking-costam metalowych zespolow brzmi tak samo, a ich kolejne utwory to jakby przerobki popzrednich. Sa wyjatki, ale w sumei dosc nieliczne. Sluchajac Korn mozna nawet z samego brzmienia utworu zgadywac z ktorej to jest plyty. Ale prosze bardzo - czepiajcie sie dalej. Ja plakac nie bede. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 23:05, Wiadroman napisał:

Mozw "Wake up hate" Korn? Tak mi pierwsze przyszlo do glowy i mysle, ze ciezko powiedziec,
ze to lajtowa pioseneczka jest. I nie rozumiem dlaczego to, ze cos brzmi inaczej przez wiekszosc
z Was ejst odrzucane i mowicie, ze to nie metal. Wiecie za co naprawde cenie Korn? Za to,z
e wciaz pozostaja oryginalni i wciaz potrafia nagrac kawalek, ktory nie ebdzie opieral sie
na jakims schemacie. Wiekszosc tych black-goth-satanic-wiking-costam metalowych zespolow brzmi
tak samo, a ich kolejne utwory to jakby przerobki popzrednich. Sa wyjatki, ale w sumei dosc
nieliczne. Sluchajac Korn mozna nawet z samego brzmienia utworu zgadywac z ktorej to jest plyty.
Ale prosze bardzo - czepiajcie sie dalej. Ja plakac nie bede. ;)


Bardzo sa oryginalni. Zwlaszcza podobal mi sie ten kawalek jak wyskoczyli na teledysku z jakimis niggas raperami..przepraszam bardzo ale rap i metal to dwie inne sciezki. I nie zgadzam sie z Toba jesli chodzi o to ze nie ma oryginalnosci w metalu. Samo to ze wymieniles kilka gatunkow swiadczy o tym jak wiele roznic jest w gatunku muzyki okreslanej mianem "metal". A crapy pokroju Korn nazywane sa nu metalem i mozna to sobie tlumaczyc na ruski ;) i wychodzi cala prawda o Kornie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 21:58, Cieniek napisał:

O, właśnie chciałem poruszyć ten temat- ten pokaz będzie z tego co wiem we wszystkich miastach,
w których jest Multikino, oprócz Wrocławia. Odbędzie się jutro, o 19:00... Materiał z dwóch
DVD: Najpierw koncert "Cunning Stunts" -około 140 minut, a potem zbiór teledysków z „The
Videos 1989 – 2004”- drugie 140 minut.. a to daje w sumie prawie 5 godzin Metalliki
na wielkim ekranie :D


A ja mam szczęście bo oglądałem oba te wydania. :) Mam kumpla - MetallicA Maniak. Pożyczyłem, oglądnąłem, podnieciłem, oddałem :) Najbardziej lubię w koncertach Metallicy oglądać solówkę Newsteda i Ulricha + gadki Jamesa między utworami :)

James: "MASTER!"
Ludzie: "MASTER!"
J: "OF!"
L: "OF!"
J: "PUPPEEETSSss!"... i ....... dży!..... dży dży dżyyyyy.... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 23:21, Radovan napisał:

Bardzo sa oryginalni. Zwlaszcza podobal mi sie ten kawalek jak wyskoczyli na teledysku z jakimis
niggas raperami..przepraszam bardzo ale rap i metal to dwie inne sciezki.


Miedzy innymi polega ich oryginalnosc - nie poja sie robic czegos nowego. Na Follow The Leader nagrali kawalki z Ice Cubem, Tre i Fredem Durstem i wszystkei sa po prostu genialne. Dlaczego nie meiszac rapu z metalem? Czesto wychodzi naprawde ciekawie i w sumie niezaleznie od tego, czy Ci sie to podoba nadal pozostaje duza czesc sluchaczy, ktora ebdzie zachwycona. Wszystkie te featuringi sa pewnego roczaju dowodem na to, ze potrafia zrobci wszystko i zrobia to dobrze. Poza tym co powiesz na taka odmiane metalu, jak rapcore? Przeciez to zywe polaczenie rapu z metalem - powiesz., ze nie istnieje w takim arzie? :)
PS. A teledysk jest pewnego rodzaju parodia. Nikt nie powiedzial, ze teledyski metalowe maja bcy na serio, prawda? Poza tym to andal jest oryginalsoc. Widziales keidys podobny teledysk? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 23:22, Pustelnik88 napisał:

A ja mam szczęście bo oglądałem oba te wydania. :) Mam kumpla - MetallicA Maniak. Pożyczyłem,
oglądnąłem, podnieciłem, oddałem :) Najbardziej lubię w koncertach Metallicy oglądać solówkę
Newsteda i Ulricha + gadki Jamesa między utworami :)


Też widziałem. Co jakiś czas oglądam wszystkie koncerty Metallici jakie mam :D

Dnia 14.03.2007 o 23:22, Pustelnik88 napisał:

James: "MASTER!"
Ludzie: "MASTER!"
J: "OF!"
L: "OF!"
J: "PUPPEEETSSss!"... i ....... dży!..... dży dży dżyyyyy.... xD


No to jest piękne :D Lubię też zapowiedź Sad But True

J: Do you want heavy?
L: Yeaaah!
J: ''Tallica gives you heavy bejbeee...

Duuuum... dum dum dum duuuum... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 23:51, Wiadroman napisał:

Miedzy innymi polega ich oryginalnosc - nie poja sie robic czegos nowego. Na Follow The Leader
nagrali kawalki z Ice Cubem, Tre i Fredem Durstem i wszystkei sa po prostu genialne. Dlaczego
nie meiszac rapu z metalem? Czesto wychodzi naprawde ciekawie i w sumie niezaleznie od tego,
czy Ci sie to podoba nadal pozostaje duza czesc sluchaczy, ktora ebdzie zachwycona. Wszystkie
te featuringi sa pewnego roczaju dowodem na to, ze potrafia zrobci wszystko i zrobia to dobrze.
Poza tym co powiesz na taka odmiane metalu, jak rapcore? Przeciez to zywe polaczenie rapu z
metalem - powiesz., ze nie istnieje w takim arzie? :)
PS. A teledysk jest pewnego rodzaju parodia. Nikt nie powiedzial, ze teledyski metalowe maja
bcy na serio, prawda? Poza tym to andal jest oryginalsoc. Widziales keidys podobny teledysk?
:)


Wiem co to rapcore, ale to chyba nie metal, prawda? :) co ma core do metalu? rapcore wywodzi sie z hardcore''u ktory wywodzi sie z punku. Gdzie tu metal przepraszam bardzo?

Nie widzialem podobnego teledysku i nie chce widziec :) Moze i sporo ludzi to lubi bo latwo wpada w ucho i jest takie hmm..nie ublizajac fanom bez glebi :) jak dla mnie. Ale to tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 15:39, Radovan napisał:

Wiem co to rapcore, ale to chyba nie metal, prawda? :) co ma core do metalu? rapcore wywodzi
sie z hardcore''u ktory wywodzi sie z punku. Gdzie tu metal przepraszam bardzo?

A ja tam najbardziej lubię metalcore - Frontside, Trivium, Bullet for My Valentine, Killswitch Engage to jest to ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 15:39, Radovan napisał:

Wiem co to rapcore, ale to chyba nie metal, prawda? :) co ma core do metalu? rapcore wywodzi
sie z hardcore''u ktory wywodzi sie z punku. Gdzie tu metal przepraszam bardzo?


Dobra, niewazne. Dla mnie zdecydowana wiekszosc -core''ow ma bardzo duzo wspolnego z metalem, ale w sumie jesli mamy zamykac sie tylko w true-viking-goth-satanic-black-death-costam matalach jako ich jedyne oblicze, to moze i lepiej. Szkoda wyjdzie jedynie dla metalu, ktory zubozeje, keidy odciac od niego zepsoly, ktore wkrecaja do swojej muzyki cos z innych gatunkow. Z reszta wkrotce dowiem sie zapewne, ze Apocalyptica to tez nie metal, bo w koncu uzywaja instrumentow wykorzystywanych w muzyce klasycznej!

Dnia 15.03.2007 o 15:39, Radovan napisał:

Nie widzialem podobnego teledysku i nie chce widziec :) Moze i sporo ludzi to lubi bo latwo
wpada w ucho i jest takie hmm..nie ublizajac fanom bez glebi :) jak dla mnie. Ale to tylko
moja opinia.


Twoja opinia - prosze bardzo. Fakt, piosenka moze nie ejst najwyzszych lotow, ale przyznaje, ze nie raz slyszalem durniejsze piosenki "true metalowe". A to, ze Korn odcina sie od wszelkich kanonow i przeciera wszelkei szlaki, ajkie tylko sie da to chyba nie ejst zly znak. Mi sie teledysk bardzo podobal, bo byl po prostu zabawny i swietnie pokazal to, ze Korn ma tez dystans do siebie i potrafi sie bawic muzyka. Zdecydowanie wole taki teledysk, niz jakies smeirdzace Cradle Of Filth, gdzie kobiety przecinaja sobie nadgarstki smyczkami. No, ale przeciez to takie mroczne, wiec kazdy metalowiec powinien sie jarac tym teledyskiem. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 16:18, Sth`Devilish napisał:

tylko bardziej o to, że wiele
dzisiejszych zespołów (mowa nie tylko o metalu) wydaje płyty z utworami bez pomysłu, z banalnym
tekstem i muzyczką, która może i wpada w ucho, ale szybko się nudzi.

wiesz nawiązałem do wcześniejszych postów i tego się trzymałem, że muzyka nie może/ powinna się nudzić bo to przecież stare dobre kawałki w nowym cudownie pachnącym, polakierowanym (w kobiecym wykonaniu to raczej napompowanym) opakowaniu :D

Dnia 14.03.2007 o 16:18, Sth`Devilish napisał:

Nie mówiąc już o tym, że co raz częściej ma się wrażenie jakby się nie słuchało nowego albumu

to chyba dobrze ?? :P

Dnia 14.03.2007 o 16:18, Sth`Devilish napisał:

(który przecież powinien stanowić spójną całość i na którym wszystkie utwory powinny do czegoś konkretnego > nawiązywać!), tylko po prostu kolejna składankę losowo nagranych utworów...

dobra tu masz rację, ale może ktoś lubi takie mieszanki (np ja - z płytki ściągam kilka piosenek różnych zespołów, łączę je według jakiejś podświadomej metody i mam płytę z wszystkimi ulubionymi motywami)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może nawiązując do dyskusji - to jest metal, a to nie. Ktos mi poda definicję metalu? I da rady określic rodzaj muzyki każdego zespołu? Nie sądzicie że gatunek to sprawa umowna? Po to by odróżnić to czego ludzie słuchają i ułatwić poszukiwania innych potencjalnych ulubionych zespołów, a nie wszczynać spory dotyczące przynależności? Panowie, przesadzacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować