Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

...a ja słucham w 80% tru satanik pagan antikrystijan krajstrejping grim kold blak metalu ;P
Ktoś podskoczy?
1. Darkthrone - Norwegia. Powstanie: 1986. Skład: było czterech, jest 2 (Nocturno Culto i Fenriz). Nasiąknęli kultem przez niepromowanie swojej muzyki, niedawanie koncertów itd. Najlepsza płyta wg mnie: Transilvanian Hunger.
2. Immortal - Norwegia. Powstanie: 1991. Skład: trójka. Na pierwszych 3-4 płytach grali ciągle extremalnie szybko, by przekształcić się w bardziej majestatyczne granie. Ciekawe przejścia na akustykach. Najlepsza płyta: At the Heart of Winter.
3. Dark Funeral - Szwecja. Powstanie: 1993. Skład: 4 + sesyjny basista. Bezpośredni najazd na wszystko co związane z Kościołem i Bogiem. Ciekawe melodyjne riffy i szybka perka. Najlepsza płyta: Vobiscum Satanas.
4. Marduk - Szwecja. Powstanie: 1990. Skład: 4. Zasłyną z nazwy jednej z płyt ("Fuck Me Jesus"), jak wyżej, zjechanie całego chrześcijaństwa itp. Grają strasznie schematycznie, ale mają tyle energii, że fajnie się ogląda i słucha ich w akcji. Najlepsza płyta: Panzer Divison Marduk.
5. Mayhem - Norwegia. Powstanie: 1983. Skład: 4. Zespół słynny z morderstw i samobójstw wewnątrz grupy. Wybił się ponad inne black metalowe kapele dzięki płycie "De Mysteriis Dom Sathanas", która jest po prostu perfekcyjna. Ciekawe riffy, grobowy wokal, pogaństwo. Nienawidzę w tym zespole wokalisty (który na szczęście został znów zastąpiony) Maniac, który ma zjechany growl. Grupa próbowała rozwinąć muzykę o elektroniczne brzmienia co podzieliło fanów. Teraz wracają z nową płytą, która będzie nawiązaniem do "DMDS". Najlepsza płyta: De Mysteriis Dom Sathanas.

20070315183236

20070315183347

20070315183403

20070315183419

20070315183432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2007 o 20:57, Radovan napisał:

pewnie tak :) Bo kiedys (za czasow kiedy non stop sluchalem heavy/power metalowych kapel) nie
moglem zrozumiec jak ludzie moga sluchac utworow z growlingiem, przeciez to bezmyslny ryk ;)
a teraz dostrzeglem piekno tegoz stylu spiewania jak i perkusyjnych blastow blackowych i calej
true \m/ metalowej muzyki ;)


No tak to jest, przez to samo przechodzilem:)

Swoja droga zapraszam wszystkich na koncert mojej kapeli CONCRETE 15 kwietnia w klubie Remont w Warszawie. Godz. 18:30 :) Oprocz nas gra Lostbone i Wartime :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 18:34, Pustelnik88 napisał:

...a ja słucham w 80% tru satanik pagan antikrystijan krajstrejping grim kold blak metalu
;P
Ktoś podskoczy?
1. Darkthrone - Norwegia. Powstanie: 1986. Skład: było czterech, jest 2 (Nocturno Culto
i Fenriz). Nasiąknęli kultem przez niepromowanie swojej muzyki, niedawanie koncertów itd. Najlepsza
płyta wg mnie: Transilvanian Hunger.
2. Immortal - Norwegia. Powstanie: 1991. Skład: trójka. Na pierwszych 3-4 płytach grali
ciągle extremalnie szybko, by przekształcić się w bardziej majestatyczne granie. Ciekawe przejścia
na akustykach. Najlepsza płyta: At the Heart of Winter.
3. Dark Funeral - Szwecja. Powstanie: 1993. Skład: 4 + sesyjny basista. Bezpośredni
najazd na wszystko co związane z Kościołem i Bogiem. Ciekawe melodyjne riffy i szybka perka.
Najlepsza płyta: Vobiscum Satanas.
4. Marduk - Szwecja. Powstanie: 1990. Skład: 4. Zasłyną z nazwy jednej z płyt ("Fuck
Me Jesus"), jak wyżej, zjechanie całego chrześcijaństwa itp. Grają strasznie schematycznie,
ale mają tyle energii, że fajnie się ogląda i słucha ich w akcji. Najlepsza płyta: Panzer Divison
Marduk.
5. Mayhem - Norwegia. Powstanie: 1983. Skład: 4. Zespół słynny z morderstw i samobójstw
wewnątrz grupy. Wybił się ponad inne black metalowe kapele dzięki płycie "De Mysteriis Dom
Sathanas", która jest po prostu perfekcyjna. Ciekawe riffy, grobowy wokal, pogaństwo. Nienawidzę
w tym zespole wokalisty (który na szczęście został znów zastąpiony) Maniac, który ma zjechany
growl. Grupa próbowała rozwinąć muzykę o elektroniczne brzmienia co podzieliło fanów. Teraz
wracają z nową płytą, która będzie nawiązaniem do "DMDS". Najlepsza płyta: De Mysteriis Dom
Sathanas.


Chyle czolo przed swietnym gustem :)

Do tych kapel dolozylbym jeszcze moje ukochane Emperor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 16:33, Wiadroman napisał:

Dobra, niewazne. Dla mnie zdecydowana wiekszosc -core''ow ma bardzo duzo wspolnego z metalem,
ale w sumie jesli mamy zamykac sie tylko w true-viking-goth-satanic-black-death-costam matalach
jako ich jedyne oblicze, to moze i lepiej. Szkoda wyjdzie jedynie dla metalu, ktory zubozeje,
keidy odciac od niego zepsoly, ktore wkrecaja do swojej muzyki cos z innych gatunkow. Z reszta
wkrotce dowiem sie zapewne, ze Apocalyptica to tez nie metal, bo w koncu uzywaja instrumentow
wykorzystywanych w muzyce klasycznej!


To tak jakby powiedziec ze elektroniczne sample, intra i w ogole klawisze w utworach metalowych istniec nie powinny,bo to przeciez jest uzywane w dance,pop, tekno jazda. Ja osobiscie bardzo lubie instrumenty klasyczne uzywane w muzyce metalowej. Jest gatunek o nazwie "folk metal" i to wlasnie w nim uzywa sie takich instrumentów. Dla przykładu podam Ci fiński zespol Korpiklaani, w ktorym to uzywane sa instrumenty takie jak: wiolonczela, jouhikko, flet, akrodeon.

Dnia 15.03.2007 o 16:33, Wiadroman napisał:

Twoja opinia - prosze bardzo. Fakt, piosenka moze nie ejst najwyzszych lotow, ale przyznaje,
ze nie raz slyszalem durniejsze piosenki "true metalowe". A to, ze Korn odcina sie od wszelkich
kanonow i przeciera wszelkei szlaki, ajkie tylko sie da to chyba nie ejst zly znak. Mi sie
teledysk bardzo podobal, bo byl po prostu zabawny i swietnie pokazal to, ze Korn ma tez dystans
do siebie i potrafi sie bawic muzyka. Zdecydowanie wole taki teledysk, niz jakies smeirdzace
Cradle Of Filth, gdzie kobiety przecinaja sobie nadgarstki smyczkami. No, ale przeciez to takie
mroczne, wiec kazdy metalowiec powinien sie jarac tym teledyskiem. :|


Cradle of Filth to kicz. Kicz nad kicze, zwlaszcza w ostatnim czasie. Ich ostatnia plyta bodajze "Temptation" ociera sie o dno swego gatunku. To sa juz jakies pseudo-gotycko-blackowe popluczyny. Zero porzadnego pieprzniecia czy jakis monumentalnych przejsc klawiszowych. Proste granie dla publiki nie wymagajacej wiele od muzykow. I ten teledysk jest barrrdzo kiczowaty. Ale jest rowniez sporo bardzo dobrych teledyskow metalowych. Wszystkie teledyski behemotha sa swietne.

PS. przepraszam ze nie ciachnalem tego posta wyzej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 21:40, Radovan napisał:

Cradle of Filth to kicz. Kicz nad kicze, zwlaszcza w ostatnim czasie. Ich ostatnia plyta bodajze
"Temptation" ociera sie o dno swego gatunku. To sa juz jakies pseudo-gotycko-blackowe popluczyny.
Zero porzadnego pieprzniecia czy jakis monumentalnych przejsc klawiszowych. Proste granie dla
publiki nie wymagajacej wiele od muzykow. I ten teledysk jest barrrdzo kiczowaty.


Uważaj na paweusza, to wielki fan Cradle of Filth :P Ja jakoś nie słuchałem ich. A nie! Jedną piosenkę widziałem na VIVie. W teledysku jakaś babka się huśtała. Gdyby nie ten męski growl to byłaby znośna piosenka. Jeszcze ten ich kiczowaty wizerunek. Nie podoba mi się ich muzyka. Jednak, są gusta i guściki... A o gustach... wiadomo

Dnia 15.03.2007 o 21:40, Radovan napisał:

PS. przepraszam ze nie ciachnalem tego posta wyzej ;)


Właśnie. Tnij posty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 21:40, Radovan napisał:

To tak jakby powiedziec ze elektroniczne sample, intra i w ogole klawisze w utworach metalowych
istniec nie powinny,bo to przeciez jest uzywane w dance,pop, tekno jazda.


Jest jednak wiele zespolow industrial metalowych, ktore wykorzystuja te instrumenty i to z powodzeniem. Generalizujesz.

Dnia 15.03.2007 o 21:40, Radovan napisał:

Ja osobiscie bardzo
lubie instrumenty klasyczne uzywane w muzyce metalowej.


A ja nie. To nei znaczy, ze to nie metal.

Dnia 15.03.2007 o 21:40, Radovan napisał:

Cradle of Filth to kicz.


No tak. Zgadzam sie. Chodzilo mi tutaj jednak po prostu o pewnego rodzaju stereotypowe postrzeganie teledysku metalowego. Dlaczego teledysk nie mailby wygladac inaczej? Ten inny teledysk zostanie zapamietany najbardziej w koncu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 22:04, Wiadroman napisał:

Jest jednak wiele zespolow industrial metalowych, ktore wykorzystuja te instrumenty i to z
powodzeniem. Generalizujesz.


Masz racje i ja wcale nie neguje obecnosci klawiszy w muzyce metalowej.

Dnia 15.03.2007 o 22:04, Wiadroman napisał:

A ja nie. To nei znaczy, ze to nie metal.


jak juz mowilem - folk metal

Dnia 15.03.2007 o 22:04, Wiadroman napisał:

No tak. Zgadzam sie. Chodzilo mi tutaj jednak po prostu o pewnego rodzaju stereotypowe postrzeganie
teledysku metalowego. Dlaczego teledysk nie mailby wygladac inaczej? Ten inny teledysk zostanie
zapamietany najbardziej w koncu. :)


Mysle ze stworzenie kiczowatego teledysku wcale nie mija sie z celem, wrecz jest dosc dobrym posunieciem, bo tak jak mowisz ze ten "inny" (tu swego rodzaju ultra kicz ;) ) zostanie zapamietany najbardziej, a przeciez o to w tym wszystkim chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 16:20, Kogut666 napisał:

GORGOROTH!!!GORGOROTH!!!JESZCZE RAZ GORGOROTH!!! Bardzo fajny ten zespół..Behemoth też rządzi!


Oż ty satanisto jeden! ;P
Lubię Gorgorotha. Krótkie utwory mają (2-3 min) co daje 20 min. na płytę (co to jest 20 min!!! ;/) Najbardziej podoba mi się ich najnowsza płyta i utwór "Sign of an Open Eye".

20070316170845

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja za Black metalem nie przepadam, chociaż może gdybym bardziej słuchał.
Lubię za to Trash i idę dalej w tym kierunku. Death''em, power i heavy też nie pogardzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 17:36, Sith66 napisał:

A ja za Black metalem nie przepadam, chociaż może gdybym bardziej słuchał.
Lubię za to Trash i idę dalej w tym kierunku. Death''em, power i heavy też nie pogardzę.


Dokładnie tak jak ja :D Dokładam jeszcze speed metal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 21:40, Radovan napisał:

Z reszta wkrotce dowiem sie zapewne, ze Apocalyptica to tez nie metal, bo w koncu uzywaja instrumentow >wykorzystywanych w muzyce klasycznej!

Dnia 15.03.2007 o 21:40, Radovan napisał:


>A to, ze Korn odcina sie od wszelkich kanonow i przeciera wszelkei szlaki, ajkie tylko sie da to chyba nie ejst zly znak. Mi sie teledysk bardzo podobal, bo byl po prostu zabawny i swietnie pokazal to, ze Korn ma tez dystans

Dnia 15.03.2007 o 21:40, Radovan napisał:

> do siebie i potrafi sie bawic muzyka.

O właśnie. Dobrze mówi, dać mu wina...
>Śmierdzące Cradle Of Filth, gdzie kobiety przecinaja sobie nadgarstki smyczkami. No, ale przeciez to takie >mroczne, wiec kazdy metalowiec powinien sie jarac tym teledyskiem. :|

Dnia 15.03.2007 o 21:40, Radovan napisał:

Cradle of Filth to kicz. Kicz nad kicze, zwlaszcza w ostatnim czasie. Ich ostatnia plyta bodajze
"Temptation" ociera sie o dno swego gatunku.

THORNOGRAPHY nie Temptation!
>To sa juz jakies pseudo-gotycko-blackowe popluczyny.
Za takie bluźnierstwo pójdziesz do nieba, ty, ty...

Dnia 15.03.2007 o 21:40, Radovan napisał:

Zero porzadnego pieprzniecia czy jakis monumentalnych przejsc klawiszowych. Proste granie dla
publiki nie wymagajacej wiele od muzykow. I ten teledysk jest barrrdzo kiczowaty.

Taa, proste granie to Marduk, trzy akordy na krzyż i raaar...
>Ale jest rowniez sporo bardzo dobrych teledyskow metalowych.Wszystkie teledyski Behemoth są świetne.
Taa, teledyski Behemota są do, eee krowy. :P Lipne czyli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 18:19, Black Dog napisał:

Taa, proste granie to Marduk, trzy akordy na krzyż i raaar...


Wejdź na mojego gramsajta i zobacz, że nie grają trzech akordów na krzyż... :P
Poza tym mają w sobie tą złość, to coś co przykuwa uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 21:40, Radovan napisał:

Wszystkie teledyski behemotha sa swietne.


Przylaczam sie do slow Black Dog''a - sa lipne. Moze nie widzialem wsyztskich,a le jesli mowisz, ze wszytskie sa swietne, to chyba jesli dam ten: http://www.youtube.com/watch?v=Tk0Ishw1nC8 na przykald bedzie dobrze odzwierciedlac ogol teledyskow behemota, prawda? Teledysk wyglada, jakby zrobili go licealisci w jakims darmowym movie makerze. Nie ma czym sie chwalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 18:28, Wiadroman napisał:

Przylaczam sie do slow Black Dog''a - sa lipne. Moze nie widzialem wsyztskich,a le jesli mowisz,
ze wszytskie sa swietne, to chyba jesli dam ten: http://www.youtube.com/watch?v=Tk0Ishw1nC8
na przykald bedzie dobrze odzwierciedlac ogol teledyskow behemota, prawda? Teledysk wyglada,
jakby zrobili go licealisci w jakims darmowym movie makerze. Nie ma czym sie chwalic.


Nie wiem, a czego ty oczekujesz od teledysków Black/Death Metalowych? Disco-świateł, gołych panien i za reżysera S. Spielberga? O to chodzi, by było minimalnie i mrocznie. To nie Britney Spears. Teledysk nie jest ważny, to muzyka jest priorytetem. Dla mnie teledysk może być nawet różowym ekranem, byleby muzyka była przednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 18:39, Pustelnik88 napisał:

Nie wiem, a czego ty oczekujesz od teledysków Black/Death Metalowych? Disco-świateł, gołych
panien i za reżysera S. Spielberga? O to chodzi, by było minimalnie i mrocznie. To nie Britney
Spears.


Nie, nie oczekuje tego. Co wiecej - nie lubie takcih teledyskow. Minimalnie i mrocznie? Mozna, ale jednak wypada zachowac pewne estetyczne walory teledysku. Koles z pomalawana twarza na bialo nalozony na plomienie to ajkas zenada. Korn - "Somebody Someone" - przyklad teledysku, ktory byl prosty, a jednak niesamowicie dobry. Zaczynajac od tego, ze jest wykonany przez profesjonalistow, dzieki czemu efekty specjalne nie raza po oczach swoim slabym wykonaniem, przez to, ze utrzymuje bardzo fajny klimat, konczac na tym, ze idealnie pasuje do muzyki - kiedy jest mocne uderzenie po pauzie teledysk poteguje wrazenia z nim zwiazane. To samo chcialbym zobaczyc na teledyskach black/death metalowych. Zmiany sa oczywiscie konieczne, bo to nieco inny rodzaj muzyki, ale kryteria powinny zostac zachowane te same.

Dnia 17.03.2007 o 18:39, Pustelnik88 napisał:

Dla mnie teledysk może być nawet
różowym ekranem, byleby muzyka była przednia.


Ale w tym momencie mowimy o teledyskach, nei muzyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli mowa o teledyskach to w Polsce nie robi sie profesjonalnych klipow na swiatowym poziomie, wszystko jedno czy chodzi o metal czy o pop. To jest specyficzna branza , w Polsce takich ludzi sie nie ksztalci, nie ma gdzie zdobyc doswiadczenia, zacofanie pod tym wzgledem jest spore poza tym budzet dobrego klipu to prawie jak film, a na to nie ma kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiele oglądałem teledysków do metalu, ale zespół Dimmu Borgir piosenka Progenies Of The Great Apocalypse był świetny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować