Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2007 o 22:29, xwx napisał:

Masters of puppets jest $@*&$ (fajne )
jak sie nie znasz to lepiej nic nie mów


A czy Radovan napisał coś o Master of Puppets?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 22:27, Feno napisał:

Płyta całkiem dobra. Ostatnia z tych "prawdziwych". Jedynie na płycie bardzo męczy mnie tytułowa
piosenka. Słuchając jej można zasnąć. Tragedia.
Natomiast Blackened i One miażdżą :D


Zgadzam się... Niektóre utwory niepotrzebnie się wloką po 9 minut... Po co tyle? Nie lepiej to podzielić jakoś? Np. taki Master of Puppets, ciągnie się strasznie długo, ale fajnie się go słucha.
To co mnie jeszcze wkurza w "...And Justice For All" to perka. Jest strasznie plastikowa. Stopa jest zbyt uwydatniona i gitary basowej prawie nie słychać ;/. Na "MoP" perka nie była taka "natarczywa". Najlepsza perka jest na "Ride the Lighting". Pod względem proporcji to wg mnie najlepiej nagrana płyta. Ostre gitary, brzęczący, słyszalny bas, niewkurzająca perkusja i dobry nieslchlany jeszcze głos Hetfielda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 22:35, Pustelnik88 napisał:

Niektóre utwory niepotrzebnie się wloką po 9 minut... Po co tyle? Nie lepiej to podzielić jakoś?

Podzielić? :/ To nie wiem co to by było, niektóre utwory dzięki właśnie takim przerywnikom jak MoP mają swój klimacik.

Dnia 20.03.2007 o 22:35, Pustelnik88 napisał:

To co mnie jeszcze wkurza w "...And Justice For All" to perka. Jest strasznie plastikowa. Stopa
jest zbyt uwydatniona i gitary basowej prawie nie słychać ;/.

W ogóle jakoś nigdy mi ten album nie podchodził. Określiłbym go mianem najgorszego wśród najlepszych.

Dnia 20.03.2007 o 22:35, Pustelnik88 napisał:

Na "MoP" perka nie była taka "natarczywa".

To jest zdaje się cecha thrash metalu? ;-)

Dnia 20.03.2007 o 22:35, Pustelnik88 napisał:

Najlepsza perka jest na "Ride the Lighting". Pod względem proporcji to wg mnie
najlepiej nagrana płyta. Ostre gitary, brzęczący, słyszalny bas, niewkurzająca perkusja i dobry
nieslchlany jeszcze głos Hetfielda.

I tu się zgodzę. To najlepsza nagrana płyta i zarazem Ride the Lighting jest chyba najlepszym utworem. Cud miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2007 o 22:27, Feno napisał:

Natomiast Blackened i One miażdżą :D


Taa...
I jeszcze "To Love Is To Die" oraz "Eye of the..."(nie pamiętam jeak się pisze) mi się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>oraz "Eye of the...

...Beholder ;- )
Harvester of Sorrow jest fajny bardzo, zwłaszcza na koncertach.
Dyers Eve też. Szybki i konkretny utwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 22:29, xwx napisał:

> > Proponuje obejrzec ----------> http://youtube.com/watch?v=hLmtgWW9KXo
>
> okropienstwo i kakofonia...
Masters of puppets jest $@*&$ (fajne )
jak sie nie znasz to lepiej nic nie mów


Oooo pan z przedszkola jeszcze? Bo czytania ze zrozumieniem to juz w podstawowce ucza...

Ja bardzo dobrze wiem ze Master of Puppets jest fajne, moze nie $@*&$(cokolwiek to znaczy), ale fajne :)
Moge Ci tez bardzo szybko i prosto udowodnic ze sie znam , a nawet gdybym sie nie znal to nie masz prawa mi mowic zebym nic mowil (prawie jak Kartezjusz to ujalem ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 15:41, Feno napisał:

>oraz "Eye of the...

...Beholder ;- )
Harvester of Sorrow jest fajny bardzo, zwłaszcza na koncertach.
Dyers Eve też. Szybki i konkretny utwór.


Czyli prawie wszystkie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 00:06, Sith66 napisał:

Czyli prawie wszystkie. :)


Ale prawie robi wielką różnicę ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 15:50, 3wkA napisał:

co macie do powiedzenia na temat zespołu System of a Down? Słucha ich ktoś? pozdrawiam. ;-)


Ja słucham. Mam wszystkie płyty. Są świetni i moją rewelacyjnego wokalistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz racje, wokalita jest niezmiemski, a głos ma boski. Ja niestety nie mam ich wszystkich płyt, ale zakupiłam wiele ich piosenek w internecie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 15:50, 3wkA napisał:

co macie do powiedzenia na temat zespołu System of a Down? Słucha ich ktoś? pozdrawiam. ;-)


Tja... słucha, słucha :). Jest nawet cały wątek: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2965&u=150 do którego zapraszamy. Oczywiście nie wyganiając z tego topicu, bo też na temat.

A ostatnio znalzłem na Youtube pełną [czy jakąśtam] wersję Toxicity [koncertówka, ale świetna, mimo iz SoaD zazwyczaj na koncertach wypada dość blado]. Też zapraszam: http://youtube.com/watch?v=X5jtJSdBPgo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wiecie jaką prawde wyciągnąłem od teologa którego zaprosił na religie ksiądz? Że my (słuchacze wysokopojętego rocka i metalu) jesteśmy okultystycznymi satanistami! :). Co najlepsze wymieniał nazwy zespołów z czego najbardziej rozśmieszył mnie Iron Maiden. Fajnie zważywszy na to że właśnie ich na lekcji słuchałem (666 Number of the Beast , polecam!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, no niestety ludzie mówią takie brednie i najgorsze jest to, że chyba w nie wierzą.. :/ W tym wątku był taki artykuł, więc żeby nie się nie powtarzać odsyłam do odpowiedniego posta: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=3886 Tam to dopiero jest niezły hardcore ;)

A z takich sytuacji, to przypomniała mi się jedna, którą opowiadał znajomy z innego forum:
Facet jest dorosły, ma żonę, dzieci, oczywiście kocha metal i rock. Przyszedł do niego ksiądz po kolędzie i widzi pokaźną kolekcję płyt. W końcu nie wytrzymuje i zwraca uwagę wskazując ręką na dyskografię Black Sabbath: "Przepraszam, czy pan pozwala swoim dzieciom słuchać takiej ZŁEJ muzyki?"
Na co znajomy odpowiada: "Nie nie proszę księdza, dzieci nie słuchają, to moje płyty" XD Na tym skończyła się wizyta duszpasterska w tym jakże zacnym domu ;P

Ja rozumiem stereotypy, ale takie zachowania to lekka przesada.. poza tym jak dla mnie nie wolno z góry wyrażać na jakiś temat opinii, krytykować, gdy nie pozna się bliżej tematu... A wątpię, czy którykolwiek z ludzi wyrażających takie zdanie o "metalach" zna takich ludzi, czy choćby i w ogóle słuchał kiedyś takiej muzyki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:44, Szczur22 napisał:

TAAAAK!!! CELTIC FROST na Mystic Festival!! Hurra!


O w mordę !! Taka ekipa się zjeżdża a ja nie mam kasy ani czasu żeby pojechać. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 16:29, zbysheck napisał:

A ostatnio znalzłem na Youtube pełną [czy jakąśtam] wersję Toxicity [koncertówka, ale świetna,
mimo iz SoaD zazwyczaj na koncertach wypada dość blado].


Zbyszko, co do tej koncertówki to mam zastrzeżenia. Poza tym Serj wygląda teraz o wiele lepiej. Ma fajne kręcone włosy, a przed tem taka zjechana broda. xD
Proponuje tą: http://youtube.com/watch?v=LcNjcHrT9MI&mode=related&search=

3wkA ---> Serj''a jedną struną głosową(:P) pokona Jonathan Davis z KoRn. Choć Daron odwala teraz najwięcej roboty w SOAD, śpiewa i gra na gicie. On powinien być liderem, nie Serj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2007 o 23:21, Black Dog napisał:

On powinien być liderem, nie Serj.


W sumie to Daron jest liderem. Serj pełni rolę frontmana - śpiewa i nakręca publikę na koncertach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować