Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Boże, to było podsycone dawką ironii :/

A ja z wokalistek wybieram Christinę Scabbie z Lacuna Coil bo ma najładniejsze (o)(o) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 07:29, Szczur22 napisał:

A ja z wokalistek wybieram Christinę Scabbie z Lacuna Coil bo ma najładniejsze (o)(o) :D


I nie tylko! ;) Nawet bym powiedział, że to istna kobieta-marzenia dla takich jak my ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne odczucia... Podobnie zresztą jest w przypadku polskiego Moonlighta... nie tylko zmiana wokalistki, ale również stylu... co nie za bardzo przypadło mi do gustu. Przypadła mi do gustu natomiast zmiana stylu u Artrosis na taki bardziej industrialowy. Jeśli zaś chodzi o Nightwish... :\ słucha ktoś tego jeszcze? :P bo ten nowy kawałek to chyba jakieś nieporozumienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za Nightwishem nie przepadam, a nowa wokalistka (przynajmniej na tej próbce) nie wypada ciekawie- owszem, ładny, czyściutki głos, ale pod koniec zaciąga w taki sposób, jak robią to wokalistki popowe- a to niedobrze. Nie wiem, zobaczymy jak będzie trochę więcej materiału..

Za to od kilku dni jestem pod wrażeniem nowej płyty Ozzy''ego - Black Rain. Po prostu rewelacja- stary, dobry Ozzy trzyma klasę do samego końca i jeśli to rzeczywiście jego ostatnia płyta (ponoć w tym roku po raz ostatni pojawi się na Ozzfest i jak to stwierdził "niewykluczone, że tegoroczne występy będą moimi ostatnimi"- ale to plotki ;) ) to Książę Ciemności odchodzi w naprawdę wielkim stylu.
Na Onecie można obecnie posłuchać zupełnie za darmo (i legalnie) całej płyty, pod tym adresem:
http://muzyka.onet.pl/29224,2284264,41044,stream.html
BARDZO Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto lubi innowacyjne na potencjał nowej odmiany metalu brzmienia polecam Machine Head - Blackening.
Wokal i growl fatalny ale reszta jest do przyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 16:12, Szczur22 napisał:

Cradle of Filth? PRzecież ty sie wogóle na muzie nie znasz! Jesteś jaką thrve gothic 13-latką?
Itd...

No i zawsze jest sie o co pokłócić :P


Trochę personaliów:
- po pierwsze: jestem CHŁOPAKIEM, więc trzynastolatka odpada;
- po drugie: mam 15 lat, więc trzynastolatek też odpada;
- po trzecie: gó... nic nie obchodzi mnie twoja opinia na temat tego, czego słucham, bo ja słucham tego, co mi się podoba. A że w Cradlu są elementy, które znoszę, więc słucham. Gdybyś powiedział, że się nie znam na piłce nożnej to bym przyjął bez bicia, ale jeśli chodzi o muzykę... co prawda edukację w szkole muzycznej dopiero zaczynam, ale jeśli chodzi o ten kontekst muzyki to powtarzam: każdy słucha czego innego, tego, co mu się podoba. Jak tobie nie podoba się Cradle of Filth, nie namawiam do słuchania, ale wybór należy do ciebie.

Nnnno, i się pokłóciliśmy :D. Kłótnię uważam za zakończoną, bo to nie temat i czas na kłótnie. Musimy się jednoczyć, żeby Tokio Hotele, Technoboye i inne tym podobne nacje nas nie zdławiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 15:14, JayC napisał:

Musimy się jednoczyć, żeby Tokio Hotele, Technoboye i inne tym podobne nacje nas nie zdławiły.

Dobry pomysł. Myślę, że tak powinny być zakańczane wszystkie "międzymetalowe" kłótnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Mój brat mówi że Disturbed to jest Hevay Metal a ja mu próbuje uświadomomić że to nie jest metal tylko rock :)
Kto ma racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:15, Bartego napisał:

Kurde. Mój brat mówi że Disturbed to jest Hevay Metal a ja mu próbuje uświadomomić że to nie
jest metal tylko rock :)
Kto ma racje?


Po części ty :D To mieszanka hard rocka i nu-metalu. Pozatym to super zespół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:15, Bartego napisał:

Kurde. Mój brat mówi że Disturbed to jest Hevay Metal a ja mu próbuje uświadomomić że to nie
jest metal tylko rock :)
Kto ma racje?

Jak na mój gust to... Obaj macie trochę racji.
Bardzo lubię Disturbed, większość kawałków które słyszałem to Hard Rock (nie, zwykły rock), niektóre są już nu metalowe, może na podstawie tych utworów brat uważa, że to heavy metal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2007 o 18:29, Szczur22 napisał:

Po części ty :D To mieszanka hard rocka i nu-metalu. Pozatym to super zespół


nu-metal? heh, nie spodziewałem się.
ale na gatunkach się nie znam - więc wierzę Ci na słowo. chociaż po ''The Game'' mógłbym się domyślać, że czysty heavy metal (hard rock? whatever) to to nie jest ;)
i tak, Disturbed to świetny zespół :P wiadomo coś o jakiejś nowej płycie? hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o tym co się stało z SOaD.. echh dopuścili drugiego "wokalistę" i stała się katastrofa;( A pamiętam jeszcze czasy jak na małej Woodstockowej scenie jakiś zepół z Lublina grał ich kawałki to przez 3 dni kark miałam sztywny;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:33, Azrathel napisał:

i tak, Disturbed to świetny zespół :P wiadomo coś o jakiejś nowej płycie? hmm?

Jeden z lepszych na świecie.
Na oficjalnej stronce zespołu pisze, że kapela aktualnie nie ma planów... koncertowania, bo siedzi w studio i nagrywa nowy materiał! :D wiec już niedługo powinniśmy usłyszeć wieści o nowym longplay''u.
Ciekawostka: wiecie, że David śpiewał jako główny solista w chórze w synagodze? Kto by pomyślał? :]
@Valerina >> jak ja tęsknię za sztywnym karkiem... teraz już jestem za stary na pogo, ale kiedyś znowu pojadę na Woodstock (byłem na rocznikach 02, 03, 04, 05) z czego na dwóch ostatnich przyjechałem pod namiot, nie na koncert :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 13:23, Szczur22 napisał:

hoho pewnie ze lubimy wow naprawde dobra z niej ... wokalistka :) az warto by pojsc na ich koncert i nasycic sie widokiem a na sluchawkach puscic na wszelki wypadek Bolt Thrower zeby i uszy nie zwiedly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 20:15, greg_f napisał:

> i tak, Disturbed to świetny zespół :P wiadomo coś o jakiejś nowej płycie? hmm?
Jeden z lepszych na świecie.


ha, święta prawda! ^^
IMO najlepiej wyszła im ostatnia płyta. mocne, zapadające w pamięć utwory. pierwsza była... głośna, pełna czegoś w rodzaju artystycznego gniewu - ale również przypadła mi do gustu. najsłabiej wyszła im druga płyta - choć przez ''najsłabiej'' nie rozumiem ''źle'' - jest po prostu inna. odrobinę spokojniejsza. jakby po mocnym kopniaku w twarz, jakim był pierwszy album chcieli odrobinę zwolnić tempo. przyznam, że tytułowy (tak się mówi w przypadku płyt?) kawałek ''Believe'' naprawdę mi się spodobał...
ale cieszę się, że w trzeciej, najlepszej płycie powrócili do dawnego, bardzo ostrego grania [fani Slayera czy innego thrashu - nie śmiać się ;) ].
oby kolejna płyta byłą równie dobra co poprzednia!

aha, David jako kantor - to jakieś przegięcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 20:28, Azrathel napisał:

ale cieszę się, że w trzeciej, najlepszej płycie powrócili do dawnego, bardzo ostrego grania
[fani Slayera czy innego thrashu - nie śmiać się ;) ].


BUEHEHEHEHE :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]

No ja też lubię od czasu do czasu posłuchać Disturbed, kiedyś nawet była pora, że słuchałem ich w kółko, jednak nadszedł czas, że zachciało się różnorodności :D, ale wciąż lubię posłuchać ich kawałków. W sumie to nie mogę sobie przypomnieć piosenki, która by mi się nie podobała. No dobra, może Shout 2000, ale tylko w wersji mojego kumpla, oryginalna jest roxxx :D.

Odnośnie wokalisty Disturbed, z kontekstu wnioskuję, że ma na imię David: kurde, ostatnio obejrzałem teledysk do piosenki Stricken... co prawda czytałem o nich artykuł na Wikipedii, co prawda były tam zdjęcia, ale nie poświęcałem im za dużo uwagi. Jak się zdziwiłem, gdy zobaczyłem nieźle zbudowanego łysego kolesia z tymi zaje... fajnymi kolczykami w brodzie. Koleś jest cholernie energiczny (na teledysku cały czas coś "tańczył") i naprawdę pasuje mu ten głos.

Dnia 25.05.2007 o 20:28, Azrathel napisał:

aha, David jako kantor - to jakieś przegięcie :P


No to akurat wyczytałem na Wiki. Hehehe, nieźle, nawet jego matka z początku nie zgadzała się na odejście z chóru i założenie zespołu (jak pokręciłem to mnie poprawcie, jest strasznie gorąco, a mózg mam jak kawałek wafla).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować