Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2007 o 23:35, Pustelnik 88 napisał:

No cóż, więc nie zrozumiesz fenomenu i perfekcyjności tej płyty a szkoda... Hellhammer (perkusista
MayheM i od niedawna także Dimmu Borgir) idealnie wali w bębny. Jest w tym jednym z najlepszych
bębniarzy w black metalu (obok Frosta z Satyricona).

Dimmu Borgir lubię i też sądzę, że ma świetne bębny. Jednak w "De Mysteriis Dom Sathanas" bębny są niezwykle monotonne i dziwnie stłumione, jak zresztą pozostałe dźwięki.
PS. Nie wykluczam, że być może wkrótce przekonam się do tej muzyki - wszak nie od zawsze jestem miłośnikiem deathu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może zmienić nazwę tematu na np "Kącik fanów ciężkich brzmień" albo coś w tym stylu. Rozumiem, że KoRn to numetal, ale z tego co wiem chyba mija się z celem zakładanie tematu dla każdej muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 14:35, Adam.kowalski30 napisał:

Nienawidzę metalu. Wolę Rock, Pop, Hip-hop.

To kiego wała się wypowiadasz? Błagam powiedz, że to kiepska prowokacja. Jeśli tak to zapraszam na onet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 14:37, M1k3 napisał:

/ciach/


Nie przejmuj się kolesiem. Jeszcze niejeden tutaj wpadnie z takim lub podobnym tekstem -_-
Jak założysz temat Ciężkie brzmienia, to ci go zamkną, bo stwierdzą, że jest temat o metalu, ale jak tutaj powiesz o hard rocku, industrialu czy nu to od razu teksty, że to "nie jest metal". Myślę, że ewentualna zmiana mogłaby mieć miejsce, właśnie na Twój pomysł, tylko bez słów "kącik fanów" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 14:49, greg_f napisał:

> /ciach/

Nie przejmuj się kolesiem. Jeszcze niejeden tutaj wpadnie z takim lub podobnym tekstem -_-
Jak założysz temat Ciężkie brzmienia, to ci go zamkną, bo stwierdzą, że jest temat o
metalu, ale jak tutaj powiesz o hard rocku, industrialu czy nu to od razu teksty, że to "nie
jest metal". Myślę, że ewentualna zmiana mogłaby mieć miejsce, właśnie na Twój pomysł, tylko
bez słów "kącik fanów" :)


Dlatego chciałbym zaapelować do was ludzie! Nie lubicie takiej muzyki -> nie wypowiadajcie się, albo podajcie chociaż sensowne argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 07:25, zbysheck napisał:

- Po czwarte quatro, Tokio Hotel to nie metal.


Gadaj zdrów, wszystkie gimnazja i przedszkola i tak wiedzą, że to metal :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:23, Sth`Devilish napisał:

Gadaj zdrów, wszystkie gimnazja i przedszkola i tak wiedzą, że to metal :>

Tak, Tokio Hotel jest bardzo mroczne - jak myślisz dlaczego Marduk, Dub Buk czy Gorerotted nie chcą TH przed sobą jako support !? Bo wyszli by blado i mało energicznie. Na myśl to TH przechodzą mnie jeszcze większe ciarki niż na myśl o Slipknot czy Linkin Park. Jak kiedyś zobaczyłem wokalistę tej nieszczęsnej kapeli w koszulce Venoma (jak ktoś nie wiem, to prekursorzy black metal), to się za głowę złapałem :D Skoro ci z gimnazjum faktycznie tak myślą, to co powiedzieliby o Anorexia Nervosa na przykład...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

E wara od gimnazjum, jeszcze do jutra jestem uczniem tej szkoły ;p Pozatym, TH słuchają tylko dzeici które są taakie złe. Jak powiedział mój kumpel "jest taka zła, że normalnie zło i d*pa szatana" No i ten emo styl ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:29, paweusz napisał:

Jak kiedyś zobaczyłem
wokalistę tej nieszczęsnej kapeli w koszulce Venoma (jak ktoś nie wiem, to prekursorzy black
metal), to się za głowę złapałem :D


Też widziałem to zdjęcie. Myślałem, że mnie krew zaleje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po trzykroć szatan! TH jest naturalnie mroczne, z serca, panowie! Ten ich perkusista może nie daje rady, gitarzyści rok temu nauczyli się grać a wokalista jest chyba wokalistką, ale (D)EFEKT SIĘ LICZY!
A tak poważnie, to ''piosenki'' (ekhem...) TH to takie nie wiadomo co. Rytmu nawet nie mogę zapamiętać. I to chyba dobrze ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 20:55, squeglee napisał:

Po trzykroć szatan! TH jest naturalnie mroczne, z serca, panowie! Ten ich perkusista może nie
daje rady, gitarzyści rok temu nauczyli się grać a wokalista jest chyba wokalistką, ale (D)EFEKT
SIĘ LICZY!
A tak poważnie, to ''piosenki'' (ekhem...) TH to takie nie wiadomo co. Rytmu nawet nie mogę
zapamiętać. I to chyba dobrze ;).


No cóż, zespół bez polotu, który brak talentu nadrabia kontrowersjami + milionami głupich małolat które piszczą na sam dźwięk ich imion. Ale co zrobisz, ludzie maja różne gusta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:29, paweusz napisał:

Tak, Tokio Hotel jest bardzo mroczne - jak myślisz dlaczego Marduk, Dub Buk czy Gorerotted
nie chcą TH przed sobą jako support !? Bo wyszli by blado i mało energicznie. Na myśl to TH
przechodzą mnie jeszcze większe ciarki niż na myśl o Slipknot czy Linkin Park. Jak kiedyś zobaczyłem
wokalistę tej nieszczęsnej kapeli w koszulce Venoma (jak ktoś nie wiem, to prekursorzy black
metal), to się za głowę złapałem :D Skoro ci z gimnazjum faktycznie tak myślą, to co powiedzieliby
o Anorexia Nervosa na przykład...


Ej nie obrażaj Marduka.To całe th im wogóle nie zagraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 22:06, Mantus6 napisał:

> Tak, Tokio Hotel jest bardzo mroczne - jak myślisz dlaczego Marduk, Dub Buk czy Gorerotted

> nie chcą TH przed sobą jako support !? Bo wyszli by blado i mało energicznie. Na myśl
to TH
> przechodzą mnie jeszcze większe ciarki niż na myśl o Slipknot czy Linkin Park. Jak kiedyś
zobaczyłem
> wokalistę tej nieszczęsnej kapeli w koszulce Venoma (jak ktoś nie wiem, to prekursorzy
black
> metal), to się za głowę złapałem :D Skoro ci z gimnazjum faktycznie tak myślą, to co powiedzieliby

> o Anorexia Nervosa na przykład...

Ej nie obrażaj Marduka.To całe th im wogóle nie zagraża.


No jak nie, zobacz kiedyś grali tylko country a teraz musieli zacząć grać podróbkę th, jakieś tam blek metal czy jakoś tak żeby zabłysnąc. /sarkazm off

Ej on sobie tylko jaja robił ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez offtopów i obrażania innych, bo już niejeden degrad poleciał np. za obrażanie Romana G. :]
sam do TH nic nie mam - dzieci grają dla dzieci i zarabiają kasę na tym co lubią, cóż można więcej chcieć? Zazdrość w was wzbiera czy cusik? :PPP
Słyszał ktos In Sorte Diaboli od Dimmu? Bo nie wiem czy się opłaca kupować :\ Może ktoś zda krótką recenzję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 22:41, greg_f napisał:

Słyszał ktos In Sorte Diaboli od Dimmu? Bo nie wiem czy się opłaca kupować :\ Może ktoś zda
krótką recenzję?


Kup, ten album to jak dla mnie coś pięknego! Dimmu po raz kolejny pokazał, że zna się na rzeczy. Jest bardzo muzycznie, chóralnie i odpowiednio ciężko :) Polecam. Posłuchaj sobie może próbek kawałków w sklepie albo w necie i zobaczysz czy się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 22:46, KannX napisał:

(...) Polecam. Posłuchaj sobie może próbek kawałków w sklepie albo w necie i zobaczysz czy się podoba.


Właśnie przesłuchałem na imeemie parę kawałków i muszę stwierdzić, że dobrze się prezentuje. Gary troszkę przytłumione, ale ogólny efekt jest pozytywny. Poza tym... to jest Dimmu! Nawet jakby był największy shit t i tak by mi się podobał :]]
Na Allegro płytka kosztuje aż 52,5zł :(. Wszystkie inne kosztują 13,5 złocisza, o... jest nawet bilet na koncert październikowy za 100 zł:) koleś ma ich 12 (!) Na ticketonline.pl są również za 100 zł, więc nie wiem jaki ma w tym interes... Wybiera się ktoś? Ja bym pojechał jakby to były Katowice, ale Wawa odpada.

@TetraGramaton >> a co to jest? Przecież to jest najcięższy metal ever heard! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 22:46, KannX napisał:

> Słyszał ktos In Sorte Diaboli od Dimmu? Bo nie wiem czy się opłaca kupować :\ Może ktoś zda krótką recenzję?

Dnia 21.06.2007 o 22:46, KannX napisał:

Kup, ten album to jak dla mnie coś pięknego! Dimmu po raz kolejny pokazał, że zna się na rzeczy.


Płyta jest spójna (wszak to concept album) co nie oznacza, że monotonna... Niemniej, nie jest to już black w tradycyjnym rozumieniu, brzmieniowo bliżej im do symphonic death/thrash...:))
Utwory są rozbudowane, ciekawe aranżacje ale... No właśnie, gdzieś zginęła drapieżność, która charakteryzowała ten zespół aż do Puritanical...... Całość słucha się bardzo dobrze, jednak mi osobiście czegoś tu brakuje...

I ciekawostka - do płyty dołączono... lusterko(!)...:)))) Na początku nie bardzo wiedziałem po jakie licho, dopiero lektura książeczki naprowadziła mnie na trop...:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować