Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

A ja to czegoś nie rozumiem. Kiedyś wszyscy metalowcy, punki to była jedna wielka rodzina. A teraz porobiło się tyle że tak powiem subkultur w subkulturze: death, black, grind, trash, power, heavy itd, wszyscy boczą się na siebie. PRZECIEŻ WSZYSCY KOCHAMY EKSTREMALNĄ MUZYKĘ, jedni intensywniejszą inni lżejszą ale nadal jest to METAL. Nie dajmy się zwariować. Ja np. uwielbiam death metal ale lubie posłuchać i innych kapel z innych nurtów METALU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 20:24, bombel1981 napisał:

A ja to czegoś nie rozumiem. Kiedyś wszyscy metalowcy, punki to była jedna wielka rodzina. A teraz porobiło się tyle że
tak powiem subkultur w subkulturze: death, black, grind, trash, power, heavy itd, wszyscy boczą się na siebie. PRZECIEŻ
WSZYSCY KOCHAMY EKSTREMALNĄ MUZYKĘ, jedni intensywniejszą inni lżejszą ale nadal jest to METAL. Nie dajmy się zwariować.
Ja np. uwielbiam death metal ale lubie posłuchać i innych kapel z innych nurtów METALU.


bombel masz 100% racji...
ja np. uwielbiam sluchac Children of Bodom... normalnie orgazm :D
ale do tego slucham SOAD, lub Ironsow... wiec nie kumam dlaczego tak sie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jak miło wpadam na forum cdprojekta (gram.pl?) A tutaj też mogę spotkać osoby słuchające jedynej prawdziwej muzyki - Heavy metal i inne tam taki:D

W czasie obecnym słucham In Flames Live in Tokyo miodna płytka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy na tym forum jest jakiś fan, albo chociaż kto ktoś słucha takiej kapeli jak Skyfire?

Panowie z tej (chyba) szwedzkiej grupy nie są jak zdąrzyłem zauważyć dość sławni, ale mają trochę fanów no i grają piękna muzykę (dość ostry metal... deatch, black, nie wiem jak ich za bardzo określić ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 20:42, Vh napisał:

ach, Charona panosowie słuchajcie, Charona!

Heh nie wiem co to ale brzmi jak zespół Death MEtalowy :D (Patrz Nile) CHodzi mi o tytuł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hopeless chyba wspomniał o Godsmack''u :)

To jedna z moich ulubionych kapel od dosyć niedawna => zaczęło się od ścieżki dźwiękowej z Króla Skorpiona a później w PoP:The Warrior Within

A tak przy okazji Iron Maiden, to jeszcze lepszy jest Iced Earth (szczególnie stare płyty) => niestety u nas dosyć trudno je zdobyć (głównie na rynku brytyjskim są)

Przy drugiej okazji jeszcze się pochwale swoim skarbeńkiem :D
To mój Mayonesik na Seymourach Duncanach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 20:58, RobeN napisał:

Hopeless chyba wspomniał o Godsmack''''u :)


Dokładnie. :)

Dnia 06.10.2005 o 20:58, RobeN napisał:

To jedna z moich ulubionych kapel od dosyć niedawna => zaczęło się od ścieżki
dźwiękowej z Króla Skorpiona a później w PoP:The Warrior Within


U mnie zaczęło się od PoPa, a potem już jakoś poszło do przodu.

Dnia 06.10.2005 o 20:58, RobeN napisał:

A tak przy okazji Iron Maiden, to jeszcze lepszy jest Iced
Earth (szczególnie stare płyty) => niestety u nas dosyć trudno je zdobyć (głównie na rynku brytyjskim są)


Co do Żelaznej Damy (tak to się powinno tłumaczyć?) - mam ich dwie nowe płyty - Deatch on the Road (koncertówka) oraz The Essential Iron Maiden (składanka najlepszych przebojów). A Iced Earth jeszcze nigdy nie słyszałem.

Dnia 06.10.2005 o 20:58, RobeN napisał:

Przy drugiej
okazji jeszcze się pochwale swoim skarbeńkiem :D
To mój Mayonesik na Seymourach Duncanach :D


Heh, nietypowa fotka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 21:03, Hopeless napisał:

Heh, nietypowa fotka. :)


Dlaczego nietypowa???
Prosto z próby w piwnicach szkolnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 21:06, RobeN napisał:

Dlaczego nietypowa???
Prosto z próby w piwnicach szkolnych ;)


O! Ja też tak chcę. Ale niestety muzyk byłby ze mnie żaden - mam krótkie, grube palce i słuch jakby mi słoń na narządy (słuchowe) nadepnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszła też nowa płyta Ill Nino. Są niesamowici ze względu na łączenie śpiewanych melodyjek typu muzyka ludowa, i nagle jak zapodają gitary i ten growl (nikt takiego nie ma:) ) to jest odjazd. Ciekawe. Polecam posłychajcie God Save Us albo Liar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie świetną kapele, jaką jest Disturbed. Dość niedawno wyszedł nowy album Ten Thousand Fists i jak dla mnie wymiata.

Music As A Weapon!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witka! A ja tesknie za starym brzmieniem Limbonic Art (miodne Moon in the scorpio i Abhorrence Dementia), od czasu do czasu lezka mi się zakreci słuchajac nieswietej pamieci Emperora. No i Samael... ale ten z czasow Worship Him i Ceremony of Opposites. Chociaz Eternal niby z innej bajki, ale dla odprezenia jest strawny. Sluchal ktos ich najnowszej plytki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jakie jest pojęcie przeciętnego nastolatka o Metalu? :P Dzisaij na infie puściłem sobie KoRna a oni "jakie to mocne". Leciał w dodatku kawałem "World Up" czyli omało co nie PoP x].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 00:11, buras napisał:

No i Samael... ale ten z czasow Worship Him i Ceremony of Opposites.
Chociaz Eternal niby z innej bajki, ale dla odprezenia jest strawny. Sluchal ktos ich najnowszej plytki ?


Całkiem niezła, ale chłopaki poszli już zdecydowanie w klimaty znane z Eternal... Mnie osobiście podoba się, chociaż nie tak jak Ceremony of Opposites... Muza na Reign of Light jest bardziej zakręcona, zdecydowanie też bardziej dynamiczna niż na poprzedniej...

Ostatnio wpadło mi w ręce najnowsze dzieło Dark Tranqulity - jest diabelskie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja słucham Tristania, Theatre of Tragedy, Nightwish, Therion, Rhapsody, Apocalyptica, Iron Maiden, Judas Priest, Blind Guardian,Lacrimosa (tylko pierwsza płyta) i wybranych utworów Draconian, Samael, Trail of Tears, Pagans Mind. Jeśli ktoś zna jakieś dobre zespoły gotyckie, gotic/doom lub power speed niech pisze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metallica, Sepultura, Megadeth... to moje ulubione zespoły. Słucham też innych różnych i w dużych ilościach :-) Na pewno będę tu zaglądał częściej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdajecie sobie sprawe, ze caly soundtrack z PoP:WW byl zrobiony przez Godsmack i Stuarta Chatwood''a (koles, ktory zrobil muzyke do pierwszej czesc)? :> Z wspomnianych tutaj zespolow slucham jeszcze Sepoultury (strasznie sie tym jaram ostatnio), Ill Nino, System Of A Down i Slipknot. Slucham wiec troche lzejszych odmian metalu. :)

Zgadzam sie z bomblem1981 - dlaczego dazyci do ajkis dziwnych podzialow? Zamiast sie jednoczyc tworzycie jakies dziwne podzialy. I to na dodatek tworzycie dziwna gradacje - ciezszy znaczy lepszy... Pokazmy pozostalym subkulturom, ze jestesmy lepsi od nich, bo wszyscy jestesmy wiellka rodzina. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować