Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Odwoływanie się do kwestii wieku jest dziecinne i świadczy tylko o tym, że brakuje Ci argumentów - to po pierwsze. Możesz nam tu wciskać kity, jaka to jesteś dorosła, ale to nie zmienia faktu, że zachowujesz się jak zarozumiała smarkula, która myśli, że forum to jej podwórko. Pozerujesz na wielką znawczynię metalu, a prawda jest taka, że idziesz w zaparte chociaż nie masz do tego najmniejszych podstaw. Podaj nam chociaż jeden przykład, że Slipknot to nie metal. Aha, argument'' bo mi się nie podoba'' nie wchodzi w rachubę. Nu metal, metal alternatywny, bez znaczenia jak bardzo Ci się nie podoba - metal. Ta kapela ma jego cechy i bez znaczenia jak głośno byś płakała, ani jak mocno tupała, to tego nie zmienisz - sprawa druga. Jeżeli chcesz zabrać głos w tej sprawie to kulturalnie, a nie naskakując na Bogu ducha winnego fana, który się jedynie spytał, czy ktoś wie, gdzie kupić takie stroje, jakby Ci krzywdę robił. Jeżeli jednak nie masz nic do powiedzenia to siedź cicho - wszystkim wyjdzie na dobre. Btw. ostatnio ten zespół się zwał Slipknot, nie Slipgniot, panienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 13:01, hammerfall87 napisał:

A ja chciałbym cos dodac w sprawie tego dokumentu.Dla mnie jest to bardzo dobry film ale byłem
rozczarowany umieszceniem manowar w power metalu jak i brakiem z nimi wywiadu:P ale pewnie
im sie nieudało czekam z niecierpliwościa na kontynuacje tego filmu


Tak ja byłem rozczarowany tym że nie było wywiadu z Metallicą. Ale był za to Slayer, tylko krótki.
Nathicana, a ty przestań krytykować Slipknota i zakończmy w końcu ten temat. Ty uważasz to za g**, a ja za to samo uważam parę zespołów z twojej listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za to pytanie i za zaśmiecanie forum, ale możecie mi podać link do forum (na gram.pl) o gitarach. Nie chcę zakładać nowego, bo może po prostu nie umiem szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 13:10, hammerfall87 napisał:

eh nanowar to wielka przenosnia a co masz do reload i vitual XI dla meni to dobra plytka ironow


Nanowar, nie manowar, cholera, zadna przenosnia, tylko zespol swietnie parodiujacy metal ;P
Te przyklady bycia pozerem, to z ich piosenki akurat jest. :PPP
Reloada nie slyszalem, tak samo Virtual XI(tylko Futureal). Ale Blaze i tak Bruce''owi nie dorowna, choc nie mowie ze jest zly ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 13:07, MATI9630o napisał:

> > > > a wiesz kto to jest pozer?
> > >
> > >
> > > tak, wiem, a co? a ty wiesz?
> >
> > a nie zastanawiałęm sie ze sie tak wyzywacie ale uzasadnij to swoim zdanie a niepodpieraj

> wiikipedia:)
>
>
> Pogrążasz się-.-
>
>
> Cytat:
>
> Jeju dla dzieciaków slipknot to metal dla starszych metalowców jak numetal nieistnieje
i slpiknoty
> krony nie sa dla nich metalem.
>
> Niech sobie kazdy uważa slipgniota za metal
>
>
> Poparte własnym zdaniem:"Bo tak?"
> Co masz do wikipedii tak poza tym?
>

WIesz... ktos napisal na ang wiki, ze plyta Offspringa to metal alternatywny(nic, tylko plakac...
poprawilem btw, Offspring jest swietny ale nie am ani krzty metalu w sobie)

A pozer(wg piosenki Nanowara) to ktoś, kto:
-słucha limp bizkit i korna
-lubi Virtual XI
-nie zna różnicy pomiędzy Bruce Dickinsonem i Blaze''m Bayley''em
-nie zna różnicy między Iron Maiden a Metallicą
-ma koszulkę Reloada

:)



Boże a ile wy (i ja) błędów robicie-.- Chyba Wiki "zrobiła" ich mniej...

Co do Reloada- raczej St. Angera IMO:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 13:18, petergriffin napisał:

Odwoływanie się do kwestii wieku jest dziecinne i świadczy tylko o tym, że brakuje Ci argumentów
- to po pierwsze. Możesz nam tu wciskać kity, jaka to jesteś dorosła, ale to nie zmienia faktu,
że zachowujesz się jak zarozumiała smarkula, która myśli, że forum to jej podwórko. Pozerujesz
na wielką znawczynię metalu, a prawda jest taka, że idziesz w zaparte chociaż nie masz do tego
najmniejszych podstaw. Podaj nam chociaż jeden przykład, że Slipknot to nie metal. Aha,
argument'' bo mi się nie podoba'' nie wchodzi w rachubę
. Nu metal, metal alternatywny,
bez znaczenia jak bardzo Ci się nie podoba - metal. Ta kapela ma jego cechy i bez znaczenia
jak głośno byś płakała, ani jak mocno tupała, to tego nie zmienisz - sprawa druga. Jeżeli chcesz
zabrać głos w tej sprawie to kulturalnie, a nie naskakując na Bogu ducha winnego fana, który
się jedynie spytał, czy ktoś wie, gdzie kupić takie stroje, jakby Ci krzywdę robił. Jeżeli
jednak nie masz nic do powiedzenia to siedź cicho - wszystkim wyjdzie na dobre. Btw. ostatnio
ten zespół się zwał Slipknot, nie Slipgniot, panienko.


Podpisuję się pod tym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... co wy macie do fanów Korna i Slipknota albo Linkin Park?!
Jak ktoś lubi, to niech słucha, gusta są różne. Ktoś może być fanem metalu, a nie doceniać klasyki gatunku, to świadczy tylko o tym, że ma inny gust. Nie musi być od razu pozerem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 13:39, squeglee napisał:

Ludzie... co wy macie do fanów Korna i Slipknota albo Linkin Park?!
Jak ktoś lubi, to niech słucha, gusta są różne. Ktoś może być fanem metalu, a nie doceniać
klasyki gatunku, to świadczy tylko o tym, że ma inny gust. Nie musi być od razu pozerem...


Tu chodzi o to czy slipgniot to metal czy nie, a nie kto jaką muzę lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 13:45, M1k3 napisał:

Tu chodzi o to czy slipgniot to metal czy nie, a nie kto jaką muzę lubi.

No może tutaj tak, ale było tu dużo takich dyskusji o pozerstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 13:45, M1k3 napisał:

Tu chodzi o to czy slipgniot to metal czy nie, a nie kto jaką muzę lubi.


"Slipknot" - jakbyś czytał dokładniej to być się doczytał iż nu-metal to też jakiś odłam metalu. Więc nie wiem nad czym tu dalej polemizować.

Nazywanie kogoś pozerem tylko dlatego iż słucha SOAD czy Slipknota bo ma inny gust muzyczny jest ostrym przegięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 12:55, Nathicana napisał:

ale kilka niezłych utworów tam jest

Właśnie mój mąż też tam coś ciekawszego jednak wyłapał, ale ja się nie mogę przekonać jakoś. Ulubionej płyty nie mam, a jedyny stały ulubiony kawałek już wymieniłam :) Reszta bardziej lubianych ulega ciągłym przetasowaniom w zależności od aktualnego nastroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji wiki slipknota i nu metalu, nawet tam jest napisane dlaczego ktoś kto słucha klasycznych odmian metalu może niezbyt przychylnie patrzeć na nu metal, a wiki jak wiki każdy może pisać co mu się chce i często to przechodzi. Ja osobiście nie lubię slipknota za ich image bo wg. mnie to tylko robienie show dla publiki i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się wtrącać ale myślę, że dalsze kontynuowanie kłótni odnośnie tego czy Slipknot gra metal czy nie (nie pierwsza i nie ostatnia jak sądzę) oraz wzajemne posądzanie się o pozerstwo (nawet jeśli nie robicie tego wprost) nie ma sensu. Dla jednych Slipknot jest i będzie zespołem metalowym a dla innych wręcz przeciwnie. Sam już tu kiedyś zaskoczyłem kilka osób mówiąc, że album Iowa jest dla mnie jednym z najbrutalniejszych albumów jakie słyszałem, a w ciągu 15 lat słuchania metalu słyszałem ich wiele. Ci, którzy się choć troszkę orientują, wiedzą, że słucham głownie death/grind metalu i to stwierdzenie było tym bardziej szokujące. Nathicana uważa ten zespół za shit i ok, jej zdanie i trzeba to uszanować. Dla mnie najbardziej metalowa była właśnie Iowa, ze słyszalnymi nalotami death metalu. Potem zespół skręcił w inną stronę, zmiękczył się, i choć płyta nadal jest dobra to jednak dla mnie bliżej jej do rocka niż do metalu. Takie moje zdanie. Podobnie jest z Frontside. Wielu twierdzi, że to metal ale to przecież to hardcore. Fakt, słychać tu wpływy różnych gatunków i zespołów ale to jeszcze nie czyni ich muzyki metalem a tym bardziej death metalem czy metalcorem jak to twierdzi wikipedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2007 o 13:58, minimysz napisał:

Właśnie mój mąż też tam coś ciekawszego jednak wyłapał, ale ja się nie mogę przekonać jakoś.
Ulubionej płyty nie mam, a jedyny stały ulubiony kawałek już wymieniłam :) Reszta bardziej
lubianych ulega ciągłym przetasowaniom w zależności od aktualnego nastroju.

Ityphalic jeszcze w calosci nie slyszalem ale po 2-3 kawalkach jakie slyszalem (tytulow nie pamietam) wydal sie dobry.Moim faworytem poki co jest w kazdym razie album "In their darkened Shrines" z hiciorem "Sarcophagus".Album byl nagrywany jeszcze z Tonym na garach ale wole go jednak od "Annihilation..." bo tam jak dla mnie za duzo jest szybkich temp narzucanych jakby nie patrzec pod szybkie stopy pana Kolliasa :) Przy Ithyphalic licze na wieksze urozmaicenie.Do grudnia, kiedy to zobacze chlopakow live, sie pewnie przekonam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2007 o 14:41, bombel1981 napisał:

Sam już tu kiedyś zaskoczyłem kilka osób mówiąc, że
album Iowa jest dla mnie jednym z najbrutalniejszych albumów jakie słyszałem, a w ciągu 15
lat słuchania metalu słyszałem ich wiele. Ci, którzy się choć troszkę orientują, wiedzą, że
słucham głownie death/grind metalu i to stwierdzenie było tym bardziej szokujące. Nathicana
uważa ten zespół za shit i ok, jej zdanie i trzeba to uszanować. Dla mnie najbardziej metalowa
była właśnie Iowa, ze słyszalnymi nalotami death metalu.

mnie nie zaskoczyles, znam Slipknota tylko z debiutu i z Iowa wlasnie i przez mysl mi nie przeszlo ze mozna by ich porownac z Linkin Park. Paru kumpli sluchajacych swego czasu Cannibal Corpse tez zasluchiwalo sie w Slipknot. Jak widac sporo sie zmienilo i niektorzy wrzucaja ich wszystkich do jednego wora. W sumie to wszystko jedno, jakby policzyc ile awantur juz bylo o Nu-metal w tym watku to by wyszlo ze z polowa postow to jalowa dyskusja o paru zespolach: LP/Soad/Korn/Slipknot. Od siebie proponowalbym w koncu zalozenie nowego watku pt. "Czy ktos slucha jeszcze nu-metalu?"

Dnia 23.09.2007 o 14:41, bombel1981 napisał:

Podobnie jest z Frontside. Wielu twierdzi, że to metal ale to przecież
to hardcore. Fakt, słychać tu wpływy różnych gatunków i zespołów ale to jeszcze nie czyni ich
muzyki metalem a tym bardziej death metalem czy metalcorem jak to twierdzi wikipedia.

nie jestem znawca Frontside, ale wydaje mi sie ze to wlasnie typowy metalcore. Co do hardcore to moglbym dlugo dyskutowac bo sluchalem tej muzyki z 10 lat blisko; miedzy H/C i M/C roznica jest plynna, niektorzy uwazali taki Biohazard juz za M/C inni za typowy H/C. Przy czym kazdy zgodny byl przy tym ze Pro-Pain to M/C a Sick of it all to H/C. Na tyle co slyszalem Frontside to duzo blizej im do Pro-Pain a wiec i metalcore''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować