Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2007 o 16:29, Azreix napisał:


Decapitated to jeden z mich ulubionych zespołów z Polski. a tu takie coś... powiem to, co mówiłem już po śmierci Chucka Schuldinera (Death) i Quorthona (Bathory): "Dlaczego? Dlaczego tak, kurwa, musi być !!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. smutne to... A właśnie ostatnio miałem sporą zajawkę na Decapitated, słuchałem ich 24h na dobę... Wielka szkoda.

-----------------------------

Wpadła w moje rączki ostatnio solowa płyta Marca Rizzo - The Ultimate Devotion (jakby kto nie wiedział, Marc to gitarzysta zespołu Soulfly) i mocno mnie zaskoczyła. Przede wszystkim tym że płyta jest skrzyżowaniem power z heavymetalem i domieszką takiego hardkoru a''la Dark Ages (Soulfly''a), a bardzo mi się spodobała, mimo że ja tam nigdy za power metalem nie przepadałem (wręcz przeciwnie). W skrócie, ta płyta to majstersztyk, pokazuje ze Marc to prawdziwy geniusz gitary. Każdej. Ocenę płyty psują trochę 2 ostatnie piosenki w których Marc (pewny nie jestem że to on, ale skoro to jego solowa płyta, to któż by inny) śpiewa (reszta utworów to sama muzyka oczywiście), a nie wychodzi mu to za bardzo ;), ale i tak te 2 piosenki są jak najbardziej do posłuchania, natomiast reszta miażdży! Zresztą przed zakupem poczytałem troszeczkę w necie o tej płycie i najczęściej powtarzającym się słowem było ''awesome!''. dla mnie 8+/10. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 18:46, caramondl napisał:

Death w całej swojej historii nie nagrał żadnej słabej, ani nawet średniej płyty. Wszystkie
są wspaniałe, ale jak już masz zacząć słuchać, to zacznij od końca - Sound of Perseverance,
Symbolic , Individual Thought Patterns. Nie dlatego, że są jakoś lepsze od innych, tylko mają
bardziej klarowny dźwięk. Technicznie i kompozycyjnie wszystkie płyty są GENIALNE. Poczytaj
trochę o tym zespole, zobaczysz ilu muzyków(wybitnych) się tam przewinęło.

PS - jak lubisz Death to polecam także Pestilence, zespół, który bardzo z Death rywalizował,
i bardzo dobrze bo powstawały bardzo fajne płyty obu kapel


O zespole już coś tam poczytałem. A co do muzyków, to samym Death zainteresowałem się właśnie po tym, gdy dowiedziałem się, że DiGiorgio tam grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 20:13, Mroczny Rev napisał:

O zespole już coś tam poczytałem. A co do muzyków, to samym Death zainteresowałem się właśnie
po tym, gdy dowiedziałem się, że DiGiorgio tam grał.


Nie powiem, ten pan zna się na tym, co robi. Miałem przyjemność widzieć go na żywo(grał w tedy w Testament) parę lat temu i mogę śmiało stwierdzić, że na basie nie gra, tylko czaruje :)
PS - w moim osobistym rankingu niestety dopiero na 2 miejscu. "Jedynką" jest John Myung z Dream Theater i pozostanie nia jeszcze bardzo długo, za pewnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 20:24, caramondl napisał:

Nie powiem, ten pan zna się na tym, co robi. Miałem przyjemność widzieć go na żywo(grał w tedy
w Testament) parę lat temu i mogę śmiało stwierdzić, że na basie nie gra, tylko czaruje :)
PS - w moim osobistym rankingu niestety dopiero na 2 miejscu. "Jedynką" jest John Myung z Dream
Theater i pozostanie nia jeszcze bardzo długo, za pewnie...


Jakoś wybitnie nie znam obu panów, ale coś tam słyszałem. Myung oczywiście świetnym basistą jest, ale wolę styl DiGiorgia grającego z prędkością światła na tym swoim zielonym fretlessie. Nie wiem czy znasz Vintersorga, ale na dwóch płytach zagrał u niego DiGiorgio i wiele na tym zyskały, zupełnie inaczej się słucha. Najnowsza płyta, już z innym basistą brzmi jakby czegoś brakowało. Z tego co widzę jesteś fanem Dream Theater, więc jeżeli nie znasz dokonań Mr.V, myślę że warto byłoby się zapoznać. Kilka linków:
http://pl.youtube.com/watch?v=bia3o_0xx4k - po prostu zapieprzanie z prędkością światła
http://pl.youtube.com/watch?v=oAN1Hn6WsO4 - Vintersorg - The Explorer
http://pl.youtube.com/watch?v=2meIPvWourQ - Vintersorg - Curtains

I na koniec mi się przypomniała pewna ciekawostka, na stronie Steva DioGiorgio można ściągnąć oficjalne taby właśnie do dwóch utworów Vintersorga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 20:45, Mroczny Rev napisał:

Z tego co widzę jesteś fanem Dream Theater(...)


Stary, gdybym chciał wpisać wszystkie zespoły, których jestem fanem, to chyba mój podpis zajął by całą wysokość wątku na forum :))

A za klipy dzięki, bo ostatnio właśnie zbieram "metalowe" teledyski z Youtube, i tych nie miałem(a muszę przyznać, że są całkiem, całkiem...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, co ostatnio wyszło godnego polecenia z thrash/death metalu? Nie interesuje się zbytnio metalem (w sensie innym niż słuchanie) więc nie wiem. Wiem tylko że Exodus wydał nową płytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 16:29, Azreix napisał:


No to się zdołowałem. Kolejny znakomity perkusista odszedł. Decapitated to jeden z moich ulubionych zespołów a teraz ich istnienie stoi pod znakiem zapytania. Nie wiem czy Vogg będzie chciał kontynuować bez brata. Zaczynam obawiać się również o zdrowie i życie (choć podobno poprawił się stan) Covana. Cholernie przytłaczająca informacja na początek dnia.

EDIT: Podobno Covan jest już przewieziony do Krakowa więc powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 00:52, Sith66 napisał:

Znacie może stary dobry Illusion ?


Znam, znam... wychowałem się na tym zespole. Chyba najlepszy polski, obok Acid Drinkers, zespół koncertowy. Wielka szkoda, że się rozpadli choć nie zamknęli sobie całkowicie drogi. Może kiedyś...

Dnia 04.11.2007 o 00:52, Sith66 napisał:


No to podałeś tu chyba największego hiciora zespołu. Tym utworem (i drugą płytą) otworzyli sobie drogę do kariery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 00:52, Sith66 napisał:

Znacie może stary dobry Illusion ?


No jak nie, jak tak. To Illusion a dokładnie płyta "6" zapoczątkowała moją fascynacje ciężką muzyką i darciem ryja. Ech... to było ze 6 lat temu. Kto wie czego bym teraz słuchał, gdyby mój starszy nie pożyczył tej płytki od jakiegoś kumpla z pracy tych kilka lat temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 21:16, misioo napisał:

A ja mam pytanie, co ostatnio wyszło godnego polecenia z thrash/death metalu? Nie interesuje
się zbytnio metalem (w sensie innym niż słuchanie) więc nie wiem. Wiem tylko że Exodus wydał
nową płytę.


Polecam nową płytkę kapeli The Black Dahlia Murder - znakomita muzyka - brutalność Cannibal Corpse, solówki prawie jak w Death, a do tego taka "szwedzka" melodyjność, utwory są ani za krótkie, ani za długie, więc nie nudzą się. Miodzio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 21:16, misioo napisał:

A ja mam pytanie, co ostatnio wyszło godnego polecenia z thrash/death metalu? Nie interesuje
się zbytnio metalem (w sensie innym niż słuchanie) więc nie wiem. Wiem tylko że Exodus wydał
nową płytę.


Sporo tego będzie ;]

Jeśli chodzi o thrash:
Destruction - Thrash Anthems
Overkill - Immortalis
Onslaught - Killing Peace

Ogólnie to ten rok jest wyjątkowo słaby jeżeli chodzi o thrash. Z tego co wyżej wymieniłem podoba mi sie jedynie Onslaught, które zjada nowe Overkille, Exodusy, Sodomy, czy Megadethy.

Jeżeli chodzi o death to jest wyjątkowo dobrze:

Entombed - Serpent Saints (mój typ na płytę roku, no może za Mayhemem i nowym wydawnictwem Neurosis...)
Obituary - Xecutioners Return
Six Feet Under – Commandment
Vital Remains - Icons Of Evil
Keen Of The Crow - Hyborea (wprawdzie death/doom, ale zdecydowanie najlepszy debiut roku ;] )
Gorefest - Rise To Ruin
Legion of the Damned - Sons of the Jackal
Blood Red Throne - Come Death
i wiele więcej ;]

Ogólnie rok należy do udanych. Chociaż ogólnie tegoroczne blackowe płyty podobają mi sie o wiele bardziej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, Megadeth''u nie zjada moim skromnym zdaniem :P Chociaz, pewnie dlatego, ze jestem fanem Mustaine''a i spolki od dluuugiego czasu :P i nowa plyta mnie nie zawiodla :P

EDIT: a ja slucham sobie wlasnie mekong delty, kawalek Days of Betreyal :P Wlasnie zaczalem sie nimi interesowac, niezly zespol ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować