Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

,

Dnia 27.11.2007 o 16:26, caramondl napisał:

. Skąd wiesz, że na następnej płycie
nie przywalą bardziej niż na pierwszych dwóch???

A właśnie, nowa płyta ma być ,,Szybsza i bardziej thrashowa". Ciekawe, jak będą tym razem potraktowane klawisze.
Jestem genialny :) Zarzuciłem pytanie, a tu jaka ładna dyskusja się zrobiła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden "melodyjny death". Melodyjny death grają In Flames, Dark Tranquillity, Arch Enemy itd. A Bodomy grają power/speed z wokalem harsh i tyle.

BTW.
Właśnie słucham xDeathstarx, niezły hardcore z metalcore''owymi momentami. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden "melodyjny death". Melodyjny death grają In Flames, Dark Tranquillity, Arch Enemy itd.
A Bodomy grają power/speed z wokalem harsh i tyle. A na pierwszej płycie jest więcej nawiązań do blacku niż deathu.

BTW.
Właśnie słucham xDeathstarx, niezły hardcore z metalcore''owymi momentami. Polecam.

Shit, znów nie trafiłem w przycisk -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 23:45, Paulie Nord napisał:

Żaden "melodyjny death". Melodyjny death grają In Flames, Dark Tranquillity, Arch Enemy itd.
A Bodomy grają power/speed z wokalem harsh i tyle.


i oto chodzi :D

a u mnie Galneryus, Prophesia i Azrael na głosnikach, bardzo przyjemne, naprawde warto sie zapoznac bo kawał porzadnego poweru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 23:45, Paulie Nord napisał:

Żaden "melodyjny death". Melodyjny death grają In Flames, Dark Tranquillity, Arch Enemy itd.
A Bodomy grają power/speed z wokalem harsh i tyle.


Płytki Arch Enemy z wokalistką też można bez problemu podciągnąć pod power metal(jeśli podciąga się pod niego CoB), o In Flames sporo osób mówiło, że bardzo zboczyli od death metalu(ja tego nie popieram), a panowie z DT(nie mylić z Dream Theater!) obudzili się dopiero na ostatniej płycie...Tak więc CoB mieli właśnie taki "spokojniejszy sen" na ostatnich płytach, a grają melodyjny death wprost z mroźnej Skandynawii. Poza tym to jajcarze straszni są - ciekawe, czy ma ktoś płytkę z coverami??? Pochwalę się, że mam, i to co panowie tam zrobili przyprawia mnie o spory uśmiech na twarzy(cover Britney rządzi, choć był też na ostatniej płycie...:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 00:00, EmperorKaligula napisał:

a u mnie Galneryus, Prophesia i Azrael na głosnikach, bardzo przyjemne,
naprawde warto sie zapoznac bo kawał porzadnego poweru :D


Polecam power ze słonecznej Hiszpanii - Azrael - "Libre" - bardzo fajnie chłopaki grają - jakoś tak inaczej niż inne kapele z tego gatunku, a do tego śpiewają po hiszpańsku, co o dziwo ZNAKOMICIE się sprawdza.

PS - ciekawe, czy to właśnie ta płytka u Ciebie na głośnikach ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 15:02, Paulie Nord napisał:

CoB nie gra melodyjnego deathu -.-. A jeżeli podciągasz płyty AE z Angelą do power metalu to
nie mam pytań :D

A może grają rasowy power co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 15:02, Paulie Nord napisał:

CoB nie gra melodyjnego deathu -.-. A jeżeli podciągasz płyty AE z Angelą do power metalu to
nie mam pytań :D


Tak samo jak ja nie mam pytań, jak podciągasz pod to płyty CoB...:) Swoją drogą mam najnowsze DVD Arch Enemy i gdyby zrobić tak jak mówicie(czyli obciąć wokal) to wychodzi prawie to samo(porównując do koncertu na DVD CoB). Jest jedna zasadnicza różnica - w CoB jest klawiszowiec(zresztą znakomity - nagrał niezłe płyty pod szyldem Warmen) i klawisze sprawiają, że brzmienie jest bardziej melodyjne niż w AE - tam mamy dwie gitary(które ostatnio wypadają bardzo, ale to bardzo melodyjnie).

Oba zespoły bardzo lubię, i oba grają dla mnie melodyjny death i koniec...:)

PS - A jak wyjaśnisz ten tekst:
This is the official website of Swedish heavy metal band Arch Enemy. Rise of the Tyrant 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 15:13, caramondl napisał:

PS - A jak wyjaśnisz ten tekst:
This is the official website of Swedish heavy metal band Arch Enemy. Rise of the Tyrant 2007.


Bo heavy metal to bardzo ogólne pojęcie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 15:22, Paulie Nord napisał:

> PS - A jak wyjaśnisz ten tekst:
> This is the official website of Swedish heavy metal band Arch Enemy. Rise of the Tyrant
2007.

Bo heavy metal to bardzo ogólne pojęcie :]


I fajnie. Najbardziej z tych dyskusji cieszy mnie to, że wszyscy sporo słuchają. I o to chodzi, nieważne jaki gatunek, ważne, że sprawia Nam to przyjemność!!!

I tym optymistycznym akcentem zakończmy temat o rodzaju muzyki, jaki gra CoB...:)

PS - bardzo spodobało mi się zdanie z Wikipedii - "fińska grupa muzyczna grająca muzykę określaną jako melodic death metal, jednak istnieją spory co do konkretnego gatunku." Oddaje ono całą treść Naszych rozważań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 15:23, Paulie Nord napisał:

> A może grają rasowy power co :D

Nie, grają power/speed metal :>


w włanie naisałę ze w power metalu sa klawisze to dlaczego hammerfall jak szumnie nazywany power metal strasznie używa klawiszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@caramondl
Bo muzyki powinno się słuchać, a nie zastanawiać się co to jest :>

@Hammerfall87

O, to ciekawe. W sumie racja. Ale tam jest tez i thrash i rzeczony już wcześniej power/speed. Taki miszmusz xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 15:31, Paulie Nord napisał:

@caramondl
Bo muzyki powinno się słuchać, a nie zastanawiać się co to jest :>

@Hammerfall87

O, to ciekawe. W sumie racja. Ale tam jest tez i thrash i rzeczony już wcześniej power/speed.
Taki miszmusz xD


sorry zmodifikowalem posta i usunałem tak czy siak graja misz masz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 16:52, EmperorKaligula napisał:

> PS - ciekawe, czy to właśnie ta płytka u Ciebie na głośnikach ???

http://www.metal-archives.com/band.php?id=19415

pierwsze dwie plyty tego Azraela ^^ swietna kapelka, Prophesia z Akira na wokalu tez super
sprawa :)


No to ja znam ich tylko z ostatniej płyty - znakomitej, jak pisałem, "Libre". Piszesz, że początki tez mieli dobre, więc pewnie zainwestuję w nie za jakiś czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 stycznia w Warszawskiej Stodole grają VADER, BEHEMOTH i FRONTSIDE. Jest to koncert charytatywny dla rodzin Vitka. Wstęp: 4 dyszki. Ja idę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować