Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2008 o 19:26, Sith66 napisał:

Jedziecie na Down?


warto.. jednakże down to nie pantera, a za Philipem lekko nie przepadam - nawet małe zaskoczenie że chciało mu sie ruszyć tyłek na Polske. Ale fajnie, fajnie że jakaś cząstka czegoś co bylo kiedyś panterą zagra unas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 07:58, TetraGramaton napisał:

Nowy album Avantasi w skrócie: gorszy od poprzedniego. Fanom nie polecam ale z drugiej strony
polecę ze względu na wokal Tobiasa.

O ile The Scarecrow jest gorszy od Metal Opera, to nadal jest świetny, a to dlatego że Metal Opera była Genialna.
Dla mnie Avantasia jest jednym z lepszych przedstawicieli gatunku, zaraz po Fairyland, Dreamtale i Dragonland.
Mimo wszystko wokal Sammeta robi swoje, a i to, że zaprasza do projektu innych "gigantów" tego typu muzyki :)


Zawsze rozbawiało mnie to że ludzie nie traktują Powera jako metalu (przynajmniej w moim otoczeniu), ciekawi mnie dlaczego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 12:50, Vuko Drakkainen napisał:

warto.. jednakże down to nie pantera, a za Philipem lekko nie przepadam - nawet małe zaskoczenie
że chciało mu sie ruszyć tyłek na Polske. Ale fajnie, fajnie że jakaś cząstka czegoś co bylo
kiedyś panterą zagra unas.

Anselmo jest bardzo charakterystyczny i pewnie najbardziej znany ze skladu Down, ale to nie on jest tam najwazniejsza osoba. P.Keenan jest moim zdaniem co najmniej tak samo dobrym wokalista, ponadto dobrym gitarzysta i kompozytorem muzyki. Reszta zespolu tez sroce spod ogona nie wypadla, wiec sadze ze Anselmo nie ma tam za wiele do powiedzenia :) Jego projekt Superjoint Ritual jakos wielkiego uznania nie zdobyl, podobnie reszta wspanialych pomyslow. Ten facet realizowal sie tylko przy braciach Abbott, sam nie ma kompletnie pomyslu na siebie.

Jesli chodzi o Pantere to duren Anselmo tylko doprowadzil do przedwczesnego rozwiazania zespolu i za to go wielu starych fanow Pantery (w tym ja) po dzis dzien nie lubi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2008 o 21:53, dobrakos napisał:

Jesli chodzi o Pantere to duren Anselmo tylko doprowadzil do przedwczesnego rozwiazania zespolu
i za to go wielu starych fanow Pantery (w tym ja) po dzis dzien nie lubi ;/


w tym ja także :) wolałem tego nie pisać dosłownie bo myślałem że tu sa sami jego fani xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 19:26, Sith66 napisał:

Jedziecie na Down?


Ja się wybieram, niepowtarzalna okazja. Bo co by nie mówić o Anselmo, to pomimo tego, że jest nieco przytępy, zmysł do robienia muzyki to ma jak mało kto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2008 o 19:04, Alinoe7 napisał:

Zawsze rozbawiało mnie to że ludzie nie traktują Powera jako metalu (przynajmniej w moim otoczeniu),
ciekawi mnie dlaczego? ;)

No nie wiem, w moim otoczeniu tak nie ma ;) Ale moim zdaniem, z reguły, uważają tak superhipertrvmetale, czyli nie ma się co przejmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 19:04, Alinoe7 napisał:

Zawsze rozbawiało mnie to że ludzie nie traktują Powera jako metalu (przynajmniej w moim otoczeniu),
ciekawi mnie dlaczego? ;)

A ja wiem. Już tu z jednym sie kłóciłem. Uważa, że to disco polo metal bo są szybkie rytmy zagrywek. Owszem niektóre kawałki Edguy''a i Avantasii(Neverland ewidętnie najgorszy kawałek w M. Opery) są oklepane jednak
i odbiega to od disco wiochy.
**Mimo, że ich utwór z nowego albumu Lost in space jest bardzo "urefreniony" czyli bliżej oklepania to jednak wokal Tobiasza ratuje sytuację, bardzo ładnie ten refren brzmi, i tam jest taki fajny motyw brzmienia gitary[0:51-0:55], oryginalne to :).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 10:55, TetraGramaton napisał:

**Mimo, że ich utwór z nowego albumu Lost in space jest bardzo "urefreniony" czyli bliżej
oklepania to jednak wokal Tobiasza ratuje sytuację, bardzo ładnie ten refren brzmi, i
tam jest taki fajny motyw brzmienia gitary[0:51-0:55], oryginalne to :).


Z nowego albumu mimo wszystko rządzi utwór tytułowy. W szczególnie w momencie gdy na wokal wchodzi Jorn Lande. W tym momencie rytmiczność wokalu prawie idealna do muzyki powoduje że idą mi ciarki po plecach.
Swoją drogą, jeśli podoba ci się Avantasia, polecam Fairyland, bardziej epickie, ale nie nadętę, super brzmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 15:41, Mervell napisał:

A co sądzicie o zespole Finntroll?

Ja to za takim folk/blackiem nie przepadam za bardzo, ale Finntroll raz na jakiś czas to bardzo lubię posłuchać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 15:41, Mervell napisał:

A co sądzicie o zespole Finntroll?


Niektóre kawałki mają ciekawe. Jednak jeżeli chodzi o takie folkowo/wikingowe klimaty, to zdecydowanie wolę inne zespoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 19:19, Ceteris Paribus napisał:

Led Zeppelin to metal?

Tym razem będę wyrozumiały: nie, to jest (chyba) hard rock. Ale metalem na pewno nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 19:29, Graszczur napisał:

> Led Zeppelin to metal?
Tym razem będę wyrozumiały: nie, to jest (chyba) hard rock. Ale metalem na pewno nie
jest


No cóż dziękuje za wyrozumiałość ;-)

Ostatnio znalazłem to na dysku i muszę stwierdzic, że mi się to podoba. A w błąd wprowadzili mnie woodstokowcy noszący koszuliki z nazwa tego zespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 17:59, Azreix napisał:

Mało wam jeszcze szufladek w metalu? To macie jeszcze avant-metal ;P


slyszales kiedys scene avant-garde ? nie ? to sie nie wypowiadaj, a jesli slyszales (w co watpie, boś wielce zdziwiony) to sam stwierdzisz ze to jest muzyka bardzo dziwna i pod klasyczny metal nie mozna jej zakwalfikowac. BTW jest zdecydowanie nie dla mnie (wole klasyczne brzmienie), ale znam pare osob ktore ja wprost uwielbiaja wlasnie za jej orginalnosc i zaskakujace rozwiazania. Cos pozno sobie zdajesz sprawe z istnienia tego podgatunku... radze poszerzyc wiedze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować