Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2008 o 12:03, lurynowicz napisał:

> jeśli już to w industrial, który opiera sie na dźwiękach cywilizacji ;)
Dźwięki cywilizacji to nie tylko odgłosy budowy, ktore nieoszlifowane nie mają bynajmniej
wiele wspólnego z jakąkolwiek meklodyką. Toteż dziwnym wydaje się porówywanie muzyki
industrialnej do sieczkomłotków.


wiesz, siedze w muzyce od ponad ( nie powiem ile bo by cie to mocno zabolało ;) i wiem o niej nieco.. do posłuchania zalecam tobie choćby wczesne Ministry albo Einstürzende Neubauten, zwłaszcza Einstürzende a później wydawać osądy co do muzyki industrialnej która wykorzystuje dźwięki o jakich mowa ..i nie pisz tu o jakiś sieczkomłotkach panie ze wszechmiar wiedzący nic.

Ps. dzwięki cywilizacji to nie tylko odgłosy budowy.. to żeś odkrył :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 12:39, Sir Jedi napisał:

Ja ostatnio "odkryłem" bardzo ciekawy utwór: "Final Fantasy 7: Advent Children - One
Winged Angel (Sephiroth Theme Metal Version)" Polecam go nie tylko fanom jRPG ale ogólnie
dobrej muzyki ;)


Aleś się obudził, ja wolę wersję clasyczną mimo wszystko, choć ta jest niezła nie dorówna poprzednkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem po niedawnej lekturze książki ''''Wybierając śmierć'''' Alberta Mudriana, podzielę się paroma refeleksjami:
1. W przedmowie niejaki Nick Terry, redaktor magazynu ''''Terrorizer'''' w latach 1996-2000, stwierdza, że Slipknot to nu death metal. Co wy na to?
2. Takie zspoły jak Carcass, Entombed (na początku Nihilist), Death, wszyscy oni zaczynali mając lat naście. Mało naście. Piękna rzecz czytać, jak giganci raczkowali w garażu... Ale co piękniejsze, każdy kto ma teraz taki garażowy zespół może pomyśleć ''''Ha, skoro oni mogli, to czemu nie ja?''''
3. Mainstream. Wiecie skąd wziął się kryzys death metalu w latach 1995-1997? Bo ja już wiem. Wszystko przez pazerność wielkich firm fonograficznych. Oni chcieli zrobić z tego gatunku radiową muzykę. Żeby sprzedaż była adekwatna.
Ogólnie wspaniała książka. Nie tylko o muzyce, ale i o ludziach, emocjach. O życiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 14:14, deuser napisał:

wiesz, siedze w muzyce od ponad ( nie powiem ile bo by cie to mocno zabolało ;) i wiem
o niej nieco.. do posłuchania zalecam tobie choćby wczesne Ministry albo Einstürzende
Neubauten, zwłaszcza Einstürzende a później wydawać osądy co do muzyki industrialnej
która wykorzystuje dźwięki o jakich mowa ..i nie pisz tu o jakiś sieczkomłotkach panie
ze wszechmiar wiedzący nic.


Może i siedzisz w muzyce dłużej niż ja żyję, ale Waćpan piszesz niczym uczen podstawowki. :) Tak się składa że znam Einstürzende Neubauten, jak i również wczesne Ministry, oraz takie rzeczy jak i Cabaret Voltaire, Karlheinz Stockhausen i mój ukochany Kraftwerk. Widać, nie zrozumieliśmy się. Dźwięki cywilizacji jednoznacznie kojarzą mi się z łomotem na ulicy, zaś wykorzystanie odglosów maszyn itp. z zachowaniem melodyki są jak najbardziej jednym z instrumentów. OK, nie rozpisałem się jaśniej - my bad. Mogłeś faktycznie źle to zrozumieć.

Dnia 24.02.2008 o 14:14, deuser napisał:

Ps. dzwięki cywilizacji to nie tylko odgłosy budowy.. to żeś odkrył :)))

Owszem owszem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wszem wobec podziękować userowi EmperorKaligula. Za co, zapytacie? Za poniekąd ''''odkrycie'''' (dla mnie) zespołu Graveland. Wiele razy wymieniałeś tu tą nazwę, no i w końcu poszukałem trochę i... Jestem zafascynowany. Dzięki.
http://www.youtube.com/watch?v=ebL_CBLsnzE - Graveland - ''''Gates To The Kingdom Of Darkness''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 21:16, squeglee napisał:

Dres bije i bluzga za inną opinie, w ogóle za bycie innym. A Varg zabił być może z powodu
innych poglądów politycznych.


No jest kilka powodów zabójstwa. Słyszałem nawet o takim: Euronymus nie chciał dać naszyjnika z czaszki Dead''a Vargowi, to ten go ciachnął. Absurd jak dla mnie ;] Najprawdopodobniej były to poglądy polityczne i możliwe porachunki(?), długi(?) między Euronymusem a Vargiem. Ja nie rozumiem tych trv norwegian black metalistów. To są debile najwyższej maści. Jak sobie poczytałem o życiorysie Dead''a to mnie zatkało. "Jestem leśnym demonem". "Muszę wrócić do lasu". I chłop się zabił. Jednak Mayhem i Burzum to mieli historię ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 21:32, Azreix napisał:

Jako, że jestem po niedawnej lekturze książki ''''Wybierając śmierć'''' Alberta Mudriana,
podzielę się paroma refeleksjami:
1. W przedmowie niejaki Nick Terry, redaktor magazynu ''''Terrorizer'''' w latach 1996-2000,
stwierdza, że Slipknot to nu death metal. Co wy na to?


Amerykański alternative metal z wpływami death''u i metalcore''u. Zero nu ;]

Dnia 24.02.2008 o 21:32, Azreix napisał:

2. Takie zspoły jak Carcass, Entombed (na początku Nihilist), Death, wszyscy oni zaczynali
mając lat naście. Mało naście. Piękna rzecz czytać, jak giganci raczkowali w garażu...
Ale co piękniejsze, każdy kto ma teraz taki garażowy zespół może pomyśleć ''''Ha, skoro
oni mogli, to czemu nie ja?''''


Niech sobie myśli. Nie da rady ;]

Dnia 24.02.2008 o 21:32, Azreix napisał:

3. Mainstream. Wiecie skąd wziął się kryzys death metalu w latach 1995-1997? Bo ja już
wiem. Wszystko przez pazerność wielkich firm fonograficznych. Oni chcieli zrobić z tego
gatunku radiową muzykę. Żeby sprzedaż była adekwatna.
Ogólnie wspaniała książka. Nie tylko o muzyce, ale i o ludziach, emocjach. O życiu...


No w zasadzie...Radiowa muzyka ;O, nieźle. Już widzę rzesze nastolatków z koszulkami Entombed, Dismember, Gorgoroth, Death itd. Dobrze że nie wyszło ;] A cóż ogólnie mainstream to nic złego, jeśli zespół naprawdę gra dobrze. Mówię tu o Kornie, Slipknocie itd. Pomijam LP bo tu nie wyszło ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 08:23, Leslaw555 napisał:

No jest kilka powodów zabójstwa. Słyszałem nawet o takim: Euronymus nie chciał dać naszyjnika
z czaszki Dead''a Vargowi, to ten go ciachnął.

Z zapisów i wypowiedzi wielu muzyków black z Norwegii wynikało jasno, że Varg zabił Euronymous''a za to iż odbił mu kobietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź na posta lurynowicz:

> Może i siedzisz w muzyce dłużej niż ja żyję, ale Waćpan piszesz niczym uczen podstawowki.

no to żeś pojechał ;)

> :) Tak się składa że znam Einstürzende Neubauten, jak i również wczesne Ministry, oraz
> takie rzeczy jak i Cabaret Voltaire, Karlheinz Stockhausen i mój ukochany Kraftwerk.

cieszy mnie fakt że są ludzie nie ograniczający sie do jednego gatunku muzyki, co zwiększa ich tolerancje i apetyt na na nowe doznania.. ale na przykład ( lubie Kraftwerka ) lecz zaliczanie go do industrialu jest mocnym przegięciem, zespół ten obok Klausa Shulze''a dał podwaliny pod współczesną muzyke trans i electro. Cabaret Voltaire słyszałem pare kawałków lecz jest to za mało bym sie wypowiadał na ich temat, zaś Karlheinz Stockhausen nie jest mi w ogóle znany przyznaje.. nadrobie to w przyszłości :)

> Widać, nie zrozumieliśmy się. Dźwięki cywilizacji jednoznacznie kojarzą mi się z łomotem
> na ulicy, zaś wykorzystanie odglosów maszyn itp. z zachowaniem melodyki są jak najbardziej
> jednym z instrumentów. OK, nie rozpisałem się jaśniej - my bad. Mogłeś faktycznie źle
> to zrozumieć.

po to sa różne fora by takie czy inne sprawy wyjaśniać. nic sie nie stało, tym bardziej po tym co napisałeś jest mi miło wymienić sie z tobą komentarzami, bowiem np. może sie okazać że poznam kolejną ciekawą kapele, dla przykładu jak byś mógł to podaj nazwe płytki od której warto zacząć przygode z Karlheinz Stockhausen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karlheinz Stockhausen to gość, teraz to na Wikipedii wyczaiłem.. i jak tam można przeczytać to z industrialem ma niewiele wspólnego, zbliżona twórczość do wymienionego wcześniej Klausa.. ale jak wyżej, którą płytke polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dismembera w Polsce się jeszcze nie da kupić. Jedynie znalazłem na niemieckim Ebayu i nawet przez chwilę się zastanawiałem, ale 16 ojro + 5 przesyłka to jednak za dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a zarazem prośbę - czy miłośnicy cięższego brzmienia mogli by nie atakować tematu o hiphopie i krytykować ludzi którzy w nim się wypowiadają regularnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:45, Azreix napisał:

http://www.rockmetal.pl/wiesci.html?news_id=15138_Nagroda_Ministra_Kultury_dla_Ankh
Ale taki Behemoth czy Vesania to nigdy nie dostaną takiej nagrody, bo treści nie pasują...
Żal.


Akurat IMHO Ankh się należy. Grają bardzo przyjemnie, a skrzypce w ich zespole nie są tylko dodatkiem. No i często korzystają z klasycznych motywów;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> oby ale z tego co wiem raczej do nas przyjada :) Ja tez sie nowego krążka nie moge doczekać.

No, ja też tak słyszałem. Dlatego nie mogę się doczekać i koncertu i płytki. Tylko żeby grali w nocy, bo wtedy zaprezentują nam w całości nowe show. Przy dziennym świetle to już nie to ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować