Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2008 o 13:12, Stasimir napisał:

Zna ktoś taką kapele jak Volbeat? Ostatnio dorwałem ich płytę - Rock The Rebel / Metal
The Devil i uważam, że są świetni :D


Duński hard rock hmm... może i warto posłuchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 13:22, Vuko Drakkainen napisał:

Duński hard rock hmm... może i warto posłuchać


Warto :D I to jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 12:31, paweusz napisał:

Ja dzisiejsze przedpołudnie uprzyjemniłem sobie płytą szwedzkiego zespołu Thyrfing -
"Valdr Galga". Kapela ta gra viking metal, choć można się tu doszukać też folku i brzmień
symfonicznych. Grają bardzo rytmicznie i melodyjnie - miło się słucha. Kiedyś wysłuchałem
jednej ich piosenki i nie zainteresowali mnie. Dziś miałem okazję wysłuchać całej płyty
i przyznam, że zespół spodobał mi się.
Jak ktoś ma ochotę posłuchać, to daję utwór z tej właśnie płyty -> "A Great Man''s
Return" http://pl.youtube.com/watch?v=0DQ-LZUo6hI


Jak na viking metal to grają tak sobie, aczkolwiek można się zainteresowac.

Lukas Unspoken : Doliczyłbym jeszcze Niemcy, też są germanami, hunowie robią naprawdę dobry metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 13:25, Lukas Unspoken napisał:

Jak dla mnie najlepszy dead metal to robią na północy europy - Dania, Finlandia, Szwecja
(moze coś pomyliłem - poprawcie jakby co)

Najlepszy death metal robią w Szwecji, magiczny rok 1991 tego dowodzi. Finlandia przez lata szła w stronę różnych eksperymentów, Duńskiej sceny praktycznie nie znam, z tamtych stron słucham tylko Hatesphere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 13:25, Lukas Unspoken napisał:

Jak dla mnie najlepszy dead metal to robią na północy europy - Dania, Finlandia, Szwecja
(moze coś pomyliłem - poprawcie jakby co)


Może i tak ale ja jakotako nie przepadam za Skandynawskim death, lubie chyba tylko Szwecki melodic death In Flames a tak to trzymam sie polskich zespołów typu Vader, Vesania(tutaj black), Archeon czy mojego ukochanego Obituary z USA. Ogólnie praktycznie niewiele ostatnio słucham Death i blacku bardziej trzymam sie gatunków Heavy, thrash, groove no i industrialu nawet troszeczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 13:44, Lukas Unspoken napisał:

Ja znam tylko Children of Bodom i Apocaliptice - tak obydwa te zespoły po troszku


Z tą Apocaliptycą to trochę przegłeś, przecież to instrumentalna muzyka głównie, za to Children of Bodom jak najbardziej fajni są. Swoją drogą czy na tym forum jest wątek w którym można pogadać o takich gatunkach muzycznych jaki reprezentuje apocalyptica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Swoją drogą czy na tym forum jest wątek

Dnia 02.03.2008 o 15:30, Wintesun napisał:

w którym można pogadać o takich gatunkach muzycznych jaki reprezentuje apocalyptica?


Gothic metal czy niby dlaczego nie można byłoby pogadać o tym tutaj??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 12:31, paweusz napisał:

Ja dzisiejsze przedpołudnie uprzyjemniłem sobie płytą szwedzkiego zespołu Thyrfing -
"Valdr Galga". Kapela ta gra viking metal, choć można się tu doszukać też folku i brzmień
symfonicznych. Grają bardzo rytmicznie i melodyjnie - miło się słucha. Kiedyś wysłuchałem
jednej ich piosenki i nie zainteresowali mnie. Dziś miałem okazję wysłuchać całej płyty
i przyznam, że zespół spodobał mi się.
Jak ktoś ma ochotę posłuchać, to daję utwór z tej właśnie płyty -> "A Great Man''s
Return" http://pl.youtube.com/watch?v=0DQ-LZUo6hI


fajny kawałek, wpada w ucho, tylko wokal taki sobie.. ja ostatnio przesłuchałem płytke Cannibal Corpse "15 Year Killing Spree", polecam jeśli ktoś nie słuszał Cannibal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2006 o 09:57, Alexei Kaumanavardze napisał:


Ja nie mówię że black jest zły. O na przykład ostatnio wkręcił mi się bathory, a po chemii
z kolegą słuchamy From the Creadle to Enslave( czy jakoś siak), ale po prostu na dłuższą
metę wolę cos klasyczniejszego ( o na przkykład taki Guns and Roses). A co do klimatów
książkowych to przecież Blind Guardian wydał płytę ( co prawda bardzo akustyczną) do
władcy pierścieni Jacksona. Mieli nawet b.fajny teledysk (IMHO).


Bardzo się mylisz, na podstawie Władcy Pierścieni zrealizowali tylko jeden utwór nazwany jakże inaczej "Lord of the Rings", natomiast ich płyta "nightfall in middle-earth" jest o Silmarillionie, a to nieco co innego. Sorry że task późno napisałem, ale właśnie przeglądam strony starsze i nie mogłem sie powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 15:21, Azreix napisał:

Po pierwsze death, a nie dead. Po drugie Apocalyptica to nie death metal.

Wiem że to nie death metal ale pochodzi ten zespół ze Skandynawi i o to mi chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:52, Lukas Unspoken napisał:

> Po pierwsze death, a nie dead. Po drugie Apocalyptica to nie death metal.
Wiem że to nie death metal ale pochodzi ten zespół ze Skandynawi i o to mi chodziło


no ale z tym dead to niezłej siarryy dałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 12:48, Azreix napisał:

http://muzyka.onet.pl/10175,1703366,newsy.html
Nowe wiadomości na temat teledysku Behemotha...
http://youtube.com/watch?v=gG9Ld-FYlw4
I sam trailer ''''At The Left Hand Ov God''''.


No i to rozumiem ;] Tylko szkoda że trasa z Dimmu jest tylko po USA :/ W macierzystym kraju by zagrali z norwegami !!

PS:Właśnie dostałem info od staruszków, że nie pojade na żadne 25-lecie Vadera :/ ;(;(;( Normalnie nie wytrzymam. Taki skład (moim zdaniem lepszy od tegorocznej metalmanii) i nie ma mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2008 o 13:35, Leslaw555 napisał:

PS:Właśnie dostałem info od staruszków, że nie pojade na żadne 25-lecie Vadera :/ ;(;(;(
Normalnie nie wytrzymam. Taki skład (moim zdaniem lepszy od tegorocznej metalmanii) i
nie ma mnie :(

To ty jeszcze musisz się pytać o zgodę? Współczuję...
http://muzyka.onet.pl/10175,80805,recenzje.html
No i przeczytałem kolejną recenzję nowego Dismembera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować