Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Skoro jest coś o Dark Funeral, to skorzystam z okazji. Która ich płytka jest godna uwagi? Ta najnowsza , z której pochodzi kawałek Atrum Regina dobra jest? Bo ten utwór niesamowicie mi się spodobał i chętnie usłyszałbym coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 19:51, Wintesun napisał:

> Własnie tą toporoność,ja lubie bardziej melodyjny.

Proszę , rzestań mówić melodyjy Black Metal", to jak mówić "różowy bultelier"


Spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 19:55, Mroczny Rev napisał:

Skoro jest coś o Dark Funeral, to skorzystam z okazji. Która ich płytka jest godna uwagi?
Ta najnowsza , z której pochodzi kawałek Atrum Regina dobra jest? Bo ten utwór niesamowicie
mi się spodobał i chętnie usłyszałbym coś podobnego.


Diabolis Interium to IMO ich najlepsza plyta, Teach Children To Worship Satan tez warto sie zainteresowac, mnie bardzo sie spodobał cover King''a Diamond''a, rewelacja! Sa tez covery Mayhem, Sodom czy Slayer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 19:51, Wintesun napisał:

> Własnie tą toporoność,ja lubie bardziej melodyjny.

Proszę , rzestań mówić melodyjy Black Metal", to jak mówić "różowy bultelier"


tu się mylisz, melodyjny black metal, to po prostu gatunek, a nie czyjeś widzimisie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 21:25, pendejo napisał:

szukam zespołów z kobiecym wokalem. Uprzedzając Arch Enemy i Enter Chaos już słyszałem.

Ciekawe, który z fanów cda pamięta czasy gdy to było tłem w menu an płycie http://pl.youtube.com/watch?v=CrPiOAD_BHU


Doro,benedictum,crystal viper,therion,tristania ,Closterkeller,artrosis ,poszukaj najlepiej w gothic metalowych kapel tam baki często śpiewają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> szukam zespołów z kobiecym wokalem. Uprzedzając Arch Enemy i Enter Chaos już słyszałem.
>
> Ciekawe, który z fanów cda pamięta czasy gdy to było tłem w menu an płycie http://pl.youtube.com/watch?v=CrPiOAD_BHU

Doro,benedictum,crystal viper,therion,tristania ,Closterkeller,artrosis ,poszukaj najlepiej w gothic metalowych kapelach tam babki często śpiewają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 21:51, hammerfall87 napisał:

Doro,benedictum,crystal viper,therion,tristania ,Closterkeller,artrosis ,poszukaj najlepiej
w gothic metalowych kapelach tam babki często śpiewają :)


dzięki, ale te gothic metalowe za bardzo mnie nie ciągną, choć sprawdzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi Attera Totus Sanctus podoba się chyba najbardziej, potem Diabolis Interium. Swoją drogą, DF mogłoby wydać coś nowego, bo bo DVD nie bardzo mnie interesuje a mija 3 rok od wydania LP. Coś tam na forum przebąkiwali o nowych nagraniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 21:25, pendejo napisał:

szukam zespołów z kobiecym wokalem. Uprzedzając Arch Enemy i Enter Chaos już słyszałem.

Polecam Cradle of Filth - Dani piszczy jak dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 09:46, Graszczur napisał:

Polecam Cradle of Filth - Dani piszczy jak dziewczynka :)


chciałem znaleźć coś właśnie w stylu tych zespołów jakie wymieniłem, nie chcę słuchać pisków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> szukam zespołów z kobiecym wokalem. Uprzedzając Arch Enemy i Enter Chaos już słyszałem.

No to może zainteresuje Cię Immemorial, Astarte, Wykked Wytch, Sceptic (ostatnia płyta) czy Totem. Słyszałem jeszcze Kittie, ale poza dość sprawnym wokalem muzycznie jest dość nudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> szukam zespołów z kobiecym wokalem. Uprzedzając Arch Enemy i Enter Chaos już słyszałem.
>

Poilecam Ci Ayreon, a w szczególności płyty "The Human Equation" oraz "Into the Electric Castle". Tylko jak już się zabierasz za słuchanie to polecam przesłuchać całą płytę po koleji, ponieważ jest to "metal opera" i cała płyta tworzy jeden utwór. Aby to zrozumieć to trzeba przesłuchać :P
Stream of Passion jest podobnym projektem ale posiada bardziej gotycki klimat, i dominuje tutaj kobiecy wokal :)

http://pl.youtube.com/watch?v=YTSt58Xelz8
http://pl.youtube.com/watch?v=T2CLi ZzZ5N8&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=QTI0ifxwc0A
http://pl.youtube .com/watch?v=FW9UALTrtoo&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 21:25, pendejo napisał:

szukam zespołów z kobiecym wokalem. Uprzedzając Arch Enemy i Enter Chaos już słyszałem.

Z żeńskich wokali poleciłbym ci zespół Be Persecuted. Nagrali na razie chyba tylko jeden album "I.I" - ale warto posłuchać, tym bardziej że to black metal a tu kobieta na wokalu to niezwykła rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 20:22, Vesania666 napisał:

> > Własnie tą toporoność,ja lubie bardziej melodyjny.
> Proszę , rzestań mówić melodyjy Black Metal", to jak mówić "różowy bultelier"
tu się mylisz, melodyjny black metal, to po prostu gatunek, a nie czyjeś widzimisie...


No jasne że tak. Melodyjny black najczęściej kojarzy się także z symfonicznym blackiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 09:31, squeglee napisał:

No to używajcie ''metalowiec''.

Nie, dziękuję. Zdecydowanie wolę określenie "metal" - krótsze i dźwięczniejsze.

deuser

Dnia 26.03.2008 o 09:31, squeglee napisał:

na myśli autor miałł jedną z najlepszych metalowych płyt.. kapeli Iron Maiden.

Tak podejrzewałam. Nawiasem mówiąc, to płyta taka bardzo rewelacyjna nie jest. Choć może to tylko moje uprzedzenie do Di''Anno nie pozwala mi jej właściwie ocenić...
Co do reszty... Na moje ucho określenie "metalhead" brzmi jeszcze bardziej sztucznie niż ten nieszczęsny "metalowiec", który jak podejrzewam nie przyjął się m.in. dlatego, że pisma komunistyczne tak określały fanów metalu.
Ja również pozdrawiam :)


Weekend upłynął mi pod znakiem Morbid Angel i w związku z tym mam pytanie: ktoś wie, co znaczy
Ia iak sakkakh iak sakkakth
Ia shaxul
Ia kingu ia cthulu ia azbul
Ia azabua

Od razu zaznaczam, że wiem kim jest Cthulu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez minimysz

> deuser
> > na myśli autor miałł jedną z najlepszych metalowych płyt.. kapeli Iron Maiden.
> Tak podejrzewałam. Nawiasem mówiąc, to płyta taka bardzo rewelacyjna nie jest. Choć może
> to tylko moje uprzedzenie do Di''Anno nie pozwala mi jej właściwie ocenić...
> Co do reszty... Na moje ucho określenie "metalhead" brzmi jeszcze bardziej sztucznie
> niż ten nieszczęsny "metalowiec", który jak podejrzewam nie przyjął się m.in. dlatego,
> że pisma komunistyczne tak określały fanów metalu.
> Ja również pozdrawiam :)

co do Di''Anno.. płyty z jego udziałem to kawał Rockowego grania, a jego głos tylko podkreśla ten klimat. Di''Anno wyprzedził czasy i za szybko odszedł. dziś jest wielu wokalistów śpiewających w jego "brudnym" stylu. późniejsze dokonania Ironów z Dickinsonem to już czysty Heavy Metal który wynika z wyniesionych doświadczeń oraz lepszej gry na instrumentach i właśnie z brzmienia głosu samego Dickinsona. ja osobiście zalecam słuchanie "Iron Maiden" i "Killers" które to płytki ukazują słuchającemu początki jednej z największych kapel XX wieku.. bardzo ciekawe doświadczenie dla kogoś kto zna tylko ostatnie ich dokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować