Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2008 o 12:41, Drakkainen666 napisał:

> Nie mogłem się powstrzymać, żeby tego tutaj nie zamieścić :P Gruby Ed pokazuje jak
zostać
> "metalem" :)
> http://pl.youtube.com/watch?v=KBiUDSa0sPA
> Filmik mnie rozwala za każdym razem jak go oglądam. Polecam :D
> To tak troszkę humorystycznie co do ostatniej rozmowy o "metalowcach" :D

Niezłe, jeśli mowa o metalowym humorze to i ja coś zapuszcze http://pl.youtube.com/watch?v=WRnVD88NilM
;D

Dla mnie to jest głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 12:41, Drakkainen666 napisał:

> Nie mogłem się powstrzymać, żeby tego tutaj nie zamieścić :P Gruby Ed pokazuje jak
zostać
> "metalem" :)
> http://pl.youtube.com/watch?v=KBiUDSa0sPA
> Filmik mnie rozwala za każdym razem jak go oglądam. Polecam :D
> To tak troszkę humorystycznie co do ostatniej rozmowy o "metalowcach" :D

Niezłe, jeśli mowa o metalowym humorze to i ja coś zapuszcze http://pl.youtube.com/watch?v=WRnVD88NilM
;D


Haha light bez alkocholowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudownie jest. W lutym Dismember wydało album, a teraz 21 kwietnia wyjdzie nowy Grave-Dominion VIII. Nie mogę się doczekać. A do tego Unleashed powinno wydać Hammer Batalion jeszcze w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 14:19, squeglee napisał:

Cudownie jest. W lutym Dismember wydało album, a teraz 21 kwietnia wyjdzie nowy Grave-Dominion
VIII. Nie mogę się doczekać. A do tego Unleashed powinno wydać Hammer Batalion jeszcze
w tym roku.


No to po prostu świetnie. Anno domini 2008 być może zapisze się w naszej pamięci jako "powrót staruszków" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 15:02, Leslaw555 napisał:

No to po prostu świetnie. Anno domini 2008 być może zapisze się w naszej pamięci jako
"powrót staruszków" ;]

Znaczy wiesz, oni zawsze co rok czy dwa lata częstowali nas płytami, tylko, że w 2006 i 07 zrobili to po mistrzowsku, a teraz nie zapowiada się, by było gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio klip Sanctuary Cavalera Conspiracy i mnie rozbawił - pierwsza myśl była "Oh hell, The Thing!" A co CC - nic specjalnie nowego i nic specjalnie oryginalnego, chociaż tutaj to powinienem przesłuchać nieco więcej niż tylko jeden kawałek :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wampir, satanista, muzyk, czarownik i zapaśnik w jednej osobie kandydatem na prezydenta w USA :) Pomysł dość ciekawy w każdym razie. U nas, to podejrzewam że już dawno by go spalono w okolicach Torunia lub Częstochowy - a tak to przynajmniej ktoś chce Busha na pal nabić :) Nie do końca jest to o metalu, ale blisko i ciekawie.
Więcej -> http://muzyka.onet.pl/10173,1478998,wywiady.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 18:25, paweusz napisał:

Wampir, satanista, muzyk, czarownik i zapaśnik w jednej osobie kandydatem na prezydenta
w USA :) Pomysł dość ciekawy w każdym razie. U nas, to podejrzewam że już dawno by go
spalono w okolicach Torunia lub Częstochowy


U nas Moherowce by go dorwały i gościo sam by sie zabił xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 18:25, paweusz napisał:

/cut/


Najbardziej podobał mi się fragment - "I jeżeli kraje, które wspierają lub ukrywają terrorystów, nie zaprzestaną tego procederu, to po prostu zrównam je wszystkie z ziemią!" ;). To jeden z najbardziej nawiedzonych ludzi jakich widziałem... Ot taki amerykański Kononowicz :P. A tak btw - czy znacie jakiś zespół thrash metalowy (coś a'la Metallica, Pantera czy Slayer), który byłby godny polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, chciałbym powiedzieć, że chyba złapałem bakcyla :D
Zaraził mnie mój przyjaciel (Viear się zwie na tym forum). Na początku był Vader i jego utwór z Wiedźmina, potem reszta jego kawałków, następnie Therion (dobrze pisze?) i teraz słucham Gothic Metalu, a mianowicie E Nomine...
Nie wiem, co jeszcze z takich klimatów mógłbym wysłuchać. Może mi coś poradzicie? :D Najbardziej zależy mi na Gothic Metalu i ,,normalnym" Metalu...Nie za bardzo lubię ,,ciężki" metal.
Jeśli wysławiam się nie żargonowo i trudno mnie zrozumieć, to sorka, bo jeśli chodzi o Metal, to jestem nowy i całkiem zielony.
W każdym bądź razie szukam czegoś w takich Gotycko-metalowych klimatach...Może coś polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie może Rammsteina, świetny niemiecki zespół. Nie jest to gothic metal, ale to nic ;). Wokal Tilla po prostu miażdży! O ile dobrze pamiętam to Deathstars było "gothic industrial metalem" :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 18:55, cedricek napisał:

Cóż, chciałbym powiedzieć, że chyba złapałem bakcyla :D
Zaraził mnie mój przyjaciel (Viear się zwie na tym forum). Na początku był Vader i jego
utwór z Wiedźmina, potem reszta jego kawałków, następnie Therion (dobrze pisze?) i teraz
słucham Gothic Metalu, a mianowicie E Nomine...
Nie wiem, co jeszcze z takich klimatów mógłbym wysłuchać. Może mi coś poradzicie? :D
Najbardziej zależy mi na Gothic Metalu i ,,normalnym" Metalu...Nie za bardzo lubię ,,ciężki"
metal.
Jeśli wysławiam się nie żargonowo i trudno mnie zrozumieć, to sorka, bo jeśli chodzi
o Metal, to jestem nowy i całkiem zielony.
W każdym bądź razie szukam czegoś w takich Gotycko-metalowych klimatach...Może coś polecicie?
Lunatica , Lacuna Coil , Epica , Nightwish , Sirenia , Within Temptation , Leaves Eyes , Moonspell ,Paradise Lost , After Forever , Theatre of Tragedy , Crematory .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Therion (dobrze pisze?)
O tak, tak... Stary dobry Therion... To jest to co tygryski lubią najbardziej;)
Ced, jak znudziło Ci się E Nomine, to polecam trochę klasyki. Posłuchaj sobie trochę Iron Maiden, czy Deep Purple. Nirvana też jest dobra, ale to bardziej rock niż metal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 18:55, cedricek napisał:

Cóż, chciałbym powiedzieć, że chyba złapałem bakcyla :D

No i bardzo, kurna, dobrze! :) Obyś tylko nie był kinderkiem

Dnia 04.04.2008 o 18:55, cedricek napisał:

Na początku był Vader i jego utwór z Wiedźmina,

Vader wielki jest. Ale żeby w pełni docenić jego potencjał, trzeba przesłuchać więcej niż cieniutki kawałek z Wiedźmina. Polecam album "The Art of War" oraz "Impressions in Blood"

Dnia 04.04.2008 o 18:55, cedricek napisał:

Najbardziej zależy mi na Gothic Metalu i ,,normalnym" Metalu...Nie za bardzo lubię ,,ciężki"
metal.

A co rozumiesz przez normalny metal? I czym dla ciebie jest nienormalny, czyli ciężki metal? Wyjaśnij, co masz na myśli :)

Dnia 04.04.2008 o 18:55, cedricek napisał:

Jeśli wysławiam się nie żargonowo i trudno mnie zrozumieć, to sorka, bo jeśli chodzi
o Metal, to jestem nowy i całkiem zielony.

To widać :) Spoko, wkrótce nie będziesz zielony, lecz czarny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 18:55, cedricek napisał:

słucham Gothic Metalu, a mianowicie E Nomine...

Miałem styczność z E-Nomine, ale żeby nazwać ich muzykę Gothic Metalem ? To chyba określenia na wyrost. E-Nomine, to przede wszystkim muzyka elektroniczna i nawet prawdziwe Gothic-Metalowe kapele mogą wydać się się dość radykalne :) Z teho gatunki polecę ci: Penumbra, Moonspell, Tristania, Nightwish czy Cradle of Filth. Tego co ja słucham... nie polecę ci na razie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś komuś polecić, szczególnie nowemu. Każdy ma swój gust i przypadnie mu określony gatunek, także nie widzę sensu polecania Ci norweskiego blacku, skandynawskiego thrashu itp. Musisz przesłuchać i poczuć co Ci najlepiej pasuje.
EDIT
E Nomine to muzyka elektroniczna z elementami symfonicznej, a w tym wszystkim chorały gregoriańskie. Na niektórych płytach ma coś tam z metalu, ale gothiciem bym tego nie nazwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 19:39, Graszczur napisał:

Polecam album "The Art of War" oraz "Impressions in
Blood"

He he, pamiętam jak pierwszy raz miałem oba te albumy w rękach... Wtedy jakoś mnie to nie przekonało, ale z czasem się nawróciłem^^
BTW, z którego albumu pochodzi "Warlords" (Jeden z lepszych moim zdaniem kawałków Vadera...)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 19:49, Viear napisał:

> Polecam album "The Art of War" oraz "Impressions in
> Blood"
He he, pamiętam jak pierwszy raz miałem oba te albumy w rękach... Wtedy jakoś mnie to
nie przekonało, ale z czasem się nawróciłem^^
BTW, z którego albumu pochodzi "Warlords" (Jeden z lepszych moim zdaniem kawałków Vadera...)?


Z -Impressions In Blood

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować