Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2008 o 15:27, Azreix napisał:

Właśnie, Ambient. Co byś jeszcze polecił z tego gatunku? (Ew. Dark Ambient, jakiś Black/Ambient).
Ostatnio bardzo mi podpasowały takie klimaty. A w końcu ile można słuchać Burzum?^^


o dziwo amerykanska scena jest niezla w te klocki:

Leviathan
Xasthur

do tego duńskie:

Make a Change... Kill Yourself (nazwa długa i dziwna, ale muzyka wspaniała)

to co juz wymienilem wyzej:

Dark Ages
Mistigo Varggoth Darkestra


od siebie polecam tez polski Military Ambient (klimat zajebisty):

Cold Fusion
Krępulec


no i absolutna potęga, francuska scena dark ambientowa:

Amaka Hahina
Vlad Tepes
Aäkon Kėėtrėh
Mütiilation

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2008 o 16:41, EmperorKaligula napisał:

(...)

Prawie wszystko z tych przez ciebie sprawdziłem, czy na metal-archives, cz na Wiki. Na Youtubie też trochę było. Naprawdę dzięki za ''''odkrycie'''' dla mnie tylu pokładów muzyki. :) Teraz zacznę szukać na aukcjach, pytać po znajomych...
Aha, prośba. Napisz na GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2008 o 15:27, Azreix napisał:


> Dark Ages (Ambient, ale wyśmienity, warto!)
Właśnie, Ambient. Co byś jeszcze polecił z tego gatunku? (Ew. Dark Ambient, jakiś Black/Ambient).
Ostatnio bardzo mi podpasowały takie klimaty. A w końcu ile można słuchać Burzum?^^


jeśli idzie o ambient trzeba wspomnieć Aphex Twin. gość zrobił ponad 40 płyt przenajróżniejszej muzyki, od bardzo spokojnych klimatów po istny elektroniczny hardcore.. np "come to daddy" jego chyba najbardziej znany kawałek, przerobiony między innymi przez Mike''a Pattona w The Dillinger Escape Plan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2008 o 19:46, minimysz napisał:

Dzięki :) Sprawdzę.

NM, to kawał melodyjnego, rytmicznego i technicznego black metalu z elementami folkowymi. Aby się zapoznać z zespołem, to polecam albumy"NeChrist" i kompilację "Return of the Vampire Lord / Marble Moon" (sam utwór "Return of the Vampire Lord" jest świetny szczególnie w dłuższej wersji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 01:09, Ledoke napisał:

Widziałem już metalowe covery Abby i innych tego pokroju zespołów, ale ten cover Boney
M po prostu pwnuje http://youtube.com/watch?v=Y150Lm4kZ_M
BTW Zna ktoś zespoły które normalnie grają w takich klimatach, znaczy sie chodzi mi o
akordeon i skrzypce + czysty(bez growlu) wokal?


in extremo ale takie folk metale itp to zazwyczaj z growlem a nawet turisas growluja dobry folk zawsze ma growl i skrzek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że ze starego Hatesphere została już tylko jedna osoba? Nawet Jacob (wokalista) odszedł, a ostał się jedynie song writer i gitarzysta, Pepe. Wiem, że i tak 99 % forumowiczów nie zna tego zespołu, ale patrzcie, w porównaniu do tego z tym Celtic Frost nie jest tak źle.
Aha... no i popatrzcie jak zmienia się skład Aborted: http://pl.wikipedia.org/wiki/Aborted
;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 17:49, squeglee napisał:

A wiecie, że ze starego Hatesphere została już tylko jedna osoba? Nawet Jacob (wokalista)
odszedł, a ostał się jedynie song writer i gitarzysta, Pepe. Wiem, że i tak 99 % forumowiczów
nie zna tego zespołu, ale patrzcie, w porównaniu do tego z tym Celtic Frost nie jest
tak źle.
Aha... no i popatrzcie jak zmienia się skład Aborted: http://pl.wikipedia.org/wiki/Aborted
;/


nic nie trwa wiecznie, prawie zawsze ak jest, że odchodzi jeden członek, dołącza inny(w jednym składzie to chyba tylko Aerosmith przez 40 lat grają razem ). A co do Hatesphere, to dowaliłeś z tym 99% xD Większość osób w tym temacie na 100% ich zna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 01:09, Ledoke napisał:

Widziałem już metalowe covery Abby i innych tego pokroju zespołów, ale ten cover Boney
M po prostu pwnuje http://youtube.com/watch?v=Y150Lm4kZ_M
BTW Zna ktoś zespoły które normalnie grają w takich klimatach, znaczy sie chodzi mi o
akordeon i skrzypce + czysty(bez growlu) wokal?


Skocz parę stron wstecz, znajdziesz tego pełno ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 18:50, Azreix napisał:

http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/metal/news/religioznawca-zbada-behemotha,1090489
,47
Mi się już zwyczajnie odechciewa... Co za ciemnota w tym narodzie.


A ja gdy miałem z 5-7 lat rzuciłem biblią o ścianę i się rozleciała. Jest na sali ktoś kogo uraziłem tym czynem, którego dokonałem półtorej dekady temu?
Swoją drogą dziwne u nas jest to, że wychowawcą klasy może być ktoś o nazistowskich poglądach, a ksiądz wychowawcą być nie może, ten artykuł znowu to przegięcie w drugą stronę. Według mnie zapis o obrazie uczyć religijnych jest bez sensu z wielu przyczyn, których szkoda wymieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tę akcję z podarciem na żywo. To było wspaniałe-nie dlatego, że utożsamiam się z jego poglądami. Jestem agnostykiem, ale Biblię od czasu do czasu czytam. To jest po prostu część kultury metalowej, ten element antychrześcijański. Poza tym z tego co widać, niektórzy chcą na siłę ograniczyć demokrację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 20:41, squeglee napisał:

Widziałem tę akcję z podarciem na żywo. To było wspaniałe-nie dlatego, że utożsamiam
się z jego poglądami. Jestem agnostykiem, ale Biblię od czasu do czasu czytam. To jest
po prostu część kultury metalowej, ten element antychrześcijański. Poza tym z tego co
widać, niektórzy chcą na siłę ograniczyć demokrację.


Jaka część kultury metalowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 20:44, hammerfall87 napisał:

Jaka część kultury metalowej ?

Wrogość do religii. Sam jestem raczej sceptycznie do tego nastawiony, bo uważam, że powinno się śpiewać od siebie, a nie wg. odgórnie przyjętego schematu... Ale tradycja to tradycja ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować