Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2008 o 14:06, squeglee napisał:

które chrześcijaństwo atakują, kościoły palą, ale już islamskich fundamentalistów nie pojadą, tak samo jak meczetu > nie spalą.

Albo niszczą Biblię żeby pokazać jak to oni dzielnie walczą z "najbardziej zbrodniczą organizacją w historii ludzkości"...
Nie ma to jak hipokryzja, pozoranctwo i strach o własną dupę ;)

Dnia 19.04.2008 o 14:06, squeglee napisał:

Wow, wytatułowałem sobie odwrócony krzyż

Też sobie trv symbol znaleźli, pewnie jeszcze twierdzą że pierwszym satanistą był św. Piotr...

Dnia 19.04.2008 o 14:06, squeglee napisał:

PS. Wbrew pozorom chrześcijański metal nie jest o Jezusie. Słucham jednego christian
metalowego zespołu, który wydał cztery płytki, i ani razu nie użył słowa ''Jezus''.

Podał byś nazwę zespołu, a nie trzymasz to tak dla siebie ;)

A co do nazw zespołów to to też mnie to trochę denerwuje, chociaż z drugiej strony skoro siedzę teraz przed komputerem a nie przed kampjuta to dlaczego mam słuchać Opef a nie Opeth ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 14:32, Ledoke napisał:

Podał byś nazwę zespołu, a nie trzymasz to tak dla siebie ;)

Demon Hunter. Moje zboczenie muzyczne. Jedyny hardcore/metalcore jakiego słucham.

Dnia 19.04.2008 o 14:32, Ledoke napisał:

A co do nazw zespołów to to też mnie to trochę denerwuje, chociaż z drugiej strony skoro
siedzę teraz przed komputerem a nie przed kampjuta to dlaczego mam słuchać Opef a nie
Opeth ;D

Ale computer ma polską formę, za to Opeth nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2008 o 14:06, squeglee napisał:

Aha, jeszcze jedna kwestia, która mnie denerwuje.(...)

No tak, błędy w wymowie są częściej niż nagminnie... Ale jeszcze nie spotkałem sie z ''''Dark Faneral''''...
A ten kolega może się po prostu nie mógł z loga rozczytać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 14:06, squeglee napisał:

Naprawdę mam dość ograniczenia albo niewiedzy niektórych userów.

Niektórzy nie są ograniczeni, a znają coś takiego jak sarkazm czy też wypowiedź w przymrużeniem oka. A fakt-faktem, że chrześcijańskie nurty muzyki metalowej nie są jakoś szczególnie popularne, znane.

Dnia 19.04.2008 o 14:06, squeglee napisał:

Owszem, jest metal chrześcijański. Lepszy od satanistycznych ciot, które chrześcijaństwo atakują, kościoły
palą, ale już islamskich fundamentalistów nie pojadą, tak samo jak meczetu nie spalą.

Wychwalasz chrześcijański metal krytykując jakieś... cioty - jak porównujesz to może muzykę do muzyki. Czy muzycznie white metal jest lepszy od black ? Zabawne porównanie, nie będę rozwijał. Ponoć jest wolność słowa, jeżeli ktoś się nie zgadza z jakąś religia, to ma prawo do krytyki (nie popieram palenia czyjejś świątyni). Wg ciebie jak się atakuje KK, to islam też należy ? Może od razu też scjentologię i buddyzm. Tylko, że kapele anty-chrześcijańskie jak sama nazwa wskazują są przeciwko chrześcijanom. Poza tym islam w Europie (stolicy BM) nie jest jakoś szeroko przyjęty. Tu grają za pewne też względy kulturowe i religijne które się na naszym kontynencie już dawno ukształtowały.

Dnia 19.04.2008 o 14:06, squeglee napisał:

To jest dopiero tchórzostwo!

Pochwaliłbyś ich gdyby spalili synagogę albo meczet ?

Dnia 19.04.2008 o 14:06, squeglee napisał:

Dlatego black metal nigdy nie zdobędzie mojego szacunku. Wow, wytatułowałem
sobie odwrócony krzyż, obraziłem Jezusa, ale jestem trv!

Dla mnie odnoszenie się na siłę z takimi symbolami jest śmieszne i groteskowe, ale czy komuś zabronię. Tak samo u chrześcijan "mam zajebiście wielki złoty-krzyż na sercu, ja to jestem" albo pójście na mszę żeby sąsiedzi mnie widzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 14:35, squeglee napisał:

Demon Hunter. Moje zboczenie muzyczne. Jedyny hardcore/metalcore jakiego słucham.

Dzieki, niezle to jest :)

Dnia 19.04.2008 o 14:35, squeglee napisał:

Ale computer ma polską formę, za to Opeth nie ma.

Fakt, nie pomyślałem o tym. Ale angielskie nazwy czytane po polsku to i tak pikuś, kumpel z klasy czyta po angielsku z niemieckim akcentem i wydaje mu sie że to jest normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem słuchać Slayera. Muszę przyznać, że to porządne thrashowe łojenie, niby ma powera ale jednak brakuje mi tutaj "tego czegoś" co jest w Metallice:/ Metka ma wiele takich klimatycznych kawałków (pomimo, że wciąż jest to thrash) np Sanitarium, Fade to black, Orion.Slayer ma kopa ale innego niż np Master of puppets bo nie mam ochoty na headbanging czy robienie pogo we własnym pokoju. Możliwe, że to po prostu dlatego, że Metallica była dla mnie swego rodzaju prekursorem, pierwszym zespołem od którego zacząłem przygodę z metalem. Być może to styl gry Slayera taki "mroczny" i chyba cięższy nie przypada mi tak do gustu:/ Bo w to, że Slayer jest gorszy jak Meta nie wierzę. Może po kilkukrotnym przesłuchaniu płyt mi się spodoba? Np South of heaven mi sie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 15:00, paweusz napisał:

Wychwalasz chrześcijański metal krytykując jakieś... cioty - jak porównujesz to może
muzykę do muzyki. Czy muzycznie white metal jest lepszy od black ? Zabawne porównanie,
nie będę rozwijał. Ponoć jest wolność słowa, jeżeli ktoś się nie zgadza z jakąś religia,
to ma prawo do krytyki (nie popieram palenia czyjejś świątyni).

Zabawne, że krytykują tylko religię, która nakazuje znoszenie cierpień w ciszy.
>Wg ciebie jak się atakuje

Dnia 19.04.2008 o 15:00, paweusz napisał:

KK, to islam też należy ? Może od razu też scjentologię i buddyzm. Tylko, że kapele anty-chrześcijańskie
jak sama nazwa wskazują są przeciwko chrześcijanom.

Bo jak mówię, taki islam boją się zaatakować. Przecież wg. nich każda religia ogranicza człowieka, więc...?
Poza tym islam w Europie (stolicy

Dnia 19.04.2008 o 15:00, paweusz napisał:

Pochwaliłbyś ich gdyby spalili synagogę albo meczet ?

To się nie stanie, boją się o własne tyłki.

Dnia 19.04.2008 o 15:00, paweusz napisał:

to jestem" albo pójście na mszę żeby sąsiedzi mnie widzieli...

Takie stereotypy to tylko w topicu o Bogu-i do wyśmiania. Czemu funkcjonuje przekonanie, że jak do kościoła nie chodzisz do sąsiedzi od razu na Ciebie krzywo patrzą? Zrozumiałbym coś takiego w bardzo zacofanej wsi, ale nie w XXI wiecznym mieście. LOL. Jakbym chodził do synagogi to sąsiadów to nic nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 16:27, THE WITCHER1990 napisał:

Właśnie zacząłem słuchać Slayera. Muszę przyznać, że to porządne thrashowe łojenie, niby
ma powera ale jednak brakuje mi tutaj "tego czegoś" co jest w Metallice:/ Metka ma wiele
takich klimatycznych kawałków (pomimo, że wciąż jest to thrash) np Sanitarium, Fade to
black, Orion.Slayer ma kopa ale innego niż np Master of puppets bo nie mam ochoty na
headbanging czy robienie pogo we własnym pokoju.

Też tak miałem na początku.
>Możliwe, że to po prostu dlatego, że

Dnia 19.04.2008 o 16:27, THE WITCHER1990 napisał:

Metallica była dla mnie swego rodzaju prekursorem, pierwszym zespołem od którego zacząłem
przygodę z metalem. Być może to styl gry Slayera taki "mroczny" i chyba cięższy nie przypada
mi tak do gustu:/

Określienie "brudny" lepiej pasuje.
>Bo w to, że Slayer jest gorszy jak Meta nie wierzę. Może po kilkukrotnym

Dnia 19.04.2008 o 16:27, THE WITCHER1990 napisał:

przesłuchaniu płyt mi się spodoba? Np South of heaven mi sie podoba...

Nic dziwnego jeśli słuchałeś głównie South Of Heaven.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Owszem, jest metal chrześcijański.
> Lepszy od satanistycznych ciot, które chrześcijaństwo atakują, kościoły palą, ale już
> islamskich fundamentalistów nie pojadą, tak samo jak meczetu nie spalą.

a co mnie obchodzi islam i jego wyznawcy ? Zyja na innym kontynencie i poki nie widze ich u siebie w miescie to jest dobrze. Atakowac chrzescijanstwo ? To ono zniszczylo wierzenia naszych przodkow, czyli nasza pierwotna kulture - smiesznie to brzmi, ale to nie islam pcha sie nam z butami w zycie od 1000 lat, wiec dlaczego mam cos do nich miec ?. Co jak co ale chrzescijanstwo to polityka, przekrety, klamstwa itd historia juz to pokazala kilkadziesiat razy. Patrz biskupi ramie w ramie hailujacy z ludzmi hitlera, watykan nie potepiał adolfa, ależ super "czysta" ta wiara ktorej tak bronisz :D No i glupio jest "atakowac" cos czego sie nie zna i czegos z czym mamy minimalna stycznosc (islam), a bardzo latwo obalic cos czym jestesmy bombardowani od lat najmlodszych "na sile" :)

A za co Ty kochasz tak wiare chrzescijanska ? Przecietny muzyk blackowy bez problemu wymieni kilkanascie argumentow dlaczego chrzescijanstwo mu nie pasuje...

> To jest dopiero
> tchórzostwo! Dlatego black metal nigdy nie zdobędzie mojego szacunku.

zarowno dla fanow jak i ludzi ktorzy graja black metal nie jestes nikim waznym, kogo obchodzi to co lubisz :)

> Wow, wytatułowałem
> sobie odwrócony krzyż, obraziłem Jezusa, ale jestem trv!

a ktorego "sataniste" obchodzi zydowski ciesla ? To naprawde zabawne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 17:49, EmperorKaligula napisał:

a co mnie obchodzi islam i jego wyznawcy ? Zyja na innym kontynencie i poki nie widze
ich u siebie w miescie to jest dobrze.

LOL. Wiadomo, islamu w Europie nie ma. Francja, Anglia, Niemcy, nic a nic.

Dnia 19.04.2008 o 17:49, EmperorKaligula napisał:

Atakowac chrzescijanstwo ? To ono zniszczylo wierzenia
naszych przodkow, czyli nasza pierwotna kulture - smiesznie to brzmi, ale to nie islam
pcha sie nam z butami w zycie od 1000 lat, wiec dlaczego mam cos do nich miec ?. Co jak
co ale chrzescijanstwo to polityka, przekrety, klamstwa itd historia juz to pokazala
kilkadziesiat razy.

Tak! I papież rządzi światem! Normalnie jakbym FiM czytał. Konkrety proszę!

Dnia 19.04.2008 o 17:49, EmperorKaligula napisał:

Patrz biskupi ramie w ramie hailujacy z ludzmi hitlera,

No... na setki biskupów kilkudziesięciu heilujących od razu świadczy o tym, że watykan to siedziba nazizmu. Oczywiście cieśle, prawnicy czy ateiści też heilowali-ale czepiamy się chrześcijan!

Dnia 19.04.2008 o 17:49, EmperorKaligula napisał:

watykan nie potepiał adolfa,

No jasne, że nie. Pius XII wielokrotnie potępił Hitlera i ryzykował życie chowając w Watykanie Żydów.

Dnia 19.04.2008 o 17:49, EmperorKaligula napisał:

ależ super "czysta" ta wiara ktorej tak bronisz :D

Wiadomo. Wytykamy brudną historię, ale o zasługach milczymy. I słusznie, bo szala by się w drugą stronę przechyliła.

Dnia 19.04.2008 o 17:49, EmperorKaligula napisał:

A za co Ty kochasz tak wiare chrzescijanska ? Przecietny muzyk blackowy bez problemu
wymieni kilkanascie argumentow dlaczego chrzescijanstwo mu nie pasuje...

Nie kocham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 17:55, squeglee napisał:

LOL. Wiadomo, islamu w Europie nie ma. Francja, Anglia, Niemcy, nic a nic.


odsylam do historii, zobacz kto chcial mieczem nawrocic protoplastow naszego narodu, a potem wpierdzialal sie w nasza polityke na kazdym kroku i robi to do dzis ? :D Islam ? nie chyba nie...

Dnia 19.04.2008 o 17:55, squeglee napisał:

Tak! I papież rządzi światem! Normalnie jakbym FiM czytał. Konkrety proszę!


a ja odsylam do ksiazek, ewentualnie do szkoly. Co ja jestem podrecznik historii ? Dlaczego mam oswiecac, poszukaj, poczytaj i wroc. Zgadnij kto blogoslawil bron przed atakiem na Polske ? Biskupi :) Oczywiscie papa Pius XII przymykal na wszystko oczy :) Jakos holokaust zydow tez mu nie przeszkadzal, ot taki jest kosciol, robi to co mu wygodne :)

I od czasu FiM nie jest zly do poczytania, wywlekaja brudy nietykalnego u nas kosciola, najlepsze jest to ze robi to byly ksiezulek :)

Dnia 19.04.2008 o 17:55, squeglee napisał:

No... na setki biskupów kilkudziesięciu heilujących od razu świadczy o tym, że watykan
to siedziba nazizmu. Oczywiście cieśle, prawnicy czy ateiści też heilowali-ale czepiamy
się chrześcijan!


nie czepiam sie chrzescijan tylko "łacznikow z bogiem", niby sa mentorami szaraczkow, milosc do blizniego ? Bullshit :D. Chodzi o to ze nie pasowalo to watykanowi jawnie sprzeciwstawiac sie adolfowi. "Got mit uns" i wszystko jest w porzadku, czy to nie smieszne ? :D

Dnia 19.04.2008 o 17:55, squeglee napisał:

No jasne, że nie. Pius XII wielokrotnie potępił Hitlera i ryzykował życie chowając w
Watykanie Żydów.


i jednoczesnie jakos nie ekskomunikowal rzeszy za ludobojstwa na zydach czy cyganach :D

i ktos kto:

"W 1939 r. tuż przed wybuchem II wojny światowej zaproponował (Pius XII), by Polska zgodziła się na żądania niemieckie – za wszelką cenę chciał nie dopuścić do otwartego konfliktu zbrojnego w Europie."

nie zasluguje na szacunek, sorry, ale "kochajmy sie i nie walczmy ze soba kosztem Polski" do mnie nie trafia...

Dnia 19.04.2008 o 17:55, squeglee napisał:

Wiadomo. Wytykamy brudną historię, ale o zasługach milczymy. I słusznie, bo szala by
się w drugą stronę przechyliła.


zaslugi ? bardzo smieszne :D Masowe mordy innowiercow, zniszczenie bogatej kultury w ameryce poludniowej i calej europie to chyba najwieksze osiagniecia :D

no ale nie o religi jest ten temat :) texty anty-chrzescijanskie sa rownie dobre jak wszystkie inne, wolnosc slowa jest :D

nie ma jak: Honor - Ostatni Drakkar, jeden z lepszych lirycznie kawalkow Szczerego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 18:43, EmperorKaligula napisał:

odsylam do historii, zobacz kto chcial mieczem nawrocic protoplastow naszego narodu,
a potem wpierdzialal sie w nasza polityke na kazdym kroku i robi to do dzis ? :D Islam
? nie chyba nie...

Myśl ta jest pełna argumentacji i przykładów... Ale widzę, że ludzkie życie cenisz. Atakowanie wiary za wpierdzielanie się do polityki, ale egzekucje na innowiercach już przemilczamy.

Dnia 19.04.2008 o 18:43, EmperorKaligula napisał:

a ja odsylam do ksiazek, ewentualnie do szkoly. Co ja jestem podrecznik historii ? Dlaczego
mam oswiecac, poszukaj, poczytaj i wroc. Zgadnij kto blogoslawil bron przed atakiem na
Polske ? Biskupi :) Oczywiscie papa Pius XII przymykal na wszystko oczy :)

A co ja pisałem?

Dnia 19.04.2008 o 18:43, EmperorKaligula napisał:

Jakos holokaust zydow tez mu nie przeszkadzal, ot taki jest kosciol, robi to co mu wygodne :)

No wiadomo... potępił działania Hitlera w kilkudziesięciu przemówieniach. I co on miał robić? Kościół miał lecieć z karabinami na obozy zagłady?

Dnia 19.04.2008 o 18:43, EmperorKaligula napisał:

I od czasu FiM nie jest zly do poczytania, wywlekaja brudy nietykalnego u nas kosciola,
najlepsze jest to ze robi to byly ksiezulek :)

Tam piszą idioci chorzy od obsesyjnej nienawiści.

Dnia 19.04.2008 o 18:43, EmperorKaligula napisał:

nie czepiam sie chrzescijan tylko "łacznikow z bogiem", niby sa mentorami szaraczkow,
milosc do blizniego ? Bullshit :D. Chodzi o to ze nie pasowalo to watykanowi jawnie sprzeciwstawiac
sie adolfowi.
A jednak to robił."Got mit uns" i wszystko jest w porzadku, czy to nie smieszne ? :D

Ciekawi mnie co Ty byś robił będąc chrześcijaninem w Niemczech w tamtym okresie. Nie każdego stać na jawny sprzeciw i poświęcenie życia.

Dnia 19.04.2008 o 18:43, EmperorKaligula napisał:

"W 1939 r. tuż przed wybuchem II wojny światowej zaproponował (Pius XII), by Polska zgodziła
się na żądania niemieckie – za wszelką cenę chciał nie dopuścić do otwartego konfliktu
zbrojnego w Europie."

Drań-protestował przeciwko rozlewowi krwi.

Dnia 19.04.2008 o 18:43, EmperorKaligula napisał:

nie zasluguje na szacunek, sorry, ale "kochajmy sie i nie walczmy ze soba kosztem Polski"
do mnie nie trafia...

Nie musi.

Dnia 19.04.2008 o 18:43, EmperorKaligula napisał:

zaslugi ? bardzo smieszne :D Masowe mordy innowiercow, zniszczenie bogatej kultury w
ameryce poludniowej i calej europie to chyba najwieksze osiagniecia :D

W samej Polsce Kościół prowadzi setki domów opieki, hospicjów, domów dziecka etc, dożywia głodnych ludzi... Ślepi tego nie widzą.

Dnia 19.04.2008 o 18:43, EmperorKaligula napisał:

no ale nie o religi jest ten temat :) texty anty-chrzescijanskie sa rownie dobre jak
wszystkie inne, wolnosc slowa jest :D

Dobre? Kręcą nastolatków i promują nienawiść. Nie wiem co w tym dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 18:43, EmperorKaligula napisał:

zaslugi ? bardzo smieszne :D Masowe mordy innowiercow, zniszczenie bogatej kultury w
ameryce poludniowej i calej europie to chyba najwieksze osiagniecia :D

Popełniali jeszcze większe zbrodnie: uczyli ludzi pisać i czytać, zreformowali rolnictwo i sądownictwo...Normalnie strach się bać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 19:14, Ledoke napisał:

> zaslugi ? bardzo smieszne :D Masowe mordy innowiercow, zniszczenie bogatej kultury
w
> ameryce poludniowej i calej europie to chyba najwieksze osiagniecia :D
Popełniali jeszcze większe zbrodnie: uczyli ludzi pisać i czytać, zreformowali rolnictwo
i sądownictwo...Normalnie strach się bać ;/

A Luter to już w ogóle zbrodniarz... Kazał... trzymajcie mnie... zakładać lokalne szkółki! Szlag mnie zaraz trafi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 12:28, Harvenar napisał:

> mam pytanko...
> są tu ludzie którzy słuchają chrześcijańskiego metalu?
> choćby... 2TM2,3? albo Houk?

Chrześcijański metal? :O To tkaie coś istnieje? Po przesłuchaniu kilku utworów z tego
gatunku mogę stwierdzić - lipa. Bardziej podchodzi mi to pod emo, niż pod metal. No i
kto słyszał, żeby robić metal z Jezusem w tle? xD


może miał na myśli to ---> http://www.youtube.com/watch?v=sRUkYwT59ZQ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie chrześcijański metal to jeden z objawów dziwnego chrześcijańskiego rozdwojenia jaźni: metal to narzędzie Szatana i jest "be", ale wystarczy dołożyć do tego chrześcijański tekst i już wszystko jest "cacy". Zresztą tak samo ze wspomnianym wcześniej odwróconym krzyżem: chrześcijańska legenda o Piotrze ukrzyżowanym na odwróconym krzyżu jakoś dziwnie się Kościołowi nie kłóci z propagowaniem takiego krzyża jako satanistycznego symbolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 12:52, minimysz napisał:

Jak dla mnie chrześcijański metal to jeden z objawów dziwnego chrześcijańskiego rozdwojenia
jaźni: metal to narzędzie Szatana i jest "be", ale wystarczy dołożyć do tego chrześcijański
tekst i już wszystko jest "cacy". Zresztą tak samo ze wspomnianym wcześniej odwróconym
krzyżem: chrześcijańska legenda o Piotrze ukrzyżowanym na odwróconym krzyżu jakoś dziwnie
się Kościołowi nie kłóci z propagowaniem takiego krzyża jako satanistycznego symbolu.


Moim zdaniem nawet chrzescijanski metal nie przekona ludzi
,że metal to tylko nie szatan bo ludzie i tak wiedza swoje, że to metal a metal to zuo oraz typowemu człowiekowi trudno zrozumiec white metal w szczegolnosci gdy graja tak samo jak blackowcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować