Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2008 o 14:14, BANITA PL napisał:

Nie znam a co opłaca się poświęcić dla nich czas?

Jeżeli lubisz legendarne zespoły i dobry black oraz wspaniały viking metal to tak :) .
Nawet jak nie to polecam ci obejrzeć chociażby ich teledysk "One road to Asa Bay" , który jest zarazem pierwszym i ostatnim teledyskiem. Ogólnie to prawie cały rozdział viking metalu tego zespołu robił tylko jeden człowiek, Quorthon Seth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:17, Kalejdoskop86 napisał:

> Nie znam a co opłaca się poświęcić dla nich czas?
Jeżeli lubisz legendarne zespoły i dobry black oraz wspaniały viking metal to tak :)
.
Nawet jak nie to polecam ci obejrzeć chociażby ich teledysk "One road to Asa Bay" , który
jest zarazem pierwszym i ostatnim teledyskiem. Ogólnie to prawie cały rozdział viking
metalu tego zespołu robił tylko jeden człowiek, Quorthon Seth.

Ach to później zerknę... Dobra (Offtop) Na razie lecę kuć histę cya wieczorem (/offtop)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:18, BANITA PL napisał:

Ach to później zerknę... Dobra (Offtop) Na razie lecę kuć histę cya wieczorem (/offtop)

Polecam również Wolfchant. Podobne klimaty, ale tutaj jest połączenie growlu z vikingiem :) .

Do zobaczenia wieczorem. Ja za kfilę idę fizyki się uczyć ;) . Szczęściarz, też chciałbym histę kuć :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:17, Kalejdoskop86 napisał:

Jeżeli lubisz legendarne zespoły i dobry black oraz wspaniały viking metal to tak :)
Nawet jak nie to polecam ci obejrzeć chociażby ich teledysk "One road to Asa Bay" , który
jest zarazem pierwszym i ostatnim teledyskiem. Ogólnie to prawie cały rozdział viking
metalu tego zespołu robił tylko jeden człowiek, Quorthon Seth.


Nie prawie cały, a cały - od początku do samiuśkiego końca ;D Wszystkie utwory Bathory zostały skomponowane przez Quorthona. Tylko czasem był wspomagany przez jakiegoś innego muzyka, z tego co wiem najczęściej perkusiste. Nawet za czasów kiedy Bathory było prawdziwym zespołem, Quorthon plyte The Return bodajże, musiał nagrywać sam, bo koledzy byli zbyt pijani czy naćpani. Od siebie polecam utwory The Lake, The Woodwoman, One Rode To Asa Bay, Blood and Iron, Nordland, The Wheel Of Sun. Zresztą cała dyskografia Bathory jest godna uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:24, Mroczny Rev napisał:

Nie prawie cały, a cały - od początku do samiuśkiego końca ;D Wszystkie utwory Bathory
zostały skomponowane przez Quorthona. Tylko czasem był wspomagany przez jakiegoś innego
muzyka, z tego co wiem najczęściej perkusiste. Nawet za czasów kiedy Bathory było prawdziwym
zespołem, Quorthon plyte The Return bodajże, musiał nagrywać sam, bo koledzy byli zbyt
pijani czy naćpani. Od siebie polecam utwory The Lake, The Woodwoman, One Rode To Asa
Bay, Blood and Iron, Nordland, The Wheel Of Sun. Zresztą cała dyskografia Bathory jest
godna uwagi.

Fakt, ale jednak miał przez jakiś czas drobną pomoc, która coś wniosła. Nie można powiedzieć, że był samym zespołem przez cały czas :) . Ale to, że sam nagrywał, bo kumple byli "niedysponowani" to myślałem, że jest to plotka. Więc było tak na prawdę? :D

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że cała dyskografia jest godna uwagi, ponieważ to już jest coś więcej, niż muzyka... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio zaczął kręcić melodeath. Jaką kapelę byście polecili? Jak na razie powierzchownie zapoznałem się z Amon Amarth, Starym In Flames, At The Gates i Carcass.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:57, Tochers napisał:

Mnie ostatnio zaczął kręcić melodeath. Jaką kapelę byście polecili? Jak na razie powierzchownie
zapoznałem się z Amon Amarth, Starym In Flames, At The Gates i Carcass.

Bardzo, bardzo dobry początek. Posłuchaj sobie Dark Tranquility, przyjemne i w ogóle świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:57, Tochers napisał:

Mnie ostatnio zaczął kręcić melodeath. Jaką kapelę byście polecili? Jak na razie powierzchownie
zapoznałem się z Amon Amarth, Starym In Flames, At The Gates i Carcass.


Możesz się rozejrzeć za Kalmah, Norther, Arch Enemy...
Choć ja szczególnie polecam Dark Tranquillity oraz te, z którymi miałeś już styczność: In Flames (szczególnie płyta Clayman) i Amon Amarth.
O, i jeszcze Scar Symmetry - świetny growl, świetne czyste partie, ogólnie bardzo fajny kawał grania. Szczególnie druga płyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2008 o 08:56, Leslaw555 napisał:

;] A co do #2 to u mnie także jest to Entombed, zaraz po Dismember ;]

EDIT: Gungrave, fajne to to CormaC-owskie InDespair ?


Keep to be Entombed!
A co się tyczy InDesp''a, to moim zdaniem słucha się tego
naprawdę dobrze. Mają chłopaki parę pomysłów, słyszalne wzorce, których
na szczęście się jedynie trzymają, nie kopiują. Mam EP-kę (grosze, na alledrogo chyba jeszcze są)
i żem zadowolony. Raczej trzymają się metalu, niż hard rocka, co poniektórzy mówili.
Po prostu: dobra rzecz, do posłuchania i ocenienia.
Mój jedyny zrzut jak dotąd to trochę niewycharczowany głos wokalisty Piotrka, ale się
chłop dorobi gardzioła, dorobi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:57, Tochers napisał:

Mnie ostatnio zaczął kręcić melodeath. Jaką kapelę byście polecili? Jak na razie powierzchownie
zapoznałem się z Amon Amarth, Starym In Flames, At The Gates i Carcass.


To ja jeszcze dodam: Made of hate, Archeon, Cadacross, stary Soilwork,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:28, Kalejdoskop86 napisał:

Ale to, że sam nagrywał, bo kumple byli "niedysponowani" to myślałem, że jest to plotka. Więc było tak na > prawdę? :D


Sam Quorthon powiedział to w jakimś wywiadzie. Gdzieś czytałem polskie tłumaczenie tej rozmowy, poszukaj, a znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 15:34, Mroczny Rev napisał:

Sam Quorthon powiedział to w jakimś wywiadzie. Gdzieś czytałem polskie tłumaczenie tej
rozmowy, poszukaj, a znajdziesz.

No kto by pomyślał! :)
A wiesz może, czy ci byli członkowie sami odeszli, czy Quorthon ich wywalił za tego typu incydenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 15:19, GungravePL napisał:

Keep to be Entombed!
A co się tyczy InDesp''a, to moim zdaniem słucha się tego
naprawdę dobrze. Mają chłopaki parę pomysłów, słyszalne wzorce, których
na szczęście się jedynie trzymają, nie kopiują. Mam EP-kę (grosze, na alledrogo chyba
jeszcze są)
i żem zadowolony. Raczej trzymają się metalu, niż hard rocka, co poniektórzy mówili.
Po prostu: dobra rzecz, do posłuchania i ocenienia.
Mój jedyny zrzut jak dotąd to trochę niewycharczowany głos wokalisty Piotrka, ale się
chłop dorobi gardzioła, dorobi;)


A jak ;P No to fajnie że coś im wychodzi ;] Co do melodeathu to zdecydowanie Amon Amarth, At the Gates, pewnie Carcass no i to nieszczęsne In Flakes. Ja obecnie zasłuchuję się w Slaughter of the Soul, At the Gates ;] Muszę powiedzieć że płyta-klasyk, świetny wokal Tomasa Lindberga i świetne gitary ;]

PS: Ciekawe toto--> http://muzyka.onet.pl/10175,1743183,newsy.html
Squeg, coś wspominałeś o przyjeździe Unleashed do Polski, i masz !
http://muzyka.onet.pl/10175,1743158,newsy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 20:54, Leslaw555 napisał:

Co do melodeathu to zdecydowanie Amon Amarth,
At the Gates, pewnie Carcass no i to nieszczęsne In Flakes. Ja obecnie zasłuchuję się
w Slaughter of the Soul, At the Gates ;] Muszę powiedzieć że płyta-klasyk, świetny wokal
Tomasa Lindberga i świetne gitary ;]


zapomniałeś o arch enemy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 21:14, Azreix napisał:


> PS: Ciekawe toto--> http://muzyka.onet.pl/10175,1743183,newsy.html
Nie wiem, czy słusznie, ale takie akcje to mi zalatują popowym marketingiem...
> http://muzyka.onet.pl/10175,1743158,newsy.html
Wyborny zestaw zespołów. :D


A mi sie podoba ten konkurs bo faktycznie może zabłysnąć jakis dobry zespół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe. Nawet fajne ;p A wie może ktoś czy jest albo ma być jakaś nowa płyta Huntera? ;) Podoba mi się to Requim chyba tak to sie nazywa z 2005 roku no i moze oni mają coś nowego
pozdrawiam ;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę podchodzę z dystansem do wszystkiego, co związane z gustami, ale co mi tam...
Lightowego Metalu zacząłem słuchać w piątej klasie podstawówki. Był to najczęściej zespół KoRn oraz utwory rockowe, np. Mansona. Później zacząłem się interesować innymi, mocniejszymi zespołami, których nie ma sensu kolejno wymieniać. Kilka miesięcy temu poznałem Tristanię - jest to raczej muzyka gotycka, ale riffy i growl dla tego gatunku charakterystyczne nie są. ;] Całkiem niedawno dowiedziałem się o Eluveitie. O prywatnych odczuciach nie będę pisał, ale powiem tyle, że muzyka nigdy nie wzbudzała u mnie takich emocji.
Wiem jedno - innej muzyki w życiu słuchać nie będę. Metal stał się właściwie częścią mojego życia i nigdy z niego nie zrezygnuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 21:57, lewak napisał:

Trochę podchodzę z dystansem do wszystkiego, co związane z gustami, ale co mi tam...
Lightowego Metalu zacząłem słuchać w piątej klasie podstawówki. Był to najczęściej zespół
KoRn oraz utwory rockowe, np. Mansona. Później zacząłem się interesować innymi, mocniejszymi
zespołami, których nie ma sensu kolejno wymieniać. Kilka miesięcy temu poznałem Tristanię
- jest to raczej muzyka gotycka, ale riffy i growl dla tego gatunku charakterystyczne
nie są. ;] Całkiem niedawno dowiedziałem się o Eluveitie. O prywatnych odczuciach nie
będę pisał, ale powiem tyle, że muzyka nigdy nie wzbudzała u mnie takich emocji.
Wiem jedno - innej muzyki w życiu słuchać nie będę. Metal stał się właściwie częścią
mojego życia i nigdy z niego nie zrezygnuję.


Szacuneczek, tak ma być. Metal to nie tylko muzyka, ale i styl życia. Jak zacząłeś to nie przestaniesz ;] Pozdrawiam ;P

EDIT: Kurna, Blackwater Park to dzieło genialne ;P Najlepszy LP Opeth. Polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować