Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Możliwe, ale dla mnie czysty death to Morbid Angel, tutaj trochę bardziej melodyjny i lżejszy jest ten metal. Cóż - takie prawa szwedzkiego metalu, ale ja myślałem, że najpierw był death metal, potem się rozprzestrzenił po Szwecji, a przez swój specyficzny styl nadano mu przydomek "melodic" :). Imo nieważne, grunt, że dobre muzyka ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie widać, żeby było lepiej. A nu metal różni się od metalu tym, że jest:
a) gówniany
b) dla mas
c) że to NIE jest metal
d) muzyka ta opiera się na plumkaniach i różnych dźwięków wydobywających się z toalety

To tak w skrócie. Nie mówię, że tu sami tróó death i black metalowcy siedzą, ale... Nie zabijaj. Naprawdę nie musisz objawiać się nam swoją obecnością w tym, a nie innym wątku ;>.

A tak na poważnie: weź chociaż od Slayera zacznij, to będzie nasz taki mały chrzest ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 16:36, hammerfall87 napisał:

Dumny bo jest o polsce taa wiem :).U nas w mediach może by metal nie był skazą jak by
śpiewali wyłacznie o polsce :)


Czemu masz takie podejście? To że się ludziom podoba, to nie znaczy, że zespół nagrał to by zaistnieć w polskich mediach. Tekst o poległych Polakach też nie skłoni nikogo do metalu, ten kto już w tym siedzi to doceni tę piosenkę. Nie widzę powodów by wypominać każdemu "podoba Ci się, bo jest o Polakach".

Sam kawałek bardzo fajny, klip do niego zmontowany też super. Szczerze mówiąc wzruszyłem się.

P.S.
Trochę szacunku dla ludzi, którzy polegli i dla tego, o co walczyli. Polacy i Polska pisz wielką literą, chociażby z szacunku dla ich ofiary. Nie musisz być wielkim patriotą, ale uszanuj to, proszę Cię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 18:04, pendejo napisał:

ciekawe czy ten Sabaton ma w ogóle jakiś fanów w niemczech, no chyba, że dzisiejsze niemcy
to nie ten sam kraj i nie ci sami ludzie. I im nie przeszkadza to, że jakiś zespół śpiewa
o II WŚ gloryfikując tą drugą stronę.


posluchaj sobie:

Ghost Division (taka dywizja istniała, jest to kawalek o niemieckiej dywizji i nie jest ona potepiana, mozna powiedziec ze gloryfikowana)

Wolfpack (opisuje starcie U-botow ze statkami Aliantow (Konwój ONS-92), U-boty wygrywaja)

Rise of Evil (powstanie III rzeszy)

Sabaton nie gloryfikuje zadnej ze stron, ot poprostu opisuje wydarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 18:27, Łowca Gier napisał:

> Dumny bo jest o polsce taa wiem :).U nas w mediach może by metal nie był skazą jak
by
> śpiewali wyłacznie o polsce :)

Czemu masz takie podejście? To że się ludziom podoba, to nie znaczy, że zespół nagrał
to by zaistnieć w polskich mediach. Tekst o poległych Polakach też nie skłoni nikogo
do metalu, ten kto już w tym siedzi to doceni tę piosenkę. Nie widzę powodów by wypominać
każdemu "podoba Ci się, bo jest o Polakach".

Sam kawałek bardzo fajny, klip do niego zmontowany też super. Szczerze mówiąc wzruszyłem
się.

P.S.
Trochę szacunku dla ludzi, którzy polegli i dla tego, o co walczyli. Polacy i Polska
pisz wielką literą, chociażby z szacunku dla ich ofiary. Nie musisz być wielkim patriotą,
ale uszanuj to, proszę Cię.


Nie ale nie lubie doceniania kapel przez innych za to ,że zaśpiewali o Polsce ,ja ich szanuj i przykro mi ,że cię uraziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 15:07, hammerfall87 napisał:

ta bo o polakach śpiewają :P a album świetny wydali

A jak by nie śpiewali to do dupy co ?

>

Dnia 31.05.2008 o 15:07, hammerfall87 napisał:

Dumny bo jest o polsce taa wiem :).U nas w mediach może by metal nie był skazą jak by śpiewali wyłacznie o polsce :)


"jakby" - jakby babcia miala wąsy to by byla dziadkiem... co osiagniesz poprzez "jakby zrobili to tak a nie inaczej" nic ?

Nagrali dobry muzycznie kawalek, poswiecony naszej historii i chwala im za to, bo bohaterom nalezy oddawac czesc. Ja jestem cholernie dumny z tego textu, jak sluchalem pierwszy raz to sie wzruszylem. Piekna robota.
Jakby nie spiewali o czyms innym to bylby to poprostu dobry kawalek, a tak jest czyms wiecej.

chlopie "o Polsce" spiewa masa zespolow RAC i NS (od rocka prez heavy po pagan) i jakos media ich nie doceniaja, co jest wielkim bledem. Bo nawiazania do naszej pierwotnej kultury, umiarkowany nacjonalizm jak i potępienia komunizmu sa wg mnie bardzo na miejscu. Zreszta media to zupelnie inna bajka i wiele zalezy od spoleczenstwa, ktore to nauczylo sie przyswajać za przeproszeniem: gówno. Lata miną zanim to sie zmieni. Ale mnie to nie obchodzi, kto szuka innej muzy bez problemu ja znajdzie w naszym kraju, wystarczy sie odrobine wysilic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 18:45, EmperorKaligula napisał:

> ta bo o polakach śpiewają :P a album świetny wydali
>
> A jak by nie śpiewali to do dupy co ?
>
> Dumny bo jest o polsce taa wiem :).U nas w mediach może by metal nie był skazą jak
by śpiewali wyłacznie o polsce :)

"jakby" - jakby babcia miala wąsy to by byla dziadkiem... co osiagniesz poprzez "jakby
zrobili to tak a nie inaczej" nic ?

Nagrali dobry muzycznie kawalek, poswiecony naszej historii i chwala im za to, bo bohaterom
nalezy oddawac czesc. Ja jestem cholernie dumny z tego textu, jak sluchalem pierwszy
raz to sie wzruszylem. Piekna robota.
Jakby nie spiewali o czyms innym to bylby to poprostu dobry kawalek, a tak jest czyms
wiecej.

chlopie "o Polsce" spiewa masa zespolow RAC i NS (od rocka prez heavy po pagan) i jakos
media ich nie doceniaja, co jest wielkim bledem. Bo nawiazania do naszej pierwotnej kultury,
umiarkowany nacjonalizm jak i potępienia komunizmu sa wg mnie bardzo na miejscu. Zreszta
media to zupelnie inna bajka i wiele zalezy od spoleczenstwa, ktore to nauczylo sie przyswajać
za przeproszeniem: gówno. Lata miną zanim to sie zmieni. Ale mnie to nie obchodzi, kto
szuka innej muzy bez problemu ja znajdzie w naszym kraju, wystarczy sie odrobine wysilic.


Rozumiem ,że na tym forum są ludzie oddani krajowi oraz uwielbiający wyłapywać literówki itp ale przynajmniej plus tego .że metal nie kojarzy się wyłącznie z darciem japy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 18:07, Wayzin napisał:

Weź już przestań, wcześniejsze Entombed to death/thrash, więc możesz sprawdzać śmiało
:). Left Hand Path, Clandestine i Wolverine Blues miażdżą odbyt. Swoją drogą "Inflikted"
Cavalera Conspiracy (wspólny projekt Maxa i Igora i tak już każdy pewnie o tym słyszał
:P) też jest death/thrash metalowe, więc jakby co możesz najpierw to sprawdzić. Też dobre,
sporo solówek, czuć trochę Sepultury, trochę Soulfly i sporo agresji :].

Btw. Jeżeli jesteś takim fanem viking metalu, to posłuchaj sobie wielkiego, niepowtarzalnego,
a za razem prekursora viking metalu - Bathory. "Heartwork" na dobry początek, potem może
"Twillight of the Gods". Jeżeli przypasuje Ci klimat, to możesz sięgnąć po jakieś "Nordlandy".


Pozdrawiam


Człowieku, wyluzuj, chyba wiem co mi się podoba:P. Bathory parę utworów jak narazie mi ,,nie podeszło'''', to że podoba się jakiś gatunek muzyki, nie znaczy przecież, że wszystko się z niego polubi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 18:16, Wayzin napisał:

Póki co nie widać, żeby było lepiej. A nu metal różni się od metalu tym, że jest:
a) gówniany
b) dla mas
c) że to NIE jest metal
d) muzyka ta opiera się na plumkaniach i różnych dźwięków wydobywających się z toalety

To tak w skrócie. Nie mówię, że tu sami tróó death i black metalowcy siedzą, ale... Nie
zabijaj. Naprawdę nie musisz objawiać się nam swoją obecnością w tym, a nie innym wątku
;>.


czyli pod nu metal podkłada się każdą kapele która nie podoba się blackom i deathowcom ^^
fajnie
w sumie miałem powiedzieć, że ja słucham metalu, ponieważ żadna z kapel których słucham nie jest w moim odczuciu gówniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 19:29, pRed@toor napisał:

> Póki co nie widać, żeby było lepiej. A nu metal różni się od metalu tym, że jest:

> a) gówniany
> b) dla mas
> c) że to NIE jest metal
> d) muzyka ta opiera się na plumkaniach i różnych dźwięków wydobywających się z toalety

>
> To tak w skrócie. Nie mówię, że tu sami tróó death i black metalowcy siedzą, ale...
Nie
> zabijaj. Naprawdę nie musisz objawiać się nam swoją obecnością w tym, a nie innym
wątku
> ;>.

czyli pod nu metal podkłada się każdą kapele która nie podoba się blackom i deathowcom
^^
fajnie
w sumie miałem powiedzieć, że ja słucham metalu, ponieważ żadna z kapel których słucham
nie jest w moim odczuciu gówniana



zazwyczaj wszystkim którzy wolą starsze gatunki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 19:29, pRed@toor napisał:

w sumie miałem powiedzieć, że ja słucham metalu, ponieważ żadna z kapel których słucham
nie jest w moim odczuciu gówniana


I tego powinieneś się trzymać- to Tobie ma podobać się to, czego słuchasz. Poeksperymentuj trochę z muzyką, posłuchaj różnych gatunków, tylko w ten sposób wyrobisz u siebie gust muzyczny. Ja dla przykładu nie od razu słuchałam metalu, zaczynałam od rocka, potem był hard rock- a obecnie głównie death, black i heavy metal (choć i dobrym rockiem wciąż nie pogardzę);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 20:13, pRed@toor napisał:

a tak z ciekawości jeśli ja nie słucham death, doom czy black metalu to nie jestem metalem
wg hardocorowyc hmetal słuchaczy ;p?


Dla mnie jesteś swietnym prowokatorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie do koneserów. Tzn. ostatnio wzięło mnie na poznawanie doom metalu, ale jednak przydałaby mi się czyjaś opinia co do tego, za co warto by było się zabrać z tego gatunku.

Jak na razie to starszej i nowszej Katatonii trochę się słuchnęło, bardzo mi odpowiada taki melodic death doom jak w Rapture, jeszcze przesłuchałem jedną płytę Daylight Dies ale jakoś nie mieli tego czegoś.

Poleca ktoś czym warto by było się zainteresować w poszukiwaniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 20:13, pRed@toor napisał:

a tak z ciekawości jeśli ja nie słucham death, doom czy black metalu to nie jestem metalem
wg hardocorowyc hmetal słuchaczy ;p?


Tak, dokładnie :) xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > a tak z ciekawości jeśli ja nie słucham death, doom czy black metalu to nie jestem
> metalem
> > wg hardocorowyc hmetal słuchaczy ;p?
>
> Dla mnie jesteś swietnym prowokatorem :)

nie ejstem prowokatorem.
porpsot usłucham disturbed, korna Soada, i paru innych...

> Tak, dokładnie :) xP

buuuu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 18:16, Wayzin napisał:

Póki co nie widać, żeby było lepiej. A nu metal różni się od metalu tym, że jest:
a) gówniany

To lepiej nie pytaj czym ty sie różnisz od normalnego człowieka.

Dnia 31.05.2008 o 18:16, Wayzin napisał:

b) dla mas

Za to zwykły metal jest tylko dla MENSY. Co racja, to racja.

Dnia 31.05.2008 o 18:16, Wayzin napisał:

c) że to NIE jest metal

A nie, bo po co.

Dnia 31.05.2008 o 18:16, Wayzin napisał:

d) muzyka ta opiera się na plumkaniach i różnych dźwięków wydobywających się z toalety


Hehe. Dobre.

Dnia 31.05.2008 o 18:16, Wayzin napisał:

A tak na poważnie: weź chociaż od Slayera zacznij, to będzie nasz taki mały chrzest ;).


Rotfl, chrzest^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tiamat (płyta Wildhoney), Anathema (Silent Enigma), My Dying Bride, Swallow the Sun, Saturnus, starsze płyty Paradise Lost... Na tym może na razie poprzestanę, żeby Cię od razu nie zarzucać milionem nazw.
Mam nadzieję, że coś z powyższych się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję sprawdzić album The Silent Enigma od Anathemy. Jeden z moich ulubionych i chyba najlepszy jeśli chodzi o doom. Może jeszcze Candlemass ale słyszałem tylko ich ostatni album więc nie wiem o nich za dużo. ;-)

Cult Of Luna też fajny zespół (tylko niezupełnie doom ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować