Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2008 o 21:46, Harvenar napisał:

Hmm.. Dokładnie? :P Nie no, metal o Jezusie po prostu nie przejdzie, bo Bóg i metal
od zawsze się wykluczali. Albo byłeś bogobojnym wyznawcą, albo zbuntowanym słuchaczem
:)

No cóż, pewne rzeczy się wzajemnie wykluczają co nie zmienia faktu, że mogą być i jak ktoś ubliża muzykom z takich zespołów to świadczy tylko o jego niskiej kulturze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:47, squeglee napisał:

Ależ takie też są, sam to lubię, przy czym są faktycznie o społeczeństwie, polityce itp.
Ale nie o chrześcijaństwie FFS...

Jejku, co tak nie lubisz Chrześcijan? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc przyznaję: moja kultura osobista jest wyjątkowo niska, bo nie trawię metalu chrześcijańskiego :P Metal to brutalność, śmierć, cierpienie. Tutaj nie ma miejsca na Jezusa i jego miłosierdzie. Czy już jestem potępiony na wieki? :< xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:50, Harvenar napisał:

Ok, więc przyznaję: moja kultura osobista jest wyjątkowo niska, bo nie trawię metalu
chrześcijańskiego :P Metal to brutalność, śmierć, cierpienie. Tutaj nie ma miejsca na
Jezusa i jego miłosierdzie. Czy już jestem potępiony na wieki? :< xP

Może nie niska, ale troszkę więcej tolerancji. :)
Antestor - Betrayed
Poems of Shadows

Posłuchaj sobie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:43, squeglee napisał:

Ta, i jak bo trzmi? Blasty, growl i "JESUS I LOVE YOU!!!".


''Oh, I love youuuu, yeeeaaaah, God is great, God is great, God is great (...)'' Roooarrrr !!

Harv

'Harv is great, Harv is great, I loveee youuu !'

Squeg

Dokładnie-społeczeństwo, polityka, wojny, śmierć, nienawiść etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:52, Leslaw555 napisał:

''Oh, I love youuuu, yeeeaaaah, God is great, God is great, God is great (...)'' Roooarrrr
!!

Hehe, rozśmieszyło mnie to. xD I ten ryk na końcu! :P
Ale słowa nie są tylko o tym. Poruszają różne kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:52, Leslaw555 napisał:

> Ta, i jak bo trzmi? Blasty, growl i "JESUS I LOVE YOU!!!".

''Oh, I love youuuu, yeeeaaaah, God is great, God is great, God is great (...)'' Roooarrrr
!!


Śmieszne!! Masz zadatki na komika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:54, Harvenar napisał:

Śmieszne!! Masz zadatki na komika :D

Ja jak to czytałem to wyobraziłem sobie takiego faceta ubranego jak black metalhead to wyśpiewuje, a później ryczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:56, Kalejdoskop86 napisał:

> Śmieszne!! Masz zadatki na komika :D


Dzięki Ci Panie mój, Harvenarze Wielki :F :D

Dnia 03.06.2008 o 21:56, Kalejdoskop86 napisał:

Ja jak to czytałem to wyobraziłem sobie takiego faceta ubranego jak black metalhead to
wyśpiewuje, a później ryczy.


No dobre, hiehie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę zakupić Entombed-Sons of Satan Praise to Lord, tosz to genialna kompilacja jest. 30 coverów, m.in King Crimson, Boba Dylana czy Black Sabbath na 2 płytkach, a wszystko zagrane przez Entombed ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 09:45, Leslaw555 napisał:

Muszę zakupić Entombed-Sons of Satan Praise to Lord, tosz to genialna kompilacja jest.
30 coverów, m.in King Crimson, Boba Dylana czy Black Sabbath na 2 płytkach, a wszystko
zagrane przez Entombed ;]


Ale zdzieranie z fanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajarałem się strasznie Sabatonem. Pożyczyłem od kolegi najnowszą płytkę i muszę powiedzieć, że jest świetna. Wokal bardzo mi się spodobał, trochę śmiesznie brzmi twarde wymawianie ''r'' przez wokaliste, ale muzyka staje się przez to jakby cięższa ;D Na youtube przesłuchałem kawałki z innych płyt i również są świetne, szczególnie Primo Victoria. A tekst do tego utworu jest co najmniej ciekawy - http://youtube.com/watch?v=I7UZ5RrV_Tw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 11:10, Mroczny Rev napisał:

Zajarałem się strasznie Sabatonem. Pożyczyłem od kolegi najnowszą płytkę i muszę powiedzieć,
że jest świetna. Wokal bardzo mi się spodobał, trochę śmiesznie brzmi twarde wymawianie
''r'' przez wokaliste, ale muzyka staje się przez to jakby cięższa ;D Na youtube przesłuchałem
kawałki z innych płyt i również są świetne, szczególnie Primo Victoria. A tekst do tego
utworu jest co najmniej ciekawy - http://youtube.com/watch?v=I7UZ5RrV_Tw


No cóż oddali hołd kapelom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszego gatunku niż Metal czy Rock.

Był ktoś na Metallice w Chorzowie 28.05? Wg. mnie był to najlepszy koncert na jakim byłem, ponieważ atmosfera była cudowna, a zagrali same stare kawałki. :)

Zobaczymy co będzie za rok, mają wtedy znów przyjechać, ale z nową płytą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 11:18, Manix69 napisał:

Nie ma lepszego gatunku niż Metal czy Rock.

Święta prawda ^^.

Dnia 04.06.2008 o 11:18, Manix69 napisał:

Był ktoś na Metallice w Chorzowie 28.05? Wg. mnie był to najlepszy koncert na jakim byłem,
ponieważ atmosfera była cudowna, a zagrali same stare kawałki. :)

Osobiście nie byłem (brak czasu) ale mój znajomy zdał mi relacje. Ponoć było skopane nagłośnienie, za to klimat pierwsza klasa ;).

Dnia 04.06.2008 o 11:18, Manix69 napisał:

Zobaczymy co będzie za rok, mają wtedy znów przyjechać, ale z nową płytą...

Tak... Zobaczymy najpierw jak się spisze ich nowa płyta (btw ma być wydana we wrześniu) - Hetfield oznajmił, że ich nowy album będzie całkowicie inny niż St. Anger (który IMO był tworzony troszkę na siłę)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 10:01, hammerfall87 napisał:

Ale zdzieranie z fanów


Eee, tam, takie zdzieranie to może być ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:41, Kalejdoskop86 napisał:

A co byś chciał? Gościa przebranego za papieża oblanym krwią i toporem zamiast gitary?!
xD


urocza wizja, haha.. tylko zamiast topora mógłby mieć to co powinien, pismo święte i pouczać powinien zgodnie z religią chrześcijańską zakutego w dyby pana Nergala co by testAMENtów na koncertach nie palił xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metal i Rock to zdecydowanie najlepsze gatunki muzyki, traktują o prawdziwych problemach świata (prawie zawsze). Tja, wiem jak to brzmi, ale zrozumiecie jak posłuchacie i zinterpretujecie tekst takich piosenek jak
"2 Minutes To Midnight" Iron Maiden czy "Peace Sells" albo "Symphony Of Destruction" Megadeth''u. Najbardziej znienawidzonym przeze mnie gatunkiem muzyki jest techno. Dlaczego? No bo niby o czym ono traktuje? Jest tam w ogóle jakaś muzyka? Wg mnie nie ma muzyki, jeśli jest w całości wymyślana na programach, syntezatorach i nie wymaga żadnych umejętności żeby ją zagrać. Jeszcze jeden argument: niby jak zagrać cover jakiejś piosenki techno? Ułożyć to samo na jakimś music Dj''u, puścić i przekręcać pokrętła? Przecież to śmieszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 15:27, BxK93Szatan napisał:

Metal i Rock to zdecydowanie najlepsze gatunki muzyki, traktują o prawdziwych problemach
świata (prawie zawsze). Tja, wiem jak to brzmi, ale zrozumiecie jak posłuchacie i zinterpretujecie
tekst takich piosenek jak
"2 Minutes To Midnight" Iron Maiden czy "Peace Sells" albo "Symphony Of Destruction"
Megadeth''u. Najbardziej znienawidzonym przeze mnie gatunkiem muzyki jest techno. Dlaczego?
No bo niby o czym ono traktuje? Jest tam w ogóle jakaś muzyka? Wg mnie nie ma muzyki,
jeśli jest w całości wymyślana na programach, syntezatorach i nie wymaga żadnych
umejętności żeby ją zagrać. Jeszcze jeden argument: niby jak zagrać cover jakiejś piosenki
techno? Ułożyć to samo na jakimś music Dj''u, puścić i przekręcać pokrętła? Przecież
to śmieszne...


Następny ignorant muzyka to dzwięk więc techno posiada muzykę a co do tekstów nie wgłębiam się bo muzyka jest po to by ją słuchać a tekst dodatkiem a losy świata czy innych nie specjalnie mnie obchodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować